19.10.2019 | Svátek má Michaela


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
24.1.2006 10:58

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: vypadl pojištěnc II

Doktore, buďte trpělivý, regulační poplatky budou, ale ani Rath(ČSSD), ani ODS to nechtějí
nahlas říkat, jen se okounějí, kdo by jich pak volil? Jediné řešení by bylo, kdyby obě strany našli
konsensus a řekli lidem, že regulační poplatky jsou nutné- ani ne ke zvýšení množství peněz,
ale aby český pacient už nedržel světový rekord v počtu návštěv u lékaře- 15x.
Rath některým lidem připadá jako silně levicový politik- ale to je omyl. Pouze ČSSD mu umožnila dostat se do politiky a  on se jí odplácí, že "bojuje" proti ODS. Kdyby to před 10 lety
udělala ODS- resp. Klaus, tak mohla mít ODS razantního politika. Výhra Topolánka v Praze
je nyní velmi diskutabilní.         Zdravím.
24.1.2006 10:45

Re: Re: Všichni tady níže, co mluvíte o operaci slepého střeva, tak upřesňuji...

... já citovala z MF Dnes o kličce... článek napsal gastroenterolog ( pokud to MF Dnes nezrevidovala)
23.1.2006 17:33

Re: Re: Re: na závěr již jednou uvedené

ale jo, všechno dobrý. A znáte tu, jak je zdravotnictví zadarmo?
23.1.2006 17:00

Re: Re: na závěr již jednou uvedené

ja uz verim dnes. zas neco spatne?
23.1.2006 16:57

Re: na závěr již jednou uvedené

no ale slíbit (před volbami) se to dá. To nic nestojí a někteří hlupáčci tomu možná i uvěří.
23.1.2006 16:53

na závěr již jednou uvedené

Dotaz na radio Jerevan z roku 1968 s odpovědí
Jaké má býti zdravotnictví
odpověd  nejlepši---pro všechny --a zadarmo
ale nemuže pro všechny a zadarmo,pak není nejlepší
ale nemůže být nejlepší a zadarmo ,pak nebude pro všechny
ale nemůže býti nejlepši a pro všechny,potom nebude zadarmo
23.1.2006 16:28

Re: Re: Re: Re: vážený doktore

máte na mysli tu vehlášku, kterou pro její mimořádnou kvalitu je třeba upravovat?
23.1.2006 16:27

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: vypadl pojištěnc II

Důležité je jak to funguje u nás.
Platby podle DRG se prakticky nepoužívají. Zkoušeli to ve Španělsku, ale má to tolik skrytých úskalí, že se to neuchytilo. Na co je to dobré, je sledování a vyhodnocování.  Většinou se používá výkonový systém s regulací.
Primární systém byl nastaven samozřejmě za vlády ODS - první byl výkonový systém bez regulace - je velmi štědrý ke zdravotnickým zařízením, velmi luxusní pro pacienta a bezkonkurenčně nejdražší. A právě v letech 1992 až 1995 byly vyraženy ty hlavní tunely.  Pak už šlo jen o hledání způsobů jak dupnout na brzdu (leckdy bylo dost zoufalé). Nikdo se neodhodlal k radikálnímu řezu, v r. 2005 pak odstřižením regulací spistilo vedení VZP další prudký sešup. (To byla prasárna nejhoršího ražení - zatímco v devadesátých letech dostávali všichni, komu se podařilo roztočit kola naplno, tak v r. 2005 byla část sektoru tvrdě regulována, ale jiným se sypalo plnými hrstmi).
Včera slíbil Rath předložit podrobnou koncepci při schvalování programu ČSSD. Což bude tuším za 10 dní. Předpokládám, že bude asi takový - klíčový veřejný sektor v rámci lůžkových zařízení, rozsáhlý privátní ambulantní sektor. Platby zřejmě dle výkonového systému s regulací. Zvýšení příjmové stránky (platby za státní pojištence) a doplňkové komerční připojištění.  Stanovení péče základní hrazené z pojištění veřejného a nástavbové (či nadstandardní) hrazené přímo, či z komerčního připojištění. Zavedení regulačních poplatků je spíše nepravděpodobné.
23.1.2006 16:27

Re: Vážený pane, co je to odborník na ekonomiku, ve vašem případě?Re: Re: Re: Re: Re: Pane Kiliane, Váš článek je dokonalým důkazem

sice nevím kdo kromě Vás hovořil o učilištích, které mají vytvářet "odborníky na ekonomiku", ale lidem, kteří mají potíže s výpočtem procent (viz. nedávných 32 korun ze stokoruny) nejspíše "selský rozum" nemůže postačovat ke kvalitnímu ekonomickému řízení jakéhokoliv subjektu.
23.1.2006 16:13

Re: Re: Re: Ano pane doktore, ......

