26.6.2024 | Svátek má Adriana


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Církva 25.5.2024 7:54

Proč jste si článek nepřečetl. Je dobrý a je tam něco jiného. Že to z ČR sami nezměníme, tak jako by nepadl komunismus nebýt Gorbačova.

NATO, pokud vím, sloužilo celkem dobře. Pokud je dnes špatné, je jednoznačně reformovatelné.

A možná by to platilo i o EU. Nakonec čínský komunismus je taky dnes velmi životaschopný, i když především kvůli imbecilitě Západu.

V článku se ale píše něco jiného, že se Západ zbláznil. Ne jeden politik či "Brusel" ale část občanů a zbytek drží hubu a krok.

V. Mokrý 25.5.2024 7:54

Příroda si bude dělat co bude chtít a lidé s tím až tak moc neudělají i když se občas snaží.

Větší škody nadělá celosvětová letecká doprava, než v Evropě auta s klasickými motory !

V. Církva 25.5.2024 7:49

R^Paní Lhotská skvělá jako vždy. Tady skoro není co dodat.

Jen že to dopadne hodně špatně. A že nakonec v Sodomě a Gomoře taky lidé nevěřili v Boha.

J. Nevrkla 25.5.2024 7:49

Souhlas. Nereformovatelné je EU a NATO. Nerefermovatelná je hegemenicka politika vůdce Západu USA. Směřuje to k velké ekonomické a politické krizi.

P. Pepax 25.5.2024 7:45

R^

J. Ganaur 25.5.2024 7:44

Vždyť to píše!Nárazem do zdi!!!!!!

J. Ganaur 25.5.2024 7:42

;-D;-DStručně a jasně!;-DTenhle bolševický kripl chce vyučovat cintáty z Lenina.

P. Rada 25.5.2024 7:39

Zkusme namísto pejorativnostmi a ideologičností ohledně zelenosti argumentovat fakty.

Faktem např. je, že veškerý život na planetě po sta-miliony let poháněla ZELENÁ fotosyntéza tvořící zdrojovou část jeho energeticko-metabolické podstaty. Nebo, že dodnes je enzym rubisco který je její podstatou nejrozšířenějším proteinem na planetě Zemi.

Takto pojato se lze ptát, proč se posmívat nesporným faktům na kterých jsme vyrostli tím, že je povýšeně pejorativně nazveme pouhou ideologií?

J. Ganaur 25.5.2024 7:38

Blekota a Mekota ba sjezdu.....:-P:-P:-P

P. Rada 25.5.2024 7:28

S Lhotskou lze bez výhrad souhlasit tak akorát v poslední větě. Ta odpovídá faktu, že 99% biologických druhů které kdy obývaly tuto planetu zaniklo pro "nereformovatelnost".

Lhotská se přitom paradoxně chová tak, jako by o takovýchto jevech nevěděla či vědět nechtěla a sní o nereálném návratu do stavu který si sidealizovala jako trvale udržitelný - zatímco on byl svého času jen protipolem v uzavřeném systému a navíc postaveném na extenzivní růstové dynamice.

V. Sember 25.5.2024 7:19

V knihovně mám sbírku povídek od Kurta Vonneguta, která se jmenuje Vítejte v opičárně. Jsou to povídky, které Kurt Vonnegut napsal v 50tých a 60tých letech minulého století. Originál vyšel v roce 1968 pod názvem Welcome to the Monkey House. Česká verze Vítejte v opičárně vyšla v roce 1994.

V této sbírce je Vonnegut věrný hledání a ukazování problémů, jež mnozí z nás nevidí. Humornou formou jsou zde zobrazeny absurdity a složitosti mnoha aspektů lidského života, jeho tužeb po lepším životě i snů o rovnosti.

Takže: Vítejte v opičárně.

V. Mokrý 25.5.2024 7:10

Návrat je možný, pokud to lidem konečně dojde -

EHS, sociální stát - viz SRN před sloučením.

V. Mokrý 25.5.2024 7:08

Nejenom zelené ideologii podlehli.

