20.1.2022 | Svátek má Ilona


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kulheim 6.1.2011 12:19

Re: Tak si já představuji ráj na zemi.

To by  brali asi všichni. . Tady je ČR a tady byl budovaný od padesátých let socialismus. Zaostalé továrny, vnitřní dluh, který nikdo nevyčíslil. Lidé, kteří uměli podnikat mrtví nebo skoro mrtví. Dvě generace lidí, kteří se většinou nedokáží o sebe postarat a říkají stále, že kdo nekrade okrádá rodinu.

 Německo je jeden z nejvyspělejších států světa. Jsou tam němci.  Na restruktualizaci socialistického hospodářství NDR padlo cca 20 našich rozpočtů a není spokojenost.

Kdo chce ať jde a neotravuje.  Pokud by zaplatil náklady na studia, tak by byl moc hodný.

J. Slanina 6.1.2011 12:06

Že by byl až takový problém to uhádnout?

"...když ale odejdou k jednomu dni čtyři tisíce lékařů, nastane krizová situace se všemi důsledky a o to se zde jedná. Jedná se o organizovanou akci, která má být pro tuto společnost co nejvíce bolestivá, ale komu poslouží?"

BTW: Znáte to bolševické přísloví: "Čím hůře, tím lépe!" ?

J. Slanina 6.1.2011 12:01

Re: Tak si já představuji ráj na zemi.

Jó, POMĚRY, to je zrádný termín. Já chci tedy taky důchod v POMĚRU k těm německým. Akorát že odejít můžu tak maximálně do krematoria, za což mi pravděpodobně asi ani nikdo nepoděkuje.

F. Matousek 6.1.2011 11:57

Hurvínek a válka

Jako Hurvínek válku, si predstavují nejenom lékari, ale celá ceská populacce odchod do zahranicí a za prací. Podporováni stupidními ceskymi médii, která informují jen z jedné strany, vzniká dojem, ze je to jakási procházka za lepsím.

Pan autor clánku má naprosto pravdu. Je to spís boj. S jazykem, s postavením vecného cizince,  s postavením profesním, odlouceností a nakonec po odectení nákladu nezbyde nic moc víc, nez doma. A jen o penezích to také prece není?

Prípad pana Kiliána, jak to zde popisuje, je naprosto vyjmecny a nedemonstrativní.

J. Jílek 6.1.2011 11:39

Re: Tak si já představuji ráj na zemi.

nejde o "takové mzdy jako v Německu"....jde o ¨poměry platů v česku, aby byly podobné poměrům platů v Německu

P. Boublíková 6.1.2011 11:37

Re: Práce přesčas nebo pohotovostní služba?

Pokud je pohotovostní služba vykonávána na pracovišti (nejen "na telefonu"), tak je to úplně buřt.

P. Boublíková 6.1.2011 11:34

Re: Článek pro dementy?

Aby věděl, kde bydlím! :-)

J. Kulheim 6.1.2011 11:19

Tak si já představuji ráj na zemi.

Proč   ztrácet čas nějakým strašením a vydíráním? Proč platit nějakou poradní agenturu?

V ČR nikdy takové mzdy, jako v Německu, nebudou. Oni si vždycky nechají výrobu, kde je vysoká přidaná hodnota, doma. Tady budou pouze plechárny, kde  se bude moc pracovat a málo vydělávat. Pokud bude kdokoliv dělat službu pro chudé nebude bohatý.

Kdo chce být bohatý, musí jít dělat tam, kde jsou bohatí.

J. Jílek 6.1.2011 11:12

Re: Článek pro dementy?

co byste chtěla od agenta stb....

J. Kulheim 6.1.2011 11:09

Práce přesčas nebo pohotovostní služba?

