8.12.2021 | Svátek má Květoslava


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Malá 8.1.2011 0:50

Re: Dokonale napsaný článek-

Souhlasím s pí..Hajkovou i mnoha dalšími.Dokonale napsaný článek, sama jsem myslela na všechno, co autor popsal. O to víc se divím celé té komedii, kterou s námi někdo hraje a jsem jen zvědava, co je jejím důvodem. Proč inteligentní a vzdělaní lidé v takovém počtu jsou ochotnivzdát se své cti a hrát statisty v nějaké špinavé hře?Nikdo je přece nenutí zůstávat a mají-li jinde tak dobré podmínky, proč prostě zticha nezmiznou?Protože je to prostě nějak jinak.Už dnes pan Engel říká, že někteří z těch, kteří dali výpověď, dokonce už přišli o zaměstnání. No rozumíte tomu?Vždyť to snad chtěli, proto dali výpověď, nebo ne? Byť jsou to lékaři, jsou komedianti. A s jejich finanční situací je to také trochu jinak.Sami říkají, že na práci přesčas mají dohodu- čili další plat.Mnozí, kromě nemocnic mají ještě ordinace.V dnmešních aktualitách na čt24 byl rozhovor s Mudr.Fischeremna jeho pracovišti v nemocnici a to z toho důvodu, že tento pan doktor je současně náměstkem primátora v Olomouci. A není jediný: co všichni poslanci,senátoři, rádci a poradci, členové rad- kteří jsou současně lékaři? Nikdo z nich, byvše zvolen, práci lékaře neopustil.Co teď dělají na vedlejšák?Tu funkci nebo doktora?

J. Kilian 7.1.2011 15:28

Re: Tak si já představuji ráj na zemi.

- Aha,  tak to já ne,

- nejsou to peníze žádných uživatelů

- zdravotní péče je financována ze zdrav. pojištění, to platí občané přímo a nepířmo - jejich zaměstnavatel, za některé (dětiu, důchodci např.) stát.  Ze státního rozpočtu je mizivý objem peněz, kterým hspodaří ministesrtvo. Přímá účast spotřebitelů péče na její úújradě je nepatrná.  ro většinu nemocnic jde o financování jen ze zdrav. pojištění. Tyto peníze jsou, hospodaření jimi je zoifale špatné a stačí pár drobných změn a je peněz dost. Sám ministr ví - jak pravil - éo 14 miliardách, tzn. kdyby zabránil jejich mizení v černých děrách, i jen třetině takových ztrát, nebyl by tiu problém. Není zájem. Protikorupční vláda dává vzkaz černým děrám, že o nic nepřijdou.

J. Kyselková 7.1.2011 10:43

Re: Článek pro dementy?

Vážená paní Boublíková - z pozice zdravotní sestry znám situaci velmi dobře a myslím, že  mnohému lékaři spadne hřebínek a že naběhne na vidle.

J. Kulheim 7.1.2011 8:03

Re: Tak si já představuji ráj na zemi.

Já za chlebodárce považuji toho, kdo platí za moji práci. Vám platí zaměstnavatel, ale jsou to peníze učivatelů zdravotní péče. T.J. těch kteří platí zdravotní "pojištění".

Pojišťovna hospodaří s penězi daňových poplatníků. Tyto peníze nejsou součástí SR, ale peníze ze SR na financování zdravotní péče jdou.

Finance na zdravotní péči se tedy berou z těchto základních zdrojů

1/  prostředky ze státního rozpočtu, 2/ prostředky měst a obcí, 3/   prostředky podniků, 4/ prostředky obyvatel a jiné.

S ostatním souhlasím.

