6.4.2020 | Svátek má VendulaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


VOLBY: Zrudlý AndělŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 46, poslední: 27.10.2013 23:55, přehled diskusí

Prvotní hřích naší demokracie:
Autor: B. Rybák Datum: 27.10.2013 23:55

Byla jím představa, že je možno vytvořit spravedlivý demokratický právní řád dřív, než budou potrestány zločiny komunistické totality. Opravdu tomu někdo věřil?

Anděl:
Autor: j. souček Datum: 25.10.2013 15:47

Já jsem prošel křižovatku Anděl z metra do Teska a těch politických stran tam mělo stánky několik.

Komunismus je všude a vždy stejně nelidský.:
Autor: I. Pařízek Datum: 25.10.2013 12:29

Pokud mají komunisti za sebou zločineckou minulost,které se hrdě hlásí a mají ve svém programu třídní nenávist,tak nemají v normální demokratické společnosti místo.Kdyby se nedej Bože opět dostali k moci,tak opět tvrdě zúčtují s lidmi,kteří s nimi nesouhlasí.To je ten třídní nepřítel,kterého musí zničit.

Věřím,že většina lidí nemá krátkou paměť a nenechá se znovu zotročit v zájmu utopistických ideálů,které už celosvětově prokázali svoji neživotaschopnost.

Re: Komunismus je všude a vždy stejně nelidský.:
Autor: V. Kain Datum: 25.10.2013 13:47

Jsou rozlezlí všude jako morová rána ve středověku a když ne oni tak jejich fakani kteří byli vychováni ve stejném duchu.Policisté většinou inklinují k diktatůře.Jenom ta jim zajistí jejich důležitost a nadřazenost.Svoboda není jejich parketa.Pokud by se komunisté dostali k moci,tak v policistech by měli zdatnou oporu.Pak by se mohli zakládat nějaké milice a už by to pomalu jelo.Podporovatelů z řad líných a neschopných je v této zemi dost a dost.

Re: Komunismus je všude a vždy stejně nelidský.:
Autor: L. Šarina Datum: 25.10.2013 13:52

Omyl, český člověk za 2,50 pivo a 3 kč  tlačenka se nechá klidně zotročit.

Re: Komunismus je všude a vždy stejně nelidský.:
Autor: J. Barto Datum: 25.10.2013 15:19

Při dnešních platech je to opravdu velké lákadlo !

Soudružka Semelová není nebezpečná,:
Autor: E. Sevrát Datum: 25.10.2013 10:46

o ní každý rozumný člověk ví,že je buď bláznivá ženská nebo zločinka (je to genderově v pořádku ? ) a tak se jí může vyvarovat.Daleko horší jsou komunisté,kteří se tváří jako demokraté,namátkou soudružka Šiklová,soudruh Fischer,Fenič,Svěrák,Klíma,Vaculík,Štetina,Komárek,Telička a celá řada dalších.

Dej Čechovi demokracii..:
Autor: V. Mlich Datum: 25.10.2013 9:08

Jeden spolužák z průmyslovky říkával: "Dej bláznovi rozum, pokálí ti plot." Dovolil bych si to dnes parafrázovat: "Dej Čechovi demokracii, bude volit komunisty a estebáky".

Re: Dej Čechovi demokracii..:
Autor: F. Kusák Datum: 25.10.2013 9:50

Ono to tak vůbec není. Tak např. Die Linke, poměrně významná levicová strana v SRN, má v čele řadu bývalých členů SED (za všechny např. Gregor Gysi. Dlužno ale podotknout, že tento právník hájil v bývalé NDR mnoho disidentů a zasloužil se za řešení kritické situace na velvyslanectví SRN v Praze v roce 1989) a ortodoxních členů levice bývalého Zapadního Německa. Podobných příkladů bychom jistě našli mnoho i v jiných, tzv. zavedených demokraciích demokraciích. To je totiž právě v demokraciích normální.

Re: Dej Čechovi demokracii..:
Autor: J. Vlk Datum: 25.10.2013 11:23

Jistě pane demokrate ! Kdo nevolí jako já, nezaslouží si demokracii !

Nehledě k tomu, že do náruče komunistů již 20 let ženou lidi pravičáci !

