5.2.2023 | Svátek má Dobromila


Diskuse k článku

TWITTER: Proč se ho levice tolik bojí?

V současné době probíhá kampaň levicových organizací a politiků, kteří požadují, aby Twitter, nyní vlastněný Elonem Muskem, pokračoval v cenzurování nenávistných projevů a dalších „nepřijatelných“ příspěvků.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Vašíček 23.11.2022 9:40

Pěkně napsáno. V právním státě není třeba cenzury. Navíc, rád poznám, jaké kdo má názory. Pokud se bude bát cenzury, tak tyto názory bude skrývat, ale vnitřně se jimi řídí.

A to je mnohem nebezpečnější, než když to napíše přímo. Pak mu můžu vyjádřit svůj nesouhlas nebo se mu vyhnout.

A pokud jeho názory přerostou v trestný čin, tak není nic snažšího, než se řídit zákony a tyto vymáhat.

M. Pivoda 22.11.2022 17:54

Pokud si přečtu jen nadpis článku "TWITTER: Proč se ho levice tolik bojí?", usoudil bych že jen proto, protože na Twitter vsadil inovátor Elon Musk.

Ten člověk totiž dokáže svou inteligenci a pracovním výkonem skutečné divy. Nicméně střízliví lidé tuto činnost Elona Muska považují spíše za jeho rozptylování se (úkrok stranou) od jeho skutečné inovátorské práce - která by měla vyústit v přistání lidstva na planetě Marsu, a možná i budoucí osídlení Marsu.

M. Pivoda 22.11.2022 14:33

Cituji ze závěru článku:

"... Jedním ze znaků rozpolcenosti našeho národa je to, že o složitých otázkách tohoto druhu se málokdy diskutuje nezaujatě a inteligentně. Místo toho jsou lidé nuceni si vybrat stranu: jste pro Muska, nebo proti němu? Jste pro kontrolu projevů na internetu, nebo jste proti ní? ..."

Pamatujete tu minulou dobu?: Kdo nejde s námi, jde proti nám!

M. Pivoda 22.11.2022 14:37

"Kdo není proti nám, je pro nás", řekl Ježíš. Souviselo to s tolerancí, s tím, že když někdo chce věřit, ale pochybuje, není mu třeba bránit.

K. Tomek 22.11.2022 15:37

Úplně opačně to řekl Ježíš:

Matouš 12:30 B21

Kdo není se mnou, je proti mně; kdo neshromažďuje se mnou, rozptyluje.

M. Pivoda 22.11.2022 17:23

Druhá Ježíšova slova: "Kdo není se mnou, je proti mně.". Ježíš je vyslovil proti nařčení farizejů, že se spojil se satanem. Týkaly se jeho osoby

"Kdo nejde s námi jde proti nám" - toto heslo "ukradll" Klement Gottwald z bible, i když komunisté proti věřícím vystupovali. Ti, kteří nestáli ve stejné řadě, s komunisty, na to opravdu doplatlii - viz komunistické procesy či pronásledování disidentů.

Druhý Kristův výrok zase využil K. H. Frank, sudetoněmecký politik: " Kdo není s námi, je proti nám. Kdo je proti nám, bude rozdrcen. (v proslovu v prosinci 1939 na Staroměstském náměstí)"

citace z http://cs.wikiquote.org/

Závěr: Z toho plyne, že každé myšlenky se dá zneužít, když se vytrhne z kontextu a pronese v jiné situaci. Záleží také na tom, kdo a kdy ji vysloví.

M. Pivoda 22.11.2022 17:33

Wikipedia: Giorgia Meloni (born 15 January 1977) is an Italian politician who has been serving as the prime minister of Italy since 22 October 2022, the first woman to hold this position.

Před tím ale pronesla ohnivý projev ve španělské Andalusii. Řvala tam (na podporu jedné politické strany): "Je potřeba jasně říci ANO, nebo NE. Ano, tradiční rodině, Ne LGBT. Ano... Ne ..." a pokryla téměř všechna možná témata (inmigraci do EU, kapitalismus, řízení EU, .... )

Závěr: Těšte se na budoucnost, svět je dokonale rozeštvaný! Nebyly to tehdy jen výkřiky nějaké ojedinělé, bláznivé ženy.

K. Křivan 22.11.2022 19:51

Ano, tradiční rodině, Ne LGBT ! Na tom není nic špatného ! To říkám taky !

