2.2.2023 | Svátek má Nela


Diskuse k článku

TWITTER: Proč se ho levice tolik bojí?

V současné době probíhá kampaň levicových organizací a politiků, kteří požadují, aby Twitter, nyní vlastněný Elonem Muskem, pokračoval v cenzurování nenávistných projevů a dalších „nepřijatelných“ příspěvků.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 24.11.2022 14:07

No ano, tím provoláním ta dáma začínala.

Ale pak přidávala další a další požadavky. Chce změnit celý svět. To není špatný nápad, ale přes politické výkřiky je neproveditelný.

Dostal jsem její proslov (videozáznam) v příloze e-mailu, bohužel nemám webový odkaz.

O. Vašíček 23.11.2022 9:40

Pěkně napsáno. V právním státě není třeba cenzury. Navíc, rád poznám, jaké kdo má názory. Pokud se bude bát cenzury, tak tyto názory bude skrývat, ale vnitřně se jimi řídí.

A to je mnohem nebezpečnější, než když to napíše přímo. Pak mu můžu vyjádřit svůj nesouhlas nebo se mu vyhnout.

A pokud jeho názory přerostou v trestný čin, tak není nic snažšího, než se řídit zákony a tyto vymáhat.

K. Křivan 22.11.2022 19:51

Ano, tradiční rodině, Ne LGBT ! Na tom není nic špatného ! To říkám taky !

P. Sura 22.11.2022 18:06

Zrovna jsem narazil na úžasný článek (blog) našeho soudobého Emanuela Moravce - Jiřího Paroubka o dalším vývoji války na Ukrajině. Kdyby to ACz smazalo, kdo by si ověřil, co je ten člověk za hovado?

M. Pivoda 22.11.2022 17:54

Pokud si přečtu jen nadpis článku "TWITTER: Proč se ho levice tolik bojí?", usoudil bych že jen proto, protože na Twitter vsadil inovátor Elon Musk.

Ten člověk totiž dokáže svou inteligenci a pracovním výkonem skutečné divy. Nicméně střízliví lidé tuto činnost Elona Muska považují spíše za jeho rozptylování se (úkrok stranou) od jeho skutečné inovátorské práce - která by měla vyústit v přistání lidstva na planetě Marsu, a možná i budoucí osídlení Marsu.

T. Kohout 22.11.2022 17:54

Mám soucit s lidmi, kteří se nechají manipulovat, čímkoli. Twitrem, Facebookem, špionážními službami, médii, televizí, politiky, vládou, opozicí atd.

M. Pivoda 22.11.2022 17:33

Wikipedia: Giorgia Meloni (born 15 January 1977) is an Italian politician who has been serving as the prime minister of Italy since 22 October 2022, the first woman to hold this position.

Před tím ale pronesla ohnivý projev ve španělské Andalusii. Řvala tam (na podporu jedné politické strany): "Je potřeba jasně říci ANO, nebo NE. Ano, tradiční rodině, Ne LGBT. Ano... Ne ..." a pokryla téměř všechna možná témata (inmigraci do EU, kapitalismus, řízení EU, .... )

Závěr: Těšte se na budoucnost, svět je dokonale rozeštvaný! Nebyly to tehdy jen výkřiky nějaké ojedinělé, bláznivé ženy.

M. Pivoda 22.11.2022 17:23

Druhá Ježíšova slova: "Kdo není se mnou, je proti mně.". Ježíš je vyslovil proti nařčení farizejů, že se spojil se satanem. Týkaly se jeho osoby

"Kdo nejde s námi jde proti nám" - toto heslo "ukradll" Klement Gottwald z bible, i když komunisté proti věřícím vystupovali. Ti, kteří nestáli ve stejné řadě, s komunisty, na to opravdu doplatlii - viz komunistické procesy či pronásledování disidentů.

Druhý Kristův výrok zase využil K. H. Frank, sudetoněmecký politik: " Kdo není s námi, je proti nám. Kdo je proti nám, bude rozdrcen. (v proslovu v prosinci 1939 na Staroměstském náměstí)"

citace z http://cs.wikiquote.org/

Závěr: Z toho plyne, že každé myšlenky se dá zneužít, když se vytrhne z kontextu a pronese v jiné situaci. Záleží také na tom, kdo a kdy ji vysloví.

P. Diviš 22.11.2022 16:31

Soudružské, co jiného čekat od soudruha Langera. :-P

K. Tomek 22.11.2022 15:37

Úplně opačně to řekl Ježíš:

Matouš 12:30 B21

Kdo není se mnou, je proti mně; kdo neshromažďuje se mnou, rozptyluje.

