16.6.2024 | Svátek má Zbyněk


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Glosator 22.1.2010 12:27

Vážený pane, od té doby, co se z "globálních změn klimatu" stalo politikum

není dokonce vůbec důležité, zda se otepluje nebo ne. Jde o to, zda opatření pod touto záminkou přijímaná jsou rozumná nebo ne a zda klimatologové pracují na objednávku zelených nebo ne.

Protože na tání ledovců v Himalájích je postavena velká část zelené propagandy, je třeba stejným způsobem zveřejnit i to, na jakém základě k tomu podvodu došlo. Rok 2035 je v dohledu, rok 2350 nikoho moc nezajímá, protože každý ví, že mezitím se může změnit tolik faktorů, že jakákoliv předpověď je nevěrohodná.

Pokud nějaký "klimatolog" převezmě tiskovou chybu z novin a ani ho netrkne, že je to nesmysl, měl by vrátit diplom.

Pete Brich 22.1.2010 13:28

Upřesnil bych bernardyne: Tažení proti politické klimatologii jako vědě

PB

bono 22.1.2010 11:31

Neviditelný pes, pan Metelka

Opravdu se divím, že sem pan Metelka chodí diskutovat, vždyť účel článků a mnohých diskutujících je zřejmý. Věda je zde až na posledním místě. Na prvních příčkách je snaha o dosažení předem pevně stanovené mety ( odhalit globální spiknutí ) a toho se drží zuby nehty, nehledě na fakta, vědu...

Pokud jim docházejí témata ( byla vůbec nějaká ?), tak se chytají každé blbosti, či naprosto normálního vědeckého postupu, kterému nerozumí a považují jej za konspiraci.

Když jim to někdo vysvětlí, tak se snaží dotyčného ještě v diskuzi dorazit zesměšňováním, či slovními hříčkami.

Opravdu sem pan Metelka chodí diskutovat/dělat osvětu nebo to

bere jen jako soap operu u které se nasměje a odreaguje?

i.h. 22.1.2010 12:00

Je tu takova hypoteza,

ze si tady leci nejaky mindrák. Nevíme ale zatím jaký.

para 22.1.2010 12:17

Re: Je tu takova hypoteza,

Někdo mindrák, že ví málo  - to mám taky.... Někdo jiný afekt, zlobu, zášt ..... Co vše ten Pes pospolyká!? Vypadá to ale, že od  15. února bude mít dietu.

para 22.1.2010 12:12

Re: Neviditelný pes, pan Metelka

On je to zde svým způsobem odraz našeho dnešního světa a to ve svých důsledcích moc legračního zrovna není. Jsem rád, že tu a tam si někdo jako Metelka, Lapin, Šejna...  najde čas alespon na strohou reakci podle které se dají úlety jiných odhadovat, poměřovat... Tu a tam se i oběví zajímavý odkaz.... Chce to asi hodně trpělivosti - né nadarmo odvozeno od základu trpět...  Tak si spíš myslím, že dotyčným profesionálům přeci jen lecos zůstane ležet v žaludku...  Já si ale této okolnosti, že se zde osobně vyskytují velmi považuji.

bono 22.1.2010 12:22

Re: Neviditelný pes, pan Metelka

Tak to já taky, alespoň to pak není záležitost čistého šílenství:-)

Jenda 22.1.2010 14:32

Re: Neviditelný pes, pan Metelka

Tak tak, snaha odhalit globalni spiknuti. Spete dal.

Bohajeho! Vysvetli ... sancti stupiditas!

walda 22.1.2010 11:18

oteplovači

Pro je tato banda klimatologu jen spolkem podvodníků.

Ivan Brezina 22.1.2010 10:42

Ad Metelka

Jak se v posledni dobe ukazuje, ze tzv. politicka klimatologie je podvod na podvod (CRU, Pacauri, afera IPCC s himalajskymi ledovci...) panu Metelkovi se zvolna hrouti svet. Jsem velmi zvedav kdy hodi rucnik do ringu. Nebo bude az do smrti tvrdit, ze zeme je placata?

i.h. 22.1.2010 10:45

Politicka klimatologie,

(c) JÁ  (aspon tedy tady) ! Hrde se k tomu hlasim.

L.Metelka 22.1.2010 10:48

Re: Ad Metelka

Já vím, pane Brezino, přání otcem myšlenky. To je Váš styl. Ale nebojte se, nic se mi nehroutí... Jen poznávám, kolik diletantů chodí po tomhle světě...

PetrK 22.1.2010 11:27

Re: Metelko, jak to tak vypadá,

vy jste těch diletantů principál.

para 22.1.2010 11:45

Re: Ad Metelka

Trochu s Vámi v absenci obav nesouhlasím pane Metelka. Změny klimatu by asi nebyly sami o sobě s nejhorších nebot vědomost o nich přišla zavčas. Ale právě v kontextu dopadů ostatních vlivů na rostoucí populaci homo jako je ekonomická stagnace, úbytky snadno dostupných surovin... a v neposlední řadě podminky vědomostního a duševního rozpoložení ve společnosti kterou zde reprezentují i Brezinové, Kremlíkové, honzákové ... a jinde ve světě zas fundamentalisté islémští... Je toho pak najednou moc aby se podařilo zavčas najít, dohodnout a použít správný klíček k řešení zatím banálního problému. Obavy s celkového vývoje oproti Vám proto mám.