J. Marešová 6.1.2011 23:52

Re: V Německu chybí 8000 lékařů

Nevím pane Jílku, kde jste přišel k informaci, že v Německu chybí 8 tisíc lékařů, mám známého lékaře v Mnichově, má plnou kvalifikaci a sám říká, že u nich sice místa volná jsou, ale pouze jako terénní lékaři, něco, jako u nás obvoďáci. Na ta dobře placená čekají už Němečtí kolegové. Oni by brali odborníky typu prof. Pirka, Beneše, Pafky, ale o sekundáře bez znalosti jazyka moc zájmu nebude. I když zde lékař studuje němčinu, s tou školní se s pacienty nedomluví, bude trvat nejméně 3 roky, než si s nimi popovídá. Ten můj známý praktikuje v Bavorsku už 40 let a sám říká, že jsou tam oblasti, kde se on sám nedomluví. Také říká, že když se náhodou uchytí, bude brát tak do 4 tisíc eur a když bude chtít byt pro rodinu, polovinu z platu dá za bydlení a ze zbytku si nebude moci dovolit stejný standard, jako má zde. Lékaři se tam také musí k pacientům chovat jinak, než byli zde zvyklí, tam je pán pacient, ne jako zde, kde s námi někdy jednali jako s méněcennými a člověk z nich musel páčit informace. Zvláště lékaři ze státních nemocnic. Ti ze soukromých už mají chování na úrovni, pacientovi podají ruku, představí se, informují o zdravotním stavu a o způsobu léčby - což zde nebylo zvykem.

J. Heincl 6.1.2011 22:50

Re: Dobre napsano

Ukrajinští a jiní východní lékaři si u nás mohou udělat a dělají aprobační zkoušky a po jejich složení pracují jako lékaři. Zkoušky se konají 2 x ročně a organizuje je Ministerstvo zdravotnictví ČR.

P. Svoboda 6.1.2011 22:40

Re: Dobre napsano

Pan Jílek nám to vysvětlil.Sám bydlí v Amberku a dcera studuje pátý rok medicinu u nás.Proč nestuduje v ráji?

J. Kilian 6.1.2011 22:22

Re: Tak si já představuji ráj na zemi.

spíše bude zahájena odchodem tří  tisíc lekařů. Ani asi netušíte, jak dobrou službu Vám tou aktivitou poskytují.

J. Kilian 6.1.2011 22:19

Re: Tak si já představuji ráj na zemi.

- mne nikdo neživí, zvládnu to sám, chlebodárce zatím nepotřebuji

- platíme dokonce i za žád nou službu, nicméně souhlasím s tím, že zdravotní pojištění je iobsahově daň. Nicméně : rozdíl mezi daní a ZP je v daném případě ten, že lékaři nejsou placešni ze státního rozpočtu, stejně tak úhrady zdravotní péče nejsou ze státníh rozpočtu.  A nikdo nežádá, aby ze stíátního rozpočtu někdo něco dával.

- problém toho ředitele je ten, že na to nemá, protože úhrady jsou jaké jsou, rok co rok ponižované, přitom ceny nakupovaných produktů, nutných pro provoz nemocnice jsou dražší a dražší a nároky státu na rozsah  a kvalitu péče a řadu s tím souvisejících věcí také. Ti mladí mají jen na pitomě uspořádané postgraduální vzdělávání velké výdaje a plat necelou stovku hrubého za hodinu.

- ohledně toho, co musí zvážit - ono se mu to nemusí přímo vyplatit, on na tom je někdy tak, že jakkoli je to ekonomicky prodělečné, nemůže bez toho být, provozovat to. Krom toho jsou obrogvské rozdíly spotřeba péče mezi kraji. Na jednoho občana (bez ohledu na to, kde mu byla poskytnuta péče ) zlínského kraje se vynaloží dvě třetiny prostředků z těch, které se vynaloží  na občana středočeského kraje např. Přitom není žádný rozdíl mezi zdravotní problematikou populace obou krajů 

J. Kyselková 6.1.2011 21:06

Re: Tak si já představuji ráj na zemi.

Možná,že odchodem děkujících Cvachů, Engelů a Kubků bude elegantně zahájena zdravornická reforma.

J. Jílek 6.1.2011 20:57

Re: V Německu chybí 8000 lékařů

http://www.generace20.cz/zpravodajstvi/domaci/dekuji-odesel-jsem

J. Jílek 6.1.2011 20:50

V Německu chybí 8000 lékařů

Setkal jste se s nějakou organizací pořádající přesuny českých lékařů do Německa?

