16.5.2024 | Svátek má Přemysl


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jovo Miks 5.3.2009 12:26

Jen se pro toho bura nepotento..

Postovne je nakladovou polozkou,odcitatelnou z dani, Vasnosti

papilio 5.3.2009 12:57

Re: Jen se pro toho bura nepotento..

 Takže místo 5,-Kč prodělá doktor 4,-Kč, že ? Sakryš, tak to z nich budou brzy milionáři ...

elsie 5.3.2009 11:16

Pokrok nezastavíš,

moje praktická lékařka mi letos musela vystavit neschopenku s 6 kopiemi místo loňských tří. PC program na to zatím není, oprášila dederácký psací stroj z Ulbrichtovy éry - jediný se dokáže propsat až na nejspodnější stránku kopií. Rukou vypisovat neschopenky má ouředně zakázáno. Vše kvůli týdenní neschopence, první tři dny a víkend neplacené, dva dny pár procent.;-)

ranbow 5.3.2009 10:45

Ono to tak hrozné nebude

Opravdu lze předpokládat, že všechny neschopenky za celý den pošle doktor dohromady - a asi to bude většina případů případů. Lze totiž předpokládat, že za současného systému zdravotních poplatků a placení nemocenské jako takové, musí být člověku opravdu ale opravdu špatně, aby a) šel vůbec k doktorovi místo toho aby si vzal dovolenou a vyležel to sám b)i když k doktorovi příjde, tak aby si místo nabízené nemocenské nevzal dovolenou ..Každopádně, když už doktor nechopenku napíše, tak je určitě pošle jednou za den dohromady. NA druhou stranu - pochybuji že by je neposílal doporučeně, takže nikoliv 10, ale 26 Kč ...

I-Worm 5.3.2009 11:00

Ale to je hrozně špatné!

teď, když ubírá internet poště zisky, musíme myslet na to, jak to zdokonalit. Bude proto vydán zákon, že každá neschopenka, každý doklad, musí být v samostatné zásilce.

ranbow 5.3.2009 11:27

Re: Ale to je hrozně špatné!

Pošta se náhodou snaží, jak jistě víte, tak Česká pošta bude dělat datové schránky, už teď dělá výpisy z katastru nemovitostí, elektronické podpisy,venkoncem na všech poštách jsou pobočky Poštovní banky .. - aby si nakonec pošta neřekla že se jí nějaký mizerný doručování dopisů nevyplatí....

gerontusinza 5.3.2009 9:50

inu na co sáhne ODS......

;-D a Kubera je prosím ve které straně....?  ;-D;-D pane hezky napsáno, ale co to napsat té komoře, já vám moc nepopomůžu, já totiž ODS nedám hlas ani náhodou a tím ovšem ani panu Kuberovi....;-)

jirka.s. 5.3.2009 11:23

Re: "...já totiž ODS nedám hlas ani náhodou..."

Proč to tak zdůrazňuješ, gerontosaure??? Vždyť tady už dávno každý ví koho budeš volit !!! (Y)

Autor: gerontusinza IP: 78.41.22.xxx Datum: 28.08.2008 10:18

"....O budoucnosti radaru lze po volbách amerických i našich otevřít rozhovory, aniž by do Brd rovnou vyjela demoliční četa......" mě zbývá jediné..... budu prvně v životě volit KSČM    fakt se vám to docela daří  

jarda 5.3.2009 16:21

Re: "...já totiž ODS nedám hlas ani náhodou..."

nepovídaje, že půjdeš volit komouše poprvé, vždyť se ti stýská.

baba jaga 5.3.2009 15:32

Re: inu na co sáhne ODS......

pozor, tento nesmysl s neschoenkama vznikl za vlády CSSD, jen byl 2x odložen.

fg 5.3.2009 17:43

Re: inu na co sáhne ODS......

na Kuberu mi nesahej ty šmejde

BOMBON 5.3.2009 9:13

no, nejak jsem z clanku nepochopil...

... jakou tedy autor vidi moznost napravy.... vice penez lekarum za vystaveni neschopenky?

vzdycky me (zejmena lekari) ukrici, kdyz nekde zminim, ze by nemelo byt povinne zdravotni pojisteni, ze poskytovani zdravotnickych sluzeb je sluzba jako holic ci automechanik, ze by se stat nemel jakkoliv do zdravotnictvi michat.... a postupne by se ukazalo, kdo je dobry a bude vydelavat ranec a kdo je neschopny bridil...

ale to asi autor clanku nechce, ze? :-/

H.K. 5.3.2009 9:29

Re: no, nejak jsem z clanku nepochopil...

Autor příspěvku má problémy s chápáním souvislostí.  Nevím co má společné vypisování neschopenek a starost a odpovědnost za svůj majetek? Nedivím se, že má problém vypsat neschopenku, když je sám neschopný. Pokud je formulář na neschopenky špatný, tak může navrhout svoji představu.

 

H.K. 5.3.2009 8:30

Co má společné senátor Kubera a neschopenky?

Senátor Kubera bojuje proti tomu, aby stát ukládal povinnosti obcím a nedával jim na to peníze, aby je nutil dělat něco, co obce nepotřebují a ještě na tom prodělají.

Senátor Kubera nechce nic víc, jenom to, aby se každý staral o svůj majetek. Já, Vy, obec. Vy jste schopen do toho namontovat neschopenky. Nevím jestli je to umění nebo neschopnost chápat souvislosti.

dulcibelka 5.3.2009 9:55

Re: Co má společné senátor Kubera a neschopenky?