"...Já pamatuju doby, kdy se za balíčky receptů v lékárnách pořizovaly ledničky a mikrovlnky (k velké újmě těch nebohých lékarníků). takových tunelů jsou ale stovky či tisíce...."  - a víte že existuje hned několik orgánů, které toto mají za povinnost kontrolovat? A copak dělaly a dělají? A jaké je řešení? Rozpoutávat nenávistné kampaně a snižovat PAUŠÁLNĚ všem marže? A což je třeba tahle paušálně všechny zavřít?
23.1.2006 16:09

Re: Re: Re: Re: Re: vypadl pojištěnc II

No jak kde a jak kdo. Máte svobodnou volbu lékaře. Když po vás někde chtějí peníze, tak holt běžte jinam. Nehledě na to, že vyžadování úplatku je trestné - a jako zákona dbalý občan máte toto jednání ohlásit úřadům činným v trestním řízení.
Víte - ono je dost lékařů - které by nikdy nenapadlo si o peníze říkat. Je to prostě pod jejich důstojnost. 
Osobně si myslím, že pacientovi si o peníze říká jen úplný idiot. je to ta nejnebezpečnější forma korupce. Když budu chtít dojit, pak si vyrazím svůj tunýlek k prostředkům pojiš´tovny. Píšu o tom jinde.
23.1.2006 16:09

Re: Re: Re: Ano pane doktore, ......

"...Právě proto, aby bylo možno dobře léčit lidi s rakovinou je nutno uvést výdaje ve zdravotnictví dopořádku...." - skvělé. A Vy vidíte někoho, kdo by byl proti? Nejspíše půjde o to, jakou cestou se "dostane do toho pořádku". A když rekapituluji kroky páně DRRatha, tak zatím jde o omezení neakutních operací (stále mi nikdo nevysvětlil, jestli se ta potřeba lidi operovat nějak "odpaří" nebo v čem spočívá ta "úspora"), a doslova nenávisté tažení proti "bohatcům lékárníkům". O nějaké celkové koncepci ani vidu ani slechu.
23.1.2006 16:03

Re: Samozřejmě,a to už dlouho. Vy totiž neargumentujete,vy jenom blbě kecáte, a to je pro argumentaci likvidační. Howgh.Re: Re: Pane, vy jste fakticky idiot. Nemám slov. \Srážka s blbcem je to nejhorší co může člověka potkat. Naštěstí vás neznám, ale

Vážně - takže mnohokrát opakovaný dotaz na KONCEPCI je "blbé kecání"? A odpovědí sprostoty? No zase jste o sobě něco prozradil.
23.1.2006 15:58

Re: Re: Re: Re: Re: zákon o neziskových organizací je v očekávání už hodně dlouho

Práva vlastníka se nijak nemění. Pouze se stanovují podmínky, kdy bude mít organizace přístup k veřejným zdrojům.
Pokud budete provozovat nemocnici a nebudete čerpat z prostředků veřejného pojištění, pak si můžete dělat co chcete.
A pokud tvrdíte, že bez prostředků veřejného pojištění u nás zdravotní zařízení nemůže přežít - pak zřejmě zákony trhu ve zdravotnictví neplatí.
23.1.2006 15:39

Re: Jen malá informace pro pitomce.Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: vypadl pojištěnc II

račte nastudovat metodiku stran vyplňování doplňkových diagnoz. Třeba to i pochopíte.
23.1.2006 15:33

Re: Milý Petře, vlastněte si své zdraví a nemluvte mi do mého. Já nemám zájem přijet do akciové nemocnice aby mš sdělili že jsem pro ně nezajímavý.Re: Re: Re: Re: Re: zákon o neziskových organizací je v očekávání už hodně dlouho

No pokud nás léčí takovíto trotlové tak je zdravotnictví tam kde je.
23.1.2006 15:32

Re: Re: Re: Já vás chápu Sašo. vy víte vše lépe. Re: Pane Kiliane, Váš článek je dokonalým důkazem