Samozřejmě. To je velký business. Když si vezmete, že v současné době chybí v Německu 8 000 lékařů. Spousta větších německých nemocnic si proto najímá ty takzvané huntery, kteří pak dostanou až 5 000 eur za to, že někoho seženou. Vedle toho existují ještě samostatné organizace, které v tomto směru podnikají. Ty pak nedostanou od kliniky 5 tisíc, ale třeba jen tisíc euro za jednoho lékaře. Hunteři pak přímo obchází české, slovenské a maďarské nemocnice.

J. Jílek 6.1.2011 20:49

Re: Dobre napsano

http://www.lekarvnemecku.cz/faq.htm

A o kolik se českému lékaři v Německu zvýší výdaje, například na bydlení, stravu, služby?

V Praze jsem platil za nájem 10 000 korun a v německém Ambergu, kde bydlím teď, mě bydlení vyjde v přepočtu na 5 000 Kč. Přitom oba byty mají téměř stejnou rozlohu. A v obchodech nakoupím za velmi podobné ceny jako v Čechách. Jediné, co vyjde dráž, jsou služby – restaurace, kadeřnictví a podobně.

J. Kulheim 6.1.2011 20:47

Re: Tak si já představuji ráj na zemi.

Pokud se necítíte s lidmi, kteří Vás zatím živili, na jedné lodi, tak běžte tam, kde se budete cítit lépe. Jenom jestli se Vaši budoucí chlebodárci budou cítit na jedné lodi s Vámi.

Omlouvám se. Jinak jsem to myslel, než jsem to napsal. 

Pojištění se tomu říká, ale má to charakter daně. Platíme % z příjmů. Za stejnou službu, platíme každý jinou sumu.  

Jistě. Od zaměstnavatele můžete chtít kolik chcete. Je na něm, jestli od Vás službu koupí. Nabízíte svou službu a on musí zvážit, jestli se mu to vyplatí.  Už toto by byla cesta dopředu, aby ředitel nemocnice  mohl nabídnout  dobrému pracovníkovi lepší mzdu.

J. Jílek 6.1.2011 20:42

Re: Dobre napsano

no a ti noví, ti už dávno plánují, že odejdou ven...loni jich odešlo 400. Má dcera ještě studuje pátým rokem a říká, že skoro všichni kolegové neuvažují o tom, že by zůstali....

problém ukrajinských lékařů je jiný, trubko, spočívá v neuznávání jejich vzdělání zde a v EU.....

smějte se své neznalosti....

J. Jílek 6.1.2011 20:39

Re: Souhlas s autorem,

zcela....a vždy....

J. Jílek 6.1.2011 20:38

Re: proc porad zahranici ?

třeba uvěřili pravici, že jednou zdravotnictví zreformují...no a ti noví, ti už dávno plánují, že odejdou ven...loni jich odešlo 400. Má dcera ještě studuje pátým rokem a říká, že skoro všichni kolegové neuvažují o tom, že by zůstali

J. Jílek 6.1.2011 20:30

Re: Tak si já představuji ráj na zemi.

vy jste imbecil....v jakém poměru k Německému byste ho chtěl?

J. Kilian 6.1.2011 20:15

Re: pro autora

- nevím, odkud jste vytušil, že já někam přebíhám

- spekulace o mně jste spustil Vy, já jsem napsal autorovi toliko, že má jiné zkušenosti než on, to je vše a je mi docela jedno, o čem Vy pochybujete - to jistě můžete a nevidím na tom nic zvláštního

S. Maršálek 6.1.2011 19:54

Re: Souhlas s autorem,

Školné je pouhý zlomek toho, co stojí studium jednoho studenta. Školné nepokryje náklady na studium. Jste mimo!

E. Tocháček 6.1.2011 19:53

Re: pro autora

Kdo to tam vybudoval je právě velmi podstatné pokud bychom to tady chtěli mít také.  Podstatné to není jen pro lidi jako jste vy. Vy prostě přebíháte tam, kde je to momentálně výhodnější. 

