1.6.2023 | Svátek má Laura


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Lída 9.7.2008 11:09

Re: Re: Zdravotnictví funguje i proti zdravotníkům, nejen proti pacientům

Nevím, jak je to teď, ale když jsme byli před pěti lety se synem na operaci, tak jsem si nechala výpisy udělat, protože jsem byla zvědavá, kolik to stálo. Žádné dny pojišťovna neproplácela, proplácela celkovou sumu. Mimochodem tak malou, že mě to šokovalo. Za odebrání kostního štěpu z pánve se čtyřdenní hospitalizací to byly jen asi tři tisíce + tisíc zvlášť za narkózu. A to jsem byla fakt ležák, který si nedošel ani na záchod a sestry se o nás opravdu staraly.

drak 9.7.2008 11:59

Re: Re: Zdravotnictví funguje i proti zdravotníkům, nejen proti pacientům

:-D Nevím, jak to je ale Julínek výpisy z pojišťoven odmítl, aby si proti sobě nepoštval před volbami lékaře!;-O

AndyO 9.7.2008 12:53

Re: Re: Re: Zdravotnictví funguje i proti zdravotníkům, nejen proti pacientům

to zjevně nevíte, neb o výpis si můžete požádat kdykoli, už dlouhá léta to tak funguje.

Nespekulujte o něčem, o čem nic nevíte.

Robert 11.7.2008 11:22

Re: Re: Re: Zdravotnictví funguje i proti zdravotníkům, nejen proti pacientům

To není pravda,opakovaně to domítli hoši v paralamentu-již před lety to lék.komora požadovala

jako povinnost pojišťoven,to se pojišťovnoháněly administrativní zátěží atd.

OMar 9.7.2008 13:49

Re: Re: Zdravotnictví funguje i proti zdravotníkům, nejen proti pacientům

pro vaši informaci:  jak soukromníci, tak špitály jsou u nás už řadu let placeny paušálem, čili celá ta hra s body je jenom virtuální realita. To co se účtuje pojišťovně nemá prakticky vůbec nic společnýho s tím, co nakonec pojištovna tomu špitálu či soukromníkovi  pošle. Proto se taky s celkového výpisu nedozvíte vůbec nic

Lída 9.7.2008 11:02

Re: Zdravotnictví funguje i proti zdravotníkům, nejen proti pacientům

No vidíte, jaký je teď pokrok. Taky jsem šla po příjmu před operací na propustku a byla jsem ráda. Protože pamatuju doby, kdy by Vás prostě z té nemocnice nepustili. Leda na reverz, ale to by vás pak ani neoperovali :-P

drak 9.7.2008 11:57

Re: Zdravotnictví funguje i proti zdravotníkům, nejen proti pacientům

:-DBude mě to zajímat, jsem v podobné situaci!;-O

Plující oblaka 26.7.2008 22:45

Re: Re: Zdravotnictví funguje i proti zdravotníkům, nejen proti pacientům

Jestli chcete, o zkušenost (dobrou) se podělím, ale je to malinko privátní, tak mi písněte na plujici.oblaka na seznamu, a já se ozvu.

whaler 9.7.2008 9:06

Jo doktoři

Doktoři? Ti jsou dobří tak na vymyšlení gilotiny, tlakového hrnce, pneumatik a Sherlocka Holmese.

křovas 9.7.2008 8:39

tak třeba včera

odpoledne na gynekologicko porodnické ambulaci fakultní nemocnice v Plzni. Nevím, kolik tam je oddělení, ale pracovalo tam jen jedno. Proto jsme  tam museli čekat dvě a půl hodiny, než na nás přišla řada. To se snad dá vydržet. Byli jsme tam kvůli podezdření z  úniku plodové vody po prodělané amniocentéze, kdy soukromý gynekolog (po své oficiální pracovní době) na ultrazvuku nic zvláštního nenalezl, nicméně priodicky opakující se bolest, jejíž příčinu neodhalil, ho vedla k tomu, aby nás poslal na další vyšetření. První dojem udělal pan doktor dobrý, představil se a podal ruku. To bylo všechno. Pak už, nemluvil, udělal stejné vyšetření, na nic nepřišel a hlavně se ani nesnažil. Mluvil jen se setřičkou. Dělá to na mě dojem, že byl na nějakém školení, jak se nechovat jako prase, ale hned po začátku usnul. Sestřičky se chovaly profesionálně. Doktoři jako burani. Byli jsme tam už podruhé a vypadalo to obdobně. Stačí Vám to tak pane Killiane? Nebo mám uvést jména? Nebo chcete studii?

