14.5.2024 | Svátek má Bonifác


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kilian 2.2.2011 7:50

Re: V neděli v TV řekl jasně Šnajdr,

kdežto stát a ministr určují  jak výši pojistného tak výši a způsob   úhrad péče  

J. Jílek 2.2.2011 0:04

Re: V neděli v TV řekl jasně Šnajdr,

opravdu? A co až se v případě nedohody splní to, čím hrozí lékaři? Že vypoví smlouvy o přesčasových službách? To bude ještě horší jak celý odchod lékařů

Mimochodem pak Kilian je lékař, který zůstal, jemu smrt z vyděšení opravdu nehrozí

J. Šejnoha 1.2.2011 23:57

Re: V neděli v TV řekl jasně Šnajdr,

Občané ale  neplatí  státu, ani miistrovi ale  pojišťovnám.  Ty musí  zabezpečit péči.

Mimovchodem:  smrt z vyděšení je  prý nejhorší !

LOK  počítá s  podobnými reakcemi, jako máte Vy .

J. Kilian 1.2.2011 21:13

Re: neuvolnila peníze z rozpočtu! Nemá z čeho,

protože lže, stejně jako nyní na HydeparkuČT24. Žádné dvě miliardy nikde neobjevil, odnikud nevzal, nikomu nedal. Ani LOK ani ČLK si nejspíše nevšimliu triku, kterému jsou vystaveni. Přijdou na to brzy si myslím.

J. Kilian 1.2.2011 19:28

Re: V neděli v TV řekl jasně Šnajdr,

Ministr neslíbil žádné peníze navíc. Takže nemohl slíbit, co nemá. Dvě miliardy představují pouze zvýšení záloh plateb, o vyúčtování nikde ani slovo. 

Vy, paní Kanioková, píšete resolutní apel. Ministr nesmí ustoupit. A co tedy očekáváte. Možná jste z Prahy, kde je řada nemconic, klinik. Vám se tam někde té péče dostane. Ale kam půjdou lidé na Opavsku, Zlínsku, Vysočině.  Myslela jste i na ně ?  Zkuste si představit, jak se postavíte  na ministrův post a před desetimilionovým národem odpovědna vyřknětre to, co ze žádáte.  

J. Kanioková 1.2.2011 19:09

V neděli v TV řekl jasně Šnajdr,

že Heger slibuje peníze, které nemá. Čili jestli už, tak to budou "půjčené" z pojišťoven. Takže co dál, nevím, ale to vydírání je sviňárna, které Heger NESMÍ ustoupit, protože se pak ze stávek nedostaneme. Odboráři jiných oborů jen špiclují uši a připravují se..

J. Kanioková 1.2.2011 19:06

neuvolnila peníze z rozpočtu! Nemá z čeho,

v neděli to v TV jasně řekl Šnajdr, že Heger slibuje peníze, které nemá. Heger říkal něco v tom smyslu, že ty dvě mld. "se našly" v pojišťovnách, že si je jako zatím "půjčí", ale neřek jestli je tam po zavedení reformy vrátí, či jaký bude další krok

S. Maršálek 1.2.2011 18:41

Re: Výzva všem diskutujícím.

Pane Svobodo, vy tady děláte roztleskávačku? Kam až to chcete vyhrotit? Většina nemocných spíše čeká na kompromis. Tato vláda to má pouze dočasně!

V. Novák 1.2.2011 17:28

A podepsaly už odborové kolektivy, brigády kapitalistické práce,

pionýrské skupiny a spolek dojiček vašeho JZD? Požadujete, aby na lidu nepřátelské intelektuály dopadla tvrdá, leč spravedlivá pěst vládnoucí třídy?

Ve vás je to jak v hubený koze...

J. Kilian 1.2.2011 16:01

Re: Jistě

zdá se, že nemůžete porozumět čemukoli ze mnou sděleného a protože nelze rozhodnout, zda je chbyba na straně vysílání nebo příjmu, bude nejefektnější, když mé texty nebudete číst vůbec.  