Z. Žabička 25.5.2024 6:40

Výborně napsáno. Bohužel je i u nás plno lidí, kteří podlehli zelené ideologii. Neexistuje audit energií, surovin a pracovní síly. Většina z těch, kdo podléhají klimatické hysterii chce získat energii snížením spotřeby. Vždyť ta úložiště žerou tolik energie, že to slunce není schopno generovat. Už dnes soláry v době prázdnin přetěžují síť. Proto Němci udržují v chodu ty fosilně závislé zdroje a emitují mnoho životodárného CO2. Zatím mě nikdo neodpověděl na otázku kde vzít suroviny pro ten bláznivý svět bez fosilní energie. Asi se zeleně vydoluje měď a lithium. Rozdrcené dřevo je prý ekologické palivo, které se dopravuje z Kanady do Evropy. Proč, sakra, nezůstala doprava u parní trakce na dřevo? Jak může být ekologické pěstovat palivo místo potravin?

L. Harvánek 25.5.2024 6:20

Autorka sama nemůže dosáhnout obratu ve vývoji a mnohým připomíná kapky dopadající na tvrdou skálu. Ale pokud těch kapek bude dost, skála podlehne. A nejen to, všichni si musí uvědomit, že vývoj společnosti musí řídit skuteční odborníci a ne názory záškoláka či nějakého politologa. Kterých máme tolik, že jimi můžeme dláždit a ti, aby se dokázali zviditelnit, musí obhajovat neobhajitelné.

J. Strakoš 25.5.2024 5:56

Tak třeba nazývá věci jinak než většina politiků. Občas za to od nich a od aktivních skupinek slízne sodu, ale je to u političky dobré znamení.

A pokud bude i hlasovat a jednat, jak píše, tím lépe a radostněji.

I. Mentlík 25.5.2024 0:53

Dovolím si citovat, třeba Wericha:

"Vy jste vůl."

K. Novak 25.5.2024 0:48

Dovolim si citovat Lenina

"Skutečnost, že imperialismus je parazitní čili zahnívající kapitalismus, se projevuje především v tendenci k zahnívání, jež je za soukromého vlastnictví výrobních prostředků typická pro každý monopol. Rozdíl mezi demokraticky republikánskou a reakčně monarchistickou imperialistickou buržoazií se stírá právě proto, že obě zahnívají zaživa (to ale není nijak na překážku překvapivě rychlému rozvoji kapitalismu v jednotlivých průmyslových odvětvích, v jednotlivých zemích a v jednotlivých obdobích). Za druhé, zahnívání kapitalismu se projevuje v tom, že vzniká početná vrstva rentiérů, kapitalistů, kteří žijí ze "stříhání kupónů". Ve čtyřech nejvyspělejších imperialistických zemích, v Anglii, Severní Americe, Francii a Německu, představuje kapitál v cenných papírech 100-150 miliard franků, tj. nejméně 5-8 miliard ročního důchodu na každou z těchto zemí. Za třetí, vývoz kapitálu je parazitismus na druhou. Za čtvrté, "finanční kapitál neusiluje o svobodu, ale o nadvládu". Charakteristickým rysem imperialismu je politická reakce ve všech směrech. Prodejnost, korupce obrovských rozměrů a skandály všeho druhu. Za páté, vykořisťování utlačovaných národů, nerozlučně spjaté s anexemi, a zejména vykořisťování kolonií hrstkou "velmocí" stále více mění "civilizovaný" svět v parazita na těle stamiliónů příslušníků necivilizovaných národů. Římský proletář žil na útraty společnosti, kdežto novodobá společnost žije na útraty proletariátu. Tuto výstižnou poznámku Sismondiho Marx zvlášť zdůrazňoval.[70] Imperialismus situaci poněkud mění. Privilegovaná vrstva proletariátu imperialistických mocností žije částečně na útraty stamiliónů příslušníků necivilizovaných národů."

Vrstva rentieru se nijak nezmesuje, ale zmensuje se cast sveta, kterou vykoristuji. Proto zakonite roste podil mzdy vykoristovanych, kterou si privlastnuji, tim rostou zivotni naklady a klesa konkurenceschopnost, delnik v imperialnim jadre ma fixni zivotni naklady vyssi, nez plat delnika napr v C

P. Dvořák 25.5.2024 0:41

Na hodně blbou otázku hodně blbou odpověď: Obrátí vývoj.

K. Novak 25.5.2024 0:40

Nelze se vratit do doby, kdy tzv Zapad mel monopol na pokrocile technologie a zbytek sveta (s vyjimkou socialistickeho bloku), slouzil jako levna surovinova zakladna a zdroj levne pracovni sily, at uz pod primou nebo neprimou kolonialni kontrolou.

Z. Jemelík 25.5.2024 0:18

Jak chce autorka dosáhnout obratu ve vývoji?