26.4.2024 | Svátek má Oto


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Matousek 6.1.2011 16:09

Re: Dobre napsano

Navíc v CZ mediích jeste nenapadlo nikoho spocítat, je jestli lékar v Nemcku nakrásne vydelá 90. tisíc korun, ze mu po odectení vsech nákladu zbyde úplne stejne, jako by delal doma v Cesku.

F. Matousek 6.1.2011 16:04

Re: Dobre napsano

Velky souhlas. Jenomze zkusenosti zvencí v CZ nikoho nezajímají. Jsou príliz samostrední a nejradeji by radili celému svetu. Problém reci v CZ neexistuje. Stací jít na rok do ciziny a umíte perfektne jazyk. Kolikrát uz jsem tuhle nehoráznost slysel.

Ukrajinstí lékari a vzdelanci chodí do Cech pracovat na stavbu a uklízet. Cestí geniální lékari pujdou rovnou na operacní sály a budou lécit pacienty se kterymi se nedomluví!

Uz se naivite smeju!

J. Zak 6.1.2011 15:54

Dobre napsano

Ziju "venku" uz skoro tricet let tak o tom neco vim. Do startu by clovek mel byt jazykove vybaven, oblozen penezi, bezdetny, zdravy a mlady. V mem pripade byl splnen jen ten posledni bod, no a tak nasledne jsem nepoznal svet, ale lidi. Bylo nekdy i neveselo...

J. Kilian 6.1.2011 15:26

Re: Tak si já představuji ráj na zemi.

- zdravotní péče není placena z daní a ani ze státního  rozpočtu

- průměrná mzda v ČR se celý rok 2010 zvyšovala, nezaměstnanost klesala, HDP rostl, zdravotní pojištění zaznamenalo rekordní výši výběru, úhrady byly sníženy - něco mi tu nehraje

- nemám ani možnost ani zájem vřešit situaci lépe, není to má práce

- Heslo najaté agentury jsete pozměnil

- vláda neplatí zaměstnance nestátních zdravotnických zařízení, vláda si pochvaluje odchod lékař (cviz např. Hydepark ČT24 23.08.2010, vláda zvyšuje požadavky na rozsah a kvalitu péče  právními normami, které vydává a současně ponižuje úhrady za tuto péči. Vaše předjímání o mém soucítění není patiřčné, stejně jako apel na můj odchod někam a varování či hrozba exkomunikací. Já jsem se vyjádřil ke zkušenostem autora diskutovaného článku, toť vše.  Já jsem výpověď nepodal, ale usoudí-li občané,  zaměstbavatel, samospráva nebo stát, že mé služby nepotřebují, jistě se nebudu vnucovat. Nemám chlebodárce ani jsem ho neměl a nepotřeboval.

J. Pašek 6.1.2011 15:19

Zouzalíku, buď opatrnej dávat rady . . .

Chytrej je nepotřebuje a hloupej je neposlechne . . .

J. Kulheim 6.1.2011 15:15

Re: Tak si já představuji ráj na zemi.

S tím já souhlasím. Na léky stačí tržní cena, aby byla zabezpečena konkurence dodavetelú léčiv, zdravotnického materiálu a p. Na léky, které jsou potřeba ojediněle stačí, když budou centrálně nakupovány.

Na každé cizí peníze se snaží někdo nacucnout. Tomu se zabránit úplně nedá, ale dá se to omezit a řešit nasatavením pevných pravidel. Na to se přicucávají i ti, co jezdí po světě na školení.

J. Kilian 6.1.2011 15:13

Re: pro autora

- MY a ONI, to je analogon minulosti, nikoli atavismus, ale žijící a fungující stav obecně

- stát, to je moc zákonodárná, moc výkonná a moc soudní

- proč bych měl zasazovat se o rezort proto, že jsem členem stavovské organisace ? Já jsem v ní členem povinně ze zákona a platím povinně příspěvky - snad ne na to, zabych za tu platbu ještě sloužil těm,  co mají věci státu na starosti

- kompetence není věcí mé volby, já nevolím nikoho, proč bych měl, užívá,m si práva nevolit, když nemám koho. Ale to nijak nezbavuje ty, kteří přijali místa v čele státu,  jejich odpovědnosti a nijak to nezbavuje stát jeho odpovědnosti. Stát je Ústavou zavázán být garantem dostunosti péče, nikoli já.

J. Skotnica 6.1.2011 15:10

Re: 120 až 130 hodin přesčasů - no a co ????

Ve své firmě jsem běžně pracoval 10 až 12 hodin denně a často i o víkendech. Práce mně těšila a tak jsem nikam neodcházel. Vybral jsem si sám a jsem dalek toho, abych si stěžoval. Jsem dospělý a většinou vím co dělám. Myslím, že i lékaři by měli být dospělí a těn nedospělým je teď asi dost nejisto. Nezávidím.