M. Pivoda 24.11.2022 14:07

No ano, tím provoláním ta dáma začínala.

Ale pak přidávala další a další požadavky. Chce změnit celý svět. To není špatný nápad, ale přes politické výkřiky je neproveditelný.

Dostal jsem její proslov (videozáznam) v příloze e-mailu, bohužel nemám webový odkaz.

I. Schlägel 22.11.2022 11:30

Je to těžké. Kromě běžné horké války samozřejmě existuje i bezskrupulózní informační válka. Máme tuto válku v rámci svobody slova a projevu ignorovat? Máme ignorovat lži? Opravdu si vystačíme pouze se soustavným vysvětlováním ve stylu "tak to nebylo, proběhlo to takto, protože..."? Babo raď.

P. Diviš 22.11.2022 14:05

Ignorovat ne. Vyvracet, pranýřovat, zesměšňovat ...

To čemu postižení obvykle říkají "mediální štvanice", ač je to obvykle jen prostý nesouhlas.

Ale necenzurovat, respektive cenzurovat jen velmi očividné, trestné výlevy. Protože cenzura je v͇e͇l͇m͇i͇ zneužitelná, jak můžeme vidět třeba na Seznamu, Ι-děsu, konec konců i vedle na Lidovkách, kde pod záminkou trollování nebo vulgarity cenzor maže n͇á͇z͇o͇r͇y͇, které se mu (jí) nelíbí a "banuje" autory.

M. Pivoda 22.11.2022 14:30

Berte, prosím, diskutujícího Karla Šebestu vážně, až se nebude stydět představit se zde vlastním jménem.

Představovat se zde klamavě jménem vynálezce hromosvodu (Prokopa Diviše) je od něj úžasná vulgarita.

R. Langer 22.11.2022 15:18

Ano, třeba ty hnusné prorusské weby (na kterých o Rusku nebylo ani slovo), že? Ty byste soudruzi cenzurovali okamžitě, co? :-P

J. Anděl 22.11.2022 15:36

Když diskutér výše píše "necenzurovat", tak to čtete jako "cenzurovat"? Zajímavé.

P. Diviš 22.11.2022 16:31

Soudružské, co jiného čekat od soudruha Langera. :-P

P. Sura 22.11.2022 15:25

Antisemitské, lživé, nenávistné a vulgární projevy vypovídají především o jejich autorovi a jeho příznivcích. Pokud jsou cenzurovány, němá ostatní diskutenstvo příležitost se seznámit se jmény či přezdívkami, se kterými nehodlá debatovat.

P. Sura 22.11.2022 15:31

Co by asi bylo přínosné, kdyby byla na diskusích obnovena možnost, kdy si diskutující sami mohou vybrat skupinu debatérů, kterou nechce na svém účtu pod daným článkem vůbec zobrazovat. Tak to fungovávalo za pana Stejskala na ACz.

P. Sura 22.11.2022 18:06

Zrovna jsem narazil na úžasný článek (blog) našeho soudobého Emanuela Moravce - Jiřího Paroubka o dalším vývoji války na Ukrajině. Kdyby to ACz smazalo, kdo by si ověřil, co je ten člověk za hovado?

V. Povolný 22.11.2022 10:13

Bojkotovat Twitter, pokud přestane cenzurovat? Zajímavá myšlenka, taková inovativní. Člověk by řekl, že bojkotovat by se měli ti, co cenzurují.

Jinak - obavy levice jsou pochopitelné. Twitter je rozšířená platforma s velkým politickým vlivem. Díky cenzuře levicová. Pokud se přestane cenzurovat, tak levice přijde o svoji "hlásnou troubu". A to se jí samozřejmě nelíbí. Ovšem nahlas to nikdo neřekne.

O. Musil 22.11.2022 10:18

Jaké pravicové názory jsou cenzurovány?

V. Povolný 22.11.2022 10:43

Cenzurovány jsou názory, které nejsou v souladu s oficiálním mainstreamem. Těžko je označovat jen jako pravicové. Správnější je nemainstreamové. A manistream je levicový, tam je to jasné.