J. Kilian 1.2.2011 15:58

Re: Docela bych souhlasil

- můj postoj jste především sám vymyslel, nic z toho, co jste vydával za mnou sdělené jste jako mnou sděleníé nedoložil, nijak mne to nerozvašňuje, jen chci jasno

- vyjadřovací schopnosti odpovídají myšlenkovým, číst napsané je třeba tak, jak je napsané a nepředjímat a nepodsouvat tomu jiný význam

Z. Rychlý 1.2.2011 13:31

Re: Docela bych souhlasil

Pane Vodvářko, já jsem nějakou dobu pracoval v managementu malé nemocnice, takže si myslím, že některé věci chápu docela dobře. To, co (bohužel slovně) řekl ministr o počtu ak.lůžek a platbách za diagnosu jsou věci, které jsem slýchal před 17 lety. Již tehdy to byla cesta podle mě správná, ale nakonec je to moc zákonodárná, která si reformy nepřeje. Ani tehdá, kdy VK neměl problém v parlamentu prosadit téměř cokoli, ale nebude tomu ani dnes.

S postojem pana Kiliana jsem se určitě v práci setkal již dříve, ale nebudu to rozvádět, abych pana Kiliana nerozvášnil. Jeho názor by mi nevadil, jelikož jediné, co z jeho textů intuitivně vnímám, je to, že mu jde především o zlepšení. Ale jeho vyjadřovací schopnosti mě dráždí. Nicméně polepším se.

Teď obecně, jak z toho marasmu ven. Někteří diskutující se domnívají, že to musí zařídit ministerstvo. Nemá šanci. Může jen!! vypracovat zákonný rámec, ale tyto zákony musí schválit parlament, tedy zákonodárná moc. A ta je především a skutečně zodpovědná za zakopaného psa ve zdravotnictví. A samotní zákonodárci ? Ti rádi podléhají kdekomu, ale reformu NE ! Její výsledky by se totiž mohly dostavit až za horizontem jejich volebního období - tudíž nezájem. Jedna ze skupin lobistů jsou samotní lékaři. V práci jsem vídával lékaře, kteří by rádi v okrajové okresní nemocnici dělali náročnou vědeckou práci, nebo kteří by rádi pracovali s vybavením velké fakultní nemocnice. CT ? No jistě ! - ale nejlépe uvažovat ještě o magn. resonanci, atd, atd. Tlak těchto lékařů (!) na management je obrovský. Efektivní vynaložení veřejných prostředků - to je pro ně sprosté slovo, vždy měli po ruce argumenty o dostupnosti péče a o zvyšování kvality. V pozadí byly hodně sobecké zájmy. I toto jsou drobné kořínky korupce, k tomu pak přičtěte tlak prodejců přístrojů a léků. Lékaři jsou nepokrytě upláceni dodavateli léků, v tomto ministerstvo kupodivu nejede (má jiné parkety). O tlaku samosprávy jste se myslím zmínil minule a máte pravdu, je nepřehlédnutelná.

V. Novák 1.2.2011 12:55

To bylo přece to první, s čím Heger přišel.

Zvednout poplatek za den v nemocnici ze 60 na 100. Tenkrát se ještě tvářil, že o žádném "Děkujemne, odcházíme" neví. Aspoň tomu neříká "regulační poplatek" - rád bych viděl toho, kdo leží ve špitále rád.

Kromě bezdomovců, ovšem - ale jak z TĚCH něco vyrazí, to bych viděl ještě radši...

Z. Rychlý 1.2.2011 12:50

Re: Jistě

Bože, co je to za řeč ? Pane Kiliane, přečetl jste si to po sobě ?

Z. Rychlý 1.2.2011 12:48

Re: Docela bych souhlasil

Kéž byste měla pravdu ! Ale moje zkušenosti při práci ve zdravotnictví se všemi zainteresovanými (především lékaři, ale také s pojišťovnami a samosprávou) mě vede k těžkému pesimismu. Nicméně si velmi přeji, aby to bylo tak jak říkáte.

V. Novák 1.2.2011 12:46

V tom případě ovšem Nečas kecal.

Ne že bych mu cokoli věřil.

Zato bych si dovolil věřit vzdělaným dospělým lidem, že vědí o čeho jdou a opravdu nepotřebují, abyste jim otvíral oči blbým komolením jmen a bolševickým vysvětlováním "komu to slouží".

Argumenty vám došly? Nedošly - nikdy nebyly!

J. Kilian 1.2.2011 12:20

Re: Výzva všem diskutujícím.

