1.6.2024 | Svátek má Laura


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
rysák 27.4.2007 9:42

Re: Re: ........kterým vévodí Gérard Philipe. ???????????????,

Hergot, to je výkon - vylézt z devítiletky v 46 letech! 8-o Kam se hrabe náš školní rekordman Pepa Živnůstka, který opakoval každou třídu jenom dvakrát!!  Anebo to byl přece jenom překlep???;-D

uriahheep 27.4.2007 11:09

Re: Re: Re: ........kterým vévodí Gérard Philipe. ???????????????,

Ale jasně, ten honzak je o rok mladší ode mne, má tam být 1966. Kdo sem chodí častěji, už ledacos ví o ostatních komentátorech.

JJ 27.4.2007 14:00

Re: Re: ........kterým vévodí Gérard Philipe. ???????????????,

Tos mel vydrz! Tolikrat propadnout, uz by me to nebavilo.

loula 27.4.2007 7:01

Nácvik na 1. máje

také nepamatuji, povinnou účast, přípravu a výrobu mávátek, uklid fabriky, protože 1. máj byl den otevřených dvěří - to samozřejmě ano, ale přímo nácvik ne. Zato pamatuji, když na seřadišti byly zaměstnanci dolů, a samozřejmě problém, kdo ponese prapory, transparenty a pod, nikdo to nechtěl. Ale ten důl to vyřešil už tehdy ryze tržně. Měli tam koš s malými placaticemi becherovky, a každý, kdo si vzal prápor, dostal becherovku. A víte, že kupodivu měli zájemců více než těch fanglí?

honzak 27.4.2007 6:44

pamatuji si

na povinné průvody (1. máj, 7. listopad), výrobu mávátek, lampionů a transparentů, ale o kravině typu "nácvik průvodu" čtu prvně. Zato ovšem se slzami smíchu v očích. A vzpomínám si na dobu o cca 10 let později, kdy jsme nacvičovali přehlídky na vojně.

Autorka to velmi pěkně sepsala!

loula 27.4.2007 7:05

Re: pamatuji si

Jo, z té vojny zase pamatuji generální úklid kasáren, protože měla přijet vrchní generalita, snad samotný Husák. Nakonec nepřijeli, ale to je jedno. Ale v kasárnách se pochopitelně šůrovalo, a já jsem si našel čtyřmetrové prkno, a s tím prknem v podpaží jsem přešel buzerplac, aby si mě načalstvo všimlo. pak jsem si v koutě lehl pod strom a hodinu jsem ležel. Poté jsem se zvedl a s tím prknem jsem zase přešel kasárna. Takto jsem to opakoval asi 10krát, a to byl můj příspěvek k úklidu kasáren.

cipísek 27.4.2007 7:14

Re: Re: pamatuji si

Sakra,že bych měl bráchu,o kterém jsem nevěděl ?

abc 27.4.2007 10:04

Re: Re: pamatuji si

Jistě , klasika, předstírat důležitou činnost. Nejlépe "zadanou" co možná nejvyšší šarží. Takhle jsem kdysi provezl až na Slovensko do výcvikového prostoru lyže, navíc v oranžovém futrálu: "Co já vím, co to je, to si sem dal XY" (obávaný nejvyšší)...

Nezapomenutelný byl taky nácvik 1. máje na jaroměřském náměsti, kdy velící lampasák řval do amplionu: "Vojáci, vy neumíte zatočit? Vy nevíte, co je to pravý úhel? Tak já vám to povím, to je pětačtyřicet stupňů!"

kopec 27.4.2007 11:07

Re: Re: pamatuji si

by tomu odpovidalo, ze utvaru velel soudruh major Topolanek

Jimmy Keen 27.4.2007 19:53

Re: Re: Re: pamatuji si

Pane, počkejte až budeme řešit ODS, ted se smějeme bolševikovi.

zahracech 27.4.2007 9:31

Re: pamatuji si

U nas se nacvik odehral take jen jednou, snad v r. 1960 nebo 61. Pamatuji si, ze to u obyvatelstva vyvolalo dost udivu a spoustu ustepacnych komentaru. My tehdy byli ve 4. ci 5. tride a musim rict, ze nam to i v tak outlem veku pripadalo jako kolosalni kravina. Rodicum a vetsine ucitelu ovsem taky.

Netřeba 27.4.2007 6:32

Ten kdo stojí na chodníku,

nebuduje republiku.

Buď  fit!

petrF 27.4.2007 5:05

něco do sbírky

 . . . ten kdo stojí na chodníku, nemiluje republiku

. . . modrá armáda nezklame, KSČ věrná zůstane (olomoucké nádražé)

petrF 27.4.2007 5:06

Re: něco do sbírky

nádraží

Komik 27.4.2007 5:20

Re: něco do sbírky

My jsme děti ze Smetanky, máme samé hezké známky. (Chodil jsem do ZDŠ Na Smetance v Praze na Vinohradech).

fox 27.4.2007 8:37

Re: Re: něco do sbírky

První máj jsem měl rád.Byla jistota,že ten den budou na náměstí všechny holky ze všech škol a bude možno omrknout,co jim přes zimu narostlo.Taky jsem měl rád alegorické vozy,nejradši ovšem ten,který představoval Američany a jejich marné dohánění SSSR ve vesmíru.Tatra 111 vezla maketu rakety,dost primitivní,ale s americkou vlajkou,aby nebylo pochyb.Řidič i závozník měli černé brýle(neklamný rozpoznávací znak Američenů v 50 tých letech.)Na závěr průvodu zapálili v raketě dýmovnici,ta kouřila,ale neletěla.Prostě břídilové,kan se na nás hrabou.Šli jsme domů na oběd a bylo to fajn.