22.10.2020 | Svátek má Sabina


Diskuse k článku

ZDRAVOTNICTVÍ: Radosti ostravského lékaře za dob pandemie

Rád se dívám na večerní zprávy. V nich náš premiér slibuje rozvoz roušek a respirátorů, pokud mu lékař osobně zavolá. I ty Ruslany na letištích jsou docela fajn. A pak se probudím a jdu do práce. A tam se nestačím divit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Ráž 27.3.2020 18:45

Mne nářky soukromých lékařů na nedostatek ochranných pomůcek nedojímají spíše na***ají.

Pane doktore,můžete nám všem sdělit, kolik respirátorů a ochranných roušek máte preventivně stále v ordinaci, myslím opravdu ve stálé rezervě, pro případ vzniku epidemie, kterou lze přece předvídat, stejně jako má např autoservis stále dostatečný počet hasebních prostředků pro případ požáru, i když riziko požáru je menší, než že lékař je šiřitelem kapénkové infekce neb, že vznikne epidemie třeba chřipky. Jako pediatr, který může být šiřitelem i "obyčejné" chřipky, nebo s ejí nakazit od pacientů, jich máte určitě dost celoročně, abyste děti nenakazil, že ano.

Lidé, kteří nespoléhají na stát, se zásobili respirátory a rouškami už počátkem února, kdy se daly běžně sehnat. Proč tak neučinili lékaři, kteří museli vědět, že když se objevil první případ v Itálii, tak nás to nemine? Když slyším pana Kubka, jak brečí, že stát nezařídil pro členy LK roušky, mám dost vztek. Vždyť to je povinnost Lékařské komory dbát na to, aby byli lékaři připraveni na epidemii a měli z preventivních důvodů neustále v dostatečných počtech v ordinacích roušky a respirátory.

Š. Hašek 27.3.2020 19:28

Pane Ráži, dobrý den,

docházím k soukromému lékaři, pokud je čekárna prázdná "musím vydržet přednášku" k problému, který nahodím .... tedy choroby/životospráva. Choroby nemusejí být nutně moje.

S doktorem Vodvářkou by určitě nechtěl trávit moc času. Asi jsou značné rozdíly mezi lékaři. Jako všude, v životě.

V. Šedivý 28.3.2020 21:32

Je to přeci stát, který lékařům nařizuje, aby i nadále ordinovali, ne? Ministr k tomu navíc nařizuje, že lékař je povinen používat respirátor FFP2. A stát zakázal obchodování s respirátory.

Takže lékař musí ordinovat, i kdyby kvůli ochraně zdraví (ať již svého nebo pacientova) nechtěl. Musí používat respirátor ale nesmí si ho (i kdyby bylo kde) koupit.

Nemáte pocit, že ten kluk ušatej z ministerstva zdravotnictví si dělá ze všech p÷del?

-

Je jedno, jestli někdo objednal na začátku února nebo v polovině března. Tím se jen měnilo, jak se to pranepatrné množství rozdělí, včasnou objednávkou by nepřibyl jediný respirátor, ba ani ústenka.

M. Šejna 27.3.2020 16:08

Tak nám pan Vodvářka, coby soukromý lékař, sdělil, že stát mu musí dodat ochranné pomůcky.

Takhle si představuji někteří naši "podnikatele" své podnikání. Tedy zisky jsou moje, ale moje náklady má platit stát z daní, které já platit nechci.

M. Pivoda 27.3.2020 18:06

Přiznám se, že neznám konkrétní podmínky smlouvy mezi státem a soukromým lékařem.

Ale domnívám se, že soukromý lékař je lékařem v době normální, zatímco o dobu nenormální se asi má postarat stát z peněz, které lékař-podnikatel průběžně státu platí ze svých daní.

Předpokládám, že ani stát ale není připraven situaci vzniklou po dopadu velkého asteroidu. Nicméně na virovou epidemii stát asi má zřízen nějaký svůj krizový štáb a připraven i krizový plán.

Jde ale také o to, kolik pohotovosti si ekonomicky může dovolit udržovat česká montovna. Udržování pohotovosti totiž vždy něco stojí!

J. Ráž 27.3.2020 18:51

Mít ochranné pomůcky v dostatečném počtu, by mělo být standardem protiepidemické prevence každého zdravotního zařízení, bez ohledu, zda se jedná o soukromou ordinaci, nemocnici , kde je zřizovatel město nebo kraj, či státem zřízené FN. Proč tomu tak nebylo je otázkou na kterou by měl ministr zdravotnictví dát jasnou odpověď

J. Jurax 27.3.2020 22:31

Ano.

A co je to dostatečný počet?