Je velká škoda, že přišel rok l989 nemuselo být tolik problémů, Nevím co dobrého pan MUDr Rath udělal. Zatím se jenom vyhrožuje a projevuje se jako hulvát. Je pravda, že pomohl zvýšit platy pracovníků ve zdravotnictví razantně. Většina profesí o tom může jenom snít a ve výrobních odvětvích si můžou vyprávět pohádky. Je to jeden s těch, kteří mají lví podíl na dnešním deficitu ve financování zdravotnictví.Zvýšení výdajů nebylo kompenzováno zvýšenými příjmy. Znám mnoho lidí pracxujících ve zdravotnictví, ale tak arogantního  člověka jsem zatím nepotkal.
23.1.2006 15:30

Pane Doktore, gratuluji fakticky k zdrsnění slovníku. Re: Re: Re: Ano pane doktore, ......

Je s nimi skutečně nutno mluvi takto nebo nemluvi vůbec. Aspoň vidíte kolik pitomců se může dostat k počitači a být tam celý den. Vaše glosy se mě líbí, jsou poučné a zárove%n inteligentní. Nemusíme mít stejný názor, ale jde nám o to, aby pacient měl vždy důvěru k svému doktorovi (k svému hejtmanovi není důležitá) a doktor byl odměňován tak aby si tu důvěru zasloužil. hezký den.
23.1.2006 15:30

DILEMA ČESKÉHO NÁRODA: MÁME DÁLE V KLIDU VYMÍRAT, DUCHOVNĚ A MRAVNĚ DEGENEROVAT, UVOLŇOVAT NÁŠ GEOPOLITICKÝ PROSTOR RUSKOJAZYČNÉ A NĚMECKÉ POPULACI, ANEBO MÍSTO TOHO RADĚJI REFORMUJEME NAŠI NÁRODNÍ RODINNOU POLITIKU?

DILEMA ČESKÉHO NÁRODA: MÁME DÁLE V KLIDU VYMÍRAT, DUCHOVNĚ A MRAVNĚ DEGENEROVAT, UVOLŇOVAT NÁŠ GEOPOLITICKÝ PROSTOR RUSKOJAZYČNÉ A NĚMECKÉ POPULACI, ANEBO MÍSTO TOHO RADĚJI REFORMUJEME NAŠI NÁRODNÍ RODINNOU POLITIKU?
23.1.2006 15:26

Re: Re: Re: Re: vypadl pojištěnc II

Doktore nikdo dobrovolně peníze nedává, oni si o ně řeknou a když ne tak fik a řízne vás nějaký začátečník. Překvapuje mě, že to nevíte, spíš to nechcete vědět.
23.1.2006 15:23

Samozřejmě,a to už dlouho. Vy totiž neargumentujete,vy jenom blbě kecáte, a to je pro argumentaci likvidační. Howgh.Re: Re: Pane, vy jste fakticky idiot. Nemám slov. \Srážka s blbcem je to nejhorší co může člověka potkat. Naštěstí vás neznám, ale bud

23.1.2006 15:22

Re: Re: Ano pane doktore, ......

Vy máte úžasnou vlastnost. Mohl byste udělat karieru ve vedení velké firmy - odborníci vašeho ražení jsou vzácní a velmi vážení.
Takového poradce jako jste vy se generální ředitel zeptá na jeho názor - no a pak udělá přesný opak.
Právě proto, aby bylo možno dobře léčit lidi s rakovinou je nutno uvést výdaje ve zdravotnictví dopořádku. Dnes je v novinách o doktorovi, který natáhl pojišťovnu o nějaké miliony na cytostaticích. Dostal 2.5 roku. Já pamatuju doby, kdy se za balíčky receptů v lékárnách pořizovaly ledničky a mikrovlnky (k velké újmě těch nebohých lékarníků). takových tunelů jsou ale stovky či tisíce. Třeba léčby hyperlipoproteinemie nebo osteoporosy. jde o vážná onemocnění, dosti rozšířená. Léky jsou velice drahé. Ideální kšeft pro farmaceutické firmy a lékárny. proto taky jsou jasná kriteria, u koho je léčba indikovaná. Myslíte, že se dodržují? H.vno! Za podíl to obvoďáci do lidí perou horem dolem. Když jim pak dají limit na preskripci tak řvou - aby ne, když jim berou zlatou slepičku. Proč píšou lidem předražené originální léky s vysokým doplatkem a před pacienty pomlouvají  Ratha, a zapírají pacientům léky generické s doplatkem výrazně menším? Protože spřízněný lékarník by měl menší rabat.
A tihle doktoři na sjezdu ČLK nevolili Kubka.
23.1.2006 15:19

