18.10.2021 | Svátek má Lukáš


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
občanka 7.1.2010 7:56

Hulvát a lhář jste Vy, pane Vlk!

Bezostyšně urážíte druhého člověka (zde pana Ratha) a ještě se stím chlubíte!!! To už je skutečně vrchol, na toto musím reagovat! Píšete sam nesmysly a vydáváte je za svatou pravdu! Stav našeho zdravotnictví, bohužel - staré budovy, stará zařízení, útěky doktorů, mají na svědomí vlády ODS!!! Pan Rath se pouze snaží, a musím ho za to obdivovat, něco málo napravit a musí mu z toho být asi často špatně a smutno, když jako sám doktor (a dobrý doktor!), vidí současný stav zdravotnictví! Běžte si laskavě stěžovat na správná místa, pane Vlk, na Jánský vršek k ODS! Ale na to odvahu nemáte, že? Protože jste v podstatě zbabělec a ubožák! Že se nestydíte za tento podlý a lhavý příspěvek, fuj!

j 7.1.2010 7:55

Re: Já bych zase v tomto směru Rátha nekritizoval

když se předepisuje moc receptů navrhuji zvýšit polatek na 100 Kč a určitě neoperují lékaři , kteří nemají atestaci, protože tu si musí zaplatit a proto odcházejí do ciziny , kde jim je nemocnice zaplatí. Viz. reportáž v pondělí na Radiožurnálu.

Jediný kdo hlavně na tom vyděláváme jsme my co hov-no platíme přestože systém stojíme neskutečné peníze. Jenže ve vašem případě vám to ještě nestačí, tak obvinujete ostatní , místo aby jste šoupal nohama byl potichu, tak jako správný parazit

Vítek 7.1.2010 7:37

Re: Jaké lékaře ?

tak to jste již mrtvý, když se tak vyjdřujete k lékařské péči a stačí, když se budete dívat na Ordinaci v růžové zahradě, tam je všechno ideální - asi :-). Jinak máte pravdu.

Vítek 7.1.2010 7:33

Re: Všechno je v lidech!

to jste určitě z Prahy. Tam je péče o něčem jiném než v jiných místech.

Vítek 7.1.2010 7:32

Já bych zase v tomto směru Rátha nekritizoval

myslím si, že je to člověk, který zdravotnictví rozumí a vše, co se proti němu v tomto směru rozpoutává dělají jeho odpůrci a ODS. V současné době by našemu zdravotnictví opravdu prospělo, aby se Ráth vrátil do pozice ministra zdravotnictví. To, co se tady děje je katastrofa  a naše zdravotnictví prostě padá do pekel. Lékaři předepisují pacientům nejvíce léků v Evropě, mladí medici mohou operovat a léčit i bez zkušeností, je nedostatek zdravotnického personálu, bují korupce, za vše se tady už platí, ikdyž platíme dost vysoké zdr. pojištění a jediní, kdo na tom vydělávají, jsou farmaceutické společnosti a lékaři. Už to není o léčení a zdraví, ale o penězích a ziscích.

jonatan 7.1.2010 5:47

Re: Všechno je v lidech!

Jo, a ještě jsem zapoměl podotknout, že jsem důchodce a zákroky baly na pokladnu, takže jsem neplatil ani korunu, pouze za pobyt!

jonatan 7.1.2010 5:46

Všechno je v lidech!

Já jsem byl v loni na třech operacích ve dvou soukromých nemocnicích. Péče a výkony bezvadné, čekání na výkon minimální. To v socialistickém zařízení mi nabízeli provedení výkonu po 8(!) měsících. Takže pozor! Socialistické tanečky kolem soukromých zdravotnických zařízení jsou pouze špinavou a nechutnou politickou hrou!

NL 7.1.2010 4:42

Re: Bla bla bla

Nemocniční lůžka na 100 000 obyvatel: ČR 810, Holandsko 480

Opatrovnická lůžka: ČR 70, Holandsko 1 040

Nemocniční + opatrovnická: ČR 880, Holandsko 1 520

U lůžek platí to samé, co u počtu nemocnic.

NL 7.1.2010 4:05

Re: Bla bla bla

Bystřejším jistě došlo, že barák poskytující ošetřovatelskou péčí je nemocnice a barák poskytují opatrovnickou péči jí není. Jenže v Evropě jsou různé zdravotnické systémy a ty z dolní části tabulky toto nerozlišují. Viz. počet lůžek na 100 000 obyvatel v zařízeních poskytujících opatrovnickou péči. Belgie 1 199 a Holandsko 1 040, versus např. Francie 110 a ČR 70,01.

Porovnávat státy bez seznámení se s metodikou statistik, může jen hlupák, nebo lhář. To samé platí pro počet návštěv u lékaře atd.

NL 7.1.2010 3:50

Bla bla bla

Bože to je ale hovadina. Tak nám Vlk objevil princip vícezdrojového zdravotnictví, ve kterém pořízení a obnova přístrojů a budov není zahrnuta v ceně zdravotního pojištění. Chtěl by platit více, aby pojištění pokrylo skutečné náklady? Ne, jen chce plácat o 30 kačkách, které s tím nesouvisí. A pak si neodpustí žvanit nesmysly o zbytečně velkém počtu zdravotnických zařízení v porovnání s vyspělou Evropou.

Počet nemocnic na 100 000 obyvatel (WHO) 1.Lucembursko 8,2; 2. Finsko 6,45; 3. Francie 4,68; 4.Irsko 4,06, 5.Německo 4,06; 6.ČR 3,34; 7.Rakousko 3,25; 8. Řecko 2,84; 9.Itálie 2,18; 10. Belgie 2,01; 11. Portugalsko 1,93; 12. 1.72; 13. Holandsko 1,16; 14. Dánsko 1,9; 15. Švédsko 0,9.

No a k té statistice patří samozřejmě také odchylky a definice. Variations in interpreting the meaning of nursing home' are a major source of differences between countries in the content of data on hospitals. Whenever possible, it is recommended to make a distinction between institutions providing principally nursing care (`nursing hospitals') and those providing principally custodial care (nursing homes). In the former case the establishment should be counted as a hospital, while in the latter case it should not.

KeN 7.1.2010 0:49

Jaké lékaře ?

Nevím, nevím, ale jaké své lékaře mám podporovat ? Bohužel, s příchodem důchodového věku jsem se stal závislým na pravidelné lékařské péči, ačkoliv se mi dosud taková smůla vyhýbala. "Díky" tomu jsem pochopil následující: 1/ Lékaři /ve většině/  se pokládají za zcela privilegovanou vrstvu, která je v tomto státě zneuznaná. Může za to samozřejmě pacient. 2/ Lékaři se pokládají za neomezené vládce nad mým životem. Z toho pramení i jejich chování směrem k pacientům.3/  Nějaké teorie MZ v souvislosti vztahů pacient-lékař jsou pohádky z oblasti sci-fi. Nemálo lékařů se chová k pacientům jako pra..sata. 4/ Smutné je, že řada těchto lékařů je z kategorie mladších ročníků. Na nich je opravdu často vidět jak trpí, že se nenarodili v USA, nebo alespoň v Německu.

Po zjištění shora uvedených poznatků nevím, jakého svého lékaře mám podporovat. Já v podstatě žádného svého nemám.