TISKOVÁ ZPRÁVA AČMN

Je však nutno si uvědomit, že jde pouze o návrat k úhradám v roce 2009. V tomto smyslu tedy nejde o zvýšení letošních úhrad, odpovídajících současným nákladům a požadavkům na navyšování platů lékařům. Návrh Ministerstva zdravotnictví na snížení akutních lůžek v nemocnicích o 10 000, tj. o 20 % představuje neúměrný zásah do nemocniční sítě, kterému nepředcházela analýza potřeb a dostupnosti nemocniční péče. Odporuje tradicím středoevropského zdravotnictví a jde opačným směrem, než zdravotnictví našich nejvyspělejších sousedů Rakouska a Německa.

Snížení počtu lůžek samo o sobě nemůže přinést žádnou úsporu. Ve skutečnosti jde o návrh podstatně omezit finanční prostředky pro nemocnice, tedy o pravý opak toho, o co protestující lékaři usilují.

J. Kilian 1.2.2011 12:14

Re: Docela bych souhlasil

jste si jist, že vláda uvolnila peníze z rozpočtu ?  Jestline, tak zbytek rozvahy je špatně. Zkuste to prvnmě zjistit.

J. Kilian 1.2.2011 11:55

Re: Docela bych souhlasil

- ne to vůbec nezapomínám, ba anmi na to, co tomu předcházelo deset patnáct let

- z IZIP nemůžete zjistit vůbec nic, i proto ho jako zdroj informace o pacientovi použilo zatím slovy šest lékařů

- jistéže nová vláda je tu krátce, stejně jako ty předchozí. Všechny měly v programu reformu či transormaci. Kdyby Julínek víc poslouchal mazáky, možná by se mu reforma podařila. Poslouchal Cikrta, hlásal bludy i o takové maličkosti, jako byly regulační poplatky. marné.

J. Kilian 1.2.2011 11:50

Re: Souhlasím s názorem pana Vinaře.

Je potřeba si trochu ujasnit, kdo je majitelem nemocnic, kdo je zakládá a jak a spravuje a v čem, kdo je kraj, kdo je správní rada, co je a.s., co je představenstvo. V jiné možnosti pak kdo je zřizovatelem a jak řídí zřízené nemocnice. Do té doby se těžko můžeme domluvit.

Neviděl je nikdo, to je oč tu běží. A je-li uvidět je toliko zbožné pčání, pak je to i oznámení černým děrám, že netřeba se bát o přísun.  

P. Hofman 1.2.2011 11:30

Re: Výzva všem diskutujícím.

Já bych se klonil spíš k tomu, podepsat výzvu SOS ZDRAVOTNICTVÍ.

Ale proti gustu žádný dišputát.

F. Svoboda 1.2.2011 11:15

Re: Docela bych souhlasil

Pane Vodvářko, ve snaze ukončit nadcházející možnou krisi v nemocnicích pan ministr Heger po delších jednání přesvědčil vládu, aby uvolnila peníze z jiných kapitol rozpočtu. To však neznamená, že tyto peníze se tam jaksi povalovaly. Tím, že byly z původního určení vzaty, tak tam chybí a bohužel někdo na tento převod doplatí přitáhnutím svého opasku. Jen doufejme, že ti, kteří se budou muset uskrovnit nevyvolají také dusno jako vyděrač mEngele a lékaři, kteří jsou v jeho vleku a ještě neprozřeli, že slouží k získání bodů levici.  

J. Kulheim 1.2.2011 11:11

Re: Souhlasím s názorem pana Vinaře.

Promiňte. Nemyslel jsem DPH, ale HDP. Jinak na tom nic neměním.

Nemocnice spravuje kraj, mimo nemocnic fakultních. Odvolává a jmenuje  ředitele nemocnic. Ředitel nemocnice a primář jsou odpovědni za chod oddělení. Pokud to nejsou schopni zvládnout, tak mají možnost podat výpověď nebo mohou být odvoláni.  

Těch 14- 27 miliard nikdo zatím neviděl. Až budou na účtech, tak je možné je začít utrácet. Třeba zvyšovat mzdy. Jinak jsou to pouze zbožná přání.

L. Kalina 1.2.2011 11:08

Re: Docela bych souhlasil

Myslím, že přece jenom zapomínate na to co se zde dělo od roku 2006. Julínek a jeho tým začal pracovat na reformě zdravotnictví. Řada zákonů byla již v paragrafovém znění. Jenže jajich přijetí v poslanecké sněmovně bránil odpor poslanců ČSSD, KSČM a některých lidovců, kteří neustále mleli jenom o poplatcích, stadardech a podobně zástupných problémech.

