1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

ÚVAHA: Pomáhat uprchlíkům?

K tomu ano nebyla jednoduchá cesta, prošel jsem si mnoha jinými alternativními odpověďmi, ale nakonec jsem rád a v duši se mi rozhostil mír. Ano, pomáhat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Donát 23.6.2015 10:36

Re: Pomáhat uprchlíkům?

Pan Dufek někomu brání se nábožensky vyznávat? Všechny věřící má na háku, podobně jako já. Ať si každý věří čemu chce, jen ať mi to necpe.

J. Babička 23.6.2015 6:15

poznámka

No nejsem zběhlý v bibli, ale jak praví Kristus v evangeliu svatého Matouše : A udeřil-li by tebe někdo v líc, nastav druhou a tomu, kterýž tobě odejímá plášt, také sukně nebrań. To je velká moudrost. Jenže ve stejném evangeliu se taky praví : Nepřišelt´jsem, abych pokoj uvedl, ale meč. To není protimluv, ale uznání reality. Je to důkaz toho, že Ježíš nebyl fanatik. Nechal nám poselství : je čas nastavovat druhé líce, když se na tím ten druhý alespoń zamyslí. A je čas dávati po hubě, když se ukáže, že by se tou smířlivostí, jen povzbudil k ještě vetší pýše.

J. Babička 23.6.2015 6:18

Re: poznámka

Pod znamením půlměsíce, doporučuji tu knihu přečíst.

F. Lesniak 23.6.2015 6:10

Jsem šťasten, že jsem

ateista a do kostelů normálně nechodím. Kostel a prostředníky ke svému duchovnímu životu potřebuje jen blbec. Mně docela stačí, když musím občas poslouchat ty jejich hovadiny při pohřbech. A po přečtení článku se naskýtají pouze dvě možnosti: a/ autor je nějaký duševní pomatenec      b/autor je navedený. Předpokládám, že už má nějakou tu rodinku doma a usilovně jim pomáhá.

J. Šimek 23.6.2015 7:19

Re: Jsem šťasten, že jsem

Od bolševíka vašeho kalibru jiné vyjádření nešlo čekat, soudruhu.

R. Langer 23.6.2015 9:31

Re: Jsem šťasten, že jsem

Bolševismus je pouze jiná víra než křesťanství, a ve skutečnosti mají společného více, než je zdrávo. :-P

D. Šimáček 23.6.2015 5:17

no jakožto ateista

s dementním autorem nesouhlasím, ale v rámci tolerance jsem ochoten muslimům dopřát setkání s aláhem jak rychle si jen budou přát

P. Boublíková 23.6.2015 3:03

Mnoho století

se Evropa bránila islámu ve jménu křesťanství. To byli tenkrát křesťané pomýlení?

P. Dvořák 23.6.2015 3:38

Re: Mnoho století

Byli zlí a sobečtí. Nechtěli se nechat vyžrat, zotročit ani vyvražddit.

L. Křivan 23.6.2015 7:28

Re: Nechtěli se nechat vyžrat, zotročit ani vyvraždit

No to jsem asi taky zlý a sobecký. Dobře. To beru. Nejsem pitomý pseudohumanista.

P. Dvořák 23.6.2015 2:38

Ani po dvojím přečetení si nejsem jist,

jestli se jedná o ironii nebo je autor velice nebezpečný šílenec.

Není zveřejnění tohoto textu příkladem toho, co je o něco výše popsáno v článku SPOLEČNOST: O změněné době, kde je to správně nazýváno „érou představ o univerzalitě lidských práv a svobod“?

Kolik chybí k tomu, aby autor veřejně tvrdil o mrtvých z Uherského Brodu, že dosáhli věčné blaženosti?

D. Šimáček 23.6.2015 1:48

no vida

přeci jen se našel styčný bod mezi křesťanstvím a islámem

křesťan je ochoten obětovat křesťany, muslim taktéž

R. Langer 23.6.2015 9:29

Re: no vida

Trefné!

T. Hamet 23.6.2015 0:11

Já jsem katolík.

A Vy, autore, jste démon.

I. Dekyský 23.6.2015 1:43

Re: Já jsem katolík.

Autor není démon, autor je id*ot. A to svému okolí velice nebezpečný.

I. Dekyský 23.6.2015 1:51

Re: Já jsem katolík.

A mimochodem, má někdo pocit, že s takovými lidmi se dá, nebo má diskutovat? Aktivní pomahač cesty do pekel, a článkem to dokázal, patří do těch pekel sám, a co nejrychleji. Takový blbec je horší než náckové.

L. Křivan 23.6.2015 7:29

Re: Já jsem katolík.

Nácky jsme přežili. Muslimy nepřežijem.

L. Křivan 23.6.2015 0:10

To je řeč ďábla – Braňte se.

To má být vtip ?

Immigrantům jsem ochotemn pomáhat pouze v návratu domů do Afriky.

R. Brzák 23.6.2015 16:11

Re: To je řeč ďábla – Braňte se.

Správně, jako jeden z mála zde jste pochopil - autor píše provokativní článek vůči současnému náhledu křesťanství, je to zcela zřejmé...

B. Volarik 23.6.2015 23:50

Re: Zmizel můj příspěvek. Proto ho opakuji.

Jak zachráníte muslima před utopením?

...Nevím...

Výborně, správná odpověď!