17.6.2024 | Svátek má Adolf


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Nováček 13.2.2011 22:07

Doktor jako instalatér

Text je objektivní a vysoce výmluvný.

Většina diskusních příspěvků bohužel vypovídá o zabedněnosti občanských mas.

J. Milota 13.2.2011 16:55

Pokračování Tři stejné hříchy.

Jeho vina byla jen v tom, že nedokázal použít lékařské vědy tak, jak měl, a ženu před smrtí nezachránil. Nešťastný lékař si pravděpodobně nedokázal vysvětlit, proč byl jeho čin prohlášen za třikrát  víc společensky nebezpečný (měřeno měsíci trestu) než čin zuřivého policisty. Den poté, co nad ním byl vynesen rozsudek, spáchal sebevraždu.

P.S. Autorem tohoto článku je pan Dalibor Fencl.

J. Anděl 13.2.2011 19:45

Re: Pokračování Tři stejné hříchy.

Ano. Stejně, jako lékař na svět žádný život nepřivádí, obvykle ho ani neukončuje, ani nebývá vinným jeho koncem. Ty žaloby jsou nešťastným projevem našeho celkového chorobného postoje k životu, smrti, péči o své zdraví a lékařské vědě.

J. Milota 13.2.2011 16:51

Tři stejné hříchy

Přeposílám článek ze zaniklého časopisu z1.8.1996.Některé věci si o komentář říkají, jiné se komentují samy.Naše soudy vynesly v uplynulých dvou týdnechhned tři rozsudky ve stejné věci, které samy o sobě vždy vzrušily část veřejnosti.O rozhodnutí nezávislých soudů prý v demokratické společnosti nelze říci, že je špatné. Budiž. Lze se tedy jenom divit. Když se zmíněná tři rozhodnutí položí vedle sebe, je toho k údivu poměrně dost. Ve všech případech soudy rozhodovaly ve stejné věci-v ublížení na zdraví s následkem smrti. Na soudech bylo posoudit společenskou nebezpečnost každého z činů a podle toho udělit trest.Podívejme se , jak soudily.Případ první.lékař gynekolog zavinil smrt pacientkytím, že nedokázal rozpoznat v ultrazvukovém nálezu mimoděložní těhotenství, takže mladá žena později zemřela na vnitřní krvácení. Soud první instance jej shledalvinným z trestného činu ublížení na zdraví s následkem smrti a vyměřil mu trest na 15 měsíců podmíněně s odkladem na dva roky. V odvolacím řízení krajský soud trest zvýšil dokonce na 24 měsíců s odkladem na tři roky a ještě přidal pětiletý zákaz činnosti.Případ druhý.Syn bývalého olympionika Martin Odložil byl shledán vinným z trestného činu ublížení na zdraví s následkem smrti zato, že v hospoděudeřil svého otce do obličeje tak nešťastně, , až zemřel. Soud mu uložil trest čtyř roků vězení nepodmíněně.Případ třetí.olicista, jehož si tolik chválil Miroslav Sládek za to, že zastřelil německého turistu, který nechtěl zapltit pokutu za nesprávné parkování, byl soudem shledán taktéž vinným z ublížení na zdraví s následkem smrtia potrestán 8 (slovy osmi) měsíci podmíněně s odkladem na dva roky.

Hrůzný nepoměr vynikne zvlášť při srovnání činu policisty, který se rozhodl trestat vzpurnost pistolí, a lékaře, který vlastně smrt přímo nezavinil, protože mimoděložní těhotenství ženě nezpůsobil on,ale příroda nebo-chcete-li-Bůh.

F. Eliáš 13.2.2011 16:03

Naše zdravotnictví na tom je docela dobře

Mzdy lékařů jsou, ve srovnání s jinými mzdami dostatečně vysoké. Žádný důvod k doktorským nářkům.

J. Kilian 13.2.2011 17:06

Re: Naše zdravotnictví na tom je docela dobře

Škoda, že nemáte tu moc a nevyhlásíte to jako zákon.  

F. Eliáš 13.2.2011 21:35

Re: Naše zdravotnictví na tom je docela dobře

Věřím, že to vidí většina obyvatel, a že se podle toho bude chovat i vláda tohoto státu.

J. Jílek 13.2.2011 22:17

Re: Naše zdravotnictví na tom je docela dobře

většina obyvatel váš názor nesdílí, jen nesouhlasí s formou protestu...

