9.6.2023 | Svátek má Stanislava


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
clay 9.7.2008 0:23

Ve zdravotnických zařízeních je pacientům věnována menší pozornost, než zákazníkům v kadeřnictví nebo autoservisu.

potíž je v tom, že je na tom hodně pravdy

:) 9.7.2008 1:43

Re: Ve zdravotnických zařízeních je pacientům věnována menší pozornost, než zákazníkům v kadeřnictví nebo autoservisu.

Předevčírem jsem byl s autem u Forda a dneska se synem u doktora. U doktorky po 15 minutách v čekárně vyšetření, recept a hotovo. U Forda 10 minut čekání a pro 2 litříky chladíc kapaliny jedu zítra protože mají jen sudovou a já neměl sebou vlastní nádobu. Kdybych chtěl doplnit kapalinu od nich, tak na objednání příští týden. Ford - Zdravotnictví 0:1.

clay 9.7.2008 15:38

Re: Re: Ve zdravotnických zařízeních je pacientům věnována menší pozornost, než zákazníkům v kadeřnictví nebo autoservisu.

jenže to jste byl v postatě zdráv....;-)

nosál 9.7.2008 0:19

naprostý souhlas

Takový bordela  špína, jaké jsou běžné v nemocnicích nenajdete dneska už ani v těch nejhorších putykách. O kadeřnictví ani nemluvě.  A žádný pingl si nedovolí jednat s hostem v restauraci tak,jak běžně jednají a komunikují "zdravotníci" se všema,co s e jim dostanou do rukou.

VL 9.7.2008 6:05

Re: naprostý souhlas

Porovnejte si dvě velice podobná povolání lékař a veterinář. U veterináře jste jako zákazník, u lékaře prosebník. A to nemluvím o tom, že veterinář má mnohdy práci výrazně těžší, pacienta se nemůže zeptat, co mu je, kde ho bolí a podobně, naopak pacient má většinou dost velké a ostré zuby.

drak 9.7.2008 7:15

Re: Re: naprostý souhlas

:-D Přijdete k veterináři, změří V ám u kočky teplotu,dá vám;-O pro ni prášek a zaplatíte cca 5OO kč. Za čtvrt hodiny je to vyřízeno.Přijdete s papouškem, jte to obdobné.Tím ani ve snu neobhajuji Julínkových 3O kč. Veterináři jsou prostě jiná sorta  a využívají citové závislosti lidí na domácích mazlíčcích. Ale zkuste dnes sehnat veterináře, který vám přijede k  obtížnému porodu u krávy !!!

Plující oblaka 9.7.2008 8:34

Re: Re: Re: naprostý souhlas

Není pravda. Chodím na vet. kliniku, kde mě jednoduché vyšetření stojí asi 100-150. Odběr krve asi 50. Největší sranda je pak ta část, jak jsem objevilä, že v místní nemocnici je laboratoř, kde vám udělají obvyklý rozbor té krve za hotovost. Myslím, že pro kočku to stálo asi 110 kč. Bylo to hotové do 40 minut.

Když se udělalo nevolno dceři v pondělí kolem poledne, a lékařka byla JEŠTĚ v práci, tak jsem se dozvěděla, že jdeme POZDĚ, protože moč do laboratoře máme přinést až ve středu ráno. Nabízela jsem, že vzorky do té laboratoře odvezu. Ne, na něco takového není naše pediatrička zařízena.

Moje vyjádření, že když takovou věc  udělám pro kočku, tak pro dceru taky, zlomilo lékařku i sestru do pětiminutového smíchu. Zkumavky a žádanku pro laboratoř mi nicméně nedaly, moč jsem měla přinést pozítří, mezitím dávat předepsané léky naslepo. (to už bude zase každou tabletu blinkat, jako posledně?)

Zlatý neurologický čaj, ten do dítěte leju i já, a pomáhá. Ve středu už bylo všechno v pořádku.

Plující oblaka 9.7.2008 8:39

Re: Re: Re: Re: naprostý souhlas

samořejmě urologický, přeřekla se, podřekla se ;-)

drak 9.7.2008 12:06

Re: Re: Re: Re: naprostý souhlas

:-DProzraďte mi toho veterináře a jí za ním pojedu třeba i 3OO km  z Havířova , protože se mi to vyplatí!!

rdu 10.7.2008 11:26

Re: Re: Re: Re: Re: naprostý souhlas

Možná ani nemusíte tak daleko. Já chodím v Havířově k dr. Horákovi (klinika Amavet) a jsem spokojen. Pokud vám to nestačí, zkuste výborně vybavenou Kliniku pro malá zvířata v Ostravě (dr. Nytra). Příklad - nedávno tam byl NALEZENÝ kocour (tj. nevědělo se jestli to někdo zaplatí) s přeraženou páteří nikolv utracen, ale LÉČEN, 4x operován, a to i za účasti humánního neurochirurga z fakultní nemocnice. Zranění se mu zahojilo a absolvoval dlouhodobou rekonvalescenci, kdy se znovu učil ovládat zadní část těla...  

joe 9.7.2008 7:30

Re: Re: naprostý souhlas

Naprosto souhlasím. Veterinář naordinuje běžný lék, za půlhodinu si naúčtuje 500,-Kč. /ten levnější/ a dodá, že pokud do zítřka kravku potíže nepřejdou, můžete ji rovnou vézt na jatka. Snad si tam dojedete už sám, když budete u lékaře tak moc nespokojen.  

Květoslav 9.7.2008 8:19

Re: Re: Re: naprostý souhlas

Jistě, a lékař se vám podívá do krku a změří teplotu, což pojišťovnu stojí 200 Kč (ale to vy nevidíte, vy to máte "zadarmo", že) předepíše penicilín, paralen a kapky do nosu (celkem cca za 400 Kč) a je to.

