1.4.2023 | Svátek má Hugo


Diskuse k článku

VYTÁPĚNÍ: Nic nového pod sluncem

Naštěstí už padl pod stůl nápad Ministerstvo obchodu a průmyslu vedené bankéřem Jozefem Síkelou, že se bude kontrolovat v jednotlivých bytech, jaká je kde teplota a bude se podle zjištěných „přestupků“ provozovatelům dávat pokuta až do výše 200 000 Kč, jak vyhlásilo . Ale to, co navrhl Síkela a jeho ministerstvo, už tady jednou bylo!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Krátký 9.9.2022 19:30

Velevážení eunuši - pardon, velenevážení politikové : zrušte vaše klukovské sankce proti Rusku a uvidíte ihned na vlastní oči jak ceny plynu i dalších komodit spadnou na přijatelné hodnoty. Vůbec nechápete, že Rusové jsou neporazitelní - s pytlem suchého chleba na zádech vydrží i vaše sankce, vymyšlené magory v EU i USA - o našich "politických" nulách ani nemluvě - krásný večer R^R^R^

P. Hatina 9.9.2022 18:28

Jak vidno tak nechápete psanému slovu, když je navíc napsán tak zmotaně. Takže znovu.

1) Už ani pravda není, že by se pan premiér jakkoliv zasloužil a dohodl pronájem části toho obsahu teminálu - protože to si zařídil ČEZ.

2 )"..Premiér "otvíral" terminál " značí, že když se ten terminál otvíral (čistě technická akce) tam Fiala zajel a měl k tomu projev.

3) Ten terminál je skutečně PRÁZDNÝ, žádný plyn v něm pro nás zatím není.

4) V tom textu sice stojí že "z něj dostaneme asi třetinu spotřeby ", ale ani to není přesné . Správně by tam mělo znít "..hypoteticky, pokud by se úplně naplnila naše pronajatá kapacita , z něj dostaneme asi třetinu roční spotřeby "

5) Reálně, omlouvám se za svůj nepřesný odhad, dle citovaných neúplných zpráv, by měla být dovezena do toho terminálu , do konce tohoto roku spíše třetina z té třetiny. Takže si to spočítejte sám...

P. Hatina 9.9.2022 17:41

Je to sice složité. Ale musíte si od sebe oddělit ideální právo - já s Vámi samozřejmě souhlasím v tom že ten komunistický režim byl označen ex post jako zločinný a že většinu těch věcí neoprávněně zestátnil.

Jenomže pak je tu platné právo, ve smyslu aktuálně platných zákonů. Tudíž, v té domě a dle platných zákonů ty domy patřily státu a on jako vlastník měl přístup do těch bytů.

Ono jak jste správně napsal, "..na který jsme právně jako demokratický a právní stát navázali" - jenomže všechny právní normy a vztahy nebyly zpětně zrušeny, to by způsobilo strašný chaos.. Asi si třeba dovedete představit, kdyby po roce 1989 Havel vyhlásil že se zpětně ruší všechna manželství uzavřená za komunistů od února 1948 ;-D

Takže i třeba s těmi domy - ano, kdo požádal po roce 1989 o vrácení domu, co mu komunisti sebrali, byl mu vrácen. Ale už snad chápete že by byla blbost , kdyby chtěl od nájemníků zpětně vyplatit nájmy od roku 1948 , protože to byl přece jeho dům ;-D

K. Křivan 9.9.2022 14:29

Správné ! Ti mají obrovskou výhodu. Neají ochranku. ;-D

J. Lukavsky 9.9.2022 13:54

Cosi šlo internetem jak jsou naplněny zásobníky plynu. ČR měla myslím 80%, takže docela úspěch. A pokud je zásobník na našem území tak asi těžko si z něj i cizí majitel ten plyn odnese domů. J.L. end

