7.5.2021 | Svátek má Stanislav


Diskuse k článku

ÚVAHA: Jakého chci prezidenta

Nejsem náročný, ale nechci za prezidenta někoho, kdo by se choval jako štamgast hospody IV. cenové skupiny. Nechci se za něho stydět. Očekávám distinguovaného, vzdělaného a čestného člověka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Čech 9.7.2017 20:44

Re: Autor je elitář,

Ať je ety po vašem. Podle mého názoru osudovou nestabilitu první republiky nezpůsobila myšlenka čechoslovakismu, ale poměrný volební systém, volba prezidenta parlamentem a v neposlední řadě prezident Beneš. Miloše Zemana za dobrého prezidenta nepovažuji ani já, nicméně ctím vůli většiny, která jej zvolila. Každopádně však je po TGM a Václavu Havlovi třetím nejlepším.

P. Čech 9.7.2017 20:38

Re: Autor je elitář,

Co mám rozumět pod pojmem "komunistický parlament"? Ono je totiž otázkou , zda i dnešní parlament není náhodou komunistický. Jde totiž o to, že i "bývalý" komunista je komunistou.

V. Němec 9.7.2017 17:45

Re: Autor je elitář,

Stejně jsem v druhém kole volil i já!

Nic jsem neočekával, takže nejsem zklamán. A pohledu imigrace a vztahu k EU jsem navýsost spokojen.

V. Němec 9.7.2017 17:37

Re: Jak jinak,

A všechny ostatní považují za nevzdělané imbecily!

P. Čech 9.7.2017 16:22

Re: Jakého chci prezidenta?

Ale tady přece nejde o to, zda byste chtěl či nechtěl být v kůži prezidenta Beneše. On evidentně prezidentem být chtěl a stal se jím. Podle toho se tedy i měl chovat. Jako prezident suverénního, hrdého a sebevědomého státu, který provádí vůli většiny občanů. Na to on však byl příliš zbabělý. Jde o to, že většina občanů se chtěla Hitlerovi postavit se zbraní v ruce. To ovšem připodělaný beneš nemohl dopustit. Místo toho, aby hájil zájmy a vůli většiny československých občanů, hájil vůli Německa, Francie a velké Británie.

J. Šejnoha 9.7.2017 12:20

Re: Hmm..

Jednoduché to nebude, protože většina kandidátů bude v kampani přímé volby lhát o svých pravých úmyslech a názorech mnohem více než bývá obvyké v běžné kampani.

Je třeba vycházet ze starších vyjádření a životní praxe.

Například Drahošův čelní podpis pod http://www.vyzvavedcu.cz/ je výlmuvný.

V. Kotas 9.7.2017 12:20

Re: Náš pan prezident by měl být

Ani jeden.

J. Šejnoha 9.7.2017 12:14

občané a národní zájmy

"Očekávám distinguovaného, vzdělaného a čestného člověka." Příliš nízké požadavky.

Nepřekvapuje mne, že dpůrce přímé voby nepovažuje za podstatné, aby president hájil národní zájmy a zájmy občanů. Soulad s politikou vlád y není dostatečnouzárukou, neboť vlád a není korigována možnstí odvolat zrrádné poltiiky ani všeobecným referendem. Uplatit vládu není pro globální oligopoly a jejich dvořany velký problém. Ačkoliv asi větší než zaplatit autora.

Vysvětlit, jak moc negativně ovlivňuje naše životy Čína Rusko by bylo asi pro autora problém. Nic takového nelze najít, protože jejich vliv je pouze ekonomický a to spíše pozitivní.

M. Hoblík 9.7.2017 11:32

Náš pan prezident by měl být

inteligentní, vzdělaný, s vlastními názory, pohledný, zkrátka vůdce. Jenom by něměl ráčkovat, poskakovat jako komipásek, lhát, chlastat a být škaredý a neměl by lézt do zadku USA. Už nikdy více VH, to raději desetkrát VK!!!

J. Kanioková 9.7.2017 11:21

:))))))))))

V. Kotas 9.7.2017 6:10

Re: Hmm..

No a za 5let,by to mohl být třeba Roman Šmucler ( tituly a pozice v praxi vynechávám, vše se najde na internetu ).

J. Kanioková 9.7.2017 0:02

:))))))))))

Š. Hašek 8.7.2017 22:12

Re: Pomluvy protikandidáta ???

Naštěstí orlický pán se prokecl, že by po tom všem (co vybudoval Adolf) poslal presidenta Beneše do Haagu a máme být rádi, že o nás nějaká bruselparta vůbec stojí.

Může se někdo soudný, mající rodinu a grund v ČR, divit, že toho orlického hejhulu volila jen mládežnická a komchartistická Praha????????????????????????

Š. Hašek 8.7.2017 22:08

Re: Jak jinak,

Přímá volba byl tahák pravdy a lásky, jste vedle.

Š. Hašek 8.7.2017 22:06

Re: Hmm..

No, povězme si to na rovinu ........... .

Z rádoby kultivovaných osobností, které nám nějaký zoufalec/manekýnka nabízí v TV(veřejno, nás všech), mě neoslovuje žádný šašek. Z těch ostatních .......... se mi jeví jako osoba schopná, bezúhonná, zkušená, přiměřeně sebevědomá, s domovským právem ČR ........ zastávat nadále úřad ........ nějaký pan Miloš Zeman. T.č. president ČR.