Robert 11.7.2008 11:12

Re: tak třeba včera

Jestli jsem dobře pochopil,tak jste ta byli o službě,ne?To se asi těm 2,5 hod.nemůžete divit.

Květoslav 9.7.2008 8:16

Samozřejmě, že kadeřník se zákaznici věnuje více

Probere s ní, co má na sobě, co dělají děti, manžel či milenec, kde byla poslední měsíc a s kým, kde co koupila, kde pojede na dovolenou, co všechno se dozvěděla od jiných zákaznic, prodrbou kde koho - hovoří s ní, pokud jde o náročnější účes (třeba mytí vlas+barvení+trvalá) klidně dvě nebo tři hodiny (mezi tím samozřejmě češe i další zákaznice).

A co z toho pacientovi nabízí lékař? he?

woka 9.7.2008 8:17

Re: Samozřejmě, že kadeřník se zákaznici věnuje více

R^

jm0 9.7.2008 9:43

Re: Samozřejmě, že kadeřník se zákaznici věnuje více

proto taky zákaznice vyplázne dva litry a je s tím spokojená

;)

vladimír314 9.7.2008 7:41

moje zkušenosti

se zdravotnictvím jsou dost chabé, naštěstí, ale v podstatě dobré. Podstatný rozdíl mezi veterinářem, kadeřnicí, servisem na straně jedné a lékařem pojišťovny na starně druhé je ten, že tu první stranu platím "na dřevo" a je na mně ta strana existenčně závislá, zatímco ta druhá je tzv. zadarmo a existenčně na mně přímo nezávisí. Asi bude potřeba snížit výši zdravotního pojištění a zvýšit spoluúčast pacientů aby se i v ordinacích platilo "na dřevo" a doktoři se tak museli víc snažit.

Harry 9.7.2008 10:08

Re: moje zkušenosti

Mate pravdu, to je tzv. pokladnicni system. Tam doktorovi platite na drevo a od sve pojistovny dostanete proplacenu zpet  cast nakladu, u malych nakladu ale nic nebo jen cast, u vetsich vice a vice, umerne nakladum. Cili za ockovani zaplatite 50 Kc a nedostanete nic, za operaci srdce za pul M a dostanete skoro vse. Tak to chodilo ve Svedsku. Nas system, kdy se o platbu dohaduje doktor s pojistovnou je asi spatny. Doktor je remeslnik co se zivi amputaci nohou nebo trhanim zubu, poskytuje sluzbu a mel by zakonite za ni dostavat okamzite zaplaceno. Nas system je vlastne varianta socialismu, vsichni plati stejne a berou si dle potreby nebo chuti. Proto take to skripe jak to skripe.

tony 9.7.2008 7:40

pro srovnání

Co se týče té vlídnosti u kadeřníka: Má žena líčila, jak během úpravy účesu kadeřnice celou dobu telefonovala s kamarádkou, ženě vnucovala další a další "úpravy", když odmítalabyla čím dál kyselejší. Nakonec si asi za 20 min. práce účtovala 400,-Kč., účtenku jí samozřejmě nedala. Teď počítejte: Na kadeřnici se učíte 3 roky, na lékaře 15 let. 400 za 20 min. je 1.200 za hodinu, necelých 10 tis. denně, 200 tis. měsíčně. Privátní doktor si musí vše hradit stejně, jak kadeřnice, jeho plat by tedy měl odpovídat - t.j. 5x víc /to nepřihlížím k náročnosti získání kvalifikace/, t.j. 1 mega, samozřejmě nezdaněných. Nespokojenost s kadeřnicí řešila žena tím, že k ní už nešla. Nespokojen s lékaře může každý řešit stejně, jít např. k hvězdopravci či léčiteli.