P. Boublíková 6.1.2011 14:50

Re: 120 až 130 hodin přesčasů - no a co ????

Děkuji za upřesnění - ale to tom jsme právě psala, že řada OSVČ platí minimální zdravotní pojištění a přesto má ve zdravotnictví nárok na cokoliv jako každý jiný pojištěnec. Takže by bylo minimálně slušné respektovat, že pro zaměstnance (v tomto případě lékaře z nemocnic) by měly platit zase výhody zákoníku práce.

Jinak ať si každý dělá co chce - každý může zkusit být OSVČ a každý může zkusit být zaměstnancem. Ale je úplně pitomé se ohánět tím, že pro OSVČ zákoník práce neplatí a tím pádem by neměl platiti ani pro lékaře, čehož se dopustil pan předřečník.

F. Kusák 6.1.2011 14:29

Re: 120 až 130 hodin přesčasů - no a co ????

Pane, pane, máte velmi zkreslené informace o výhodách stavu OSVČ. Platí samozřejmě plně sociální a zdravotní pojiištění, jpouze v případě, že jejichn hrubý příjem klesne pod definovaný základ, cca pod 1/2 průměrného příjmu ve státě, platí tzv. minimální vyměřovací základ, ale se všemi důsledky, zejména to má vliv na výši později vzpláceného důchodu, podopory v nezaměstnanosti a pod. oSVČ nemá nárok na placenou dovolenou, musí si na ni vydělat. Mnoho OSVČ (někde jsem četl, že téměř polovina) kryjí svým podnikáním normální pracovní poměr a tudíž se na ně nevstahuje zákoník práce. Smlouvy, které uzavírají s tzv. dodavatelem (vlastnězaměstnavatelem) jsou většinou uzavírány tak, že je lze prakticky okamžitě zrušit, samozřejmě bez nároku na odstupné. Ty tzv. výhody bych tady mohl uvádět dál a dál. A jinak zkuste si spočítat tržby malého květinářství, trafiky nebo večerky a jiných drobných živnostníků, pak zjistíte, že často je to bída s nouzí. Přesto se tito lidé snaží a od státu nic nechtějí a přesto mu podle možností přispívají.

P. Boublíková 6.1.2011 14:22

Re: Tak si já představuji ráj na zemi.

Hlavně jsem chtěla říct, že by se zdravotní pojiš´tovny neměly tunelovat dodavateli léků, zdravotnického materiálu, lázeňskou lobby a dalšími subjekty přicucnutými na zdravotní pojišťovny.

No a tu vaši poslední větu by si měl zapsat za uši hlavně autor tohoto přihlouplého článku.

P. Boublíková 6.1.2011 14:19

Re: 120 až 130 hodin přesčasů - no a co ????

Co konkrétně jsem napsala špatně?

Z. Bureš 6.1.2011 14:18

Re: 120 až 130 hodin přesčasů - no a co ????

Jste zcela mimo realitu - pravděpodobně jste právě spadla z Marsu !!!

Nemám více co dodat !!!

J. Kulheim 6.1.2011 14:14

Re: Tak si já představuji ráj na zemi.

Nevím co tím chcete říct. Asi to, že by se maly rozdělit. Poku byste tak uvažovala jako podnikatelka, tak bydlíte dávno pod mostem. Pokud chcete, můžete. Já tam jít nechci.

Nevyžádané rady nejsou dobré rady.  

P. Boublíková 6.1.2011 14:07

Re: Paní Boublíková buřt to není.

No bohužel neplatí to, co je nepsáno - zřejmě ve vaší hlavě - ale to, co je v legislativě psáno.

E. Tocháček 6.1.2011 14:06

Re: pro autora

Máte pravdu, operovat pojmy "zavání" je zbabělé a měl bych napsat na rovinu že to tak vnímám. Rovněž se vám omlouvám za ten vtip z úvodu komunikace.