J. Anděl 22.11.2022 15:36

Když diskutér výše píše "necenzurovat", tak to čtete jako "cenzurovat"? Zajímavé.

J. Anděl 22.11.2022 15:33

Ne, liberál v původním smyslu slova je proti jakékoliv cenzuře.

P. Sura 22.11.2022 15:31

Co by asi bylo přínosné, kdyby byla na diskusích obnovena možnost, kdy si diskutující sami mohou vybrat skupinu debatérů, kterou nechce na svém účtu pod daným článkem vůbec zobrazovat. Tak to fungovávalo za pana Stejskala na ACz.

J. Anděl 22.11.2022 15:26

Ano. A pak lidi, co se bojej, že při probíhající pandemii dostanou covid. Ale to se ani jedno netýká současné vlády.

A ani jedno to hospody apriori nepoložilo. Samozřejmě mnohý krachly a dneska mnohý další krachnou díky rostoucím cenám. Ovšem nevidím tam nějakou snahu zrušit hospody jako místo, kde si lidi mohou svobodně vyměňovat názory (jako třeba toho Twitteru, abychom se podrželi tématu, v rámci kterého debatujeme).

P. Sura 22.11.2022 15:25

Antisemitské, lživé, nenávistné a vulgární projevy vypovídají především o jejich autorovi a jeho příznivcích. Pokud jsou cenzurovány, němá ostatní diskutenstvo příležitost se seznámit se jmény či přezdívkami, se kterými nehodlá debatovat.

E. Tkadlec 22.11.2022 15:21

Jistě, otázkou zůstává, o jakém pokroku se bavíme a co vlastně považujeme za pokrok. Ale o pravicovém revolucionáři jsem ještě neslyšel.

R. Langer 22.11.2022 15:18

Ano, třeba ty hnusné prorusské weby (na kterých o Rusku nebylo ani slovo), že? Ty byste soudruzi cenzurovali okamžitě, co? :-P

R. Langer 22.11.2022 15:16

Jestli "liberál" podporoval cenzuru, tak je to v současném smyslu toho slova. :-/

R. Langer 22.11.2022 15:13

Třeba nekuřáci. Ti se jich dřív báli. Teď prý chodí do hospod mnohem častěji, než dříve. Jenom nevím, proč jim je teda na těch dědinách zavřeli. ;-D

M. Pivoda 22.11.2022 14:37

"Kdo není proti nám, je pro nás", řekl Ježíš. Souviselo to s tolerancí, s tím, že když někdo chce věřit, ale pochybuje, není mu třeba bránit.

M. Pivoda 22.11.2022 14:33

Cituji ze závěru článku:

"... Jedním ze znaků rozpolcenosti našeho národa je to, že o složitých otázkách tohoto druhu se málokdy diskutuje nezaujatě a inteligentně. Místo toho jsou lidé nuceni si vybrat stranu: jste pro Muska, nebo proti němu? Jste pro kontrolu projevů na internetu, nebo jste proti ní? ..."

Pamatujete tu minulou dobu?: Kdo nejde s námi, jde proti nám!

M. Pivoda 22.11.2022 14:30

Berte, prosím, diskutujícího Karla Šebestu vážně, až se nebude stydět představit se zde vlastním jménem.

Představovat se zde klamavě jménem vynálezce hromosvodu (Prokopa Diviše) je od něj úžasná vulgarita.

J. Anděl 22.11.2022 14:28

Sorry, pane Kotazi, ale opravdu jste ani jednou nevysvětlil, jak se projevuje, že se dnešní vláda bojí hospod. Opravdu ne. Několikrát jste zopakoval, že to tak je, ale ani jednou jste nenapsal, jak se to projevuje. Akorát jste frustrovaně přešel na tykání, blahopřeji.

H. Kotaz 22.11.2022 14:22

stojíš si na dlouhým vedení, několikrát

P. Diviš 22.11.2022 14:05

Ignorovat ne. Vyvracet, pranýřovat, zesměšňovat ...

To čemu postižení obvykle říkají "mediální štvanice", ač je to obvykle jen prostý nesouhlas.

Ale necenzurovat, respektive cenzurovat jen velmi očividné, trestné výlevy. Protože cenzura je v͇e͇l͇m͇i͇ zneužitelná, jak můžeme vidět třeba na Seznamu, Ι-děsu, konec konců i vedle na Lidovkách, kde pod záminkou trollování nebo vulgarity cenzor maže n͇á͇z͇o͇r͇y͇, které se mu (jí) nelíbí a "banuje" autory.

