3.5.2024 | Svátek má Alexej


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kilian 7.1.2011 15:28

Re: Tak si já představuji ráj na zemi.

- Aha,  tak to já ne,

- nejsou to peníze žádných uživatelů

- zdravotní péče je financována ze zdrav. pojištění, to platí občané přímo a nepířmo - jejich zaměstnavatel, za některé (dětiu, důchodci např.) stát.  Ze státního rozpočtu je mizivý objem peněz, kterým hspodaří ministesrtvo. Přímá účast spotřebitelů péče na její úújradě je nepatrná.  ro většinu nemocnic jde o financování jen ze zdrav. pojištění. Tyto peníze jsou, hospodaření jimi je zoifale špatné a stačí pár drobných změn a je peněz dost. Sám ministr ví - jak pravil - éo 14 miliardách, tzn. kdyby zabránil jejich mizení v černých děrách, i jen třetině takových ztrát, nebyl by tiu problém. Není zájem. Protikorupční vláda dává vzkaz černým děrám, že o nic nepřijdou.

J. Kyselková 6.1.2011 21:06

Re: Tak si já představuji ráj na zemi.

Možná,že odchodem děkujících Cvachů, Engelů a Kubků bude elegantně zahájena zdravornická reforma.

J. Kilian 6.1.2011 22:22

Re: Tak si já představuji ráj na zemi.

spíše bude zahájena odchodem tří  tisíc lekařů. Ani asi netušíte, jak dobrou službu Vám tou aktivitou poskytují.

L. Prochazka 6.1.2011 9:10

Zahranici

Clanek je velmi dobre napsany a to zcela jiste clovekem ktery nekdy nekam odesel z republiky ven.Zda se ze nekde popisuje az moc velke detaily ale lide co odesli moc dobre vedi jak mohou byt dulezite.Hromadny odchod je sprosty bluf a verim ze vetsina doktoru to ani nechce. Odchod ven je jen pro mlade lidi kterym nebude vadit delat podradne prace nez se nauci aby rozumel pacientovy co mu vlastne je. Stejne bude na posmech skodolibym mistnim lidem kdyz se sem tam splete. Vsude dobre, doma lepe.

P. Brus 6.1.2011 8:52

proc porad zahranici ?

mnoho lekaru uz nechce pracovat v danych podminkach a pokud se nic nezmeni, tak odejdou. Par do zahranici, par do jinych oboru a par jich bude 2-3 mesice sedet doma a cekat na vyvoj situace. Vypoved podali svepravni lide a je na nich, jak se s tim poperou. Debata by nemela byt o tom, co doktori udelaji az se nic nezmeni ale o tom, co by se melo zmenit.

J. Schwarz 6.1.2011 9:47

Re: proc porad zahranici ?

Ve světle skutečnosti, že zdejší podmínky i platy jsou dávno známy se ptám proč lidé, kteří nechtějí pracovat jako lékaři /za ten plat/ vůbec studovali medicínu a nešli rovnou dělat něco výnosnějšího /rozvoz pizzy, IT, dealerství léků nebo lékařských přístrojů/. Pokud studovali jen pro své povyražení či možnost kvalifikovaně léčit sebe a rodinu neb "kolegům" nevěří, byl bych pro zpoplatnění studia neboť nemám důvod financovat koníčky jiných lidí.

J. Jílek 6.1.2011 20:38

Re: proc porad zahranici ?

třeba uvěřili pravici, že jednou zdravotnictví zreformují...no a ti noví, ti už dávno plánují, že odejdou ven...loni jich odešlo 400. Má dcera ještě studuje pátým rokem a říká, že skoro všichni kolegové neuvažují o tom, že by zůstali

E. Tocháček 6.1.2011 8:51

Ale no jistě...

Samozřejmě, že ve skutečnosti pouze málokterý z protestujících lékařů vážně uvažuje o odchodu do zahraničí. A vyhrožovat něčím, co nemohu nebo ve skutečnosti nechci splnit je velmi riskantní záležitost. Lehce se mi totiž může stát, že na konci stojím se sklopenou hlavou a všichni okolo se smějí.

 A ještě jeden aspekt postupu zvoleného nespokojenými lékaři považuji za nepříliš chytrý. Samozřejmě, že v mnoha případech by si lékaři zasloužili větší plat, ale to určitě nejsou ze zaměstnanců ve zdravotnictví sami. Pokud jsou podhodnoceni lékaři, bezesporu klíčová profese oboru, jak je asi nastaveno odměňování středního personálu. Pokud ale lékaři hovoří pouze o svých platech, jaký je pak jejich vztah celému oboru ? Bojím se, že oni ví i velmi konkrétně to, co my tak nějak tušíme. Jak mnoho peněz utíká ze systému předraženými nebo rovnou nesmyslnými investicemi nemocnic, outsource službami apod.. Pokud ale hovoří pouze o svých odměnách, nutně se vystavují riziku nařčení, že si vysnili "Já budu Pan doktor, se společenskou prestiží a velkým platem", no a když se moje očekávání nenaplnila, půjdu si stěžovat k ministrovi ! Kolik asi lidí z ostatních profesí bylo takto zklamáno realitou svého oboru a kolik z nich nám vyhrožuje našim exitem ?

