19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Ziskuchtivé neziskovky

Svět se mění před očima. Nic není, jak bývalo. Třeba minulý týden se manžel chtěl s dětmi po dlouhé době dívat na televizi s tím, že jim ukáže „pohádku pro dospělé“ Vinnetoua: divoký západ, střílečky, dobro vítězící nad zlem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Vyšata 23.1.2017 14:39

Re: Stačilo by chtít řádné vyúčtování

Stát má problém zkontrolovat jestli povinné údaje podávají firmy, natož aby mámil z desetitisíců neziskovek účetnictví. Ono by stačilo na místa která poskytují ty miliardy dosadit kvalitní vedení. Akcelerace vzniků neziskovek je přímo úměrná vysokému výstupu absolventů fakult, kde se učí vnucovat DOBRO. Protože absolventi takových fakult jsou v reálném životě až na vyjímky nepoužitelní, zakládají nebo se cpou do neziskovek.

Takže, jestli nalezne odvahu nějaká strana a veřejně oznímí, že šáhne do oblasti těch ožíračů státu, musí začít od škol. Nejlépe tak, že humanitární části vysokých škol dostanou do štrozoku třetinu peněz co dostávají a adepti na studium v takových oborech si první semestry zaplatí ze svého.

S. Malý 23.1.2017 14:53

Re: Stačilo by chtít řádné vyúčtování

No jo, kdo je to učí? Není chyba v těch učitelích? V osnovách?

Včera jsem na ČT24 poslouchal diskusi (kolem 21.45) o tom, jestli můžu zveřejnit fotku zloděje, který mne okradl. Odpověď byla právnicky neurčitá, ale řekl bych, že zněla NE.

Je to jako v tom trapném bonmotu k hledané dívce:

Pošlete záznamy z kamer,“ vyzývá veřejnost policie.

Poté, co bude dívka nalezena, budou záznamy předány k šetření a pokutě ÚOOU.

M. Prokop 23.1.2017 16:18

Re: Stačilo by chtít řádné vyúčtování

Sám zveřejnit nesmíte, policii poskytnout smíte.

Je to pitomost, ale je to tak.

P. Zácha 23.1.2017 12:13

ohle jsou neziskovky, které dostali za rok 2014 víc než 50 m

http://hlidacipes.org/wp-content/uploads/2016/01/Tabulka-9-dotace-nad-50-mio.png

P. Zácha 23.1.2017 12:08

Oficiální data...než se zde budou šířit fámy

https://www.vlada.cz/assets/ppov/rnno/dokumenty/rozbor_2012_prilohy_pro_web.pdf

Dělá se zpětně, proto nejnovější data, která jsem sehnal byla za roky 2012 a 2013. Zejména doporučuji Vaší pozornosti tabulku "P1_1.1: Poměrové ukazatele státního rozpočtu podle odvětví dle dotačního titulu," ze které je patrné, že přes 40% všech dotací na neziskovky jde do sportu. Jestli je to dobře nebo špatně nechám na vašem uvážení, ale když se začne dorážet na neziskovky, o skrouhnutí těchto výdajů zpravidla nikdo nemluví.

P. Zácha 23.1.2017 11:44

Deset největších neziskovek v ČR

1.Fotbalová asociace České Republiky Roční dotace: 337 milionů Kč

2.Česká unie sportu Roční dotace: 155 milionů Kč

3.Člověk v tísni Roční dotace: 145 milionů Kč

4.Český atletický svaz Roční dotace: 141 milionů Kč

5.Horská služba ČR Roční dotace: 128 milionů Kč

P. Zácha 23.1.2017 11:44

Re: Deset největších neziskovek v ČR

6.Český olympijský výbor Roční dotace: 118 milionů Kč

7.Český svaz ledního hokeje Roční dotace: 117 milionů Kč

8.SPORTOVNÍ AREÁL PRAHA Roční dotace: 117 milionů Kč

9.Slezská diakonie Roční dotace: 106 milionů Kč

10.Český tenisový svaz Roční dotace: 100 milionů Kč

P. Zácha 23.1.2017 11:45

Re: Deset největších neziskovek v ČR

Realita je trochu jiná, co?

M. Prokop 23.1.2017 12:03

Re: Deset největších neziskovek v ČR

Té Horské službě bych ty peníze přál, ostatní ať si svá hobby platí stejně tak, jak si je platím já.

Ś. Svobodová 23.1.2017 12:26

Re: Deset největších neziskovek v ČR

naprosto souhlasím.

B. Michal 23.1.2017 13:07

Re: Deset největších neziskovek v ČR

I ta Slezská diakonie?

Ta totiž (nejen) za ty peníze poskytuje sociální služby, které stát sice chce, ale nemá na to vlastního poskytovatele.

Podívejte se, co všechno dělají: http://www.slezskadiakonie.cz

M. Prokop 23.1.2017 14:11

Re: Deset největších neziskovek v ČR

Když mi stát nesebere prachy daněmi a nerozfrcá je na pitomosti, zbyde něco ode mne i na Slezskou nebo i jinou diakonii. Ale nejdřív se mrknu, jak velké procento jde na aparát a kolik na vlastní služby.

J. Jurax 23.1.2017 19:08

Re: Deset největších neziskovek v ČR

Asi tak.

J. Chaloupka 23.1.2017 11:23

Má pravdu, předsedo!

Před několika lety jsme založili občanské sdružení. Podle tehdejšího práva na to stačili tři lidé z nichž pouze jeden (!) musel mít více než 18 let. Takže stačilo já a naše dvě kočky. Na jméno nic nikdo nedá, ale pokud se zaštítíte sdružením, to je jiná. Nikdo se nikdy nezeptal, kolik mělo to sdružení členů. Dnes je již zrušeno. To bylo na vyzkoušení reality.