J. Jílek 13.2.2011 15:32

pane Doušku

dal jste link http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/701?kam=zakon&c=372/2004, abych prý byl v obraze....Vy jste snad pod obraz:

§ 1 Rozsah působnosti

Toto nařízení upravuje poskytování náhrad některých výdajů státnímu zástupci, který byl přidělen k výkonu funkce státního zástupce k jinému orgánu nebo organizaci1) v zahraničí, pokud mu tímto orgánem nebo organizací není poskytována odměna za výkon funkce (dále jen "státní zástupce"

J. Jílek 13.2.2011 15:15

Jaká je atmosféra mezi absolventy lékařství a na fakultách?

Ti co jsou mladí, schopní a bez závazků, tak mají tendenci odcházet do zahraničí. Navíc téměř polovina studentů na lékařské fakultě jsou Slováci. Dřív tu ti Slováci alespoň houfně zůstávali, ale dneska už se vrací na Slovensko, nebo jdou na západ.

I s těmi Slováky je těch studentů polovina toho, co v devadesátých letech

Z. Bureš 13.2.2011 10:41

Tomio opět mimo mísu !!!

Jediné s čím lze souhlasit, že platy ve zdravotnictví a systém jeho fungování obecně - že je velmi špatný !!!

Tomio však opoměl dodat, že momentálně má stát v pr*eli vši a v kase nas*áno . . . . a že čas a způsob, jakým to chtějí páni doktoři napravit . . . . že je to prach sprosté vydírání, jehož rukojmím je zdraví miliónů občanů této země !!!!! Minimálně z morálního hlediska - na takovou formu protestu . . .  nemají ani právo !!!!

Dále Tomio opoměl, kdo za to může, resp. kdo mohl tento stav napravit - že to byla sociál-bolševická pakáž, která v době nejvyššího HDP, místo aby toto řešila, tak uplácelu lůzu pastelkovným a dalšími socialistickými nesmysly a všechny peníze rozfofrovala !!!

Tomiovi vůbec nevadí, že páni doktoři nechtějí ani ve snu připustit, že by byly zvýšeny platy i sestrám a dalšímu zdravotnickému personálu - ale na druhé straně by chtěli, aby  dostali přidáno i "Cvachové", kteří umějí akorát tak velké kulové . . . . .

Proto panu Tomiovi poradím jedno staré české přísloví, které on zřejmě nezná : ŠEVČE - drž se svého kopyta !!! . . . . a nežvaň do věcí, kterým nerozumíš . . . . .

J. Kilian 13.2.2011 10:46

Re: Tomio opět mimo mísu !!!

Řekl bych, že pan Tomio píše o věci s velmi správným obecně principiálním porozuměním.

K. Janyška 13.2.2011 11:00

Re: Tomio opět mimo mísu !!!

Vůbec se mi jeho názory nelíbí ! Znám spoustu velmi dobrých podnikatelů. kteří sedí v zastupitelstvech za komunisty a hlasují proti zájmům skupiny, ze které pocházejí, tedy sami proti sobě, protože jsou v těchto věcech nezorientovaní ! Dzp.

J. Kilian 13.2.2011 11:08

Re: Tomio opět mimo mísu !!!

tak jistě se Vám nemusí líbit, o to ani tak nejde, nicméně bych řekl, že zrovna poan Tomio je poměrně dostatečně všeobecně orientovaný

D. Švik 13.2.2011 11:56

Re: Tomio opět mimo mísu !!!

Asi jste se překlepl, chtěl jste napsat dezorientovaný, né? Vzpomínám si na jeho poseldní příspěvek o tom kdo, že to vlastně můžu za recesi. Jak vystřiženo ze socialnědemokratické plenárky...  

J. Kilian 13.2.2011 13:57

Re: Tomio opět mimo mísu !!!

nepřeklepl

J. Jílek 13.2.2011 15:18

Re: Tomio opět mimo mísu !!!

je možné, že máte pravdu, já ten článek nečetl, ale tady je pravdě blíže, než leckdo, kdo se v tom pohybuje....o vás ani nemluvit

J. Jílek 13.2.2011 15:16

Re: Tomio opět mimo mísu !!!

to, co se teď řeší, nemá se státní kasou absolutně nic společného. To, co píšete, je mytologie....

