2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

VE VZDUCHU: Čechoviny 76

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
míra 12.5.2009 11:01

a

tento obyčejný mechanik si navymysli ,je to lempl :-D

sinus 12.5.2009 18:23

Re: a

není lempl jen je trošku pomalej ,prý zase exceloval ,vlastně on ne

hardy 7.5.2009 17:00

debatní kroužek

Co to tu je? Debatní kroužek zakomplexovaných nedouků? :-)

Jojin 7.5.2009 17:24

Re: debatní kroužek

...nikoliv,jen sešlost normálně myslících lidí kteří aniž se o to zasloužili utrpěli srážku s blbcem.:-)

fep 7.5.2009 17:35

Re: debatní kroužek

zeby Lenin? souško?, teda chtěl jsem říci, žr by poterfená?

honzak 7.5.2009 11:42

na vlastní uši

jsem jednoho takového mlamoje MBA slyšel, jak s vážným ksichtem říká do telefonu, že se není třeba obávat, že to ZPROCESUJE.  To bude asi dnešní ekvivalent dřívějšího tvůrčího rozpracování závěrů N-tého sjezdu ksč.

fep 7.5.2009 12:21

Re: na vlastní uši - starý, ale dobrý

Pase ovčák ovce na zelené louce. Najednou, co to? Po horské cestě přijíždí bavorák a za ním oblaka prachu. Za volantem mladý muž ve skvěle padnoucím obleku od Broniho, v naleštěných botách od Gucciho, vázanka D + G a na očích tmavé brýle Ray Ban. Stisknutím tlačítka stáhne okénko, vykloní se a povídá:

"Hej, ovčáku, když ti řeknu, kolik máš ve svém stádě ovcí, dáš mi jednu?"

Ovčák se pomalu podívá na úspěšného mladého muže a řekne klidně: "Ale

"Jo, proč ne?"

Úspěšný mladý muž zaparkuje svůj bavorák, vytáhne notebook Dell, připojí ho ke svému mobilu AT&T, pomocí GPS určí svoji polohu, pak se připojí na satelit ESA, kde zadá svoje souřadnice a vyžádá si pořízení řady fotografií s maximálním rozlišením. Pak pomocí Photoshopu otevře pořízené digitální obrázky a exportuje je do zpracovatelského střediska v Hamburku. Během pár vteřin dostane na svůj Palm Pilot zprávu, že obrázky jsou zpracovány a uloženy v databázi SQL. Propojí databázi s Excelem, kde má stovky složitých vzorců, a uploaduje všechna uložená data. Po několika minutách má data zpracovaná. Vytiskne je na miniaturní barevné tiskárně HP LaserJet jako stopadesátistránkovou zprávu a otočí se k ovčákovi:

fep 7.5.2009 12:22

Re: na vlastní uši

Máš přesně 1586 ovcí !"

"To je pravda. Takže podle naší domluvy si můžete vybrat jednu ovci."

Ovčák pozoruje pobaveně mladého muže, jak se snaží napasovat jedno zvíře do kufru auta, a pak povídá:

"Když Vám řeknu, jaké je Vaše povolání, vrátíte mi, co jste si vzal?"

Mladý muž se na vteřinu zamyslí a odpoví : "Jistě."

fep 7.5.2009 12:23

Re: na vlastní uši

"Jste konzultant Evropské unie, " řekne ovčák.

Mladému muži spadne čelist : "To je pravda. Jak jste to poznal ? "

"Vůbec jsem nemusel hádat, " povídá ovčák. "Přijel jste, aniž by pro Vás kdokoliv poslal. Chtěl jste dostat zaplaceno za odpověď, kterou jsem už dávno znal - navíc na otázku, na kterou jsem se ani neptal, a přitom o mé práci víte úplný hovno. A teď mi vraťte mého psa !" TEN MUŽ MĚL URČITĚ TITUL MBA!

Jenda 7.5.2009 15:55

Re: na vlastní uši

Ovsem az potom co v mítynkrůmu nabrífuje sabordinejty.

Peta 7.5.2009 10:14

Čechoviny...

...na psu dříve než na Planes. To bude asi tím, že jsou dnes tak krátké. ;-P

děteněkam 7.5.2009 8:41

Mladý kolega,

evidentně MBA.

fox 7.5.2009 9:12

Re: Mladý kolega,

Ano,přesně.Přikládám pět přikázání moderního managera MBA,jak jsem to vypozoroval v konkrétním podniku.Znalost těchto přikázání by měla být součástí kurzu MBA.Možná by se objem výuky zdvojnásobil.1-stanovit si vynikající platové podmínky,nejlepší kancelář,nejkrásnější sekretářku.2-nechat si nakoupit všechny možné vymoženosti.klimatizaci,notebooky,blootothy,projektory.3-nechat si koupit pořádné auto,skoro bych řekl,BMW podmínkou.4-udržovat podřízené pod napětím,čas od času někoho vyhodit,bez ohledu a to co umí,je-li za něj náhrada a podobné drobnosti

5-z toho vyplývá pátý bod-jen se proboha nezajímat co se v podniku vyrábí nebo dělá.To by mohlo odhalit,že jsem úplný ignorant a odvést mně od vysoce důležitých otázek,jestli mi nevyschli doutníky v humidoru,mám-li potřebné vybavení na tenis,golf a pod.