L.Metelka 22.1.2010 11:49

Re: Ad Metelka

Jen jsem reagoval na to, jaké má pan Brezina o mě obavy... :-)

Mirek Šejna 22.1.2010 10:49

Brezino

To je tady všeobecně známé, že podle Vás právě teď  vrcholí doba ledová a rok od roku je větší zima.

bono 22.1.2010 10:56

Re: Ad Metelka

Haha...."konspirátory" miluji:-) Nevidím, že by se něco hroutilo....to je jen vaše přání:-) Když se poohlédnu zpět tak nevidím ani důvod proč. Kvůli Himálaji?:-)

Karlos 22.1.2010 10:57

Doktor politické

klimatologie to nikdy nevzdá. On nepřizná chybu nikdy, protože by se (zase) zesměšnil a taky by si vypustil rybník.

bono 22.1.2010 10:59

Re: Doktor politické

jedinou chybu o které vím, jsou Himálaje a tu IPCC přiznala, ne?

Petr 22.1.2010 11:00

Re: Doktor politické

Jedna chyba ve třítisícstránkové zprávě ji vyvrátila celou :)

Karlos 22.1.2010 11:02

Re: Doktor politické

Další máte tady http://www.osel.cz/index.php?obsah=6&clanek=3315  Plus jste opomenul Mannovu hokejku ze zprávy 2001, zfalšování 8. kapitoly zprávy z roku 1995 a důsledné opomíjení terénního satelitního měření.

bono 22.1.2010 11:10

Re: Doktor politické

Ale to už tu bylo tisíckrát probíráno:-)

1) máte desítky dalších rekonstrukcí a bla bla bla....konspirátoři se prostě chytnou další a další blbosti a budou ji rozpitvávat, místo toho aby se spojili a zkusili ta data přepočítat, oponovat by jim mohla třeba sama IPCC...takhle je to jen další díl "Věřte, nevěřte"

Karlos 22.1.2010 11:17

Re: Doktor politické

Ukažte mi alespoň jednu tu rekonstrukci. A jak se mají ta data přepočítat, když je CRU ztrácí a Mann s Jonesem veřejně prohlašují, že je neposkytnou? To byste nám mohl objasnit. A mimochodem, nijak jste nezpochybnil zfalšování 8. kapitoly zprávy z roku 1995 (a jak taky, když se k tomu přiznal Benjamin Santer a John Houghton) a důsledné ignorování terénního satelitního měření.

bono 22.1.2010 11:34

Re: Doktor politické

vy jste zde asi nováčkem, viďte....projděte si alespoň 3 předchozí diskuze pod Kremlíkem a tam to "musel" Metelka pro každého zvlášť stokrát opakovat, jak pro blázny:-)

Karlos 22.1.2010 13:46

Když jste tak chytrý,

tak mi tu alespoň jednu rekonstrukci ukažte. Metelka tam nedal odkaz ani na jednu. A znovu - nijak jste nevyvrátil, že IPCC ignoruje satelitní měření, a že Benjamin Santer a John Houghton zfalšovali 8. kapitolu zprávy IPCC z roku 1995. Ale budu vám to asi muset "stokrát opakovat, jak pro blázny :-)" protože "vy jste zde asi nováčkem, viďte...."

L.Metelka 22.1.2010 13:54

Re: Když jste tak chytrý,

Ano, IPCC ignoruje statelitní měření... :-)

Jděte na http://www.ipcc.ch/publications_and_data/ar4/wg1/en/contents.html a do vyhledávače si dejte třeba "satellite"...

Karlos 22.1.2010 14:45

Re: Když jste tak chytrý,

No a ne? Ve zprávách 1990, 1995, 2001 je tam měli? :-) A co tohle o zprávě z roku 2007 http://www.youtube.com/watch?v=BnFfkwmg1K4  Už Vám to tu dávám počtvrté, ale vsadím se, že zase nijak nezareagujete. http://ipcc-wg1.ucar.edu/wg1/Report/AR4WG1_Print_Ch09.pdf Strana 13 v pdf formátu a předpovědi modelářů z IPCC. Jaksi jim to nepasuje s terénními daty, ale to je ani Vás pochopitelně nevyvede z míry... A znovu jste nijak nevyvrátil zfalšování 8. kapitoly zprávy IPCC... Ani ty hokejky jste neobjasnil... A včera jste nám ani neobjasnil himalájské ledovce... Jakto? Co se děje?

Mirek Šejna 22.1.2010 11:35

Karlosi - ad CRU

zde je graf CRU provedený na základě těch ztracených dat: www.cru.uea.ac.uk/cru/data/temperature/nhshgl.gif

zde jsou konkurenční grafy NOAA a NASA

www.ncdc.noaa.gov/sotc/get-file.php?report=global&file=glob&byear=2009&bmonth=1&year=2009&month=12&ext=gif

[]data.giss.nasa.gov/gistemp/graphs/Fig.A2.lrg.gif

Mirek Šejna 22.1.2010 11:43

Karlosi - ad hokejky

zde máte odkaz na libovolné rekonstrukce teplot včetně konkurenčních hokejek

http://www.ncdc.noaa.gov/paleo/recons.html

Karlos 22.1.2010 13:42

To si děláte legraci

Šejno. Mannovu hokejku potvrzuje Jones, Mann 2004; Mann et al. 1999; Mann et al. 1998; Briffa et al. 2001; Osborn, Briffa 2006, atd. To je hezké, že Mann a jeho kolegové z věrohodného CRU si potvrzují navzájem svoje hokejky.