27.10.2021 | Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H.K. 7.1.2010 14:01

Re: Něco je špatné v našem sociálním státě.

Nevím proč říkáte socky. Každý se může dostat do existenčních problémů. Pokud má někdo tolik rozumu kolik Vy, tak by neměl do některých problémů kecat. Nezáleží na tom jestli je podnikatel nebo bezdomovec.

Jestli někdo myslí jenom na to, jak vytáhnout lidem peníze z kapes, tak by nebylo od věci, aby držel klapačku.

Marat 7.1.2010 13:52

Re: Ve středních čechách mám vy troubo nemovitost....... Re: Pane Vlku vy toho Ratha moc ráth nemáte co....?

Čeho je ten Rath odborník geronte?

kája 7.1.2010 13:51

dodatek

musíme si uvědomit, že české kvalitní zdravotnictví funguje podle rčení- za málo peněz moc muziky. Podle WHO je na 1. místě na světě co se týče cost- benefit.. Funguje to jen díky nízké ceně práce ( vykořisťování) lékařů a sester. Mladí lékaři to zabalí hned po promoci a jedou do zahraničí, kde dostanou 4x vyšší platy. Předdůchodci a důchodci lékaři to zde ještě drží, ale dlouho to nevydrží. Když v zemích jako Řecko, Portugalsko- tedy co mají stejné HDP jako ČR, když tam mohou mít atestovaní lékaři  v přepočtu 100 tis, tak proč u nás 25 tis( bez služeb). O personální devastaci v mnoha nemocnicích se dovíte více  na www.zdn.cz

whaler 7.1.2010 13:50

Re: Něco je špatné v našem sociálním státě.

Na vás speciálně je to vidět.

Marat 7.1.2010 13:49

Re: Příčina je v Marxovi a v paroubkovi

janoryno, vy jste samička nebo sameček. Z vášeho nicku to zřejmé není A jakého zvířátka ráčíte být samičkou či samečkem? A že tak pěkně plkáte. Už brzo vás bude moci Paroubek, nebo Rath vodit na procházky.

janoryna 7.1.2010 13:47

Re: Něco je špatné v našem sociálním státě.

to je vidět na současných manžerech, podnikatelích a politicích. socky nemaj do ničeho kecat.

Minutus 7.1.2010 13:44

Re: Je to zvláštní

Nejde o to, že banky jsou soukromé. Jde o to, že banky vládnou a stanovují si ceny. Sedí na penězích a tedy u pramene, to je důvod, proč nemají problém.

H.K. 7.1.2010 13:33

Re: Něco je špatné v našem sociálním státě.

Za to může zejména čtyřicetileté budování socialismu, které se podepsalo na technologické úrovni výrobních odvětví, vnitřním dluhu a zejména na myšlení lidí. Technologická úroveň se dá poměrně  rychle dohonit, ale myšlení lidí se mění těžce.

novaz 7.1.2010 13:18

blbům českým stačí málo

Horký dráth navrhoval spoluúčast pacienta přes sto korun. Nyní, jako uvědomělý socanský soudruh vrací třicetikorunáčům poplatek celý, třicetikorunový. Ti pak za oněch vrácených třicet korun volí socany, potažmo horkýho dratha. Socanská veverka v kleci.

janoryna 7.1.2010 13:13

Re: Něco je špatné v našem sociálním státě.

za to, že nejsou sravnatelné výsledky ekonomiky nemůže ani podnikaktel ani  management ale socky, na př. prodavačka nebo uklízečka.

janoryna 7.1.2010 13:11

Re: Příčina je v Marxovi a v paroubkovi

to je hrozný, co ten paroubek a rath na pražskej radnici s tou opencard napáchal. předepsat k úhradě !

janoryna 7.1.2010 13:09

máte pravdu

to je hrozný, co ten paroubek s rathem na tej pražskej radnici dělaj. už aby tam konečně byli pravicoví zastupitelé !

