4.5.2024 | Svátek má Květoslav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Karel 7.11.2009 20:22

Re: Pane Karle

Nejprve cituji autora: " .. ale to je jen krycí jméno pro svátek svatého Václava. K němu se nehlásíme, protože za války kolaboroval s Němci." Nevím jak to chápete vy, já jednoznačně jako tvrzení, že kníže Václav byl kolaborant. Pak tedy tvrzení, že autor lže nevidím jako urážku, ale jako konstatování mým příspěvkem doložené skutečnosti. A že mu tykám? Máte pravdu, to je trochu nevhodné. Ale vykání je projevem úcty a tu k němu opravdu nechovám.

Jinak vy jste tuším někoho nazval blbcem, chápu, že vám to připadá podobné. Mám jen dojem, že to, že p. Doležal lže, jde doložit. U někoho jiného bych předpokládal nedostatek informací. Doležal, který se vydává za politologa by ale měl mít dobrou znalost i starších dějin a vědět, jak to s knížetem Václavem bylo. Jeho chybnou informaci tedy pokládám za záměrnou.

A víc než jednu knížku o sv. Václavovi? Prosím doplňte, rád se poučím. Nakonec to, co píšete, není tak dalece v rozporu s tím, co o tom vím já násilím vynucené uzavření smlouvy není kolaborace. Zato se to zdá být v rozporu s tím, co píše Doležal.

Martin 7.11.2009 21:38

Re: Pane Karle

... vykání je projevem dobrého vychování, zejména. Nemám úctu ke každému hejhulovi na ulici, ale každému budu vykat, alespoň než si potykáme. Ale to vy přece znáte, jenom nemáte na to tykání p. Doležalovi co říct... prostě jste ujel.

Btw: ukažte mi, kde jsem někoho nazval blbcem. Mám nutkání vám to ulehčit hned a tady, ale natolik se k vám nesnížím. Mějte se a knížky si najděte, i proces hledání je považován za součást učení. Jestli nevíte, tak tady je pár adres: www.google.com, www.amazon.com, www.zastydlyvlastenec.com.:-)

Karel 7.11.2009 21:54

Re: Pane Karle

No za to o bl.bci se upřímně omlouvám, spletl jsem si vás s jiným diskutujícím.

A tykání je na některých internetových diskusích dokonce úplně běžné. Máte pravdu, že mi to ujelo, ale nevnímal jsem to jako něco podstatného, nebo primárně urážlivého.

Jura Jurax 7.11.2009 23:47

Re: Pane Karle

No, ono by se tu mělo tučným písmem zdůraznit, že o onom Václavovi se - nepočítáme-li legendy - vlastně nic moc neví. A legendy jsou jen legendy, byť mohly (ale nemusely) evokovat skutečné události ... nakonec ani rok a ani den jeho smrti nejsou jisté ... zde se diskutuje spíš i symbolu než o dávném knížeti ...

Jarak 7.11.2009 19:54

Re: kníže Václav nekolaboroval, Doležale nelži

Proboha, tady snad nikdo neslyšel o historii. Maximálně snad od založení  té stranu u Kaštanu. V té době nebyli žádní Němci žádná třetí říše ale Sasové,Braniboři,Bavoři, Horní Falcové :-D a další co se mezi s sebou rvali jako koně a my Čechové jsme se s nadšením zapojovali a za peníze,nebyli jsme o nic lepší aní o nic horší než sousední národy říše římské, to jen obrozeneční podučitelé pořád vzbuzují ve všech pocit , že jsme národ holubičí a jak krásně umíme trpět. Že byl český král prvním kurfiřtem, o tom současní lžidoktoři taky asi neslyšeli. Ale co bych se rozčiloval........

Karel 7.11.2009 20:10

Re: kníže Václav nekolaboroval, Doležale nelži

No, pokud ty detaily znáte přesněji, tak je bez obav uveďte. Nevím, s kterými Němci konkrétně tenkrát bojovali, jestli to víte, napište.

