10.5.2024 | Svátek má Blažena


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Minutus 9.1.2008 8:36

Nevadí, že půda leží ladem, když potravin je dost

Konečně tedy může být větší plocha zalesněna, což je vynikající pro její regeneraci  také pro životní prostředí. Propagace biopaliv, jak vyplývá z článku, který mimochodem vypadá velmi seriózně je bublina, která brzy splaskne.

Pavel 9.1.2008 7:26

Ono je to především

o známém "socialistickém přerozdělování". Pokud by platily standardní podmínky (tedy bez různých dotací, podpor výkupů apod.), tak by se asi brzy ukázalo, že ony "obnovitelné" zdroje  nejsou vůbec obnovitelné, natož "trvale udržitelné". Je to vše pouze velký podvod "administrativního" charakteru, na kterém vydělávají "zelení" tuneláři. Problémem je, že to ale platíme opět my všichni.8-o

honzak 9.1.2008 6:43

biomasa

učinil jsem o Vánocích pokus - v rámci odpočinku při bruslení na rybníku jsem olámal prokazatelně suché větve náletového břehového porostu (patrně nějaké vrby, či jejich ekvivalent) a chtěl si udělat oheň. To suché a vymrzlé dřevo skoro nehoří. Rychle roste, ale je tzv. jalové. Výhřevnost skoro nula, bez přetlakového vzduchu (mávání novinami) to okamžitě zhaslo.

Stejný pokus, konaný ovšem za polárním kruhem (Lonsdall), vyšel. Místní zakrslé vrby a olše rostou velmi pomalu a jejich větvičky o maximálním průměru malíčku dospělého muže uvařily večeři pro dva chlapy (bez přetlakového vzduchu). Pomatení melounisti by si měli POVINNĚ svoje nablblé návrhy nejprve vyzkoušet na svých dětech!

eTony 9.1.2008 7:08

Re: biomasa

potvrzuji, dtto olše.

Netřeba 9.1.2008 7:09

Re: biomasa

Proboha to už nikam nepište! Někdo si toho všimne.

Víte jakou další  "ekologickou daň"  (tomu termínu nerozumím)  nám napaří na uhlí, plyn a elektřinu, aby se vyplatilo ve velkém pěstovat vrby za polárním kruhem? A umíte si představit, co taková  "ekologická"  větvička bude stát?

Poloněmec 9.1.2008 17:13

Re: Re: biomasa

Není to ekologická daň, je to normální spotřební daň na cenově nepružné komodity. Ekologickou daň by pdle EU z toho udělalo předem určené využití výnosu daně na ekologické potřeby. Jak byste nazval tabákovou daň, zdravotní nebo rakovinovou dań?

mf 9.1.2008 7:19

Re: biomasa

Jasně. Tohle zná každý, kdo měl kdy co do činění s "děláním" palivového dříví, třeba po polomech. Ale to už jsme zase u selského rozumu a zkušeností, což se nenosí.

Fleischer 9.1.2008 7:36

Re: biomasa

Jenom maličkost: Dřevo obsahuje asi 50% vody. Po vyschnutí (po několika měsících) se podstatně zvýší jeho výhřevnost a ochota hořet. To je známá věc.

eTony 9.1.2008 7:57

Re: Re: biomasa

jen maličkost : honzak psal o dřevu suchém.

Zebra 9.1.2008 8:31

Honzak sice psal o dřevu suchém,

nicméně nalámal a snažil se zapálit dřevo obsahujicí vodu ve skupenství pevném i.e. zmrzlou. Což dokázal tím, že mu to nehořelo. Suché dřevo hoří a je jedno jestli vyrostlo rychle nebo pomalu,

Svým poukazem na absenci znalosti, které nabývá každý normálně vyvinutý kluk max. do 8 let a navíc snahou použít vlastní blbost jako další důkaz zločinného spiknutí ekologistů dokázal navíc (nikoliv ovšem poprvé a zřejmě žel ani naposledy) těžkou ztrátu soudnosti dostavující se při spatření slov jako ekologie, zelený, Bursík, aj....qed.

honzak 9.1.2008 8:36

Re: Honzak sice psal o dřevu suchém,

až se naučíš chápat smysl psaného textu a informace v něm obsažené, tak začni oponovat. Píšeš totální kraviny, kopytníku!

Zebra 9.1.2008 8:48

Milý honzaku,

Zdá se mi pořád lepší psát totální kraviny (což zhodnoceno honzakem rozhodně nepovažují za důvod k pláči), něž olamovat zmrzlé porosty, snažit se z nich rozdělat oheň a nevyhnutelný neúspěch pak ještě veřejně prezentovat. Ovšem, každý je svého osudu strůjcem, že.

honzak 9.1.2008 8:02

Re: Re: biomasa

sice nenávidím melounisty jak osinu v bruseli, ale žívé dřevo bych nelámel. Už asi 50 let vím, že blbě hoří. Zvlášť listnaté.

S/kepticus M/aximus 9.1.2008 8:44

Jste tak ulhaný normálně nebo jen při potírání v "ekologické" ideologie?