O. Musil 22.11.2022 13:47

Kdo chce pokrok, není automaticky levičák. Spíš jde o pojetí svobody, rovnosti atd. Progresivisté a aktivisté mají sklon považovat svoje názory za ty jedině správné a rovněž ostatní tudíž potlačovat, protože jsou odlišné a tudíž chybné (to je skoro jako islám nebo marxismus).

Z. Lapil 22.11.2022 12:40

Jo, různé složení... Mám za to, že výrobek daného názvu musí být normově stejný všude, neboli nejde jen o složení ale o recept. Ostravská klobása budiž stejná v Ostravě i v Plzni. Nebudiž bráněno výrobě buřta "Ostravská klobása Babiš" nebo Plzeň nebo cokoliv, má-li výrobce za to, že je to nějak vylepšený (klidně sójou a proto levnější) recept. V mezinárodním měřítku už je totožnost diskutabilní; onehdy jsem mluvil s Bulharem dlouhodbě žijícím v česku, a ten mi při jakémsi receptu složitě vysvětloval, že když říká máslo, nemyslí tím olej.

Z druhé strany: budete-li mít náladu, zkuste najít výrobce perníku NEsídlícího v Pardubicích a výrobce Hořických trubiček NEsídlícího v Hořicích.

Inu, zamotané to opravdu je. Dnes je tu v nějakém článku klíčové slovo nuance; což je přesně to, co zákon neumí, nechce-li se stát nepoužitelně gumovým nebo stejně nepoužitelně podrobným čili nepřehledným.

Jak pravil Mládek v jedné pohádce: Nebudu se rozčiLOvat.

E. Tkadlec 22.11.2022 12:23

Pokrokářství bylo odjakživa záležitostí levice. Odhazovat staré a zvádět nové pořádky. Pravicové pokrokáře si tak nějak neumím představit. Takže jde o to, jestli bude twitter blokovat pravicové konzervativce, kteří se pokrokářství postaví na odpor. Jestli se v rámci "boje s dezinformacemi" budou potírat pravicoví občané. Proto je tolik řevu.

J. Anděl 22.11.2022 11:48

Ano s tím souhlasím a popsal jste to dobře.

Budu trochu spekulovat pro doplnění celého obrazu: velkým řetězcům se může hodit podpořit (či aspoň neblokovat) návrh na unifikovaný tvar okurek. Což jako vedlejší (zamýšlený či nezamýšlený) efekt zkomplikuje život malým zemědělcům. A když jsou zničení, velký řetězec slavnostně přijde s akcí proti plýtvání a začne prodávat křivé okurky ve speciální kategorii.

Když ale přijdete s normou, která platí pro velký obchod a neplatí pro malý, způsobí to nespravedlnost. Buď obecnou, nebo minimálně na hranici té velikosti. Příkladem budiž absurdita se zákazem prodeje o státních svátcích pro obchody nad 200m2.

Takže lépe bez norem. Což se zase nelíbí všem, protože absence nějakého tlaku vede k u nás nepopulárnímu odlišnému složení pod stejným názvem v různých zemích prodávaného zboží. Tedy takové to téma, že korporátní hypermarkety prodávají stejný jogurt s různým složením v ČR nebo v Německu. A s ohledem na ceny radši prodávají polské nebo jiné produkty než české. A pak třeba národnostně orientovaní jedinci, kterým toto vadí, vymýšlejí normy, vynucující na korporacích prodávat a) stejné zboží jako v tom Německu, b) prodej X% zboží pocházejícího z ČR. Což je opět diskriminace a mám pocit, že ten reálný návrh taky počítal s velikostí obchodu. Ale zase už v tom návrhu bylo lhostejné, jestli to měly být produkty malého českého zemědělce nebo toho Agrofertu (já jinou českou velkou potravinářskou firmu z hlavy neznám).

Tak je to pořád zamotané, co vlastně z toho vybrat.

Příspěvky na obědy v případě státních resp. soukromých škol - to jsem nevěděl a to je taky dost divné, souhlasím.

I. Schlägel 22.11.2022 11:30

Je to těžké. Kromě běžné horké války samozřejmě existuje i bezskrupulózní informační válka. Máme tuto válku v rámci svobody slova a projevu ignorovat? Máme ignorovat lži? Opravdu si vystačíme pouze se soustavným vysvětlováním ve stylu "tak to nebylo, proběhlo to takto, protože..."? Babo raď.