J. Jílek 6.1.2011 11:08

ty vaše kydy

poslouchali lékaři 21 let a plní tu sociální funkci na svůj úkor, jen kvůli neschopnosti pravice

Požadavky lékařů představují 1% výdajů pojišťoven.... NEEXISTUJE DŮLEŽITĚJŠÍ A DLOUHODOBĚ AKUTNĚJŠÍ "NÁPAD", NEŽ ZAPLACENÍ KVALITNÍHO ZDRAVOTNICKÉHO PERSONÁLU....A JE PERVERZNÍ, ŽE TO VISÍ NA TOM 1%

http://www.finance.cz/zpravy/finance/245888-vydaje-na-zdravotnictvi-jsou-v-cesku-nizke/

95% výdajů hradí pojišťovny jenom 5% je spoluúčast...Česko je zemí s nejnižšími soukromými výdaji občanů na zdravotní péči ze zemí OECD. ........prostě socialismus....a chce se po doktorech, aby dál sanovali socialismus a neschopnost "pravice" hledat a prosadit pravicové řešení, jako ji sanovali celých 21 let....

E. Tocháček 6.1.2011 10:47

Re: pro autora

Nebo snad věříte, že ty předkládané násobky průměrného ptatu v zahraničí zajistili lékařum  osvícení ministři jejich zdravotnictví tím, že nařídili zdejším ředitelům nemocnic nejaké platové tarify ? Další otázkou ale je, co pak může ředitel nemocnice za násobek průměrného platu po zaměstnaci vyžadovat...

E. Tocháček 6.1.2011 10:25

Re: pro autora

Jenomže ono není žádné "My", "Oni" a "Stát".  "Stát" jsme my všichni co tu na tomto území a s českým občanstvím žijeme. Jestliže dělá něco špatně stát, už je i moja a vaše chyba . Jenomže  pravidelně otravovat svého nadřízeného ( např. ředitele nemocnice) dotazy, proč se koupilo to drahé vybavení, když nám vychází hodinová mzda 150,- Kč, není zrovna cesta nejmenšího odporu. Nevěřím že halasné, mediální podávání hromadných výpovědí změní stav zdravotnictví k lepšímu, nebo dokonce garantovanou dostupnost péče. Mnohem víc mi to zavání nespokojeností z nenaplnění osobních očekávání, než efektivní snahou napravit jistě né úplně zdravě fungující obor ( který jsem si ale pravda dobrovolně zvolil jako svoji životní profesi ). Tím chci říci, že by se klíčová profese oboru neměla zříkat svého dílu zodpovědnosti za současný stav tohoto oboru a hovořit pouze o svých nízkých příjmech.

J. Kilian 6.1.2011 9:55

Re: pro autora

Zdá se mi, že jste nepochopil obsah sdělení, které jsem autorovi věnoval. Tedy podle toho vtipu, který jste napsal. Co špičky se týká, je to možná tak. Stát se právě či ní, abychom až tak nevynikali.

E. Tocháček 6.1.2011 9:50

Re: pro autora

..až lékaři přestanou vyhrožovat lidem jejich exitem, věřím že budou vnímáni vstřícněji.

A ve věci dostupnosti péče se obávám, že z těch vice jak 6-ti miliard lidí na zemi patříme k  naprosto nejužší špičce a to tak, že si to ke své škodě nedovedeme ani uvědomit, natož pak si toho vážit.

 A tu znáte: Inzerát: "Jsem 30-ti letý, svobodný, štíhlý, pohledný,  s vlasním bytem v Praze, drahým autem, skvělým zaměstnání. Zn. "Nikoho nehledám, jenom se tak chlubím"" 

J. Schwarz 6.1.2011 9:47

Re: proc porad zahranici ?

Ve světle skutečnosti, že zdejší podmínky i platy jsou dávno známy se ptám proč lidé, kteří nechtějí pracovat jako lékaři /za ten plat/ vůbec studovali medicínu a nešli rovnou dělat něco výnosnějšího /rozvoz pizzy, IT, dealerství léků nebo lékařských přístrojů/. Pokud studovali jen pro své povyražení či možnost kvalifikovaně léčit sebe a rodinu neb "kolegům" nevěří, byl bych pro zpoplatnění studia neboť nemám důvod financovat koníčky jiných lidí.