Lída 9.7.2008 8:53

Re: Re: Re: Re: naprostý souhlas

Pojišťovnu to nestojí nic navíc, protože praktik má paušál.

Didi 9.7.2008 9:40

Re: Re: Re: Re: Re: naprostý souhlas

Doktora vidím jednou za dva roky na preventivní prohlídce, změří mi tlak, pošle krev a moč na rozbor, zeptá se jak se cítím a je hotovo. Já jsem spokojený, že zbytečně nezdržuje, on je spokojený, že má dalšího rychle odbaveného.

Fór je v tom, že mě to stojí (při veskrze průměrném příjmu) cca 65000 Kč zaplacených na zdravotní dani.

Ale jsem optimista a doufám, že se jednou dožiju fungujícího zdravotního pojištění, kdy si se svou vybranou pojišťovnou budu moci dohodout na co se chci pojistit, co si chci platit z ruky a co mě to bude celé stát.

Lída 9.7.2008 10:59

Re: Re: Re: Re: Re: Re: naprostý souhlas

Taky si můžete optimisticky přát, že dostanete třeba leukémii nebo roztroušenou sklerózu nebo nějakou jinou pěknou drahou nemoc a Vámi vložené prostředky se Vám za chviličku vrátí. Pak už budete jen medit, že je pro Vás zdravotní pojištění výhodné:-P

drak 9.7.2008 12:10

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: naprostý souhlas

:-DJe to bohužel, tak a modleme se ať jsme  zdraví a přežijeme toho arogantníhol  amatéra, či spíš vykonavatele neviditelných, ale bohatých poradců Julínka!;-O

zk 9.7.2008 12:32

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: naprostý souhlas

Jenže, když bude mít uzavřené pojištění, které si nastaví podle svých požadavků, jak psal ve svém příspěvku, nebude se muset bát třeba leukémie nebo roztroušené sklerózy. Stejně pro tyto lidi občas nejsou peníze ve zdravotním pojištění, protože se peníze vyhazují za léky a pomůcky, které by si lidé mohli zaplatit.

Lída 9.7.2008 13:19

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: naprostý souhlas

A kolik lidí správně předem odhadne, že dostane extrémně drahou nemoc? A co s těmi, kteří to dostatečné pojištění mít nebudou? Kdo je bude léčit a za co? Navíc pojištění, které by krylo opravdu všechna rizika by samozřejmě nebylo levnější než dnes. Taky není možné, aby se pojištění každému vyplatilo, to nikdy nejde. Takže podle pojistné matematiky by asi měli s pojištěním problém lidi, kteří už jsou nemocní. Je docela běžné, že lidé s chronickou nemocí mají velký problém s cestovním nebo úrazovým pojištěním a to i na problémy, které s jeho základním onemocněním vůbec nesouvisejí.

Kolombo 9.7.2008 16:04

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: naprostý souhlas

proč se tolik mudrlantů snaží obhajovat současný systém zdravotní daně - co prý bude ten nebo onen dělat, když onemocní a není pojištěn. To opravdu nevím, ale pokud jsme národem odborníků na radary a strategické otázky, kde spousta hňupů má míž právo rozhodovat o druhých, proč by neměl mít každý právo rozhodovat o sobě? Co je komu po tom, jak dopadnu?

Lída 9.7.2008 16:21

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: naprostý souhlas

Tak za prvé, někteří by byli nepojištění z vlastní blbosti, těm by to nakonec patřilo. Taky nelituju člověka, který si dobrovolně neplatil nemocenské pojištění a pak se diví, že při vážné nemoci nemá ani to málo, co mají zaměstnanci. Ale v komerčním systému by byli taky lidi, kteří by nebyli pojištění prostě proto, že je žádná pojišťovna nepojistí. Protože jsou pojištěnci, o kterých je předem jasné, že budou ztrátoví. Ani těm byste tu léčbu nedopřál? To si ale asi nedovedete představit, že byste to mohl být třeba taky Vy nebo někdo z Vašich blízkých.

Andrea 9.7.2008 15:38

Re: Re: Re: Re: naprostý nesouhlas

Pan Květoslave, vy zřejmě žijete v jiné zemi než v ČR.  Já jsem dnes, po odpracování 42 let  v penzi. Po  celou dobu jsem platila zdravotní pojištění, třebaže za totáče to bylo v jednom balíku s daněmi. Do takových 55 let jsem prakticky nebyla nemocná, obvodní lékařka mně vůbec neznala, ale teď na stará kolena už je to samozřejmě jinak. Já rozhodně nemám pocit, že mám zdravotní péči zadarmo, ale pouze předplacenou. Mne vůbec nezajímá jestli si moje pojišťovna za mnou odevzdané peníze postaví palác nebo je dá lékaři. Na to jsou tady naši zákonodárci, aby to řešili tak, aby se nikdo neobohacoval na účet jiného. Mimochodem kapky do nosu, pokud vím, nejsou na předpis už nějakých 10 let, možná i déle.

Štěpánek 9.7.2008 12:15

Re: naprostý souhlas

Líčil jsem tuhle svému synovi, jak mi lékařka vrazila do ruky kelímek od jogurtu a žádala o vhození poplatku.  Syn měl nedavno potíže s močákem, tak mu sestra dala kelímek od jogurtu/značku nevím/,a tak syn pod dojmem mého líčení do kelímku rovněž vhodil "poplatek", ale k údivu p. doktorky se dozvěděl,ž že tento kelímek je určený pro moč. Byly nalezeny bílkoviny v moči,ale teď nevíme jestli to způsobil špatně vymytý kelímek, nebo zánět. Oni totiž za těch