J. Lukavsky 9.9.2022 13:51

"To, že si vláda nasmlouvala „někde nějaký zásobník“, ještě neznamená, že máme či budeme mít nějaký plyn." No ani to, že premiér otvíral terminál na zkapalněný plyn ze kterého dostaneme asi třetinu spotřeby? Co by Vás tak uspokojilo? Nechcete to vzít místo něj? Rázem by se to obrátilo! Hulákat na náměstí umí každý trouba, ale nasmlouvat zásobník či terminál asi nejde tak, že přijdu a praštím botou do stolu. No chytrolínů je za korunu plný pytel. J.l. end

V. Kučer 9.9.2022 13:41

Postavíte si v ložnici stan, zalezete do spacáku a ani nebudete potřebovat ty dva svetry. Topení vám stejně bude k ničemu protože vám mrazem popraská.

J. Vorlický 9.9.2022 13:33

k P. Hatina, 9.9.2022, 8:48.

Právně, právně . . . další české slovo, které musí mít více významů; státu, který ukradl (nejen byty), ničil lidské životy a zadrátoval hranice, který dnes bereme jako zločinný, a na který jsme právně jako demokratický a právní stát navázali? Napadá mne, zda to právně vůbec šlo.

H. Kotaz 9.9.2022 13:08

i všelijakých aktívistů, všude možně usazených

H. Kotaz 9.9.2022 13:07

ALE DOCELA BYCH SI TAKOVOU ZIMU PŘÁL

I

s tím nástupem.

Ukázalo by se drasticky, kam se to dopracovalo 30let po " sametu " !! Samozřejmě že ty začátky byly i v těch všelijakých privatizacích a že ti novodobí svazáci, doopravdy nejsou jako oni.

K. Křivan 9.9.2022 12:29

Špalek a sekera to zvládnou při nejhorším taky. ;-D

K. Křivan 9.9.2022 12:27

Přežili jsme to tenkrát, přežijeme to i teď. Ale znám fůru potentátů, kteří by přežít neméli.

V. Němec 9.9.2022 12:20

Ano, pracoval jsem ve válcovně, tam byly po nějakou dobu výluky.

J. Ptáček 9.9.2022 11:04

Možný by stačilo změřit teplotu panu ministrovi, jestli nemluví z horečky.

J. Hanzal 9.9.2022 10:46

To by šlo, jen kde sehnat tu gilotinu!!;-D

J. Hanzal 9.9.2022 10:45

;-D;-DR^R^R^

V. Petr 9.9.2022 10:05

To, že jsme za komunistů nezmrzli vůbec neznamená, že nemůžeme zmrznout za vlády Slepence. Proti té byli komunisté ještě géniové...

J. Hajský 9.9.2022 10:04

Marie Antoineta kdysi vzkázala podaným, že když nemají na chleba ať jedí koláče. A jak za nedlouho dopadla.

Pekarová vzkázala podaným, že když nemají na topení, ať si vezmou tři svetry. Ještě, že jim nevkátala ať přes zimu jedou na Floridu nebo na Tahiti, tam je teplo, tam topit nemusí. Aby taky nedopadla jednou jako Marie Antoineta.

P. Lorenc 9.9.2022 9:43

"Co je tvoje, to je moje. A co je moje - do toho ti nic není."

Se tehdy potutelně říkalo.

P. Sura 9.9.2022 9:35

Nojo, Starý Vlku, ale tenkrát nám bylo o 43 let méně ....!

Tenkrát jsem dokázal přijet z Jáchymova do Prahy ve Fiatu 127 s dokořán otevřenými okny jen ve svetru, protože mi zamrzlo topení a do kožichu jsem musel zabalit dětičky a ženu na zadní sedačce....

P. Kubáč 9.9.2022 9:26

Pokud bude letošní zima průměrná tak-tak přežijeme. Pokud by byly mrazy -30 jako v roce 1979 - nejsem si jist. Zejména protože dneska je ( paradoxně ) daleko větší tendence nahrazovat technická řešení ideologickými než tehdy.