Dodo 7.1.2010 13:08

Příčina je v Marxovi

a jeho věta o nároku na vzdělání a zdraví. Toho naše úřednická socialistická mašinérie využívá. Vkládat peníze do vědy, školství nebo zdravotnictví? Z toho úředníkovi nic nekápne. Lepší jsou kšefty s Opencard, Kapsch, popřípadě zmiňovaným prodejem nemovitostí.

Kdo něco umí, ten to dělá, kdo neumí, ten dělá kariéru v politice a nakonec rozhoduje právě on.

H.K. 7.1.2010 12:29

Re: Něco je špatné v našem sociálním státě.

Pokud nebudou srovnatelné výsledky ekonomiky , nebudou na jejich úrovni ani mzdy.

mlg 7.1.2010 12:23

rád čtu pana Vlka

jen doufám, že bramboračku rozpoznám i jinde ...

Minutus 7.1.2010 12:15

Re: Pane Vlku, jedna drobná

No když ministryně zdravotnictví může být sestra, náměstkem úlisný Bc. tak je možné všechno. Včetně toho, že si někdo prosadil v Brně ten kampus i když není potřeba. Ale to nevím, o co tam jde. Možná je postaven právě proto, aby byly přestěhovány zdevastované nemocnice.

Minutus 7.1.2010 12:12

Re: Jaké lékaře ?

Měli by být obětaví a hodně pracovití, mnohem více, než je zvykem u zbytku obyvatelstva. Umět dát víc, než je jejich povinností. Ale nechtějme po nich příliš mnoho. Když se lékařka vrátí po noční službě, neměla by už vařit oběd, nebo uklízet. Měla by mít na to, aby si to mohla zaplatit. Neměla by řešit, že má auto horší než zedník a proto musí stále myslet na jeho opravy. Oni to dělají, ale uvědomte si, že o to méně času a energie mají na studium, potažmo na pacienty. Takže finančně a společensky privilegovaní. Příjem lékaře u nás a v Německu nebo USA je nesrovnatelný a teď mluvím o poměru k hrubé mzdě v dané zemi. Jsou tam tedy privilegovanější. Popravdě, já žádného doktora, který by zneužíval mé hlouposti nebo strachu neznám. Asi to bude tím, že nemám mindráky.

Jiří 7.1.2010 12:12

Rath- hrůza

Plně s Vámi souhlasím.

Rath děla ostudu lékařskému stavu. Už jenom to,že se dal do služeb, socialistů a komunistů.

Jouza 7.1.2010 11:40

Něco je špatné v našem sociálním státě.

Doktoři chtějí více peněz a kde je vzít?Pojišťovny mají omezené zdroje a o tm to je.Příjmy obyvatel našeho státu jsou mizerné a tak logicky i vybrané daně stojí za šest půlek.Někteří vykukové navíc ani daně neplatí a stát i když má přebujelou administrativu,je není schopen vymoci.Poctivci jsou za hlupáky a od těch ,co "musejí",se toho tolik navybere.Pak je tady síla lidí s nataženou dlaní,kteří jenom požadují a nic pro stát neudělali.Bylo by toho přemnoho,co bychom mohli všichni kritizovat,ale to není to hlavní!Hlavní jsou mzdy a kupní síla obyvatelstva.Řemeslník si vydělá poctivé peníze,jako na západě.Horší je to u zaměstnanců,ti za stejnou,kvalitní práci dostávají mzdu podprůměrnou,nebo ještě horší!Ovšem náklady už máme jako na západ od našich hranic.pohonné hmoty,elektřina,topení nájmy,poplatky na dálnici,parkování.To všechno a ještě mnoho dalšího ohrožuje koupě schopnost a výběr daní...!

j 7.1.2010 11:36

Re: Je to zvláštní

nějak jste si nedal do souvislosti banky verzus školy a nemocnice. Tedy, banky jsou soukromé to znamená že  ....... ( taky jste to mohl vzít jako vtip ale nemohl jsem použít smajlíka aby to bylo jasnější)

