19.5.2024 | Svátek má Ivo


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Evropan (original) 25.4.2007 17:36

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vypalne neresi vubec nic,

a co takhle castecky viru a oslabeny imunitni system vlivem dlouhodobeho stresu v rodine ? taky ne ? ;-)

Pavla B. 25.4.2007 18:03

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vypalne neresi vubec nic,

Ne, v případě DMI je imunitní systém naopak zbytečně aktivní!

Lída 26.4.2007 8:14

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vypalne neresi vubec nic,

Pavlo, takový mám nejradši. Ví o tom prd, ale o to víc kecá.

Lída 25.4.2007 16:38

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vypalne neresi vubec nic,

Já jsem zase alergická na kecy, že cukrovka takhle malých dětí musí mít příčinu v nevyřešených vztazích v rodině. ;-€

Evropan (original) 25.4.2007 17:19

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vypalne neresi vubec nic,

No to samozrejme muzete ;-)

mira 25.4.2007 14:15

Výpalné

je bič na kverulanty. Jak postihne normální pacienty ukáže čas a jistě je možné jej v budoucnu změnit.

Co mi zatím chybí je bič na póvl mezi lékaři a sestrami, který se zatraceně přemnožil, viz např. http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=097&r=tema_dnesa&c=732034 . Těmhle lidem opravdu zbývá jen to zdravotnictví, jinde by je asi vzali těžko.

Vedení ČLK s Kubkem (spolek dobře placených vyděračů) diskusi na jakékoli zdravotní téma zakončí stejně: že je pan doktor přepracován a špatně ohodnocen. (Když ještě dodá, že pan doktor pracuje na světové úrovni za české peníze, výbuch smíchu je na světě.)

Řešením je zákonem definovaný rovnoprávný vztah klient-lékař (nikoli pacient-lékař!), tak aby v případě zanedbání pan doktor nedostal zaplaceno, případně zaplatil sám - stejně jako ostatní občané. Nezbytná je vyšší míra svobody a informovanosti klientů (práce ministerstva) rozhodovat o péči, a samozřejmě  konkurence ze zahraničí.

katango 25.4.2007 18:04

Re: Výpalné

Jestli to nevíte,tak doktoři už teď hradí mnoha pacientům péči i medikamenty...Mně loni VZP za 1.pololetí nezaplatila celou třetinu péče.Apokut za příliš drahé léky už jsem se taky naplatila dost.Nikdo se nezajímá,byl - li lék správně ordinován,byla - li vykazovaná péče vskutku potřebná,byla - li provedena...Bohužel nemám žaludek ( nebo se bojím,vyjde to na stejno ) si výkony připisovat nebo chtít od pacientů tzv registrační poplatky.Dobře mi tak.

Pavel 25.4.2007 13:51

Já tomu nerozumím.

Samý nářky, jak bude léčení dětí drahé, a jak budou děti kvůli tomu nucené přecházet choroby s nedozírnými zdravotními následky v pozdějším věku, a přitom každá druhá rodina má psa (a někdy ne jednoho), za jehož zdravotní péči vydá mnohonásobně více, než jsou ty navrhovyné poplatky u lékaře. To je opravdu ten pes cennější než vlastní dítě?

Evropan (original) 25.4.2007 13:54

Re: Já tomu nerozumím.

Moji psi jsou pro me dokonce cennejsi nez vetsina obyvatelstva ;-)

Pavla B. 25.4.2007 13:56

Re: Re: Já tomu nerozumím.

IMHO Pavel píše o rodinách, kde mají děti i psa, a má pravdu.

Pepa Jetel 25.4.2007 14:02

Re: Re: Re: Já tomu nerozumím.

Nemá pravdu. Naopak je úplně mimo. Prostě si vybral jiný problém a demagogicky srovnává. To je jak kdybych napsal: "Vy máte televizi a vadí vám poplatky u lékaře? Televize je pro vás cennější než vaše děti?"

Lída 25.4.2007 14:09

Re: Re: Re: Re: Já tomu nerozumím.

Přesně tak, pes je právnického hlediska majetek jako cokoli jiného. Když po něm toužím a můžu si ho dovolit, proč bych ho neměla mít? Lidi vyhazujou peníze za horší věci. Jak s tím souvisí poplatky u lékaře?

Pavla B. 25.4.2007 14:12

Re: Re: Re: Re: Re: Já tomu nerozumím.

