28.3.2023 | Svátek má Soňa


Diskuse k článku

VYTÁPĚNÍ: Nic nového pod sluncem

Naštěstí už padl pod stůl nápad Ministerstvo obchodu a průmyslu vedené bankéřem Jozefem Síkelou, že se bude kontrolovat v jednotlivých bytech, jaká je kde teplota a bude se podle zjištěných „přestupků“ provozovatelům dávat pokuta až do výše 200 000 Kč, jak vyhlásilo . Ale to, co navrhl Síkela a jeho ministerstvo, už tady jednou bylo!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. David 9.9.2022 6:14

A co když náhodou Adam-Pekar zabřezne a povine oplégra (Pánbůh s námi a zlé pryč)? Také ho bude balit do několika svetříků vlastnoručně uštrikovaných v době tepelné nouze? Doporučuji jí i poslancům jejího ražení, studijní cestu k Inuitům, mají s tepelným hospodářstvím letité zkušenosti. Jak vykládali pamětníci, za K.u.K pasáčci krav, když je zábly nohy, vnořili je do čerstvého kravince (a bylo teplo). Nu nic, pouze fabuluji.

P. Hatina 9.9.2022 3:06

Tak aby to zase nebylo tak jednoduché. tak prosim připomeňme že za socíku bylo skoro všechno státní, a tedy i většina domů.

Tudíž, ti "nájemníci" tam byli skutečně jen v nájmu. A to že vlastník má právo vstoupit do svého bytu, který pronajímá, nebo tam poslat určené kontrolory, v těch v závažných případech, kdy ta kontrola je předepsaná ze zákona, se zdá poměrně legitimní

Nakonec, ono to stačí i dnes - řekněme že vlastník bytu ho pronajímá nájemcům. Takže, kdo z nich má tu povinnost kontroly a riskuje tu pokutu?