Bohužel, nenaplňování zákona o protiprávnosti komunistického:
Autor: R. Houška Datum: 25.10.2013 8:58

režimu a zákona o zákazu propagace hnutí potlačujících lidskou svobodu je pouze důkazem toho, jak daleko máme k právnímu státu. Všichni, kdo nám tu od roku 1989 vládnou mají lví podíl na tom, že je tu justice plná bývalých komunistických soudců a prokurátorů. Ty největší svi.. odešli do advokacie a mají ty nejrenomovanější a nejvínosnější praxe. Z úplných lidských zrůd té doby jsou pak exekutoři. Začalo to Havlovou nesmyslnou tlustou čárou, Rychetského a Jičínského kontinuitou práva a Klausovou privatizací do rukou komunistických náměstků, zelinářů a veksláků (společně lze říci agentů StB) a Lorencových rozvědčíků (důstojníků StB). Tam jsou základy toho, proč se tu s rudou fanglí se srpem a kladivem, může každý rok soudružka Semelová beztrestně exhibovat u hrobu masového vraha.

Re: Bohužel, nenaplňování zákona o protiprávnosti komunistického:
Autor: B. Brousková Datum: 25.10.2013 9:42

Už před válkou byli komunisti u nás druhou nebo třetí stranou co do volebních výsledků.V době, kdy volby vyhrávali agrárníci  se ziskem 15 nebo 16 % hlasů dosahovali komunisti běžně 10 až 12 procent.Pokud se nepletu, tak  Havel  tehdy ještě nebyl na světě.V posledních předválečných volbách komunisti dosáhli, pokud se nemýlím, 10,2 % hlasů. A přesto to byli oni, s kým se E: Beneš  dohodl v prosinci 1943 o tom jak bude po válce u nás vypadat politická situace. Například, že bude nutné zakázat všechny nesocialistické strany a založit "revoluční národní výbory" atd.atd. Havel byl tehdy malý chlapec. Pokud jde o heslo "nejsme jako oni", použil ho Havel jen jednou při projevu z balkonu Melantrichu. O "tlusté čáře" nikdy nemluvil. O té naopak mluvil ten, co tvrdil, že "velké čelní sklo musí být větší než  zpětná zrcátka". Také tehdy řekl  řekl, že "komunismus byl špatný, ale že naši komunisti za nic nemohli, že taková byla doba".Také mluvil o tom , že "naše země potřebuje více Kožených" atd. atd. Nakonec nás potěšil, pozváním Grebeníčka do Lán , kde si na balkonu spolu připili, Na co, to už nám nezdělil. Nejspíše na to, aby už byla postavena komunistická strana mimo zákon. Kdož ví...

Re: Bohužel, nenaplňování zákona o protiprávnosti komunistického:
Autor: B. Brousková Datum: 25.10.2013 10:01

Pochopitelně mělo být "nesdělil". Jen dodatek. Komunisti u nás, zcela jistě, volby nikdy nevyhrají, Nevyhráli je nikdy před válkou a nevyhrají je ani teď a určitě ani v budoucnu.A tak  budou zase jen škodit, jako to dělali vždy .Naštěstí tolik blbců, aby mohli vyhrát , u nás nikdy nebylo. Ani tenkrát a bohudík ani dnes.

Re: Bohužel, nenaplňování zákona o protiprávnosti komunistického:
Autor: R. Houška Datum: 25.10.2013 10:14

Závidím Vám Váš optimismus. Tzv. demokratické strany tu totiž 23 let dělají co mohou, aby se ten bolševik k lizu vrátil. A nesmíte zapomínat na fakt, že celá ČSSD je postavená na "bývalých" komunistech, a jak známo, bývalý komunista a bývalý černoch jedno jsou. V roce 1948 to byla také Fierlingerova část ČSSD, která přivedla Gottwalda a jeho partu k moci. A multiworkista Hašek má se Zemanem a jeho Kremelským spolkem, silně našlápnuto.