J. Kilian 6.1.2011 9:20

pro autora

každý máme nějaké zkušenosti., Já třeba takovou, že nemusím nikam psát, píší oni mně. Dvakrát týdně dvě tři nabíd, následně telefonická rozprava o konkretním místě a podmínkách. V jedné odbornosti. Já nabídky sleduji už dlouho, bez ohledu na akci D-O, hne dod doby, kdy jsem se z ciziny vrátil,  znovu do ciziny zatím nějak nechci, jakkoli s prací tam a podmínkami mám skvělé zkušenosti. A to jak se zajištěním ubytování, dovolených, letenek, stravování. Na jednom pracovišti to bylo tak, že 72 dnů práce šest dnl v týdnů sedm hodin denně, poté 18 dnů dovolené s letenkou. V současné době jsou nabídky i na víkendovou práci, čtyři vínekdy znamenají dvakrát větší příjem než zdejší měsíc. Takže trochu jiné věci, než jak Vy píšete, asi odor od oboru to má jinak.

Nicméně : možná než soustředění na úroky na lékaře by pro občany bylo účelnější žádat po státu a zdravotních pojišťovnách garanci dostupnosti.péče.   

 

L. Prochazka 6.1.2011 9:10

Zahranici

Clanek je velmi dobre napsany a to zcela jiste clovekem ktery nekdy nekam odesel z republiky ven.Zda se ze nekde popisuje az moc velke detaily ale lide co odesli moc dobre vedi jak mohou byt dulezite.Hromadny odchod je sprosty bluf a verim ze vetsina doktoru to ani nechce. Odchod ven je jen pro mlade lidi kterym nebude vadit delat podradne prace nez se nauci aby rozumel pacientovy co mu vlastne je. Stejne bude na posmech skodolibym mistnim lidem kdyz se sem tam splete. Vsude dobre, doma lepe.

P. Brus 6.1.2011 8:52

proc porad zahranici ?

mnoho lekaru uz nechce pracovat v danych podminkach a pokud se nic nezmeni, tak odejdou. Par do zahranici, par do jinych oboru a par jich bude 2-3 mesice sedet doma a cekat na vyvoj situace. Vypoved podali svepravni lide a je na nich, jak se s tim poperou. Debata by nemela byt o tom, co doktori udelaji az se nic nezmeni ale o tom, co by se melo zmenit.

E. Tocháček 6.1.2011 8:51

Ale no jistě...

Samozřejmě, že ve skutečnosti pouze málokterý z protestujících lékařů vážně uvažuje o odchodu do zahraničí. A vyhrožovat něčím, co nemohu nebo ve skutečnosti nechci splnit je velmi riskantní záležitost. Lehce se mi totiž může stát, že na konci stojím se sklopenou hlavou a všichni okolo se smějí.

 A ještě jeden aspekt postupu zvoleného nespokojenými lékaři považuji za nepříliš chytrý. Samozřejmě, že v mnoha případech by si lékaři zasloužili větší plat, ale to určitě nejsou ze zaměstnanců ve zdravotnictví sami. Pokud jsou podhodnoceni lékaři, bezesporu klíčová profese oboru, jak je asi nastaveno odměňování středního personálu. Pokud ale lékaři hovoří pouze o svých platech, jaký je pak jejich vztah celému oboru ? Bojím se, že oni ví i velmi konkrétně to, co my tak nějak tušíme. Jak mnoho peněz utíká ze systému předraženými nebo rovnou nesmyslnými investicemi nemocnic, outsource službami apod.. Pokud ale hovoří pouze o svých odměnách, nutně se vystavují riziku nařčení, že si vysnili "Já budu Pan doktor, se společenskou prestiží a velkým platem", no a když se moje očekávání nenaplnila, půjdu si stěžovat k ministrovi ! Kolik asi lidí z ostatních profesí bylo takto zklamáno realitou svého oboru a kolik z nich nám vyhrožuje našim exitem ?

