25.5.2020 | Svátek má Viola


Diskuse k článku

VOLBY: Zrudlý Anděl

Po letošní předvolební kampani konečně přesně chápu přívlastek "kontaktní", neboť kromě klasických zírajících hlav se letošní předvolební slibování a nahánění projevovalo i nadkritickým množstvím politiků v ulicích (aniž by se kamsi řítili černou limuzínou s modrým majákem).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 46, poslední: 27.10. 2013 23:55, přehled diskusí

P. Sulc 25.10.2013 2:58

Re: Pozoruji to už dlouho

Mila pani Vozablova, jak to take jinak mohlo dopadnout, kdyz celym narodem beze zbytku velice milovany pan Pravda-Laska namaloval tu tlustou caru a prohlasil, ze "nejsme jako oni", take legalni kontinuita zustala, ba i levicovi ci i rudi, ale "napraveni"  kamaradickove se dostali na Hrad. Nepletu-li se, u Rumunu to slo docela jinak, jsou to ostri chlapci. Jestlipak tam maji rudi soudruzi 20 % ?

S. Prosek 25.10.2013 3:38

Re: Pozoruji to už dlouho

jen si dejte pane Šulci pozor až přijde paní Vaněček! Ta Vás jako ekono emigranta setře, ach jejda.

V 67 bylo ve službě amerických vojsk Rumunů dost, Maďarů i Ukrajinců, Čechů a Slováků velmi málo. Žádní ostří chlapci a Mašíni to mají u národa podělaný do dnes! Sláva vlasti,  zítra vlastenci všichni v krojích!

J. Kulišek 25.10.2013 3:36

Re: Pozoruji to už dlouho

Pni Vozabova, muzete se soudruhu zeptat, proc s timto nesouhlasi ?

."Jsme socialisté, jsme nepřátelé dnešního kapitalistického ekonomického systému kvůli vykořisťování sociálně slabých, kvůli nespravedlivým mzdám, a protože kapitalismus hodnotí lidské bytosti podle bohatství a majetku namísto zodpovědnosti a výkonnosti.".... ."Co se plánovitého hospodářství týče, jsme stále ještě na úplném začátku a já si představuju, jaká je to krása budovat celoněmecký a evropský hospodářský řád." Adolf Hitler, oslava 1. máje v roce 1927

Není nic snazšího, než se podívat na některé věty programu NSDAP z roku 1920 a udělat si obrázek: Zrušení bezpracných příjmů, získaných bez vynaložení úsilí, tj. odstranění úrokové poroby. Požadujeme zestátnění všech (dosud) vzniklých trustů (podniků). Požadujeme rozdělení zisků velkopodniků. Požadujeme vytvoření velkorysého systému péče o staré občany. Požadujeme ... okamžité zespolečenštění velkých obchodních domů a jejich pronajmutí za nízké ceny malým živnostníkům. Pochopení státní myšlenky je třeba podporovat již od počátku školní výchovy (v občanské výchově). Stát se musí postarat o povznesení zdraví lidu, a to ochranou matky a dítěte, zákazem práce mladistvých, zvyšováním tělesné zdatnosti na základě povinné tělesné a sportovní výchovy ze zákona.

a hlavně tato perla: Obecný zájem stojí před zájmem jednotlivce.

Jinak celkem pouzivate nespravny nazev, cesky se nerika nazi, ale narodni socialiste, protoze jejich strana mela v cestine nazev Narodne Socialisticka Nemecka Strana Prace.

S. Prosek 25.10.2013 3:40

Re: Pozoruji to už dlouho

Chlape ty si nedáš pokoj! :)

K. Kužel 25.10.2013 7:33

Re: Pozoruji to už dlouho

Souhlas, jen malé upřesnění: NSDAP nebyla strana práce, ale strana DĚLNICKÁ! Opravdu ne Arbeitspartei, ale Arbeiterpartei. On se ten Áda skutečně stavěl na stranu dělníků.

To jsou mi paradoxy!