I. 9.1.2008 6:38

Brezina je demagog

Neprosadili si náhodu evropští zemědělci biopailiva dávno před Bursíkem? Nejezdilo se tady už za republiky na lihobenzínovou směs?  A dřív s tím přišla Amerika. To má Bursík prsty až tam? Brezinovy kecy se nedaj číst.

mf 9.1.2008 6:47

Re: Brezina je demagog

Polozme otazku jinak: PROC si prosadili evropsti zemedelci biopaliva?

zk 9.1.2008 6:56

Re: Brezina je demagog

Za jaké republiky se jezdilo na lihobenzínovou směs? Biopaliva jsou líh? A nakonec, ten článek není o Bursíkovi, ale o nesmyslnosti biopaliv, jejich pěstování, používání a vlivu toho všeho na celý svět.!!

Netřeba 9.1.2008 7:14

Re: Brezina je demagog

Kterou republiku máte na mysli? Předpokládám, že tzv. první republiku. Dobře.

Napadlo vás, jaký zlomek aut proti dnešku tady jezdil? Na liho-benzínovou nebo olejo-naftovou směs tehdy asi nebyl nutno zažlutit řepkou celou republiku.

Když říkám celou, tak myslím kromě míst, kde stojí montovny šikmookých aut a všelijaké hypermarkety.

brok 9.1.2008 7:48

Re: Brezina je demagog

"Lihobenzin" ve třicátých letech min. století nesloužil jako "ekologická" náhrada fosilních paliv, ale jako forma dotace pro bramborářský obor a řešil nadbytek škrobárenských brambor. Problém tedy přesně opačný. Povinný přídavek lihu z brambor byl něco, jako v nedávné minulosti návrhy na spalování nadbytečné pšenice v tepelných elektrárnách.

Gonzales 9.1.2008 11:08

Re: Brezina je demagog

To byste mohl použít i to, že za protektorátu se dělal benzín z uhlí v Záluží u Mostu. Rv

Pišta 9.1.2008 6:09

Deštné pralesy

Deštné pralesy v Brazilii, mizely dávno předtím, než se vůbec začalo mluvit o bionaftě. Krásná ukázka demagogie.

Tino 9.1.2008 6:19

Re: Deštné pralesy

 Nemůžete strávit ta nepříjemná fakta, co? Obludnost vašich zelených teorií nás nezelené strašila již dávno před vědeckými důkazy dnes podávanými. Každý obyčejný selský mozek tyhle fakta už dávno ne vytušil, ale moc dobře rozeznal. Problém je v tom, že Zelenou politiku nedělají sedláci, kteří žijí v přírodě a s přírodou, ale zelenáči z městských sídlišť, kteří práci v přírodě a s přírodou nikdy nepoznali pro svůj vrozený odpor k práci jako takové! :-/

Pišta 9.1.2008 7:42

Re: Re: Deštné pralesy

Těmi sedláky patrně myslíte jézeďáky ,peroucí do půdy tuny herbicidů ,pesticidů , insekticidů a umělých hnojiv, ve vítězných bojích o zrno?

Ladislav N. 9.1.2008 8:05

Re: Pišta IP: 88.103.123.xxx

Jste 20 let pozadu. Dnes na to zemědělci nemají dost peněz... ;-P

mf 9.1.2008 6:31

Re: Deštné pralesy

Pišto, tohle je obzvláště pitomá reakce. Člověk by řekl, že jen naprostý ignorant může brát vážně různé bursíky a jiné zelené mamlasy (či po-mně-potopa vyčůránky? čert se v tom vyznej!). Přátelé, co takhle jít do školy, dávat tam pozor se něco dozvědět o základních přírodních zákonech, termodynamice, principech zachování a přeměn energie apod. Tyhle principy se nedají oblafnout ani řepkou, ani "termickou pyrolýzou", jak někde řekl v souvislosti s produkcí alternativních paliv náš drahý bionaftový vicepremiér. Podotýkám, že nejsem ani náhodou příznivcem neomezeného ekonomického růstu a trhu bez přívůlastků (ani jiného náboženství) - a to z naprosto stejných důvodů.

Pišta 9.1.2008 7:34

Re: Re: Deštné pralesy

Mluvím o Brazílii, ne o řepce. Deštné pralesy začaly mizet kvůli těžbě mahagonu, balzy a stavbě dálnic. A to dávno a dávno před panem Březinou. Takže kdo si to  pamatuje, je vyčůránek a kdo ne je filosof? 

zk 9.1.2008 6:58

Re: Deštné pralesy

Jo Pišto, ale teď se to děje v daleko větší míře a za souhlasu ekologistů, kteří dřívě toto odsuzovali a pralesy bránili téměř vlastními těly. Teď jim to najednou nevadí a jsou z "pěstování" biopaliv celý nadšení, jak zachraňují svět.   

Pišta 9.1.2008 7:38

Re: Re: Deštné pralesy

Za souhlasu ekologistů? Nevzpomínám si, že by někdo z nich schvaloval, nebo dokonce vítal kácení deštných pralesů. Vlastními těly bránily šumavské stromy v rezervaci ,před chamtivostí zdivočelých vrtulníkových drvoštěpů. Tam určitě nešlo o biopaliva.

Zdenek M. 9.1.2008 8:25

Re: Re: Re: Deštné pralesy

Nevím jak Vy, Pišto, ale já vidím jistý "nepatrný" rozdíl mezi deštným pralesem v Brazílii a Šumavskými lesy sežhranými kůrovcem.

zcr 9.1.2008 8:26

Re: Deštné pralesy

No a teď je pro jejich mizení dotovaný důvod. :-|