R 7.5.2009 9:45

Re: Mladý kolega,

To jako myslíte, že nějaký MBA by poletoval někde v terénu přímo v kontaktu s těmi lidmi a stroji? Kdepak. MBA je jeho šéf, který sedí v kanceláři a po telefonu mu dává instrukce, které nejspíš čte z nějakého univerzálního manuálu, něco jako "Rízení bezpečnosti  na letišti pro vyšší manažery " ( místo manažer čti idiot ).   Toho chudáka mlaďocha, co byl "na placu" seřvaný  si akorát vybral osobně k obrazu svému z řady zájemců o toto místo s vysokoškolským diplomem.  Aspoň předpokládám, že s diplomem,

cipísek 7.5.2009 10:23

Re: Mladý kolega,

Mluvíte mi z duše-já měl to "štěstí" pod jedním MBA (mladý,blbý,agresivní) krátce působit.Dal jsem v dobré předtuše včas výpověď a krátce poté šla divize pod jeho vedením "do kytek" (majitelé ji drušili faxem).

jm0 7.5.2009 19:07

Re: Mladý kolega,

ad 5)

manažer nesmí vědět, o co v jím řízené oblasti jde. negativně by ho to ovlivňovalo při činění strategických rozhodnutí.

letec 7.5.2009 23:32

Re: Mladý kolega,

Pane, Vy jste se sešel s "managery" ČSA? Jako byste hovořil o nich. Privatizační brigáda pana Lašáka je hejno ignorantů s MBA plus jeden politruk StB...

jarda 7.5.2009 10:47

Re: Mladý kolega,

U na šachtě jsme takovým kdysi říkali MBSK  - mladý, blbý, silný, koksovatelný

Vilém 7.5.2009 11:33

Re: Mladý kolega,

Bohužel už si nepamatuji, který slavný a znalý člověk řekl:

 "Aby člověk dosáhl úspěchu, musí se nechat poučovat o věcech, kterým perfektně rozumí, od lidí, kteří jim absolutně nerozumějí".

Bohužel je to tak...

honzak 7.5.2009 11:39

Re: Mladý kolega,

doplnil bych "usmívat se přitom a držet hubu". Moje dlouholetá zkušenost praví, že do řídícíxh funkcí a do politiky se tlačí lidé, kterým přebývá (nebo chybí) nějaký gen. Na profedi a politické příslušnosti vůbec nezáleží.

R 7.5.2009 20:26

Re: Mladý kolega,

Dřív to bylo lepší. Vystudovaly se technické obory, příslušní mlaďoši potom nastoupili přímo do provozu starat se o příslušnou techniku a když byli dobří a měli zájem, udělali si nějaké kursy a začali stoupat nahoru. Takže obvykle ještě dlouho potom, co začali stoupat, měli ponětí, o co jde....

Dneska mlaďoši s diplomy z techniky nastoupí přímo do provozu a nad ně se naberou mlaďoši s netechnickými diplomy typu MBA, aby ty techniky řídili. Výsledek je ten, že technici mají postup nahoru zablokovaný netechniky, takže kdo z mladých má trochu rozumu, o technické obory ani nezavadí pohledem a ti, co techniky řídí, obvykle o jejich práci neví ani zbla.

S.T.K. 8.5.2009 0:14

Re: Mladý kolega... I když...

mohu potvrdit i poněkud jiný způsob práce.

Říkám mu "inženýrské řešení". To znamená, že patřičný  vysokoškolák, nejčastěji IT odborník, dostane za úkol vyřešit něco, co sice obtěžuje. ale nezdá se to zas tak komplikovaným.  Ale aby Ing. dokázal, že je mužem na svém místě, navrhne ne jedno, ale hned pět řešení, které se liší předpokládanou dobou realizace od dvojnásobku k desetinásobku doby, která je na řešení k dispozici a s cenou, která mnohokrát přesahuje ztráty, které by vznikly, kdyby se problém neřešil vůbec. Co teď?

Tak je pozván ke konzultaci  stařičký mistr z praxe, ten vyslechne pozorně problém, vezme si dva dělníky a za dvě hodiny je záležitost vyřešena a to bez dalších nákladů. Inženýr se cítí hluboce uražen a hlásí nadřízeným, že byla porušena subordinace  a ON byl přeskočen a nerespektován.

Takže i tak to někdy funguje. ;-)