I. Schlägel 25.10.2013 7:43

Re: Pozoruji to už dlouho

V Čechách se obdivovatelům NSDAP moudře říká "krajní pravice". To jsou věci.

J. Kulišek 25.10.2013 3:38

Re: Pozoruji to už dlouho

Muzete mi ric, kterey komunista by s tim nesouhasil?

“Nemáme nic proti americkému lidu, pouze proti americké vládě, a jejímu arogantnímu, neopodstatněnému a nebezpečnému vměšování dozáležitostí jiných národů... Svět nepotřebuje žádného světového četníka, svět si vytváří svůj vlastní řád, vedení Spojených států si namlouvá, že Amerika jeprůkopníkem světa, že je jeho mravním svědomím, že pouze Amerika smídobývat, smí se v zahraniční politice rázně vyjadřovat. Přesvědčení, že je posláním Ameriky učinit svět zralým pro demokracii, vedlo tuto zemi čím dál tímhlouběji do víru intervencionismu, a způsobilo, že rozum amerických státníků byl zatemněn plány na ovládnutí světa. Presidentova politika je v přímém kontrastu s tradiční politikou Spojených států, která považuje vměšování do vnitřních nebo vnějších záležitostí jiné země za nepřípustné. Potřeba prosadit se, namyšlenost, neschopnost a umíněnost, to jsou jejich dnešní trumfy." Dr. Josef Goebbels, Vőlkischer Beobachter, 21. ledna 1939

L. Křivan 25.10.2013 7:42

Re: Pane Kulíšku,

díky za citáty. Jestli dovolíte, uložím si je a budu v diskuzích používat. Hitler byl levičák, Goebels byl levičák, veškerá verbež je levicová.

P. Lenc 25.10.2013 9:02

Re: Pane Kulíšku,

Však taky někde Suprun/Suvorov uvádí, že největším Stalinovým úspěchem bylo, když přesvědčil světovou veřejnost, že fašismus a nacismus jsou PRAVICOVÉ ideologie a komunismus je něco úplně jiného...no, vydrželo to víc jak 80 let....

S. Netzer 25.10.2013 11:06

Suprun/Suvorov :-)))

Ten fabulátor je snad politologická autorita jen pro polo- a nevzdělance, jako pologramotný Lenc.

Kdo má být "Suprun"?  :-)))

P. Lenc 25.10.2013 13:26

Re: Pane Kulíšku,

Toto není můj příspěvek.Jak se sem dostal a pod mé jméno,

P. Lenc 25.10.2013 22:03

Re: Pane Kulíšku,

Shoda jmen... :-) ...co naděláte.... Jinak Suprun a Suvorov jedno jsou a i polovzdělanec či nevzdělanec jako já by mu na základě uvedených citátů mohl dát zapravdu...

J. Dlouhy 25.10.2013 10:22

Re: Pane Kulíšku,

Pane Krivan, prispivam s dalsim argumentem.

http://mises.org/daily/1937

P. Lenc 25.10.2013 8:44

Re: Pozoruji to už dlouho

Máte ve všem pravdu, těch příkladů by samozřejmně bylo víc, jen tak namátkou Hitlerova Pracovní fronta a Gottwaldova ROH, ale je dobře, že se to aspoň někde připomíná.Mnohokrát jsem zde na Psu psal, že se po válce komunistům a socdemákům povedl majstrštych, když z NSDAP udělali "krajní pravici".Totéž platí pro Vandasovu partičku.Ovšem to se na filozofických a sociálních fakultách studenti nedozví.A průměrný občen již vůbec ne.

S. Netzer 25.10.2013 11:11

Re: Pozoruji to už dlouho

Už jste někdy viděl nějakou univerzitu zevnitř, že tak zasvěceně mluvíte o "filozofických a sociálních fakultách"?

J. Kulišek 25.10.2013 22:32

Re: Pozoruji to už dlouho

No tak nas nenapinejte ven s tim.

Pripomina  se tam, ze Narodni Socialismus a Fasismus byla levicova hnuti, nebo ne?