28.9.2020 | Den české státnostiDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ZDRAVOTNICTVÍ: Záměna novorozencůVýpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 14, poslední: 24.10.2007 8:57, přehled diskusí

Nelíbí se mi přístup soudů:
Autor: Ludva Datum: 22.10.2007 9:41

Lékaři jsou stále pod větším tlakem, za každou chybu jim hrozí soudy s mnohamilionovým odškodným. Myslím, že to není správné. Lékaří zachrání obrovskou spoustu životů a vracejí zdraví. Proti tomu stojí několik nešťastných případů, téměř vždy bez úmyslu poškodit pacienta, spíše jsou to chyby z únavy nebo nesprávného posouzení situace. Soudy by tyto věci vůbec neměly psuzovat, nerozumí tomu. Měla by to činit lékařská komora a teprve při zjištění zlého úmyslu by to mělo patřit soudu. A odškodné ? Proč se vyplácí hotově, když je jasné, že to použijí příbuzní pro své vlastní potřeby. Měla by se jen proplácet potřebná lékařská a sociální péče. Konečně lékaři jsou jen lidé a vlastně nemusí nikoho léčit. Mohli by to také zabalit a ať si léčí soudy. Jsem na straně lékařů a měli by si pořádně dupnout.

Re: Nelíbí se mi přístup soudů:
Autor: janci Datum: 22.10.2007 9:52

Jsa sam obzalovanym v procesu tahnoucim se leta, muzu potvrdit, ze i kdyz je lekar shledan nevinnym, zanecha to stopy na nem i na okoli.

Pokud bude nepovinne clenstvi v lekarske komore, nebude si moct lekarska komora ani lekari jako stav patricne dupnout - to je zamer ODS.

Re: Re: Nelíbí se mi přístup soudů:
Autor: Alfred Datum: 22.10.2007 21:11

Právě naopak - jen pokud bude členství v Lékařské komoře nepovinné, může být tato organizace užitečná. Pak by se opravdu starala o etiku a nefungovala by jako odbory nebo mafie. Jakmile by veřejnost viděla, že lékařská komora posuzuje jednotlivé případy objektivně a je tedy zárukou kvality svých členů, bylo by velikou výhodou moci si na ordinaci pověsit ceduli MUDr XXX, člen Lékařské komory. Dnes, pochopitelně, by byl takový nápis spíš kontraproduktivní.

Re: Nelíbí se mi přístup soudů:
Autor: pavel 99 Datum: 22.10.2007 10:08

Řidiči (třeba hromadné dopravy) jsou stále pod větším tlakem, za každou chybu jim hrozí soudy............... Řidiči vyřeší denně spoustu nebezpečných situací (zachrání spoustu životů) denně bezpečně projedou stovky křižovatek. Proti tomu stojí několik nešťastných případů (třeba jediné přehlédnutí na křižovatce), téměř vždy bez úmyslu poškodit pasažéry, spíše jsou to chyby z únavy nebo nesprávného posouzení situace.......

Také by se Vám to líbilo? Nebo jsou doktoři "nadlidi"? Pokud se zamyslíte, objevíte spoustu činností, kde nelze udělat ŽÁDNOU chybu. Dokonce tam nelze tolerovat ani drobné chyby, které se u lékařů přehlíží.

Re: Re: Nelíbí se mi přístup soudů:
Autor: janci Datum: 22.10.2007 10:16

Souhlas, ale jen s tim rozdilem, ze si troufnu delat ridice po pul roku vycviku, ridic tezko lekare za stejnou dobu. Obavam se, ze medicina je prece jen trochu komplikovanejsi zalezitost. Pri veskere

ucte k povolanim, kde jsou ve hre lidske zivoty. 

Re: Re: Re: Nelíbí se mi přístup soudů:
Autor: pavel 99 Datum: 22.10.2007 10:29

dobrá - tedy operátor jaderné elektrárny či kritických chemických provozů? Pilot letadla...... U všech těchto povolání nikdo obrovskou zodpovědnost za životy mnoha lidí NEBAGATELIZUJE.

Re: Re: Re: Re: Nelíbí se mi přístup soudů:
Autor: janci Datum: 22.10.2007 10:54

Doufam, ze nikdo zodpovednost v techto povolanich nikdo nebagatelizuje. Ale v nemocnicich lide umiraji i bez zavineni zdravotniku, na ARO dokonce kolem 25%.  Jiste je pak mozno soudne resit umrti kazdeho z techto pacientu, dohadovat se o doporucenych postupech, procentech atd.. Jednoznacna chyba, zanedbani - to je ovsem bez diskuze.

Re: Re: Re: Re: Nelíbí se mi přístup soudů:
Autor: MS Datum: 22.10.2007 15:36

Kolik nalétá pilot dopravního letadla přesčasových hodin, kolik má služeb a jak je placený? To samé u dozoru v jaderné elektrárně.

Re: Re: Re: Re: Re: Nelíbí se mi přístup soudů:
Autor: pavel 99 Datum: 22.10.2007 18:01

Takže podle počtu přesčasových hodin se určuje, zdali pochybení, která mohou stát lidské životy, budou trestné či nikoli?

Re: Re: Nelíbí se mi přístup soudů:
Autor: Ludva Datum: 22.10.2007 10:55

Máte pravdu, že odpovědnost mají i jiná povolání. Ale neslyšel jsem, že by po autonehodě byl odvoláván ředitel dopravního podniku, jak to nyní při výměně dětí požadují u ředitele nemocnice poškození. Mě ale spíše vadí, jak se na prostředcích pro zdravotnictví začínají přiživovat právníci a pod.

Re: Re: Re: Nelíbí se mi přístup soudů:
Autor: janci Datum: 22.10.2007 11:12

zacne to tu byt jako v USA - nelibi se vam neco? Zazalujeme a pravnik si vyfasne cast odskodneni, nevyhrajeme, nemusite platit nic. Pro pravniky jiste vynosny dzob. Skoro vzdy se da neco najit, protoze dodrzet stredoevropske standarty za ceske penize lze jen velmi obtizne. A situace neni vzdy jednoznacna.

Re: Re: Re: Nelíbí se mi přístup soudů:
Autor: Šerlok Homeless Datum: 22.10.2007 11:49

Ředitel třebíčské nemocnice by měl být odvolán ani tak za tu nešťastnou událost, jako za své chování po tom, co k oné události došlo. Rv A tu tiskovou mluvčí radši někam zašít, aby nepřišla do styku s lidma!

Re: Re: Nelíbí se mi přístup soudů:
Autor: Talián Datum: 22.10.2007 16:41

Profesí, kde je pracovník jednou nohou v průšvihu je mnoho. Stači sledovat černou kroniku. Případ záměny je výjimkou tím, že je to poprvé, kdy se u nás taková záměna prokázala. Možná, že jich v minulosti bylo víc, ale nebyly prostředky, jak to odhalit. Žádný systém není neprůstřelný a chyby vznikají. Jde jen o to jak je minimalizovat. Na druhé straně nadměrný tlak na kontrolu systému chyby generuje. Platí tedy, že všeho s mírou. Jistě vám dojde, že důslené kontroly DNA by odhalily, je množství mužů vystupujících v roli svatého Josefa je pozoruhodné a je otázkou, zda by tato zjištění byla k užitku. Obávám se, že následné škody by byly neúnosné.

Re: Nelíbí se mi přístup soudů:
Autor: Šerlok Homeless Datum: 22.10.2007 11:40

Všichni jsou pod stálým tlakem. Tak to chodí. Existuje něco jako objektivní hmotná odpovědnost. Za výsledek a ve všech profesích, prosím. Teda - kromě socek.