11.5.2024 | Svátek má Svatava


Diskuse k článku

COVID-19: Pohled z Kanady

To bude malér, až to jednou praskne. A že se to stane, na to vemte jed: Světová zdravotnická organizace před lety změnila definici pojmu pandemie. Vynechala z ní ty dva nejdůležitější příznaky. A svět dnes zešílel.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Lapil 26.3.2020 22:51

Já pevně doufám, že to někdo řeší, a jenom se to mezi prostej lid skrze politiky a ještě hůř skrze novináře nedostane.

Jak si povídali Šimek s Grossmannem: "No počkej, počkej, světový šou, já se přiznám, já nevím, jak to vypadá." "A ty myslíš, že voni jo? V ledničce ho neuviděj. A v televizi teprv ne."

J. Vintr 26.3.2020 18:41

Máte tam chybu v řádu. Je to 75 tisíc měsíčně, teďy přes dva tisíce denně.

Z. Lapil 26.3.2020 22:55

Už jsem na to přišel, díky. Když jsem to viděl naposledy, byla hned pod tímhle moje vlastnoruční oprava. To už se ty příspěvky tak rozlezly?

Z. Lapil 26.3.2020 12:24

Šmankote, mně tam utekla nula. Takže 62500 "normálně" mrtvých měsíčně, v tom by se těch 3500 koronavirových úmrtí mělo v podstatě ztratit, i když průměr za celo Itálii je evidentně příznivý odhad, lokálně být problém může.

J. Ganaur 26.3.2020 12:41

Ano, tohle mně také vychází.Proto jsem výše napsal něco o zastaralé technologii.

J. Ganaur 26.3.2020 11:24

Dík.Jsem jeden z mála, který to vidí stejně.Většina hysterčí a trousí bobky, že umřou na "koroňák".Jestli to takhle půjde dál, tak skutečně do Vánoc pomřeme.Chcípneme hladem.

R. Benýšek 26.3.2020 17:04

Jj, dík. Taky to tak vidím.

Pište častejc - už jsem se začínal bát, že takoví někam zmizeli či vymřeli.

J. Ganaur 26.3.2020 17:35

A to jsem v kategorii 60+.

P. Kubáč 26.3.2020 11:12

Článek je prvotřídní blábol.

Pokud koronavirová pandemie neexistuje - kde byli před "pandemií" Italští důchodci, umírající, protože pro ně není nemocniční lůžko ?

J. Vintr 26.3.2020 11:27

Údaje o počtu zemřelých na koronavirus by bylo nutné objektivizovat. Vzhledem k počtu obyvatel Itálie tam normálně musí umírat v průměru víc jak dva tisíce lidí denně. Aby se odlišilo, o kolik se tato ůmrtnost zvýšila vlivem koronaviru, musela by se současná čísla porovnat třeba se statistikami za stejné období za minulé roky.

V. Braun 26.3.2020 12:04

Zde je dobrý přehled, úmrtnost na 1 milion obyvatel je v posledním sloupci. Za rok je obvykle úmrtnost na 1 milion obyvatel někde mezi 10 a 13 tisíci. Pokud je v poslední sloupci tedy číslo kolem stovky, tak je to kolem jednoho procenta běžné roční úmrtnosti, je otázka, kolik ze zemřelých s koronavirem by se tam v daném roce objevilo tak jako tak. Je ovšem třeba si uvědomit, že čísla ve statistice nejsou konečná a dále rostou.

V. Braun 26.3.2020 12:04

Ještě ten odkaz

https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries

R. Benýšek 26.3.2020 17:17

Nespíš byli doma. Protože nebyl důvod je vozit do nemocnice. A možná by mnozí i ten smrtící koronavirus za pár dní doma vyleželi. A nenakazali by se

v nemocnici něčím jiným, a nestresovali by se strachem z možné smrti (muset ležet na zemi na chodbě s rouškou přes obličej vlastní imunitě zrovna dvakrát nepomáhá).

A fakt myslíte, že úplně všichni, kdo jsou s touto diagnózou (což není ani diagnóza nemoci, ale leckdy jen pozitivní test na přítomnost viru v těle) v italských nebo španělských nemocnicích, potřebují akutně plicní ventilaci?

