7.5.2021 | Svátek má Stanislav


Diskuse k článku

ÚVAHA: Jakého chci prezidenta

Nejsem náročný, ale nechci za prezidenta někoho, kdo by se choval jako štamgast hospody IV. cenové skupiny. Nechci se za něho stydět. Očekávám distinguovaného, vzdělaného a čestného člověka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Šejnoha 9.7.2017 12:14

občané a národní zájmy

"Očekávám distinguovaného, vzdělaného a čestného člověka." Příliš nízké požadavky.

Nepřekvapuje mne, že dpůrce přímé voby nepovažuje za podstatné, aby president hájil národní zájmy a zájmy občanů. Soulad s politikou vlád y není dostatečnouzárukou, neboť vlád a není korigována možnstí odvolat zrrádné poltiiky ani všeobecným referendem. Uplatit vládu není pro globální oligopoly a jejich dvořany velký problém. Ačkoliv asi větší než zaplatit autora.

Vysvětlit, jak moc negativně ovlivňuje naše životy Čína Rusko by bylo asi pro autora problém. Nic takového nelze najít, protože jejich vliv je pouze ekonomický a to spíše pozitivní.

M. Hoblík 9.7.2017 11:32

Náš pan prezident by měl být

inteligentní, vzdělaný, s vlastními názory, pohledný, zkrátka vůdce. Jenom by něměl ráčkovat, poskakovat jako komipásek, lhát, chlastat a být škaredý a neměl by lézt do zadku USA. Už nikdy více VH, to raději desetkrát VK!!!

V. Kotas 9.7.2017 12:20

Re: Náš pan prezident by měl být

Ani jeden.

J. Kanioková 8.7.2017 21:52

Hmm..

"Z první volby známe pomluvy protikandidáta, které byly cílené a lživé"

Já si to pamatuji spíš naopak. Jako šílenou pravdoláskovnickou eurohujerskou masáž ve prospěch K.Schw. Což vzbudilo hodně silnou averzi.

Taky si přeji nějakou kultivovanou osobnost, ale je nutno pochopit, že politická korektnost je v současnosti pro kandidáta absolutní mínus ! Většina běžné populace je na to už alergická až běda! Natož na sluníčkářskou rétoriku ! Takže... výběr nebude jednoduchý a jednoznačný..

Š. Hašek 8.7.2017 22:06

Re: Hmm..

No, povězme si to na rovinu ........... .

Z rádoby kultivovaných osobností, které nám nějaký zoufalec/manekýnka nabízí v TV(veřejno, nás všech), mě neoslovuje žádný šašek. Z těch ostatních .......... se mi jeví jako osoba schopná, bezúhonná, zkušená, přiměřeně sebevědomá, s domovským právem ČR ........ zastávat nadále úřad ........ nějaký pan Miloš Zeman. T.č. president ČR.

Zkráceno, zjednodušeno.

Život mě totiž naučil nehledat vzdušné zámky/mezi sny mládežníků/nějaké nápady trhlé Táničky. Ty už vůbec ne. Mluvím jen za sebe, blbci mluví "za všechny rozumné lidi".

V. Kotas 9.7.2017 6:10

Re: Hmm..

No a za 5let,by to mohl být třeba Roman Šmucler ( tituly a pozice v praxi vynechávám, vše se najde na internetu ).

J. Šejnoha 9.7.2017 12:20

Re: Hmm..

Jednoduché to nebude, protože většina kandidátů bude v kampani přímé volby lhát o svých pravých úmyslech a názorech mnohem více než bývá obvyké v běžné kampani.

Je třeba vycházet ze starších vyjádření a životní praxe.

Například Drahošův čelní podpis pod http://www.vyzvavedcu.cz/ je výlmuvný.

J. Farda 8.7.2017 21:24

Ale ale,

vážený spoluobčane, Vy očekáváte "distinguovaného, vzdělaného a čestného člověka."? To jste již zabudl, co nás souzi učili o moudru geniálního, ba co dím, nejgeniálnějšího souha Vladimíra Iljiče vulgo Lenina, že stát umí řídit každá kuchařka? Ostatně, souška Semelová nám to nyčko svým osobitým způsobem ráda připomíná ... :-)

J. Řezníček 8.7.2017 16:35

O volbě prezidenta.

Současného prezidenta zvolili občané, kteří přišli k volbám. Pokud to byla špatná volba ( ano, byla), je to vina občanů. Budou mít možnost to odčinit. Přímá volba je určitě lepší. Vždyť si vzpomeňte, při volbě prezidenta v Parlamentu za vás rozhodovali v zákulisí M. Kalousek ( vyhrožování těm, co nevolili V. Klause) , M. Topolánek , s. Šlouf nebo Klausův člověk Weigl.

V. Kotas 8.7.2017 20:21

Re: O volbě prezidenta.

Byla to dobrá volba.

V. Čermák 8.7.2017 14:42

Očekávání pana auora.

Tak nám pan autor podmanivým způsobem konkretizoval, jaká jsou jeho očekávání ohledně příštího prezidenta. No proč ne. I menšinový volič má zkrátka svoje očekávání, to je normální....

J. Mrázek 8.7.2017 11:36

Fonopošta Vám šla lépe,rychleji a radostněji

Problémem České republiky není její prezident, ale politici, na které je prezident přinucen adekvátně reagovat. Politickou korektností typu "nevinný a důsledky neodhadující Sobotka pouhým nedopatřením podepsal neomezený příchod migrantů, odpusťme mu to, určitě to neudělal schválně a žádný úřad v EU za to slíbený nemá", touhle korekttností se ucitáme u toho rekta .... naopak holí ukázané místo a výzva, aby vysvětlil proč nenese, když hlásil že demisi přinese, to je jediný možný způsob, jak zacházet s pepkem vyskočem ... fonopošta Vám šla líp, ale logika současné doby, kdy musíme zahodit berličky a popjmenovávat věci správně, ta Vám nejde. Stejně jako když hulvátsky i za ostatní hodláte rozhodnout, že přímá volba ne. To dělají jen zbabělci a lidé nezodpovědní.

