3.2.2023 | Svátek má Blažej


Diskuse k článku

VZDĚLÁNÍ: Lítost po nákupu, školní verze

Z dostatečně vysokého školného můžete zaplatit třeba dvacet proděkanů pro diverzitu a inkluzi, kdežto rozpočtová sféra s jejími podstatně skromnějšími fondy by přece jen musela být opatrnější.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 25.11.2022 20:37

Cituji z článku Kechlibara: "Žurnalistika je dnes opravdu nevděčný obor. Píše kdekdo, aniž by na to měl papíry (tak schválně, kolik je třeba na Neviditelném psu vystudovaných novinářů – Ondřej Neff určitě, ..."

Komentář

Znovu a znovu musím zde nudně připomenout, že dnes žijeme ve 21. století, které je především o technologiích, nikoliv o ideologiích.

Ano, profesionální žurnalista dokáže sice něco rychle vyplodit na papír (a je to i gramaticky správně), nicméně když žurnalista nerozumí tomu, co je v dané době a daném prostředí to podstatné, pak je to jen jakýsi rychlopsavec.

Respektuji, že na soukromém blogu Neviditelný pes novinář Ondřej Neff může psát cokoliv, ale, bohužel, vyplodil zde i smečku technologických zpátečníků.

Ondřej Neff už v ekologii i technologii sice (mně z neznámých pohnutek) přešel na "druhou stranu barikády", ale sci-fi spisovatelem dosud není. Je pouze úspěšným autorem fikcí, nikoliv vědecko-technologických fikcí.