Pete Brich 7.11.2009 21:13

Římská říše německého národa. A Němci byli většinou císaři, ať pocházeli z kteréhokoliv království (Bavorsko, Sasko, apod.)

Čeští králové byli prvními kurfiřty, protože to odpovídalo postavení v císařství. Protože zde bylo bohatě stříbra, pražský groš Václava II byl svého času nejtvrdší evropskou měnou. O své postavení přišlo české království, až když se Habsburkové za pomoci Španělů dostali k indiánskému zlatu. Potom po Bílé hoře bylo české království rozvráceno politicky, kulturně a hospodářsky. A postupem času i zmenšováno územně. Myslím, že by se to směle mohlo pojmenovat genocidou.

PB

. 7.11.2009 21:33

Re: Římská říše německého národa. A Němci byli většinou císaři, ať pocházeli z kteréhokoliv království (Bavorsko, Sasko, apod.)

O genocidu se nejednalo. Genocidou se myslí vyraždování obyvatelstva.  Získaná území patřila ke Koruně české pouze ekonomicky a byla spravována šlechtou, oddanou králi. Mohlo jít i o šlechtu s nečeskou národností. Když slíbili poslušnost králi, tak je nikdo nemordoval. Obyvatelstvo získaných území zůstavalo. Když král o záískané území přišel, obyvatelstvo  (pokud se tam neprehnala vojska) to ani nemuselo postřehnout. Faktem je, že v určitých historických obdobích Koruně české patřilo území od Baltu až po Jadran. Že tomu tak nezůstalo, za to mohou ti, co platí zaprodance  Doležala.

Mimochodem, dříve se říkalo jen Říše římská, ale až od sedmnáctého století si k tomu přidali národa německého.

sociolog 7.11.2009 22:05

Re: Římská říše německého národa. A Němci byli většinou císaři, ať pocházeli z kteréhokoliv království (Bavorsko, Sasko, apod.)

Pamětník starejch dob 7.11.2009 22:53

Re: Římská říše německého národa. A Němci byli většinou císaři, ať pocházeli z kteréhokoliv království (Bavorsko, Sasko, apod.)

Třicetiletá válka měla genocidní povahu (nikoliv ovšem plánovaně) a úplně nejhůře postihla některé části Německa. České království bylo postiženo méně, možná druhé v pořadí.

JH 7.11.2009 20:15

Malé upřesnění, i když neznám historii lépe:

Kdesi jsem četl malou zmínku o tom, že ten Jindřich Ptáčník taky komusi na západě něco platil, aby mu pořád nerejpal do jeho království. Prý to tenkrát bývalo časté.

Pamětník starejch dob 7.11.2009 22:48

Re: Malé upřesnění, i když neznám historii lépe:

Ano, platilo se výpalné, např. Maďarům. Kdo dneska ví, že Boleslav I ("Ukrutný") nakonec bojoval se svou armádou v řádách německého císařského vojska v bitvě na Lechu (955) proti loupeživým hordám Maďarů, které rabovaly střední Evropu. Po zničení těchto nájezdníků se v Uhrách do popředí dostali Maďaři, hospodařící na půdě a uherské nájezdy více méně skončily.