Re: Bohužel, nenaplňování zákona o protiprávnosti komunistického:
Autor: B. Brousková Datum: 25.10.2013 10:52

To nebyla Fierlingerova část ČSSD.To byl jen a pouze Fierlinger sám. Celou válku prožil v Moskvě, kde byl původně vyslancem a později velvyslancem ČSR. Když po vzniku protektorátu nařídil Stalin, aby budova našeho vyslanectví byla předána Slovenskému štátu , zůstal v Moskvě s Gottwaldem a jeho smečkou. Díky tomu ho jmenoval Beneš do čela první poválečné vlády, V té době už byl zcela jistě bílým koněm komunistů v řadách ČSSD.   Pokud jde o předválečné volební zisky komunistů , byly do jisté míry výsledkem štědrých Stalinových dotací. Dnes je situace odlišná v tom, že Putin asi nepodporuje naše komunisty jako takové. Takový blázen určitě není. Že by mu ekonomická  závislost naší země na jeho Rusku vyhovovala je jisté. Jenže k tomu už nepotřebuje komunisty .Na to  mu stačí ti naši "realisti". Představa, že by došlo k nějakému vítěznému únoru určitě není příliš reálná. Svět už je někde jinde.A vzlyky nad Gottwaldovým hrobem a vzteklá nenávist  jeho pohrobků, na tom nic nezmění. Dál budou dostávat něco přes deset procent hlasů a utěšovat se , že příště to bude mnohem mnohem víc.Určitě nebude.Že jim nahrává chamtivost  dnešních politiků je nepochybné, ale to na věci nic nemění. Jsou to dinosauři určení k vyhynutí. A je to jen dobře.

Re: Bohužel, nenaplňování zákona o protiprávnosti komunistického:
Autor: R. Houška Datum: 25.10.2013 11:03

Opravdu nesdílím Váš optimismus. V devadesátých letech úmrtnost několikanásobně překračovala nové členství. Dnes je tento poměr téměř vyrovnaný. Podle našich, ano i mých, tehdejších představ, už měli dnes ukazovat posledního komunistu v Pražské ZOO.

Re: Bohužel, nenaplňování zákona o protiprávnosti komunistického:
Autor: B. Brousková Datum: 25.10.2013 11:37

Jenže jak kdosi řekl, komunismus není politické přesvědčení, ale komunismus je povaha, nebo diagnoza. Určité procento lidí to prostě postihuje a jistě bude postihovat i v budoucnu. U nás je to těch deset procent plus mínus něco navíc Že by u nás vznikl nějaký stát jako Severní Korea, nebo Kuba.určitě nehrozí. Že by se u nás dostal k moci nějaký Lukašenko, reálné ovšem je. K tomu ale  nepotřebuje ani Lenina ani Marxe  ani jiné  komunistické žvásty. Stačí slibovat pořádek. Všimněte si, že za komouše jsou u nás často označováni lidé, kteří komouši zcela jistě nejsou ,ani je nevolí. Kdo je označuje za komunisty? Tam je odpověď. To jsou ti, kteří jsou dnes nebezpečnější než komunističtí dinosauři. Protože ten kdo se neklaní jejich idolu je nepřítel a je potřeba s ním zatočit.

Že tu babu někdo:
Autor: L. Křivan Datum: 25.10.2013 7:23

neodstřelil ? Měl by moje sympatie.

Volby:
Autor: M. Procházka Datum: 25.10.2013 7:18

Přátelé, se vším souhlasím,co říkáte,ale to jsou všechno jen řeči.Nikdo nic neudělá něco skutečného,aby lidé nebyli jako ovce,aby přemýšleli,posuzovali a rozvážně volili,či nevolili.Chodím po ulici a bolšáni tam rozdávají letáčky a tužky.Jsem už víceletý,ale když slyším ty baby,jak si chválí,že dostaly tužtičku a převelice děkují těm rudým hubám,říkám si,kam jsme to dospěli.U vás je to Semelová a tady na Ústecku Hubáčková,na plakátě mladá šťastná maminka s děckém v náručí.V pozadí partajgenossen s třešničkami a ti všichni zaplavují  a oslovují spousty lidí lacinými kecy,sliby a sladkým žvaněním.Je to skutečně hnus a hnůj.

Re: Volby:
Autor: A. Reček Datum: 25.10.2013 7:58

Kdyby vlády nedělaly kraviny a strany ODS + ČSSD nebyly výtahem pro chamtivé kariéristy, pak KSČM by postupně odumírala na úbytku členstva a i voličů.

Re: Volby:
Autor: J. Kulheim Datum: 25.10.2013 9:17

Kdyby babka měla k...le, byl by to dědek.