M. Kolář 8.7.2017 12:02

Re: Fonopošta Vám šla lépe,rychleji a radostněji

Sobotka podepsal neomezený příchod migrantů ?? Člověče, vám by to slušelo s takovou demagogií na PL.cz. Ale tam už vlastně jste furt ....

J. Mrázek 8.7.2017 12:28

Poněkud hodně nechápete...

Zkuste si to přečíst ještě jednou ....

R. Neveselý 8.7.2017 12:41

Re: Poněkud hodně nechápete...

Kolář má pravdu, koktale.

J. Mrázek 8.7.2017 15:30

Také jste nepochopil přirovnání...

Lidé dnes už neumí číst, natož chápat napsané ...

L. Šarina 8.7.2017 9:49

Jak jinak,

Zeman. Ono to v plebejským státu, kde nechodí mladí a vzdělaní k volbám a starší lide jsou politiky negramotní, ani jinak dopadnout nemůže. Přímá volba byl tahák ODS a ČSSD před volbami a následky pociťujeme 5.let.

O. Zuckerová 8.7.2017 12:50

Re: Jak jinak,

Já žasnu nad vaším pohledem na českou populaci. Tak "mladí a vzdělaní" nechodí k volbám? K volbám nechodí blbci (mladí a vzdělaní??)a my staří jsme tedy "politicky negramotní". Jinak možná taky! Nojo, vždyť povinnou školní docházku nařídila až Marie Terezie, tak je jasný, že staří musí být negramotní...

J. Heincl 8.7.2017 19:04

Re: Jak jinak,

Dobrá reakce! Je zvláštní, jak mnozí lidé považují svůj názor za absolutní pravdu.

V. Němec 9.7.2017 17:37

Re: Jak jinak,

A všechny ostatní považují za nevzdělané imbecily!

Š. Hašek 8.7.2017 22:08

Re: Jak jinak,

Přímá volba byl tahák pravdy a lásky, jste vedle.

O. Dvořák 8.7.2017 8:46

"Z první volby známe pomluvy

protikandidáta, které byly cílené a lživé, což se až po volbě objasnilo, leč lhář byl již zvolen." Národ, který věří okamžitým mediálním výkřikům aniž by si je ověřoval, si nic jiného nezaslouží!

J. Kanioková 8.7.2017 21:27

Pomluvy protikandidáta ???

Nebylo to přesně naopak ? Že to byla tak strašlivá masáž v jeho prospěch, že mnozí šli volit Zemana právě víc díky tomu pravdoláskařskému tlaku ve prospěch eurohujera KSchw. !

Ona z většiny celá ta prez. kandidátka byla obsazena takovými typy, že běžné lidi to neoslovilo. A když pak druhé kolo vyšlo na tento duel, tak to už byl v luftě takový odpor k pravdoláskařské masáži, že bylo téměř jisté, jak to dopadne..

Š. Hašek 8.7.2017 22:12

Re: Pomluvy protikandidáta ???

Naštěstí orlický pán se prokecl, že by po tom všem (co vybudoval Adolf) poslal presidenta Beneše do Haagu a máme být rádi, že o nás nějaká bruselparta vůbec stojí.

Může se někdo soudný, mající rodinu a grund v ČR, divit, že toho orlického hejhulu volila jen mládežnická a komchartistická Praha????????????????????????

J. Kanioková 9.7.2017 11:21

:))))))))))

P. Čech 8.7.2017 8:30

Jakého chci prezidenta?

Ono totiž nejde o to, jakého prezidenta chce pan Rottenberg, ale jakého chce většina voličů. To je jedině správné a demokratické.

Š. Hašek 8.7.2017 9:16

Re: Jakého chci prezidenta?

Přesná poznámka.

Do voleb se ještě dočkáme mnoha prohlášení "já bych chtěl/a". Kocáb, Halík, TVveřejnoprávní a herci z pražských divadel nebudou zahálet.

Beztvarý, moderně bruselský Drahoš to bude určitě pečlivě sledovat, neboť se nechal slyšet, že hlavně "bude poslouchat podněty občanů". Tak má ten chlapec jasno, nebo nemá?

P. Lenc 8.7.2017 9:58

Re: Jakého chci prezidenta?

Ano, jenom ať se pan autor nediví, že zase bude zvolen štamgast hospody IV. cenové skupiny.A co se týče Beneše, tak děkuji, ne. Zbaběle dvakrát couvl a nemusel.A takový Drahoš, to bude druhý "kultivovaný" Beneš.On ten výběr bude zase plný podpásovek a mám obavu, že výsledek bude tragikomedie.Nakonec dosavadní přehlídka kandidátů tomu nasvědčuje.

F. Houžňák 8.7.2017 10:56

To je vám sto let a s Benešem jste to všechno

zažil, že víte, co Beneš "nemusel"? Nebo si jenom tak plantáte triko podle nové sudeťácko-pravdoláskovské módy?

P. Čech 8.7.2017 13:10

Re: To je vám sto let a s Benešem jste to všechno

Chce to jen málo, pane Houžňáku. Přečíst si ústavu z roku 1920, která tehdy platila. Pokud umíte česky a rozumíte psanému textu, uvidíte sám.