V. Šedivý 28.3.2020 21:37

Takže třeba na čtvrt roku provozu? Protože přinejmenším tolik bude letos zapotřebí.

Dokážete si představit, jak by dopadl ředitel, který by nařídil nekupovat materiál na běžný provoz a místo toho vrazit pár (desítek) milionů do něčeho, co nejspíš exspiruje a vyhodí se to?

P. Pavel 27.3.2020 18:43

Tak nám šejna sdělil, že neumí číst. Nebo se snad domnívá, že zmíněná nemocnice, jinak příspěvková organizace města, řízeného burešovými podržtaškami je také "soukromý podnikatel", která si chce zprivatizovat zisky?

Š. Hašek 27.3.2020 19:29

Obecně souhlas. Detaily nepodstatné.

V. Kain 27.3.2020 15:54

Sice nevím jak je to možné,ale tato a nestydím se napsat prolhaná vláda si vybudovala takové jméno,že i kdyby vymřela polovina obyvatel kteréhokoliv kraje,tak to tato vláda dělá dobře a stará se.Nepochopím co je to za lidi kteří nechtějí vidět a ani slyšet ty doslova odporné lži některých politiků.Těch důkazů o tom,že ošetřující personál v první linii nemá 100%tní ochranu je skutečně dost.Ale příznivce této vlády to naprosto nezajímá.Jsme skutečně zvláštní země když tolika lidem nevadí to lživé blábolení některých politiků.

J. Ráž 27.3.2020 19:00

Pane Kaine, můžete nám sdělit, když už tak kopete do naší vlády, které vlády na světě ze zachovala hned správně a vůbec nezalhala?

Byl bych rád, kdyby někdo Babiše zastřelil (obrazně), ale ať to udělá až tak za půl roku, Teď jsem rád,že máme premiéra,který měl koule na to, aby učinil včas razantní opatření, i když se to Bruselu ani paní Merkelové vůbec nelíbilo a kritizovali ho za to.

A ještě bych rád tip na politika, který lživě neblábolí.

Š. Hašek 27.3.2020 19:21

Tak nějak, pane Ráži.

P. Labaj 28.3.2020 0:48

Tak já bych to raději bral už před půlrokem.

Nejstrašnější úsloví je "slibem nezarmoutíš". Kdyby ten skvělý premiér neustále nesliboval jak se o všechno postará (...zavolejte mi, sám je přivezu...), tak by si spousta lidí včas pomohla sama. Teď už to tak dělají, protože už ví, že tomu pánovi se nedá věřit ani nos mezi očima.

R. Meišner 27.3.2020 15:13

....jak krásně se kulantně kope do vlády, že nic nefunguje(zde v přímém přenosu) ---a jelikož je autor silně věřící(proč ne, to se nevylučuje), doporučuji, když už se stal z vůle boží lékařem, nejméně dvakrát denně se modlit k Bohu za to, že je lékařem v zemích českých a nikoliv třeba v takové Itálii nebo Španělsku. tam by totiž na podobné úvahy a psaní blogů neměl ani na vteřinu čas.(zkráceno)

M. Pivoda 27.3.2020 12:03

SLOUŹÍM PSOVI!

... zůstaňte minimálně 14 dní v domácí karanténě. Neměli byste chodit do práce, na nákup, k lékaři či na jiná veřejná místa. Musíte-li venčit psa a nemáte souseda, který by vám vypomohl, venčete ráno a večer a vyhněte se kontaktu s lidmi.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/mate-doma-nakazeneho-koronavirem-odbornici-radi-co-v-takovem-pripade-delat.A200326_175943_ln_domov_rkj

Před Vítězným únorem 1948, český voják měl vypnout hruď a zvolat "Sloužím lidu!". V následných dobách, dobách českého reálného socialismu, toto zvolání bylo aktualizováno na "Sloužím socialistické vlasti!" Pokrok ale nezastavíš. Dnes (v roce 2020) by voják měl vypnout hruď a hrdě zvolat: "SLOUŽÍM PSOVI!"

Š. Hašek 27.3.2020 12:53

Jsem v karanténě dle Vlády ČR a mého lékaře. Omezený pohyb.

Chodím na Slunce, obstarávám běžné věci bez líbání na tvář, konzumuji med, cibuli a jiné dobroty. Nečekám v nějaké špeluňce, zda mi po třech hodinách čekání udělají test. Abych se ve dveřích, při odchodu, potom nakazil ......

Faktem je, že tedy ubejvá mejdlo.

To mejdlo budu chtít refundovat. Snad Svěrák něco dá, je to přeci občansko nepolitická součást státního rozpočtu!

Jó vir, ten nikdy nebyl. Čekám, že Fiala s Kalouskem udělají nějakou přednášku. Zkráceno.