P. Boublíková 6.1.2011 8:31

Re: Článek pro dementy?

Je od vás hezké, že jste stejně jako autor článku celej ustaranej o ty hloupé tvorečky,kteří dokázali vystudovat jednu z nejobtížnějších VŠ a vykonávají jedno z nejnáročnějších povolání.... Snad vám za to některý z těch hlupáčků poděkuje a odpoví i na otázku týkající se parkování vozidel před bohunickou nemocnicí. Já sice nepracuji přímo v nemocnici, ale auto mívám zaparkované hned vedle v podzemních garážích, kam oko ustaraného návštěvníka nemocnice nedohlédne, neboť pro něj tyto garáže nejsou určeny. A proč mi říkáte Žabovřeská?

S. Ševeček 6.1.2011 8:25

Re: Článek pro dementy?

Vážená paní Žabovřeská, otázkou je, zda se v případě "výpovědního odbordoktora" jedná o "inteligentního člověka uvažujícího o práci v zahraničí" ...

Jinak by mě zajímalo, kde všichni ti nemocniční doktoři těch pět dalších hodin "v práci" denně přebejvají - ve čtyři odpoledne je parkoviště před Bohunickou robotárnou skoro prázdné, zůstávají ojeté šunky sester - a luxusní kcháry jsou pryč včechny.

P. Boublíková 6.1.2011 8:14

Článek pro dementy?

Domnívám se, že všechny tyto otázky inteligentního člověka uvažujícího o práci v zahraničí napadnou, a že ho případně napadnou i odpovědi:-)

Když je autor tak skvělý radílek, snad by mohl spíše vysvětlit, jak mají lékaři či zdravotnická nařízení řešit dodržování zákoníku práce:

"Práci přesčas je možno konat jen výjimečně, a proto s ní nelze počítat jako s běžným institutem, bez kterého se chod určitého pracoviště neobejde. Práci přesčas může zaměstnavatel zaměstnanci nařídit jen z vážných provozních důvodů, Nařízená práce přesčas však nesmí u zaměstnance činit více než 8 hodin v jednotlivých týdnech a 150 hodin v kalendářním roce. Zaměstnavatel může požadovat práci přesčas nad tento rozsah pouze na základě dohody se zaměstnancem. Celkový rozsah práce přesčas nesmí však činit v průměru více než 8 hodin týdně v období, které může činit nejvýše 26 týdnů po sobě jdoucích."

Tomu se každý pracovník ve zdravotnictví jen zasměje. Průměrný počet přesčasů nemocničních lékařů je údajně 120 - 130 hodin nikoliv ročně, nýbrž měsíčne. Hic Rhodos - hic salta. Banalitami o nutnosti znát v zahraničí cizí jazyk snad není nutné ztrácet čas.

J. Maleček 6.1.2011 8:08

Přesně tak

Ono v jistých oborech, hlavně v průmyslu, si od jisté úrovně neškrtnete bez znalosti jazyka ani v Česku. Nevím, jestli těch 4000 lékařů umí tak dobře německy, nebo jestli je to celé jen habaďůra. Kdo se někde prosadí, tomu to samozřejmě přeju.

L. Pelikán 6.1.2011 7:15

souhlas

SOUHLASÍM,JEDNÁ SE O VELKOU MEDIÁLNÍ TAŠKAŘICI - několikrát za den nás média bombarduji zprávami,jak se bude zdravotnictví hroutit,ani bych se nedivil,kdybyby ,o  naše blaho se starající hejtmani,nepožadovali na státu zřízení sběrných míst pro mrtvolky a další postižené.Myslím si,že když chce někdo jít za lepším,že je to jeho právo,dělat tomu reklamu ve všech médiích je mediální svinstvo,bohužel ne jedinné,stačí jen trochu pozorněji sledovat zprávy a použit vlatní rozum

V. Hajková 6.1.2011 6:30

Dokonale napsaný článek-