A víte co, už mě to nebaví. Takže abychom to ukončili: čím více se vyjadřujete, tím víc  pochybuji, že jste kdy kde byl. A jestli, tak jen díky oboru který nechce nikdo dělat. Neumím si představit, že by chtěli někde dlouhodobě spolupracovat s někým tak sebestředným a vychytralým jako jste vy ( ..a možná právě proto jste byl nejdřív tam, teď jste tady, ale už uvažujete, že půjdete zase jinam... ).

Dobrý večer...

J. Kilian 6.1.2011 19:34

Re: pro autora

- nevím, kdo to tam vybudoval, není to podstatné

- nenapsal jsem nikde, že za stav společnosti jsou odpovědni jen zastupitelé ani že nebudu sloužit své profesní organisaci

J. Kanioková 6.1.2011 19:15

Souhlas s autorem,

ale i tento problém ukazuje nutnost ŠKOLNÉHO.  Když si budou studenti platit školné, tak ať si pak klidně vyberou, kde jim bude líp. Klidně pak může studovat víc studentů. Jenže studovat na náklady státu, potažmo nás všech, a pak odejít za hranice, kde bude platit daně, tady nechá třeba rodiče, aby se o ně postaral stát. Tohle mi vadí. Prostě školné a pak klidně ať si zvolí pro ně tu nejlepší variantu.

Momentální situace se sice může někde vyvinout do dočasného průšvihu, ale zase se pozná, kde úbytek lékařů fakt bolí a kde to problém nebude. Možná se tak některé nemocnice změní v LDN, o kterých se ví, že jich je málo. Taktéž je problém s nedostatkem "pobytových domovů se zvláštním režimem". Jsou to zařízení, kde jsou umístěny osoby např. s chronickým duševním onemocněním, nebo s jinak zdravotně postiženými.  Obojích je v republice naprosto chronický nedostatek!

E. Tocháček 6.1.2011 19:04

Re: pro autora

Schválně, ty výborné pracovní podmínky v zahraničí o kterých píšete ve vašem úvodním příspěvku. Ty tam vybudovali lékaři s přístupem jako vy ( "..využívám své právo nevolit, za stav společnosti jsou odpovědni jen zastupitelé, přece nebudu sloužit mé profesní organizaci, garantem dostupnosti je stát ..." ), nebo se museli tamní lékaři angažovat, vyjednávat a hlídat si své zájmy nad rámec svých " pracovních povinností " ( jak si myslím já, že  je potřeba ) ? 

J. Kilian 6.1.2011 18:50

Re: Tak si já představuji ráj na zemi.

- nejde o slovíčkaření. Zdravotní pojištění je něco jiného než daň. Možná proto, že si to neuvědomujete, tak věříte zvěstem státu, že ve státním rozpočru nemá peníze a tak nemůže přidat lékařům na platech/mzdách.  Trik je  ovšem v tom, že to po něm nikdo nechce.

-  já pracuji pro svého zaměstnavatele a není to můj chlebodárce. Mohu si říci, za kolik  budu pracovat,  kolik je placeno za onu službu zaměstnavateli, je mně srdečně jedno.  Zaměstnavatel rozhodne, zda mi nabídne podnmínky práce, které požaduji.

-  jak že neradíte, přečtěte si, co jste mi napsal.

J. Kilian 6.1.2011 18:42

Re: pro autora

- nemusíme

- napsal jsem snad někde, že se čímsi cítím dotčený a že ostatní vybrali pšpntě ? Žádám snad někoho, aby za mne něco uspořádal ?

- angažuji se v rámci svých kompetencí, nemyslím si, že je to málo a že špatně. Zdravotnictví není financováno z daní některých lidí. Nevím, zda je správný pojem "nechávátese  zaměstnávat "  -  jsem zaměstnanec tak jakomnoho dalších, není to žádné privilegium vybrané pro někoho, kdyby mne zaměstnavatel nechtěl, nenavázal by se mnou smlouvu. Není to tedy jen můj zájem.

J. Kulheim 6.1.2011 18:16

Re: Tak si já představuji ráj na zemi.

Pokud chcete slovíčkařit prosím. Princip zůstává.