D. Polanský 27.3.2020 11:28

A hlavně když vidím v TV papaláše jak nosí jednorázové roušky, které chybí doktorům. To papaláši nemají manželky, milenky, aby jim ušili bavlněnou?

T. Kubín 27.3.2020 11:20

Vaše nemocnice je příspěvkovou organizací města. Jak vám váš zřizovatel pomohl? Jak jste měli naplánované pořízení ochranných prostředků? Všiml jste si, že to o čem tak rozhořčeně píšete chybí po celém světě? Že v USA musí zdravotníci používat jednorázové rukavice opakovaně, že respirátory nemají lékaři v Německu, Francii, Rakousku?

Ono je to ale asi jedno, chtěl jste si prostě kopnout ...

P. Pavel 27.3.2020 14:05

Jaksi vám nedochází, že zmíněné město (stejně jako kraj a ostatně celý stát) jsou v rukou anonanistické nekompetentní verbeže.

Všechny tyhle hysterické výkřiky, že za nedostatek ochranných pomůcek vlastně pán velkomožný bureš není zodpovědný mi připomínají dobu sssr a představy obětí stalinistického režimu, o tom jak se jedná o zvůli místních aparátčíků, stalin za nic nemůže a kdyby to věděl, tak by to zatrhl. Stádo ovcí je proti burešovým podržtaškám skupina sebevědomých individualit.

Š. Hašek 27.3.2020 14:28

Domnívám se, že to dost podělal kupec Sámo. A ten pratatík Čech byl možná nemanželský a nedal se vočkovat. Pak už to jelo ........

Stran onanie (anoonanie/ANOonanie je něco rajcovnějšího?) ..... Zavolám dr. Uzlovi. Laické přístupy nedoporučuje Jílková.

Kam jste chodil do školského ústavu?

P. Pavel 27.3.2020 17:47

Nevím jak Sámo, ale pokud to podělal nějaký tatík, tak tvůj, hašku. Potažmo podělal tebe.

Dr. uzel ti nepomůže, spíš by se bureš měl objednat k proktologovi, aby tě nechal odoperovat ze svýho zadku, ústave.

Š. Hašek 27.3.2020 7:41

Každý jsme nějaký, pane Vodvářko. Pane doktore.

Víte, že jsou stárnoucí morousové, kteří se jen dloubají v tom, co všichni (skoro, hlavně pánové Zeman a Babiš) kolem nich dělají špatně?

Pokud provozujete soukromou praxi a já bych byl nějakým způsobem u Vás (třeba převeden z minula) ....... tak už byste měl o jednoho méně. Nikoliv dnes, už před několika roky.

Přeji Vám více radosti.

M. Krčmář 27.3.2020 9:24

A pan doktor Vodvářka by byl spokojen, že už k němu nechodí takový kretén.

Š. Hašek 27.3.2020 9:57

Nebyl. Naopak!

Jednak by neměl ze mě penízky. A musel by se stejně smířit s tím, že vystudoval právě pro to, aby vytahoval kretény z kreténství. Asi zná zákon.

Zdraví, chytří .... rýma ........ no, na těch by si nevydělal ani na slanou vodu (to mi uvízlo v hlavě z poučných vět mého otce).

Zdar!

M. Krčmář 27.3.2020 10:33

Měl by stejně plno, neboť doktorů je málo, ještě méně těch dobrých. Pravda,můj "obvoďák" že mne má jen pravidelnou měsíční platbu, neboť tam "nepáchnu" jak je rok dlouhej. Snad jsem se vás nedotkl, neboť to nebyl můj účel. Pan Vodvářka má bohužel pravdu,oni ty pomůcky prostě nemají, hlavně že si stáhlo asi 70000 roušek a 20000 respirátorů ministerstvo dopravy.

Š. Hašek 27.3.2020 13:04

Řidič je potřebuje, protože je furt ve službě. Mně je ušije manželka. Osm za hodinu.

Zkráceno.

M. Krčmář 27.3.2020 13:12

Ministerstvo dopravy snad není ministerstvem řidičů, zkrátka to zásobování potřebných státu stále moc nejde. Včera jsem se seznamoval se šicím strojem, navlékání spodní nitě,hrozná sranda,ve finále jsem tu roušku došil ručně,taky za hodinu.

Š. Hašek 27.3.2020 13:35

Faktem je,

že stát mi nikdy nedodal (sofort, on line) takový hřebíky, které jsem potřeboval v sobotu vodpolodne, ve 14:48, po poledním klidu. Když upadlo prkno/klika u vrat.

Obracím se na Kalouska (digipirátsky), aby s tím něco udělal.

Z. Lapil 27.3.2020 23:56

Zatracená vláda, už mi zase nehoří doutník. Karel Čapek.