Srovnává placení ZDRAVOTNÍ PÉČE za děti a za psa....

Pepa Jetel 25.4.2007 14:23

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Já tomu nerozumím.

A co takhle zdravotní péče za televizi? Když vám dojdou baterky v ovladači?

Pavla B. 25.4.2007 15:05

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Já tomu nerozumím.

Vy už jste jak ti doktoři, co se sami přirovnávali k opravářům pračky:-) Když se něco porouchá, tak to eventuelně hodím po psu, ovšem kromě zdraví:-)

Lída 25.4.2007 14:38

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Já tomu nerozumím.

U toho psa nebo jakéhokoli jiného zvířete to můžu brát jako náklady na věc, kterou vlastním. Vždyť si to třeba u krávy nebo u chovného psa můžete legálně dát i do nákladů. Je to divné, ale ošetření psa je spíš jako třeba umytí auta v myčce než jako ošetření dítěte u lékaře.

H.K. 25.4.2007 14:42

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Já tomu nerozumím.

Do jaké kolonky  nákladů zařadíte ošetření psa nebo krávy?

Lída 25.4.2007 14:56

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Já tomu nerozumím.

No v daňovém přiznání pro zemědělskou činnost nebo držení chovného psa. Příjmy jsou u toho psa poplatky za připuštění, naklady jsou všechno, co mě ten pes stál. Samozřejmě to musí být pes uznaný pro chov. Detaily nevím, já mám vořecha, na toho si nic neodečtu, ale mám to přímo od jednoho chovatele.

H.K. 25.4.2007 16:27

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Já tomu nerozumím.

Jako chovatel jistě.

Evropan (original) 25.4.2007 13:26

Nevim proc z toho delate problem ...

Zaplatim jakesi dane, ty pokladam za penize vyhozene oknem a vim, ze se proste stejne maximalne musim starat sam, ze tezko mohu spolehat na nekoho jineho. To je jednoducha rovnice. Pokud mam na deti prostredky, poridim si je, pokud ne, poridim si treba kanarka. Hotovo.

Pavla B. 25.4.2007 13:41

Re: Nevim proc z toho delate problem ...

Už je o tom zmínka úplně na konci diskuse, ale: kdybyste si (čistě teoreticky) chtěl pořídit potomka, vzal byste do úvahy náklady na léčení nemocí, které se objevují se statistickou pravděpodobností menší než 1 : 1000 nebo ne?

Evropan (original) 25.4.2007 13:48

Re: Re: Nevim proc z toho delate problem ...

Pavlo, nezlobte se,  ted nic nezvazuju, takze nad timto nepremyslim, mam svych starosti az dost.

Pavla B. 25.4.2007 13:55

Re: Re: Re: Nevim proc z toho delate problem ...

No tak nepište (i když jen teoretizujete) "pořídím si je nebo nepořídím, když budu nebo nebudu mít prostředky a hotovo":-)

Evropan (original) 25.4.2007 13:59

Re: Re: Re: Re: Nevim proc z toho delate problem ...

No tak jsem tak zauvazoval, no ale vemte si to, verejne zdravotnictvi nestoji za nic, zaplatite si soukrome, verejne skolstvi nestoji za nic, zaplatite si soukrome, kloudne konicky a zajmy taky no a dumky zalky a co ja ? ;-(

NoName 25.4.2007 14:05

Re: Re: Re: Re: Re: Nevim proc z toho delate problem ...

No Vy budete mít radost, že jste to všechno poplatil ;-)

Evropan (original) 25.4.2007 14:12

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nevim proc z toho delate problem ...

A dovedete si teprve predstavit tu radost, ze jste to vsechno usetril ;-D

Pepa Jetel 25.4.2007 13:44

Já bych v tom jistý problém viděl:

V Makru se děti neprodávají.

Evropan (original) 25.4.2007 13:47

Re: Já bych v tom jistý problém viděl:

jaktoze ne ? Zrovna vcera mi prisel letacek, pekny, arijskeho typu, ty se starsim firmware dokonce se slevou ;-D

Pepa Jetel 25.4.2007 13:57

Tak asi nedošlo, že...

Chtěl jsem tím naznačit, že mluvit o dětech jako o plazmové televizi je obrovská hloupost (pokud to byla ironie, nepoznal jsem ji).

Evropan (original) 25.4.2007 14:08

Re: Tak asi nedošlo, že...

nepoznal, jako byste na NP cekal nejaka zavazna prohlaseni ;-)