M. Krátký 13.2.2011 16:57

Re: Tomio opět mimo mísu !!!

Vážený pane Bureši, mýlíte se a urážíte autora i mě a píšete hrubé chyby v našem jazyce - ve slově ( opoměl ) se správně píše OPOMNĚL - to je od slova opomenouti - hezký den

J. Anděl 13.2.2011 19:49

Re: Tomio opět mimo mísu !!!

Jen skromný dotaz (opravdu nehájím levici) - ta doba nejvyššího HDP: to bylo nějak extrémně vysoké na evropské či světové poměry? Nebo to byl prostě peak ve srovnání s jinými obdobími?

Já že se to těm vládám prostě nemuselo zdát dost velké, aby šlo vyhrát populisticky volby, udržet si voliče a ZÁROVEŇ něco ušetřit.

Vzhledem k politickému systému u nás a vzhledem k typickému voliči se nedivím, že se v té době nešetřilo.

K. Janyška 13.2.2011 9:33

Jen TLTV je řešením !

Státní výběr prostředků všemožného druhu pro zdravotní systém, kvůli solidaritě zdravých s nemocnými, ustavené až na nejvyšší možné úrovni,

soukromé zdravotní pojišťovny se zvláštní licencí pro práci v systému

a soukromé zdravotní služby !

A všemu vládne klient systému, tedy v drtivé většině občan České republiky, prostřednictvím přidělování svého měsíčního průměrného podílu soukromým zdravotním pojišťovnám - SZP, čímž je drží v šachu ! Ty se musí sakra snažit jeho důvěru neztratit a tlačit na kvalitu zdravotních služeb, které najímá pro klienty a které  jsou na jeho přízni závislé, neboť ztratí i prostřednictvím nespokojeného klienta onen podíl ! Dzp.

K. Janyška 13.2.2011 9:38

Re: Jen TLTV je řešením !

A to samozžejmě při likvidaci VZP a tzv. státních pojištěnců ! Dzp.

J. Kilian 13.2.2011 9:40

Re: Jen TLTV je řešením !

no ale to byste chtěl, aby pěl milionů lidí nebylo zdravotně pojištěno ?

K. Janyška 13.2.2011 10:01

Re: Jen TLTV je řešením !

Naopak !  Budou pojištěni úplně všichni, jako dnes !  Nic jiného totiž parlamentem nikdy neprojde a já bych ani nechrěl ! A ustanou věčné hádky o výši tzv.plateb plateb za tzv. státní pojištěnce ! Dzp.

K. Janyška 13.2.2011 10:06

Re: Jen TLTV je řešením !

..tedy kromě jiných blahodárných účinků celého ďábelského plánu ! Dzp.

J. Kilian 13.2.2011 10:40

Re: Jen TLTV je řešením !

celé roky se tu někdo snaží o zavedení jakéhosi trhu s přívlastky. To je celý problém věci, napůl tak a napůl jinak. Možná by bylo jedno´dušší - z hlediska politické ideové rozpolcenosti - zavést jeden systém veskrze státní, druhý veskrze privátní a oba nechat fungovat paralelně.

K. Janyška 13.2.2011 11:04

Re: Jen TLTV je řešením !

Kde se na ně vezmou prachy ? To budou zdravotní odvody dvakrát ? Dzp.

J. Kilian 13.2.2011 11:10

Re: Jen TLTV je řešením !

ale ne, proč by - stát bude garantovat dostupnost definované zdrav. péče ve státních zdrav. zařízeních, cokoli navíc ("nadstandard") bude s přímou účastí spotřebitele péče na její úúhradě,Já tím nechci říci, že je to ideál, jen že je to lepší kompromis než trh s přívlastky.

J. Kilian 13.2.2011 10:44

Re: Jen TLTV je řešením !

Pokud máte na mysli, že lidé bez příjmu siu budou sami platit zdrav. pojištění, pak v jádru souhlasím, problém je v tom, že se to od mnohých těžko bude vyžadovat a v kritickém zdrav. stavu je pak poskytnuté péče nevyhnutelné a nikdo je nezaplatí. Ale mechanismy by se daly najít, k tomu ale jhnebude politiucká vůle.

K. Janyška 13.2.2011 11:03

Re: Jen TLTV je řešením !

J.Kiliane, děláte to schválně nebo fakt to nechápete ? Dzp.