Jen malá informace pro pitomce.Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: vypadl pojištěnc II

I ta mladá zdravá holka může mít komplikace o jakých se vám vy "odborníku" ani nezdá. Proto doporučuji panu Doktorovi neházet perly sviním. Je to úmorné ale hlavně zbytečné. Ten trouba sám roste před sebou že se někdo s ním snaží poůemizovat. Opakuji, je nepoučitelný!
23.1.2006 15:14

Re: Pane, vy jste fakticky idiot. Nemám slov. \Srážka s blbcem je to nejhorší co může člověka potkat. Naštěstí vás neznám, ale budu si vás představovat. Něco takového se už asi neuvidí. Tím se všem slušným lidem omlouvám za slovník, ale taková indivi

Koukám, že kromě nadávek z Vás nemůže vypadnout souvislá věta. To už musíte být ve vážně argumentační nouzi, že?
23.1.2006 15:13

Samozřejmě, potřebuji MUDr.Ratha i proti vám.Re: Re: Milý Petře, vlastněte si své zdraví a nemluvte mi do mého. Já nemám zájem přijet do akciové nemocnice aby mš sdělili že jsem pro ně nezajímavý.Re: Re: Re: Re: Re: zákon o neziskových organizací je

23.1.2006 15:10

Re: Re: Re: Re: Re: Re: vypadl pojištěnc II

Výborně (tedy skorovýborně - logická odpověď by sice byla EXISTUJÍ ale u nás nebyly zavedeny (já jsem se totiž neptal zda U NÁS existují), ale i tak je to nevídaný úspěch). Teď ještě si vzpomenout, která strana je cca posledních 8 let zodpovědná za nastavení tohoto systému U NÁS a budeme doma. Možná by to stálo doplnit odkaz na koncpční materiál, který toto má napravit. (Tedy ne "kecy" ve smyslu že by se to mělo změnit, ale ty konkrétní změny).
23.1.2006 15:07

Re: Re: Re: vážený doktore

Boje o sazebník trvají řadu let. MUDr. Votoček z chirurgické společnosti věnoval spoustu svého úsilí na korekci nesmyslů, v podstatě ho bod po bodu - v chirurgických oborech znovu revidoval, ale jeho práce byla nakonec smetena ze stolu (VZP prostě řekla ne a ministři vždy stáhli ocas).
Pak byla připravena korekce aspoň v oblasti ceny práce. Musílková zavrčela a opět to letělo do šuplíku. Tuto revisi Rath ze šuplíku vytáhl a platí od 1.1.2006.
Jenomže kvalitní seznam - určující spektrum výkonů a hlůavně těch zásadních a těch které by bylo možno vyjmout ze systému základní péče - to je práce pro odborné společnosti.  Tam je to pak o lobování (např. v novinách oslavovaná, přitom zcela nesmyslně drahá a pro pacienta nijak přínosná robotická chirurgie - určitě nejde o záležitost, která by měla být hrazena z pojištění, ale dost lidí se na tom může napakovat, takže ten tlak určitě bude). Ale v odborných společnostech je to i o senilitě. Ve vedení jsou často spolužáci Thomayera a pak to vypadá jak to vypadá.
23.1.2006 15:05

/ane doktore, neváhejte, jsou to samozřejmě lži a účelové k tomu. Hezký den.ůRe: Re: Všichni tady níže, co mluvíte o operaci slepého střeva, tak upřesňuji...

23.1.2006 15:04

Pane, vy jste fakticky idiot. Nemám slov. \Srážka s blbcem je to nejhorší co může člověka potkat. Naštěstí vás neznám, ale budu si vás představovat. Něco takového se už asi neuvidí. Tím se všem slušným lidem omlouvám za slovník, ale taková individua

23.1.2006 15:00

Pane, proti vám je i ten poslední medik genius. Vy víte velice dobře kdo má jít s kůží na trh, jen to nesmíte být vy nebo vaše kůže. Takové odborníky na zdravotnictví jako vy nakopat do pozadí. Vy byste byl dobrý uliční důvěrník. Pacient může pípnout