P. Boublíková 6.1.2011 8:14

Článek pro dementy?

Domnívám se, že všechny tyto otázky inteligentního člověka uvažujícího o práci v zahraničí napadnou, a že ho případně napadnou i odpovědi:-)

Když je autor tak skvělý radílek, snad by mohl spíše vysvětlit, jak mají lékaři či zdravotnická nařízení řešit dodržování zákoníku práce:

"Práci přesčas je možno konat jen výjimečně, a proto s ní nelze počítat jako s běžným institutem, bez kterého se chod určitého pracoviště neobejde. Práci přesčas může zaměstnavatel zaměstnanci nařídit jen z vážných provozních důvodů, Nařízená práce přesčas však nesmí u zaměstnance činit více než 8 hodin v jednotlivých týdnech a 150 hodin v kalendářním roce. Zaměstnavatel může požadovat práci přesčas nad tento rozsah pouze na základě dohody se zaměstnancem. Celkový rozsah práce přesčas nesmí však činit v průměru více než 8 hodin týdně v období, které může činit nejvýše 26 týdnů po sobě jdoucích."

Tomu se každý pracovník ve zdravotnictví jen zasměje. Průměrný počet přesčasů nemocničních lékařů je údajně 120 - 130 hodin nikoliv ročně, nýbrž měsíčne. Hic Rhodos - hic salta. Banalitami o nutnosti znát v zahraničí cizí jazyk snad není nutné ztrácet čas.

S. Ševeček 6.1.2011 8:25

Re: Článek pro dementy?

Vážená paní Žabovřeská, otázkou je, zda se v případě "výpovědního odbordoktora" jedná o "inteligentního člověka uvažujícího o práci v zahraničí" ...

Jinak by mě zajímalo, kde všichni ti nemocniční doktoři těch pět dalších hodin "v práci" denně přebejvají - ve čtyři odpoledne je parkoviště před Bohunickou robotárnou skoro prázdné, zůstávají ojeté šunky sester - a luxusní kcháry jsou pryč včechny.

P. Boublíková 6.1.2011 8:31

Re: Článek pro dementy?

Je od vás hezké, že jste stejně jako autor článku celej ustaranej o ty hloupé tvorečky,kteří dokázali vystudovat jednu z nejobtížnějších VŠ a vykonávají jedno z nejnáročnějších povolání.... Snad vám za to některý z těch hlupáčků poděkuje a odpoví i na otázku týkající se parkování vozidel před bohunickou nemocnicí. Já sice nepracuji přímo v nemocnici, ale auto mívám zaparkované hned vedle v podzemních garážích, kam oko ustaraného návštěvníka nemocnice nedohlédne, neboť pro něj tyto garáže nejsou určeny. A proč mi říkáte Žabovřeská?

J. Jílek 6.1.2011 11:12

Re: Článek pro dementy?

co byste chtěla od agenta stb....

P. Boublíková 6.1.2011 11:34

Re: Článek pro dementy?

Aby věděl, kde bydlím! :-)

S. Ševeček 6.1.2011 13:39

Re: Článek pro dementy?

Paní Boublíková, jak chcete - původně jsem Vás chtěl oslovit Z Kraví hory.

Znova - kde ty houfy doktorů v nemocnicích těch průměrně pět dalších hodin denně (120:24), a to všichni, denodenně (jak plyne ze statistiky, kterou tady opakovaně sugerujete)  tráví?

P. Boublíková 6.1.2011 14:01

Re: Článek pro dementy?

Ale já nebydlím ani v Žabovřeskách, ani na Kraví hoře - obě tyto lokality jsou skvělé - ale na úplně jiném, také pěkném, místě v Brně:-)

Kde jinde by je trávili než v nemocnici, jinak by se do statistik nemohly vykazovat jako přesčasy. Víte, ono by se tomu nemuselo věřit a mohlo by se naopak věřit tomu, že je nemocnicních lékařů nadbytek, kdyby nemocnice už nezačaly shánět náhradní lékaře ze Slovenska i odjinud. Nu, však uvidíme, jak to bude s plánovanými operacemi začátkem března,. zatím se všude píše, že aktuní péče snad bude zajištěna (hurá!), ale mlčí se o tom ostatním...