  Proto se Topolánkova vláda rozhodla tyto reformy do poslanecké sněmovny neposílat. Pak vláda padla a nastoupil Fišer. V roce 2009  bylo lékařům přidáno 7,5% a sestrám 10%.   Nová vláda je tu 6 měsíců. MInistr zdravotnictví pokračuje  na základě Julinkových  reforem.  Rozdíl je hlavně v přístupu. Julínek doporučil kompletní zavedení reformy, ministr postupné.  Takže se tady nic neděje ? Otázkou je jestli tyto reformy, které do celého procesu  zařadili konečně i pacienty a jejich práva, jsou pro lékaře přijatelné.

Je to jako IZIP, z jehož dat by bylo možné zjistis skutečný stav lečení pacientů.

F. Svoboda 1.2.2011 11:05

Výzva všem diskutujícím.

Místo nekonečného mlácení prázdné slámy ( také tak někdy činím ) podepište prosím petici " Protest proti kapitulantství ".

Mimochodem je to první positivní věc, kterou pan Doležal vytvořil.

J. Kilian 1.2.2011 10:59

Re: Jistě

ten ředitel bude mít problém ve chvíli, kdy mu kvůli njednomu nestáhne výpověď většina, v tom je trochu problém, který nazýváte vyděračstvím, resp. který chcete vnutit tomu řediteli postupem, který mu navrhujete. 

J. Kilian 1.2.2011 10:57

Re: Souhlasím s názorem pana Vinaře.

Hejt,mani to moc určit nemohou, ale jistě jsou representanty samospráv a ty mají jistý díl odpovědnostzi za dostupnost péče. Samosprávy jsou majiteli nemocnic a ty fungují jako a.s.(většinou) a vztajhuje se na ně obchodní zákoník.  Správní rady mohou zadávat úkoly představenstvům. Ředitel se jistě může zeptat, primář není ten, kdo přijímá pravocníky, ani ten, který může nějak ovlivnit svobodnou vůli lékařů podat výpověď. Ta je podána nemocnici, nikoli primáři. Primář může řediteli sdělit, jak za té a té situace oddělení může nebo nemůže fungovat. Přeřazenímlékaře na jiné místo se nic nevyřeší, nota bene nevím, na jaké místo ho může primář oddělení přeřadit než znovu na své oddělení.

- já jsem nechtěl psát o DPH, ale o HDP, ten roste, zminil jsem ho spolu s dalšími faktory, ovlivňujícími výši výběru zdravotního pojištění

- tu budeme v rozporu, neboť kasa je naplněna a jde o zamezení úniku 14-27 miliard z ní, tedy stačí zachránit třetinu až pětinu a je ve věci platů vystaráno. A protikorupční vláda by měla umět takovou část úniuku do černých děr zachránit.

J. Kilian 1.2.2011 9:51

Re: Souhlasím s názorem pana Vinaře.

No, s těmi živiteli bych si nebyl tak jistý, ale nechť. Nicméně, paacienti potřebují mít zajištěnou zdravotníí  péči. To je spojeno s garancí dostupnosti péče, což je věc státu a dílem zdravotních pojišťoven. A to jsou místa, na která se pacienti, resp. občané vůbec, mají obracet s žádostí o garanci  přístupu k právům.

J. Kulheim 1.2.2011 9:37

Re: Souhlasím s názorem pana Vinaře.

Hejtmani mají mohou určit, které nemocnice jsou pro zabezpečení dostupnosti péče nejdůležitější. Ředitelé nemocnice mají právo zeptat se primářů co udělali proto, aby jejich oddělení fungovalo. Primáři mají právo přeřadit odcházející lékaře na jiné místo.

DPH roste i když bude na dálnici nehoda a auta budou stát a řidiči si budou v kabině topit, aby nezmrzli. To jsem Vám už psal. Pokud nedáte DPH do dalších souvislostí, tak to nic moc neříká.

K navýšení úhrad může dojít až se začne plnit kasa. Mzdy v nevýrobních odvětvích by měly kopírovat mzdy ve výrobní sféře. Zatím co mzdy ve výrobní sféře klesaly, tak v nevýrobních odvětvích neklesly. To je od počátku roku 2009.

F. Eliáš 1.2.2011 9:32

Re: Souhlasím s názorem pana Vinaře.

To jsou věci, které nezajímají živitele lékařů, pacienty. Pacienti potřebují, aby ti lékaři, kteří podali výpověď byli včas nahrazeni, je-li to třeba.