Kresinka 7.11.2009 17:22

Já jsem tedy pyšná na svůj

stát, beru to pěkně od té Velké Moravy, proč ne. že se třeba první Pžemyslovci mezi sebou vraždili, no to tenkrát v Evropě nebyl v knížecích rodech žádný mimořádný čin. Svatý Václav - no jak přišel pam Doležal na to, že si ho nevážíme ?  Vždycky, když nám bylo ouvej jsme se slézali po jeho sochou, dovoláváme se ho v chorálu: Nedej zahynouti nám ni budoucím. Národní obrození je něco, co nám jiné národy mohou jen závidět, i ldyž asi tenkrát byly založeny některé lži, nebo polopravdy, kterých se držíme dodnes. Vznik Masarykova státu byl spontánně vítán veškerým českým obyvatelstvem, ano, Němci a patrně u Slováci pro něj pochopení neměli. Masaryk si nejspíš neuvědomil, že Evropu nepředělá a občanský stát podle vzoru USA - jsem Američan a dost se mu vytvořit nepovedl. Ale myslím, že tzv. útlak Němců k další válce nevedl, to bychom asi museli dodat větší problémy - reparace, Alsasko atd. Beneš by byl v normálních časech dobrý prezident, ale problémy, které musel řešit jak před válkou, tak v jejím průběhu mu nezávidím. Ono se to dneska dobře povídá, ale nažeňte miliony lidí na jatka ! Jak by ho nějakých pár zbylých  potomků soudilo potom ? Špatně odhadl Stalina ? Nevím, řekla bych, že možná dobře znal vlastní národ. I kdyby se Stalinovi nechtěl poddat, jak by asi řešil osud maličkého národa v době, kdy jsme byli každému šumafuk ? A ty jeho dekrety ? Nevím, jestli byl v té době čas na to, vážit a rozhodovat o každé německé rodině.  Nechat tu všechny ? Nechat je zvůli různých rudých komand povraždit ? Určitě by to jako první schytalo nevinní. Já si prostě myslím, že jsou někteří lidé na naši minulost moc přísní

Klička 7.11.2009 17:55

Re: Já jsem tedy pyšná na svůj

Někdo chytrý kdysi řekl :" Národ (stát), který není ochoten si svou svobodu vykoupit krví, nestojí za to aby ji měl". To je velká pravda, které by se zejména Češi měli učit, protože pokud nějakou svobodu kdy měli, vždy k ní přišli jako slepý k houslím.

PetrH 7.11.2009 18:23

Re: Já jsem tedy pyšná na svůj

Víte, ani mi moc nevadí, že to u nás v 1989 nevypadalo jako v Rumunsku. A pokud mluvíte o světových válkách, samostatnost jsme získali právě proto, že naši legionáři za ni bojovali a krváceli. O našich padlých za té druhé války se učívalo i ve škole, asi jste měl zrovna chřipku.Rv

silver -stříbrný 7.11.2009 18:28

Re: Já jsem tedy pyšná na svůj

R^  Petře H souhlasím s Vámi..... A myslím,že tu chřipku měl ,a pravděpodobně tu prasečí.

Klička 7.11.2009 18:41

Re: Já jsem tedy pyšná na svůj

Asi jste mne nepochopil. Našich legionářů i padlých ve válkách si vážím. Byli to ovšem všechno stateční a hrdí jednotlivci. Nebojovali  jako zástupci státu, ikdyž si to mysleli. Naše armáda jako zástupce státu nikdy otevřeně nevystoupila a jestli, tak to zase byli jen jednotlivci, kteří shodou okolností byli v armádě. V některých případech si sice myslím, že nevystoupila  zradou z nejvyšších míst (po mobilizaci před Mnichovem), ale to na věci nic nemění.

PetrH 7.11.2009 19:02

Re: Já jsem tedy pyšná na svůj

Naše legie za I. světové války bojovaly jako armáda vznikající Československé republiky. Aspoň si to mysleli nejen legionáři, ale i hlavy spojeneckých států, včetně Wilsona. Právě boj našich legií usnadnil dělení Rakousko-Uherska. Za II. světové války byly naše jednotky na východní i západní frontě v Evropě i na válčištích severní Afriky brány jako důkaz kontinuity Československé republiky, jako důkaz odhodlání podílet se na válce proti silám Osy. Naši vojáci a letci v Anglii měli na rameni nášivku Czechoslovakia, nebylo tam napsáno Nevím, za koho bojuji.:-/

Minutus 7.11.2009 22:17

Úspěch, co nám mohou závidět

čeho všeho jsme dosáhli beze zbraní.