Navíc nechápu jak je možné, že obce nepotřebují mít uklizené chodníky.

Nicméně ty neschopenky, pomalu stolisté a posílané od čerta k ďáblu, jsou taky pěkná kravina.

fg 5.3.2009 17:45

Re: Co má společné senátor Kubera a neschopenky?

to taky nechápu. Asi nemá rád autor Kuberu.

Nomen 5.3.2009 8:16

Všem emailovým přívržencům - vyhláška požaduje RAZÍTKO ambulance a lékaře - i u kopií

K. u. K. Gesundheitsministerium 

Lékař ovšemže ušetří za poštovné, když to tam odnese pěšky...

Pete 5.3.2009 9:45

Re: Všem emailovým přívržencům - vyhláška požaduje RAZÍTKO ambulance a lékaře - i u kopií

Viděl jsi někdy skener ?

LJG 5.3.2009 11:32

Re: Všem emailovým přívržencům - vyhláška požaduje RAZÍTKO ambulance a lékaře - i u kopií

Viděl jste někdy úředníka? Chtějí originály.

Libor 5.3.2009 12:14

Re: Všem emailovým přívržencům - vyhláška požaduje RAZÍTKO ambulance a lékaře - i u kopií

Případně kopie, ale úřdně ověřené.

Libor 5.3.2009 12:15

Re: Všem emailovým přívržencům - vyhláška požaduje RAZÍTKO ambulance a lékaře - i u kopií

Pardon, úředně ...

Petr Kohout 5.3.2009 7:28

Není možné do jedné jediné obálky vložit větší množství neschopenek ?

pig 5.3.2009 10:37

Re: Není možné do jedné jediné obálky vložit větší množství neschopenek ?

Jo, taky mě při čtení napadlo, zda se musí každá neschopenka posílat zvlášť. Ano, jsou i dny, kdy je neschopenka třeba jen jedna, ale jinak?

jarda 5.3.2009 16:19

Re: Není možné do jedné jediné obálky vložit větší množství neschopenek ?

bingo- už při dvou bude doktor se známkama na nule- a je to zlepšovák.. Odkdy chcete nastoupit k Nečasovi na ministerstvo ?

Borek@exil 5.3.2009 6:49

Jak to dělají jinde.

V Americe se žádné "neschopenky" prostě nevedou. Je ti blbě? Zavolej do práce, že je ti blbě a že přijdeš, až ti bude líp. Šéf ti nejspíš popřeje aby to rychle přešlo a jde shánět někoho za tebe na záskok. Je celkem běžné, že zaměstnanec má přiděleno asi tak 6 "marodných dní" do roka a pokud je nepřečerpá, jsou placené. Na rýmu se žádná neschopenka nedává. Na to se dává horký čaj a aspirin. Jeden, dva dny v posteli a pak honem do práce.....přes weekend se to pak zase nějak vypotí. Pokud máš zlomenou nohu nebo infarkt, oznámíš to sám zaměstnavateli hned jak se na tolik vzpamatuješ abys mohl zavolat. Pokud jsi v komatu, zavolá člen rodiny nebo sestra z nemocnice. V takovém případě už doktor vystaví diagnosu, abys měl co ukázat v práci. Při dlouhodobé nemoci (minimálně6 týdnů) přejdeš na příjem plateb od pojištění na krátkodobou neschopnost (maximálně 26 ýdnů). Žádnému doktorovi do toho nic není, jak si to vyřídíš v zaměstnání. Doktorovi platíš za léčení, ne za kancelářskou práci pro zaměstnavatele nebo stát. To jsou přece soukromé věci. A pokud jsi sám sobě zaměstnavatelem......napiš si neschopenku sám a vyvěs si ji na záchodě!

Malý Aston 5.3.2009 10:52

Re: Jak to dělají jinde.

Nezavádějte nám tady nějaká jednoduchá řešení. Víte kolik úředníků by přišlo o práci?:-D

LJG 5.3.2009 11:28

Re: Jak to dělají jinde.

Cože? Žádné šestidílné neschopenky ?(mám  příbuznou ve zdravotnictvi - fakt to má 6 dílů !!!)

Žásné podsílání orazítkovaného originálu tentýž den každý díl jinam?

Jak v té Americe můžete přežít??!!;-)

tich@dohoda 5.3.2009 6:47

patlama, patlama, soudruhu autore

ono by proste slo ty jednotlive dily "neschopenky" naskenovat a odeslat uradu elektronickou postou, cili urad je promptne informovan. Originaly potom odeslat jednou mesicne v jedne obalce. Jenom tak teoretizuju, clanek je kravina , pravdepodobne hodne vzdalen realite. Cest :-)

Náhodný kolemjdoucí 5.3.2009 7:45

Re: patlama, patlama, soudruhu autore

Úřad chce originál a hned. Problém je spíš v tom, že tak ta naše vláda se všemi ministry a jejich úředníky žije nějak mimo realitu. Jenom ti ostatní včetně lékařů žijí v tomhletom normálním českém bordelu.

buj 5.3.2009 9:53

Ale která vláda

Mám dojem, že tento zákon byl schválen ještě za soc.dem.Platnost byla odložena na 2009.Ale úředník je úředník, a úředník má vždy pravdu. A nějak ho nezajímá, že např.6 listová neschopenka nejde propsat na většině tiskáren, atd.atd