O. Musil 22.11.2022 10:53

Nevím, klasická levice z osmdesátek a devadesátek je už asi v nenávratnu. A pro nové směry tak nějak chybí termíny, jenom nějaká více či méně hanlivá označení. Popravdě ale nevím, co přesně je na twitteru cenzurováno. Podle mě majitel jen reaguje na politické tlaky a případné žaloby. Viz např. Německo - až 5 mio. eur pokuty, pokud nebude závadný obsah smazaný do 24h. V EU musí FB odstranit nebo zamezit v přístupu k protiprávním příspěvkům nejen v dané zemi, ale i k těm „s rovnocenným obsahem (tj. natolik podobné, aby je dokázaly rozpoznat a vyfiltrovat automatické vyhledávací nástroje)“ v dalších zemích EU.

Závadný obsah je kromě klíčových slov většinou definován nějakým počtem bonzů, což je jistě vhodná platforma pro aktivisty, kteří jsou opravdu většinou levicoví nebo spíše všeobecně "progresivní".

V. Povolný 22.11.2022 11:30

Souhlas, pojem pravice a levice v původním významu těchto slov dnes už neezistuje. Ale i další pojmy ztrácejí svůj původní význam, jako liberalismus, liberální nebo i populismus, ze kterého se stala politická nadávka. Nebo i samotná cenzura. Je to takový orwellovský proces. Progresivismus je asi nejvýstižnější pojem pro tento politický směr (nebo směry), ale jeho charakter je levicový, některé metody jsou dokonce přímo komunistické.

E. Tkadlec 22.11.2022 12:23

Pokrokářství bylo odjakživa záležitostí levice. Odhazovat staré a zvádět nové pořádky. Pravicové pokrokáře si tak nějak neumím představit. Takže jde o to, jestli bude twitter blokovat pravicové konzervativce, kteří se pokrokářství postaví na odpor. Jestli se v rámci "boje s dezinformacemi" budou potírat pravicoví občané. Proto je tolik řevu.

O. Musil 22.11.2022 13:47

Kdo chce pokrok, není automaticky levičák. Spíš jde o pojetí svobody, rovnosti atd. Progresivisté a aktivisté mají sklon považovat svoje názory za ty jedině správné a rovněž ostatní tudíž potlačovat, protože jsou odlišné a tudíž chybné (to je skoro jako islám nebo marxismus).

E. Tkadlec 22.11.2022 15:21

Jistě, otázkou zůstává, o jakém pokroku se bavíme a co vlastně považujeme za pokrok. Ale o pravicovém revolucionáři jsem ještě neslyšel.

T. Kohout 22.11.2022 17:54

Mám soucit s lidmi, kteří se nechají manipulovat, čímkoli. Twitrem, Facebookem, špionážními službami, médii, televizí, politiky, vládou, opozicí atd.

J. Kalina 22.11.2022 9:39

Svoboda nespočívá v tom, že nějaký celosvětový Twiter či co dělá nebo nedělá cenzuru nebo u sebe nechce nějaké klienty. (i když i to zavání). Svoboda je v tom, že kdokoliv si může založit svoji platformu s jinými pravidly a přetáhnout tam uživatele a stát mu v tom nebude bránit.

Také si můžeme lebedit, že se jen cenzuruje a lže v TV, také by se mohla použít brutální síla a soudní procesy ala komouši. Aby si zase někdo moc nefandil, ony ty typy lidí co podporovali komunisty a dokonce prováděly procesy a vraždy jsou stále v populaci zastoupeny!

Až zakážou SPD a zavřou Babiše, budeme zhruba někde v roce 1946. A to výše zmíněné nemusím. Konec konců jak tak z médií sleduji, tak v USA s republikány a Trumpem je vhodně nakročeno a u nás veřejnoprávně podporováno. Ono i na té Ukrajině po Majdanu 2014 resp zima 2015 došlo k tomu, že ti co to tam vzali do rukou (navzdory slibu nových voleb prezidenta i parlamentu) to tam vzali tzv navždy a nikdy jinak. Jak se tady píše v jiném článku, nemusí vás zachránit ani to, že jste na správné straně. Nesmíte být ani náznakem možnou konkurencí pro vytvořenou (tvořící se) mocenskou pyramidou. Si ji nakreslete a zjistíte, že taková pyramida má velmi široký spodek, ale nahoře na špice je pouze jeden.

J. Anděl 22.11.2022 9:59

Já jsem si jí nakreslil a na špičce mám dva. Co s tím?

:-)

Ale vážně - každý je špičkou svého života.

K. Novák 22.11.2022 10:18

Proč by zakazovali SPD ? Čemu bychom se potom smáli?;-D