Je to prostě HNUS!!:
Autor: V. Hajková Datum: 25.10.2013 6:52

Tento  národ  vovcí  -  si  však  nic  jiného  nezaslouží.  Vždyt   pro  lidi  jen  zmínka-  o  zodpovědbosti  za  vlastní  život  -   je  jak  červený  hadr  na  býka

S touhle:
Autor: Z. Jaromír Datum: 25.10.2013 5:38

usměvavou... soudružkou Semelovou je to kříž. Mám dojem, že to je snad nějaká pohádková bytost, nebo bubák, jednoho prostě napadne, zda se tu nezjevila coby fosilie z nějakých zapadlých časů. Do jámy zapomnění s ní!

Ostatně i sám president Zeman budí pochybnosti, zda ví, v jaké době se ocitl. Jeho názory a postoje se hodí tak do konce sedmdesátých let. Včera to opět prokázal při řečnění na Ústecku. 

jeste:
Autor: J. Kulišek Datum: 25.10.2013 3:43

Vetsinu socialni historie nejmene tri dekad, byla historie vymeny toho, co pracovalo za to co znelo lakave.

T Sowell

Re: jeste:
Autor: K. Kužel Datum: 25.10.2013 7:26

Pane Kulíšku, máte dobrý vkus na citáty! I ten (časově) předchozí je dobrý.

poznamka:
Autor: J. Kulišek Datum: 25.10.2013 3:29

Socialismus in general has a record of faliure so blantant, that only an intelectual could ignore or evade it.

Thomas Sowell

Re: poznamka:
Autor: I. Lyčka Datum: 25.10.2013 7:49

Můj kamarád kdysi prohlásil, nevím, zda je to z jeho hlavy: Účelem socialismu není uspokojit lidské potřeby, ale přesvědčit ho, že jeho potřeby jsou vskutku minimální.

Re: To zní opravdu přesvědčivě.:
Autor: L. Křivan Datum: 25.10.2013 11:00

Navíc i logicky, a vysvětluje to mnohé. Váš kamarád je geniální, pokud to je z jeho hlavy. Ale i kdyby ne, pak je přesto chytrý kluk, že poznal genialitu toho výroku.  

Ta věta totiž pasuje nejen na československý socík, ale i na to, co  EU-komisaři pilně buduji.

Pozoruji to už dlouho:
Autor: J. Vozábalová Datum: 25.10.2013 2:01

a je to skutečně zajímavé.

Hodně lidí je ochotno tvrdit, že "za komunistů" nebylo nijak zle, oni se měli dobře, lidi měli práci, atd., atd. - všichni to známe. Titíž lidé se ale zatváří naprosto pohoršeně (a někdy jsou doslova šokováni), když na to opáčím, že ale "za nacistů" taky bylo docela dobře, natáčely se romantické filmy, lidi měli práci, válečná pole byla jinde a co nakonec lidem chybělo.

Dělám to občas jako test, zda dotyčný trpí "selektivním viděním světa" - většinou ano. Tito lidé budou klidně dnes volit komunisty, ale budou zároveň velice pohoršeni, když budou označeni za příznivce totalitního systému, který představoval například německý nacismus. Budou dokonce možná uraženi do hloubi duše.

To je, dejme tomu, takový můj soukromý testík. Ale je skutečně neomluvitelné, že se zde VEŘEJNĚ roky "roztahují" propagátoři totalitního systému a nic se neděje. Hvězdy, srpy a kladiva vesele září, nikdo nezasáhne, mnozí z nás se nad tím ani nepozastaví - jo, to kdyby tam stál stánek s hákovým křížem, to by  všichni vyjádřili své pobouření jako jeden muž.

Opravdu nejsem zastánce hákových křížů, ale hvězdy, srpy a kladiva mi vadí úplně stejně a je mi z hloubi duše líto, že tolik lidí ještě pořád nedovede položit mezi tyto dva režimy rovnítko.

Re: Pozoruji to už dlouho:
Autor: J. Bořický Datum: 25.10.2013 2:24

Naprostý souhlas.Komunisté říkají,že jsou jiní než "tamti",co tu byli.Ale jak jim lze věřit,když na jejich kandidátce jsou taková jména,jako Grebeníček a Semelová.?