Zkráceno, zjednodušeno.

Život mě totiž naučil nehledat vzdušné zámky/mezi sny mládežníků/nějaké nápady trhlé Táničky. Ty už vůbec ne. Mluvím jen za sebe, blbci mluví "za všechny rozumné lidi".

J. Kanioková 8.7.2017 21:52

Hmm..

"Z první volby známe pomluvy protikandidáta, které byly cílené a lživé"

Já si to pamatuji spíš naopak. Jako šílenou pravdoláskovnickou eurohujerskou masáž ve prospěch K.Schw. Což vzbudilo hodně silnou averzi.

Taky si přeji nějakou kultivovanou osobnost, ale je nutno pochopit, že politická korektnost je v současnosti pro kandidáta absolutní mínus ! Většina běžné populace je na to už alergická až běda! Natož na sluníčkářskou rétoriku ! Takže... výběr nebude jednoduchý a jednoznačný..

J. Kanioková 8.7.2017 21:32

Naprosto souzním,...

J. Kanioková 8.7.2017 21:27

Pomluvy protikandidáta ???

Nebylo to přesně naopak ? Že to byla tak strašlivá masáž v jeho prospěch, že mnozí šli volit Zemana právě víc díky tomu pravdoláskařskému tlaku ve prospěch eurohujera KSchw. !

Ona z většiny celá ta prez. kandidátka byla obsazena takovými typy, že běžné lidi to neoslovilo. A když pak druhé kolo vyšlo na tento duel, tak to už byl v luftě takový odpor k pravdoláskařské masáži, že bylo téměř jisté, jak to dopadne..

J. Farda 8.7.2017 21:24

Ale ale,

vážený spoluobčane, Vy očekáváte "distinguovaného, vzdělaného a čestného člověka."? To jste již zabudl, co nás souzi učili o moudru geniálního, ba co dím, nejgeniálnějšího souha Vladimíra Iljiče vulgo Lenina, že stát umí řídit každá kuchařka? Ostatně, souška Semelová nám to nyčko svým osobitým způsobem ráda připomíná ... :-)

V. Kotas 8.7.2017 20:21

Re: O volbě prezidenta.

Byla to dobrá volba.

J. Heincl 8.7.2017 19:04

Re: Jak jinak,

Dobrá reakce! Je zvláštní, jak mnozí lidé považují svůj názor za absolutní pravdu.

J. Heincl 8.7.2017 19:01

Re: Autor je elitář,

Měl byste poUžívat pro svá tvrzení "podle mého názoru". Já V. Havla za dobrého presidenta nepovažuji. K TGM mám silnou výhradu k jeho myšlence čechoslovakismu, která způsobila osudovou nestabilitu první republiky. M. Zemana za dobrého presidenta nepovažuji, ale jeho postoj k šílené politice muslimské imigrace do EU je i mým postojem.

J. Vlček 8.7.2017 18:57

Re: Jakého chci prezidenta?

Pane Hašku, jako už kolikrát, tak také tentokrát s vámi souhlasím.

J. Řezníček 8.7.2017 16:35

O volbě prezidenta.

Současného prezidenta zvolili občané, kteří přišli k volbám. Pokud to byla špatná volba ( ano, byla), je to vina občanů. Budou mít možnost to odčinit. Přímá volba je určitě lepší. Vždyť si vzpomeňte, při volbě prezidenta v Parlamentu za vás rozhodovali v zákulisí M. Kalousek ( vyhrožování těm, co nevolili V. Klause) , M. Topolánek , s. Šlouf nebo Klausův člověk Weigl.

F. Houžňák 8.7.2017 16:23

Aha, další stodvacetiletý mudřec,

který u toho všeho byl a udělal by všecko daleko líp.

J. Mrázek 8.7.2017 15:30

Také jste nepochopil přirovnání...

Lidé dnes už neumí číst, natož chápat napsané ...

V. Čermák 8.7.2017 14:42

Očekávání pana auora.

Tak nám pan autor podmanivým způsobem konkretizoval, jaká jsou jeho očekávání ohledně příštího prezidenta. No proč ne. I menšinový volič má zkrátka svoje očekávání, to je normální....

P. Čech 8.7.2017 13:10

Re: To je vám sto let a s Benešem jste to všechno

Chce to jen málo, pane Houžňáku. Přečíst si ústavu z roku 1920, která tehdy platila. Pokud umíte česky a rozumíte psanému textu, uvidíte sám.

O. Zuckerová 8.7.2017 12:50

Re: Jak jinak,

Já žasnu nad vaším pohledem na českou populaci. Tak "mladí a vzdělaní" nechodí k volbám? K volbám nechodí blbci (mladí a vzdělaní??)a my staří jsme tedy "politicky negramotní". Jinak možná taky! Nojo, vždyť povinnou školní docházku nařídila až Marie Terezie, tak je jasný, že staří musí být negramotní...

R. Neveselý 8.7.2017 12:41

Re: Poněkud hodně nechápete...

Kolář má pravdu, koktale.