Karla 9.7.2008 7:44

Re: pro srovnání

nebo umřít. Také řešení.

nic 9.7.2008 10:40

Re: pro srovnání

blbý je, že ty doktory máme už předplacený a oni to moc dobře vědí :-/

don 9.7.2008 11:18

Re: Re: pro srovnání

No jo, jenže to předplatné nic moc a tak copak asi můžeme čekat.

Kolombo 9.7.2008 15:01

Re: pro srovnání

Jak vás, tony, sleduju, se divím, že si doktoři neudělají výuční list na kateřníka a budou za vodou. 15 let je sice v háji, ale marně bycha honit, jsou to utopené náklady. Pokud je jim pod čtyřicet, pořád se jim vyplatí rekvalifikace na kadeřníky. Za pět let budou těžce za vodou /doslovně, neboť si budou moci dovolit jako Gross vilku na Floridě a zasloužený odpočinek/.

kk 9.7.2008 7:10

Nedávno jsem se vrátil z nemocnice

a podle propouštěcí zprávy mě museli vyšetřovat obdobně jako Marvan. Ani se mne nedotkli, ale co vše přesto zjistili o mých plících a srdci. Možná podle záhybů na pyžamu.

AndyO 9.7.2008 1:22

ano, to vyjádření se mi také nelíbí

stejně jako celý sloupec dalších. Generalisuje tam, kde by měl napsat "některých". Neboť je to částečně pravda, ale částečná pravda nemá v takovém materiálu co dělat.

Chápu sice, že soustředěné útoky na ministerstvo mohou vyprovokovat takové vyjádření, ale měli zůstat nad věcí.

Jsem ráda, že dr. Kilian brání svůj stav, dělá dobře a někdo to prostě musí udělat kultivovaně, když představitelé LOK a stínový ministr zdravotnictví hovoří hůř než prasata.

Jirka 9.7.2008 1:30

Re: ano, to vyjádření se mi také nelíbí

Tak,tak.R^

vlk 9.7.2008 7:32

Re: ano, to vyjádření se mi také nelíbí

Ještě jste nedoplnil ministra nestínového.

AndyO 9.7.2008 8:30

Re: Re: ano, to vyjádření se mi také nelíbí

a proč bych měla? Skutečný ministr je slušný.

doktor 9.7.2008 9:17

Souhlasím, AndyO,

až na tvrzení, že dnešní ministr je slušný. Pokaždé, když přímo diskutuje, nazývá nezvýšeným hlasem své protivníky lháři a podvodníky, prokazatelně sám lže, a vyžaduje specielní zacházení ze strany moderátorů diskuse ("nepřerušujte pana ministra"). Ten soubor "víte, že" jistě nepsal MUDr.Julínek. Má na to svého ředitele odboru komunikace s veřejností Cikrta.

emil 9.7.2008 14:09

Re: Souhlasím, AndyO,

Kecáš, slovy, co vkládáš Julínkovi, se oháněl Dráth. Když si stopneš délku besedy a poměr času Julínka a Drátha, zjistíš, že Drátha nechali mluvit  o 1/3 déle než Julínka. Přotom většina byla socanská lež. Na dotaz Julínka ohledně Dráthovi soukromé nemocnice a Dráthova útoku na zprivatizovaná zdravotnická zařízení se Dráth nezmohl na odpověď, jen prohodil něco sprostého a urážlivého. Co může člověk čekat od ješitného zlodějíčka, který kvůli prachům přelézá ze strany do strany (a přitom ho nikdo nenazývá přeběhlíkem, je pouze sprostým hovadem).

vlk 9.7.2008 11:21

Re: Re: Re: ano, to vyjádření se mi také nelíbí

To máte hodně malé nároky. Víte, že se jmenuje Julínek?

drak 9.7.2008 12:04

Re: Re: Re: ano, to vyjádření se mi také nelíbí

:-DMÁME ZŘEJMĚ ROZDÍLNÉ PŘEDSTAVY O SLUŠNOSTI!;-O