Viz podlední návrhny EU - zcela bezzubé, že kterých trčí jako sláma z bot zásady typu - nesahejte na Green Deal, Emisní povolenky, Plyn, pokračujte v rušení jádra atd...

P. Hatina 9.9.2022 8:57

Že tu dobu pamatuju jako školák taky, ano byly uhelné prázdniny, ve školách neučilo. . Ale v bytových domech právě že ano. Takže my jako školáci jsme byli doma pěkně v teple a učili se z učebnic.

A naši rodiče chodili do práce pořád . Ty výluky se počítám týkaly, akurát energeticky náročnejch fabrik.

Ono tedy obecně, oproti tomu co se tady dělo před 2 lety za první vlny covidu, když se zavřelo úplně fšechno, tak pohoda klídek a tabáček.

Ale co s tímhle nyní udělá fialová vláda ve spojení s Bruselem tak to možná vejde do dějin..

J. Hanzal 9.9.2022 8:52

Ale pane Vlku, vždyť ti všichni enviromagoristé vřeští jak se planeta otepluje, tak na co topení!!;-D

Já jsem realista, takže vím, že tak +/- od půlky října je třeba si pod zadkem přitopit, protože to jejich(tedy enviromagorů) oteplení o nějaký stupeň mě před chladem v naší zeměpisné šířce rozhodně neochrání!!

P. Hatina 9.9.2022 8:48

Ale houbeles. Slova, slova slova byla ta ideologie, že všechno patří všech.

Právně to patřilo všechno státu a jeho institucím.

J. Vorlický 9.9.2022 8:37

Tady pozor trochu. Ono to bylo jaksi jinak. Slova, slova, slova. Ony byty (spíš než domy a chalupy) byly státní, tedy nás všech. Protože patřily nám všem, nepatřily vlastně nikomu. Slova, slova, slova. Taková revoluce třeba protože byla sametová, nebyla žádná. No a přerod z diktatury na demokracii proběhl tak hodně snadno, že neproběhl skoro vůbec. Slova, slova. Než aby to někdo zpytoval, bylo snadnější pro KSČ zakázat slovník jazyka českého. No a z nemožnosti mít společně chápaný jazyk, jako prostředek k dorozumívání, se stala železná košile.

J. Herink 9.9.2022 8:26

Mám naprosto stejné vzpomínky. Minimálně většinu Evropy tehdy drtil mráz a potíže měli všude.

J. Vorlický 9.9.2022 8:25

Asi ano, ale hlavně je to jen možnost si tam dát plyn. Je to asi jako mít bankovní účet, ale zatím nic na něm.

J. Rybník 9.9.2022 7:54

Pozor, ty zásobníky plynu patří cizím firmám. Stačí jejich "zestátnění" v jejich domovině či jenom přihodit do banku a celá ČR je na konci střeva.

J. Vorlický 9.9.2022 7:38

Nepamatuji se, kdy jsem s větším zájmem sledoval příchod zimy - i jako ročního období. Říká se, že leze tlustý do tenkých, padá kosa na kámen, a podobně. Možná za rok budeme mít i jiná pořekadla. Třeba:

Nosit fialový svetr (určitě nezmrzneš), hrát si na síkelu (věřit pohádkám), topit svíčkama (těšit se na ježíška), atd.

V. Němec 9.9.2022 6:51

Bylo mi v té době necelých 30, na tu mrazivou zimu si pamatuji, děti měly asi 2 týdny uhelné prázdniny, v práci byly plánované výluky, bylo to v tom extrému složité, vagóny s uhlím zamrzaly, ale nemyslím si, že potíže byly jen u nás, na Východě.

Ale, že by někdo někomu lezl do bytů, o tom fakt vůbec nemám potuchy.

Až umře naše generace, bude se třeba psát, že jsme spali ve slámě při mínus 10 stupních v bytech, a to stelivo bylo přidělováno na lístky.