. 7.11.2009 20:36

Re: Já jsem tedy pyšná na svůj

Kličko, ty jsi vůl. Jestli nám chceš  namluvit, že Češi se neumí rvát, že neumí bojovat, že jsou zbabělci, tak se ty kreténe projeď  českými vesnicemi a městy a v každé obci najdeš pomníky padlým bojovníkům. Buď jsi zlomyslný provokatér, nebo blb, který si nechal vnutit komplex méněcenosti od Doležalů a jiných, jemu podobných  poturčenců a zaprodanců.

Jura Jurax 7.11.2009 23:52

Re: Já jsem tedy pyšná na svůj

R^R^R^

Minutus 7.11.2009 16:36

Mimochodem - "polostát"

To je silná nadsázka, omluvitelná u básníka. Pokud se pan Doležal považuje za vědce, politologa, a tvrdí, že jsme polostát pak by nám měl vysvětlit, zda polostát znamená, že stát nemá v pořádku symboly, nebo co tím polostátem má na mysli. Ale možná je to jen takový rýpavý žvanílek a s vědcem nic společného nemá. Nebo se pletu já? Politologové nejsou vědci, ale jen taková přemoudřelí žvanilové?

Stanley 7.11.2009 16:49

Re: Mimochodem - "polostát"

R^R^R^>-

Klička 7.11.2009 18:00

Re: Mimochodem - "polostát"

Pokusím se o definici. Polostát je takový státní útvar, který nemůže na svém území uplatňovat svobodně své vlastní právo a je nucen zavádět, mnohdy nedobrovolně právo odjinud. V našem případě z EU. S panem Doležalem jako obvykle nesouhlasím, protože příčiny stavu vidím vždy jinde. Stejně jako v případě tomto.

Vlastizdar 7.11.2009 20:50

Re: Mimochodem - "polostát"

Doležal, poločech v polostátě.....

Minutus 7.11.2009 22:13

Re: Mimochodem - "polostát"

No, v tomto smyslu možná jako každý člen EU asi polostátem jsme ..

Gandalf 7.11.2009 18:03

Re: Mimochodem - "polostát"

"Politologové nejsou vědci, ale jen taková přemoudřelí žvanilové?" Kdzž vynecháte ten otazník na konci, tak je to přesné. :-D

Karel 7.11.2009 22:17

Re: Mimochodem - "polostát"

Doležal, poločech, polovědec v polostátě .. :-).

Martin 7.11.2009 16:30

no...

A pan Doležal, Pehe a jim podobní využívají každého státního svátku, aby Čechy trochu poplivali. Proboha, ruce pryč od nějakého nacionalistického šovinismu, aby proč - sakra - hledat pořád na nás nějakou špínu, abychom si dokázali, že jsme špatní Evropané, pomýlenci, burani, zabijáci Nemců... a vůbec příšerná zvěř, která by Evropě měla děkovat, že nás nechá žít na místě, kde žijeme už staletí.

Stanley 7.11.2009 16:24

Polostát bez ideje ?

Hnědý Doležal se zase hlásí ke své ideji! Pokud je tento muž rodilým Čechem, potažmo Pražákem, potom ovšem skutečně platí, že poturčenec horší Turka !To je opravdu případ novináře, který na svém vlastním národě "nenechá nit suchou!" Jen si kolikrát říkám, čeho tím chce dosíci? Svými provokacemi nás chce vychovávat a vylepšovat ? To sotva, zde asi platí: "Koho chleba jídáš, toho píseň zpívej !" Teď k jeho tvrzení, že stát by měl stát na nějaké ideji. S tím bych souhlasil, ptám se jen na jaké ideji stál stát, p. Doležalovi velmi blízký a jím nikdy nekritizovaný , totiž Grossdeutschland nebo chcete - li Grossdeutschesreich. Vím pochopitelně na jaké, ale s tím bych se já nikdy ztotožnit nemohl a proto raději budu žít a bránit malý český státeček bez ideje !!!