K dalšímu: Koho prosím vnímáte jako MY a kdo jsou ONI ( skutečně se jenom ptám, nechci se hádat, upřímně mě zajímá podstata vašeho pohledu, vůbec mu nerozumím ). Rovněž nechápu co míníte pojmem "mocenská organizace", pokud je to tvořeno občany a jimi zvolenýmí zástupci. Ve věci odpovědnosti a s ní spojenými pravomocemi máte samozřejmě pravdu. Mimo toho, že jste někde zaměstnan jako lékař ( tady určitě nejsou vaše pravomoci nekonečné, ale také nejsou nulové ), tak jste ještě členem stavovské organizace.  Ta už může a dokonce by se přímo měla intenzivně zasazovat o podobu v jaké funguje rezort, kde jsou lékaři naprosto klíčový prvek. No a ještě moje oblíbené, máte pravomoc volit a s tim také svoji odpovědnost za vybrané zástupce ( věřím, že kdyby podstatná část lékařu opakovaně urgovala svého poslance a senátora aby se zasazoval o nápravu toho, co se jim v jejich profesi jeví jako nejpalčivější, mohla dnes situace ve zdravotnictví vypadat, alespoň o něco lépe ). Obětovat jednou za 4 roky 30 min. svého času na cestu do volební místnosti, vhodit lístek do urny a předpokládat, že se společnost bude vyvíjet podle mých představ, bojím se že to nestačí ( a když se rozhlédnu dál než po zdravotnictví, začínám si být jistý, že to určitě nestačí ).

P. Boublíková 6.1.2011 14:05

Re: Tak si já představuji ráj na zemi.

Ve zdravotních pojišťovnách je peněz dost, píše se o tom pořád dokola a dokonce i v této diskusi, kdybyste si ji ráčil pořádně přečíst.

F. Eliáš 6.1.2011 14:04

Doktoři nemusí odcházet

mohou si nalézt jiná povolání. Je přece řada možností. Mohou jít učit a užívat si prázdnin. Mohou rubat uhlí a jít dříve do penze. Mohou se stát policajty a brát úplatky. Je přece tolik možností. Proč se nechat vydírat ve špitálech?

P. Boublíková 6.1.2011 14:04

Re: 120 až 130 hodin přesčasů - no a co ????

Pro zaměstnance paltí zákoník práce - tedy aspoň by měl platit, a můžete se třeba stavět na uši.

OSVČ mají zase jiné výhody, mimo jiné např. platí ve srovnáýní se zaměstnanci minimální zdravotní pojištění, za které jim právě lékaři poskytují úplně stejné služby jako těm, kteří platí vyšší sazbu.

Pindy, o tom, kdo byl okolnostmi donucen dělat něco, co vlastně dělat nechce, si nechte dětem na dobrou noc.

P. Boublíková 6.1.2011 14:01

Re: Článek pro dementy?

Ale já nebydlím ani v Žabovřeskách, ani na Kraví hoře - obě tyto lokality jsou skvělé - ale na úplně jiném, také pěkném, místě v Brně:-)

Kde jinde by je trávili než v nemocnici, jinak by se do statistik nemohly vykazovat jako přesčasy. Víte, ono by se tomu nemuselo věřit a mohlo by se naopak věřit tomu, že je nemocnicních lékařů nadbytek, kdyby nemocnice už nezačaly shánět náhradní lékaře ze Slovenska i odjinud. Nu, však uvidíme, jak to bude s plánovanými operacemi začátkem března,. zatím se všude píše, že aktuní péče snad bude zajištěna (hurá!), ale mlčí se o tom ostatním...

Jinak těch 120 hodin měsíčně je asi 8 (přesně 7,5) služeb měsíčně mezi jednou denní (do 14 hodin) a následující denní (do 6 hodin ráno) službou - trvajících 16 hodin. Jedna víkendová služba trvá od pátku 14 hodin do pondělí 6 hodin ráno - to je celkem 64 hodin. Jestli si myslíte, že ředový nemocniční lékař si běžně neodslouží měsíčně například jednu víkendovou službu (64 hodin) a k tomu 4 noční, tak jste asi spadl z višně...

J. Kulheim 6.1.2011 13:52

Re: Paní Boublíková buřt to není.

Moje znalosti zákoníku práce nejsou žádné.  Řídím se zákoníkem, nepsaným.  Jjaký je rozdíl mezi pohotovostní službou a prací přesčas vím a zákoník jsem na to nikdy nepotřeboval.

J. Kulheim 6.1.2011 13:47

Re: Tak si já představuji ráj na zemi.

Pane doktore jsem úplně klidný. To je skutečně moc pěkné, že  s nimi nemá stát počítat. Co to je stát? Stát Vy léčit nebudšete až bude v bankrotu. Stát jenom spravuje peníze lidí, kteří platí daně. Z těchto peněz jsou placeny důchody, školství, zdravotní péče Vybrané peníze nestačí na rozpočtové výdaje a vláda si musí peníze půjčovat. Spoluobčanům pracujícím ve výrobní sféře, klesly mzdy zvýšila se nezaměstnanost.  Lékaři mají právo požadovat víc peněz, ale víc peněz prostě není. Musí se někomu vzít nebo vypůjčit. To z Vás nikoho zajímat nemusí. Máte možnost situaci vyřešit lépe.

Náš exodus, Váš exitus.  Najatá agentura.

Vláda musí upozornit ty, kteří se cítí finančně nebo jinak podhodnoceni, že si jejich služby váží, ale na jejich službu nemá dost peněz.  