P. Lenc 26.3.2020 11:06

Tak se mně pane autore zdá, že jste se tímto článkem krapet střelil do nohy.

P. Götze 26.3.2020 10:48

Ja bych se zeptal milionu chvilek pro demokracii. Ti maji boj proti ohrozeni demokracie v popisu prace ne?

S. Rádl 26.3.2020 9:34

Nikterak nezpochybňuji provázanost WHO s farmaceutickými firmami, ale odkud může WHO skutečné odborníky nabírat? Pracoval jsem u nadnárodní farmaceutické firmy a migrace top managerů je zcela běžná.

Mohl by mi autor prozradit, jak Novartis vydělal na prasečí chřipce? Nejčastější medikací při chřipce je oseltamivir firmy Roche, dalším lékem je inhalačně užívaný zanamivir vyráběný firmou GSK, jehož prodeje jsou ale vůči oseltamiviru nízké.

J. Vintr 26.3.2020 9:51

Jen náš stát nakoupil značné množství vakcíny proti takzvané prasečí chřipce, která se pak nevyužitá po nějaké době likvidovala. Nevim, jestli to bylo od stejné firmy. Vzhledem k tomu, že účinnost takové vakcíny se nedá nijak objektivně prokázat, mohla v těch ampulích být klidně i jen destilovaná voda, takže zisk mohl být slušný.

P. Zinga 26.3.2020 8:37

Pohled z Německa:

"Der angebliche Wissenschaftler wirft mit gerunzelter Stirn seine Bedenken in den Ring, verkündet gestützt durch bestenfalls Plausibilitäten, was er sich gerade ausgedacht hat, und das war es. Er versucht, seine ad-hoc-Hypothese nicht zu testen, nicht zu falsifizieren, er verkündet sie, als wäre sie eine Selbstverständlichkeit, verpackt sie in Kritik an der bisherigen Erklärung und fischt auf diese Weise all die einfachen Gemüter ab, die man mit ad-hoc fabulierten und in keiner Weise geprüften, rein auf Plausibilität (oder eben nicht) basierenden ad-hoc-Behauptungen abfischen kann, weil sie nur darauf gewartet haben, etwas Entsprechendes präsentiert zu bekommen.

Der ehemalige SPD-Bundestagsabgeordnete Wolfgang Wordag, der seine offensichtlich unbefriedigende Karriere beim Gesundheitsamt Flensburg für ein Bundestagsmandat aufgegeben hat, ist ein solcher Fall. Er verkündet munter seine Assoziationen und macht keinerlei Anstalten, diese Assoziationen zu prüfen. Aber das muss er auch nicht, denn die Menge derer, die willig aufnehmen, was er verbreitet, ist groß, so dass er – getragen vom Enthusiasmus seiner Gefolgsleute -, bislang um die Notwendigkeit, seine ad-hoc-Behauptung anhand von Daten zu prüfen und zu belegen, herumgekommen ist.csiencefiles.org

J. Jurax 26.3.2020 11:16

Tschechisch, bitte

J. Kraus 26.3.2020 8:19

Rád bych panu Adlerovi věřil, nebýt Číny. Čínský komunista, zvyklý na vše pohlížet optimisticky a občas proto i něco zatajit, by jistě neprováděl tak drakonická opatření, kdyby to nepovažoval za nutné. Ten sotva je ve službách západních globalistů. A je podezření, že už předem věděl něco, co my nevíme. A buďme trochu konspirační, že vše je součástí širšího plánu a rozvrat Západu koronavirem je jen první krok.

J. Jirát 26.3.2020 8:12

Autor dřepí za mořem a rozdává knížecí rady. Schválně: co bude psát za týden, až se epidemie v Kanadě rozjede stejně hezky jako v New Yorku.

J. Krásenský 26.3.2020 7:50

Zajímalo, by mne, zda při každé chřipkové epidemii nestíhají italské pohřební ústavy ani krematoria, takže na pomoc jim povolávají armádu.