Jinak těch 120 hodin měsíčně je asi 8 (přesně 7,5) služeb měsíčně mezi jednou denní (do 14 hodin) a následující denní (do 6 hodin ráno) službou - trvajících 16 hodin. Jedna víkendová služba trvá od pátku 14 hodin do pondělí 6 hodin ráno - to je celkem 64 hodin. Jestli si myslíte, že ředový nemocniční lékař si běžně neodslouží měsíčně například jednu víkendovou službu (64 hodin) a k tomu 4 noční, tak jste asi spadl z višně...

J. Kulheim 6.1.2011 11:09

Práce přesčas nebo pohotovostní služba?

P. Boublíková 6.1.2011 11:37

Re: Práce přesčas nebo pohotovostní služba?

Pokud je pohotovostní služba vykonávána na pracovišti (nejen "na telefonu"), tak je to úplně buřt.

J. Kulheim 6.1.2011 12:29

Paní Boublíková buřt to není.

  Práce přesčas je, když se po odpracované době pracuje stejně intenzině jak v průběhu pracovní doby. Jestli je to skutečně fuk a pracuje někdo stejně, tak je to hrůza. Pohotovostní službu slouží v okresních nemocnicích na interně a  chirurgii.

Já to vím moc dobře jaký je rozdíl mezi pohotovostní službou a prací přesčas. 

J. Kilian 6.1.2011 12:42

Re: Paní Boublíková buřt to není.

Vaše znalosti Zákoníku práce jsou v oblasti přesčasové práce a její definice nicotné.

J. Kulheim 6.1.2011 13:52

Re: Paní Boublíková buřt to není.

Moje znalosti zákoníku práce nejsou žádné.  Řídím se zákoníkem, nepsaným.  Jjaký je rozdíl mezi pohotovostní službou a prací přesčas vím a zákoník jsem na to nikdy nepotřeboval.

P. Boublíková 6.1.2011 14:07

Re: Paní Boublíková buřt to není.

No bohužel neplatí to, co je nepsáno - zřejmě ve vaší hlavě - ale to, co je v legislativě psáno.

J. Kyselková 7.1.2011 10:43

Re: Článek pro dementy?

Vážená paní Boublíková - z pozice zdravotní sestry znám situaci velmi dobře a myslím, že  mnohému lékaři spadne hřebínek a že naběhne na vidle.

J. Maleček 6.1.2011 8:08

Přesně tak

Ono v jistých oborech, hlavně v průmyslu, si od jisté úrovně neškrtnete bez znalosti jazyka ani v Česku. Nevím, jestli těch 4000 lékařů umí tak dobře německy, nebo jestli je to celé jen habaďůra. Kdo se někde prosadí, tomu to samozřejmě přeju.

L. Pelikán 6.1.2011 7:15

souhlas

SOUHLASÍM,JEDNÁ SE O VELKOU MEDIÁLNÍ TAŠKAŘICI - několikrát za den nás média bombarduji zprávami,jak se bude zdravotnictví hroutit,ani bych se nedivil,kdybyby ,o  naše blaho se starající hejtmani,nepožadovali na státu zřízení sběrných míst pro mrtvolky a další postižené.Myslím si,že když chce někdo jít za lepším,že je to jeho právo,dělat tomu reklamu ve všech médiích je mediální svinstvo,bohužel ne jedinné,stačí jen trochu pozorněji sledovat zprávy a použit vlatní rozum

V. Hajková 6.1.2011 6:30

Dokonale napsaný článek-

J. Malá 8.1.2011 0:50

Re: Dokonale napsaný článek-

Souhlasím s pí..Hajkovou i mnoha dalšími.Dokonale napsaný článek, sama jsem myslela na všechno, co autor popsal. O to víc se divím celé té komedii, kterou s námi někdo hraje a jsem jen zvědava, co je jejím důvodem. Proč inteligentní a vzdělaní lidé v takovém počtu jsou ochotnivzdát se své cti a hrát statisty v nějaké špinavé hře?Nikdo je přece nenutí zůstávat a mají-li jinde tak dobré podmínky, proč prostě zticha nezmiznou?Protože je to prostě nějak jinak.Už dnes pan Engel říká, že někteří z těch, kteří dali výpověď, dokonce už přišli o zaměstnání. No rozumíte tomu?Vždyť to snad chtěli, proto dali výpověď, nebo ne? Byť jsou to lékaři, jsou komedianti. A s jejich finanční situací je to také trochu jinak.Sami říkají, že na práci přesčas mají dohodu- čili další plat.Mnozí, kromě nemocnic mají ještě ordinace.V dnmešních aktualitách na čt24 byl rozhovor s Mudr.Fischeremna jeho pracovišti v nemocnici a to z toho důvodu, že tento pan doktor je současně náměstkem primátora v Olomouci. A není jediný: co všichni poslanci,senátoři, rádci a poradci, členové rad- kteří jsou současně lékaři? Nikdo z nich, byvše zvolen, práci lékaře neopustil.Co teď dělají na vedlejšák?Tu funkci nebo doktora?