V ČR se platí zdravotní pojištění, ale je to daň. Občané odvádí peníze podle příjmu. Jaké je rozdělení celkové daňové kvoty je daňovému poplatníkovi vcelku jedno. Pokud se vybere méně, tak z jiného účtu stát musí přidat, aby byla péče zabezpečena. Nikdo Vás o řešení nežádá ani neprosí.

Já jsem služba a Vy jste taky služba. Platí mne ten, pro koho pracuji. Vy pracujete pro uživatele zdravotní péče. To jsou Vaši chlebodárci.Je úplně jedno jestli pracujete jako soukromník, nebo zaměstnanec.  Vy odvádíte službu a za ni dostanete plat nebo mzdu. I kdyby jste si mohl říct za kolik  službu poskytnete,  tak ten  kdo bude platit, kdo bude rozhodovat o tom jestli si Vaši službu koupí. Teď tomu tak není jak u uživatele tak ani u poskytovatele zdrav. péče.

Já nikomu neradím co má a co nemá. Mám svých starostí dost. Ale hrabat v kapsách si nenechám dobrovolně.   Pokud se někdo cítí nedoceněný má právo jít tam, kde si jeho práce budou víc vážit. Kolik  může min. financí dát na důchody, soc.péči, školství, zdravotní péči, atd. má vliv celkový výběr peněz od poplatníků. Je jedno jestli pčředává z jedné krabice do druhé.  V současnosti si musí stát vypůjčit přes 100 miliard Kč.  Tak to vnímám já. 

   

S. Maršálek 6.1.2011 16:56

Re: 120 až 130 hodin přesčasů - no a co ????

Plně vás podporuji p. Boublíková ve vašem názoru. Ještě je třeba k tomu přidat pojištění sociální a samozřejmě minimální daně. Obvyklé rčení opačných názorů je, že za zaměstnance platí odvody zaměstnavatel Zapomíná se ovšem na to, že zaměstnanec si na to musí vydělat a k tomu i na svého zaměstnavatele. Jsem jen zvědav, až začnou odcházet OSVČ do důchodu a budou chtít od státu aby to řešil (nízký důchod).

E. Tocháček 6.1.2011 16:27

Re: pro autora

Ti co mají věci státu na starosti tak jsou  pochopitelně za tyto odpovědni a námi za to placeni. Když je ale nebudeme kontrolovat a prohánět, vsaďte se, že si to zařídí spíš ve svůj prospěch než v náš. Tak proto se musíme zasazovat i jinak.  

No a pokud jste rezignoval na svoje právo volit si zástupce, nechápu, že se nyní cítíte dotčený, že ostatní vybrali špatně. Skutečně od nás očekáváte, že věci uspořádáme i za vás tak, jak se vám zdá správné ?

Ale nakonec, jak jste se sám uvedl: "Já nemusím nikam psát, píší oni mně. Dvakrát týdně dvě tři nabíd, následně telefonická rozprava o konkretním místě a podmínkách. ". Proč zrovna vy by jste se angažoval v nápravě chodu věcí této země, pravda ? Co na tom, že se zatím se necháváte zaměstnávat  v tomto státem špatně spravovaném zdravotním systému (.. a který je financovaný z daní lidí, kterým na chodu a perspektivě této společnosti záleží.. ).

Z. Bureš 6.1.2011 16:19

Re: 120 až 130 hodin přesčasů - no a co ????

Všechno - úplně všechno je mimo realitu . . . . . resp. mimo mísu !!!

Neboť : Zákoník práce je jedna věc . . . . . a zástupy nezaměstnaných před branami, čekající na vyhození zaměstnance - to je druhá věc !!!!

Co se týče OSVČ - tak v tom jste totálně mimo mísu - to snad ani není třeba rozvádět !!!

A že spousty podniků a firem "odešlo do věčných lovišť" . . . a že práce není - tak spousta lidí se chtě-nechtě překvalifikovala, nebo si založila živnosti . . . . a šla dělat úplně něco jiného - tak o tom snad také nebudeme diskutovat !!!!!

Takže jak říkám : Jste totálně mimo a Páni lékaři jsou prach sprostá vyděračská pakáž !