I. Polák 26.3.2020 7:35

Bez kouzelného slůvka pandemie by byl po celém světě scénář Spanělska a Italie, dál by se konala sportovní utkání za přítomnosti statisíců řvoucích jedinců. Koncerty se statisícovou účastí by nadále oblažovaly jedince napříč generacemi. Letecké společnosti by vesele nákazu rozvážely po celém světě a vy byste konečně mohl vyhlásit tu pravou nefalšovanou pandemii. Zdravotnická zařízení by tou dobou dávno zkolabovala.....Je ve vašich silách pochopit, že nejde o to kouzelné slůvko, ale o rychlá opatření? Ale možná,že kanadské zdravotnictví zcela zázračně disponuje nebývalým množstvím ventilátorů, nebývalým množstvím infekčních lůžek a potom jste možná, pouze možná tzv za vodou. Při charakteru vašeho zdravotnictví a po shlédnutí filmu Invaze barbarů si nejsem tak úplně jistý.:-)

(Les invasions de barbares -doporučuji)

Pro vaši teorii je důležitější pacient č.1 a způsob jeho nakažení.

R. Benýšek 26.3.2020 17:23

Takže, když se to osvědčí, budeme tohle dělat rok co rok i u chřipky, kde jsou čísla srovnatelná?.

R. Vacek 26.3.2020 7:24

Očekávám, že do 14 dnů si autor začne sypat popel na hlavu.

K. Salajka 26.3.2020 6:56

Zajímavý, nikoli osamocený názor. Chtělo by to ale kvalifikovanou oponenturu.

Jinak mám pocit, že se například nemoc šílených krav vůbec nepodařilo odstranit, stále jich mnoho veřejně vystupuje. Infikována jsou i telata ze severu Evropy - Miss G.T. už prý na sobě pozorovala pupínky koronaviru.

J. Nevrkla 26.3.2020 6:54

Momentálně mám všechny příznaky zánětu průdušek, žádný příznak covidu. Přesto jsem byl poslán na testy na coronavir, výsledek ještě neznám, ale nějak se hold musím obejít bez léčení. Asi nebudu sám.

J. Kovaříček 26.3.2020 2:49

Pozoruhodný článek. Petr Adler je starý zkušený novinář, jeho slova lze proto brát s notnou dávkou respektu. Už ten způsob všeobecného informování (sdělovací prostředky, politici) o této epidemii je podezřelý, čísla vzbuzující obavy jsou předhazována, ovšem bez patřičného kontextu. Ano, každou epidemii je dobře nepodceňovat, ale tato histerie spíše budí podezření, že to někomu slouží. A těch je více. Inu svět se topí v mnoha problémech a tak jak je řešit?

J. Vintr 26.3.2020 9:53

Mám z toho stejný dojem.

P. Dostál 26.3.2020 9:55

Na článku nic pozoruhodného není. Autor vzal práci kohosi, kdo v důsledku vzdělání má posunuté vnímání a doplnil několika aktuálnějšími komentáři. To by nemělo být pozoruhodné, to by mělo být normální. A stejně tak je třeba tu práci vzít a zanalyzovat. Situace mi hrozně připomíná debatu o globálním oteplování. Tak jako u globálního oteplování nemá význam tvrzení, ze tepleji už bylo a svět to přežil, stejně je na prd tvrzení, že epidemie tu byly a lidstvo je přežilo. Obojí je pravda, jenže v dnešní době nejsme schopni či ochotní zaplatit cenu. Tedy pro vyjasnění, cenou není jen smrt lidí, kteří by jinak stejně umřeli (což platí o všech). Cenou je také nepoměrná úmrtnost vysoce kvalifikovaného zdravotnického personálu, což se bude doplňovat roky, po tu dobu bude nejspíš vyšší úmrtnost (jedině že by autor předpokládal, ze zdravotnictví zabije víc lidí než kolika pomůže, což bych v Kanadě podle filmu Invaze barbarů nevylučoval). Takže ano, zprávy typu že zemřela Britka bez jiných komplikací, jsou o ničem. Ale zprávy o zhroucení zdravotního systému v Itálii, Španělsku a brzy v New Yorku zrovna na přehánění nevypadají.