Pokud se necítíte s lidmi, kteří Vás zatím živili, na jedné lodi, tak běžte tam, kde se budete cítit lépe. Jenom jestli se Vaši budoucí chlebodárci budou cítit na jedné lodi s Vámi.

S. Ševeček 6.1.2011 13:39

Re: Článek pro dementy?

Paní Boublíková, jak chcete - původně jsem Vás chtěl oslovit Z Kraví hory.

Znova - kde ty houfy doktorů v nemocnicích těch průměrně pět dalších hodin denně (120:24), a to všichni, denodenně (jak plyne ze statistiky, kterou tady opakovaně sugerujete)  tráví?

J. Kilian 6.1.2011 12:42

Re: Paní Boublíková buřt to není.

Vaše znalosti Zákoníku práce jsou v oblasti přesčasové práce a její definice nicotné.

Z. Bureš 6.1.2011 12:39

120 až 130 hodin přesčasů - no a co ????

OSVČ a zaměstnaci malých firem nejsou na tom s přesčasy jinak, a mnohdy pracují i o sobotách a nedělích, své zaměstnání dělají většinou proto, že jejich podniky skončily . . . .  a to vše za postatně a podstaně menší peníz, než Pánové lékaři !!!

Určitě by i oni chtěli požívat výhod zaměstnanců státní správy a nechávat si  za sebe platit sociální a nemocenskou . . . . . . a mít své jisté . . . . . A navíc - oni si svoje zaměstnání většinou svobodně nevybrali - ale byli k němu dohnáni okolnostmi, zatímco Páni lékaři si svoje řemeslo zvolili dobrovolně !!!!

Naprosto souhlasím se slovy V. Klause : Je to prach sprosté vydírání, protože bez zedníka, pokrývače, topenáře, lesního dělníka . . . . . atd. . . . . se svět nezboří - zatímco zdraví má každý z nás pouze jedno !!!

A na péči o toto zdraví Páni lékaři skládali Hipokratovu přísahu !!!

J. Kilian 6.1.2011 12:39

Re: Tak si já představuji ráj na zemi.

Zkuste to vzít tak, že ti lékaři dostatečně včas a v rámci svých práv upozornili stát, že s nimi za daných podmínek nemá počítat. Dostatečně včas, aby mohl změnit podmínky nebo zajistit péči bez nich nebo nedělat vůbec nic. To poslední si stát vybral, to poslední činí. Nic se neděje, sděluje ministr, péče nebude ohrožena, nedojde k apokalypse, žádný problém. Takže buďte klidný a toho, co vnímáte jako strašení a vydírání, si prostě nevšímejte.

J. Dvorská 6.1.2011 12:37

odchody

Díky za zhodnocení situace, velmi souhlasím, snad se lékaři / aspoň někteří / zamyslí!

J. Kilian 6.1.2011 12:35

Re: pro autora

nejde o tarify, trochu se mýlíte, nebo - stejěn jako řada ostatních - máte na mysli státem zřízené nemocnice, kterých je pramálo. Úhradová vyhlášeka je pro většinu nemocnic rozhodující. Vydává ji stát. Ponižování úherad třetím rokem při zvyšováníá cen toho, zo nemocnice musí platit (energie, voda, materiály, léky) neumožňuje ředitelům cokoli měnit. Ohledně požadavků na práci jen tolik, že zatím vyžaduje i pracovat v rozporu s ustanoveními zákoníku práce. O dalších požadavcích ani nemluvě - charakteisoval to správně prof. Pafko -chce se mercedes za cenu fabie

J. Kilian 6.1.2011 12:29

Re: pro autora

- Ale je, je MY, je ONI a je i STÁT.  Stát nejsou všichni, to se trochu rozcházíme v pojetí onoho pojmu. Já mám stát za základní mocenskou organisaci ve společnosti na určitém území.

- každá odpovědnost je spojena s pravomocemi. Obé je dáno postavením ve společnosti (v dané věci v systému zdravotní péče a jejího financování). Nevím, proč bych se měl starat, proč co kdo koupil, když k  k tomu nejsem ani kompetentní a  ani za to nejsem placený a ani to není součásti popisu mého pracovního místa. Čím co komu zavání není podstatné.

J. Kulheim 6.1.2011 12:29

Paní Boublíková buřt to není.

  Práce přesčas je, když se po odpracované době pracuje stejně intenzině jak v průběhu pracovní doby. Jestli je to skutečně fuk a pracuje někdo stejně, tak je to hrůza. Pohotovostní službu slouží v okresních nemocnicích na interně a  chirurgii.

Já to vím moc dobře jaký je rozdíl mezi pohotovostní službou a prací přesčas.