Pavla B. 7.1.2010 11:34

Re: zdravotnictví

Chtěl jste asi napsat, že vybavení nemocnice není jejím vlastnictvím... Celou tuto kauzu bych nenazývala Julínkovou pomstou, vždyť socani si zachování úrazvky vymrčeli dokonce až v parlamentu - schválil  se na to samostatný zákon, prezentovaný jako úžasné vítězství. V této nemocnici (ani u Milosrdných, která je rovněž městská) jakož ani v žádném jiném zdravotnickém zařízení v Brně se poplatky nevracejí, přestože městu a kraji vládnou Onderka a Hašek.... to jsou ty paradoxy. Mimochodem copak asi dělá senátor Janeček, který se nechal zvolit jako bojovník za úrazovku a od té doby, co pomohl zákon převádějící úrazovku do majetku města prosadit, po něm není ani vidu, ani slechu? Asi odpočívá na zasloužených vavřínech:-)

Schumacher 7.1.2010 11:33

Ne, že bych nebyl zvědavý na převyprávěnky, ale

raději bych nějakou původní Neffovku.

j 7.1.2010 11:33

Re: Idiote ....Re: Je to zvláštní

 viz privatizace Ratha a šefování vašeho Drymla, nemusíte pořád poukazovat co jste zač

brabus 7.1.2010 11:23

Re: Ve středních čechách mám vy troubo nemovitost....... Re: Pane Vlku vy toho Ratha moc ráth nemáte co....?

P.S. A vykašlat se na Vás nemůžu, protože znáte tu slavnou poučku: lidskou blbost porazit nelze, ale nesmí se sní přestat bojovat......... přeji nehezký den

brabus 7.1.2010 11:20

Re: Ve středních čechách mám vy troubo nemovitost....... Re: Pane Vlku vy toho Ratha moc ráth nemáte co....?

že Vy jste chtěl koupit děcák v Pýšelech? Poradila Vám to paní Klimovičová?

gerontusinza 7.1.2010 11:05

Ve středních čechách mám vy troubo nemovitost....... Re: Pane Vlku vy toho Ratha moc ráth nemáte co....?

a Ratha nemohu mít ráth, protože jsem na rozdíl od vás tzv"normální" ale vážím si ho jako odborníka ..... to vy samozřejmě nepochopíte...... a snažně prosím vykašlete se na mě..... a skutečně s přitroublíky vašeho ražení nemám o čem diskutovat natož třeba dokonce i i mluvit...

-F 7.1.2010 11:01

zdravotnictví

Julínkova pomsta brněnským socanům " Stará úrazovka"  je tím správným příkladem zdravotnické politiky ČSSD. Brněnská oranžová mafie postavila volební kampaň na zachování staré úrazovky v centru města, kde se nedá a projet, ale jen popojíždět a na odbočení do nemocnice použít křídla. A jak vypadá Julínkova pomsta? Pro Brno a jihomoravský kraj je to černá díra na peníze nejen proto, že budova úotřebuje opravu, ale taky proto, že vybavení nemocnice je vlastnictvím Úrazovky a tudíž nemocnice musí platit nájem z vybavení. Ale socani budou vracet třiceti a šedcesáti koruny i nadále z peněz na provoz zdravotnických zařízení. Jak dlouho to vydrží?

I-Worm 7.1.2010 11:00

Nezapomněl jste v tom politickém bloku

na nějakou barvu?

B. Hampl 7.1.2010 10:46

Re: Hulvát a lhář jste Vy, pane Vlk!

Může být ... :-))))

Ale většinou se pobavím, ono je to takové mile prvoplánové a  prostinké.. ;-)

brabus 7.1.2010 10:45

Re: Pane Vlku vy toho Ratha moc ráth nemáte co....?

gerone, Vy lháři. Vždyť tady minimálně rok píšete, jak si Rátha vážíte, že je to super člověk, že konečně udělá něco s modrýma strakama atd. atd.  A teď ho najednou nemáte taky ráth? Nebo jste si za ten rok popovídal s pár středočechy a konečně prozřel? :-)