Ś. Svobodová 23.1.2017 11:33

Re: Má pravdu, předsedo!

Dneska je to dost papírování, ale za ty prachy to stojí. Teda - jako dobrovolní hasiči dostanete kulový. Ale jako Sdružení za práva krtonožky obecné máte velkou šanci na balík.

A. Alda 23.1.2017 11:08

Velmi přesně napsáno.

Ale ony i to "opravdu slušné" a "charitativní" neziskovky natahují ruce ke státu, krajům a obcím a berou, jak se dá. A peníze vynakládají podle svých vlastních představ způsobem, který by jim daňoví poplatníci, jejichž peníze rozhazují, rozhodně neschválili.

Svého času jsem z ne velké dálky pozoroval útoky charitatitvních neziskovek na městský podnik sociálních služeb v jednom městě. Při rozboru se ukázalo, že ten městský podnik je ekonomicky mnohem efektivnější - za stejné peníze "obhospodařil" mnohem více klientů než několik "neziskovek", které na stejnou činnost dostávaly peníze od magistrátu.

Takže nejen ty zjevně vyžírkovské a ty politické "neziskovky" jsou neoprávněným upírem veřejných financí.

Obzvlášť dokonale to už dávno mají promakané ekoteoristi. Ti mají své ekoteroristické organizace a vedle toho různé "zelené nadace". Šéfové těch lokálních ekoteroristických buněk nepracují, ale aktivně bojují proti veřejným i soukromým projektům. A vybírají "nevšimné", které teče do těch "zelených nadací". Tyto nadace mívají režiji 65 - 75 %, což jsou peníze placené členům správní a dozorčí rady. A kdo že to v těch radách sedí? No přece ti ekoterorističní aktivisté. Zbylé peníze z nadací jdou na "brigády ve prospěch životního prostředí" a na "propagační materiál". Tedy prostřednictvím brigád si platí "kanónenfutr", který pak chodí na různé demonstrace a pod. A propagační materiál jsou všeliké ty agitky a demagogie a také transparenty na demonstrace a řetězy na přivazování se ke stromům a pod. A ještě z toho platí advokátské palmáre za znemožňování realisace veřejných i soukromých investic právní cestou.

J. Schwarz 23.1.2017 11:24

Re: Velmi přesně napsáno.

Většina "neziskovek" jsou mafiánské racketeerské gangy v politicky korektním kabátě.

J. David 23.1.2017 10:47

Nezisková organizace...

Co to vlastně dnes znamená "nezisková organizace" (dříve to byli včelaři, zahrádkáři, myslivci, dobrovolní hasiči, armáda spásy, charita...), pouze změť parazitů (dnes jsou řádově stovky neziskovek s obskurním posláním). Všici hrkají jenom kasou, jak za Protektorátu na "Winterhilfe" (nezažil jsem, pouze čerpám z vyprávění rodičů), prachy si rozdělili organizátoři sbírky, a "unserem tapferen Soldaten" zaslali do mrazu seprané fusekle a prořídlé podvlíkačky. S těmi dnešními "neziskovkami" to bude asi také tak. Dříve jsem nějaké to kilčo na "dobročinnost" poskytl, ale v tom dnešním bordelu neposkytnu ani "vorla", a že těma kasama furt hrkají. Jako "prduch" jsem i daňový poplatník, to je těm parizitům v globálu ten "státní cecek" 11-14 Mld. Kč/rok málo, ještě tou kasou musí hrkat? Prý není neziskovka, jako neziskovka, bon, ale jak má dnes našinec poznat v té změti neziskovky "pomáhající, nikolivěk parazitující"? Proto jsem se oprostil od "chiméry" dobročinnosti, abych sám sebe nedohnal ve stav "člověka v tísni", díky třeba Pánkově neziskovce "v plísni". Dobrodinní lze provovozovat pouze v případě, kdy se donátor nevystavuje sebezničení. Migrace, Cikáni, engeméti v souručenství s neziskovkami, platit si klasickou občanskou sebevraždu, potažmo i fyzickou likvidaci? Pouze blbý hostitel si nasadí symbionty, jehož blbí symbionti ho vyžerou tak, až zhyne. Musulman není až tak blbý symbiont, z hostitele udělá "kafira". Klasicky vyžíraného otroka penetruje tím, že ho až tak totálně nevyžírá, pouze si bere "džisju". Kdo by také jinak na "effendi of muslim" pracoval, že? Musulmany jsem poznal na kolejích v roce 1971, dobytci a násilníci (tehdá ze spřátelených zemí). Pokud dostal musulman pořádně po hubě, žvástl Bismillah, a byl krotkej. Pokud po hubě nedostal, stal se roztahovačnej. A to je ten princip, nejprve musí musulman dostat "kančíkem" nářez, pak ví, že evropan je stejný, jako mullah v jeho domovině. Tihle "lidskoprávníci" degenerují myšlení a činy musulmanů. Stačí bič.

M. Čihák 23.1.2017 10:44

r8d budu neziskový

pokud mi někdo dá na provoz 4-5milionů ročně, milerád žádný zisk nevytvořím, náklady za leasing vily a auta dám transparentě do nákladů a 500kč měsíčně pošlu na vzdělávání adoptované holčičky v Etiopii. Možná tam i zajedu a do Lidé a Země dám pár fotek o životě místních a jejich boji se suchem.

M. Prokop 23.1.2017 10:00

1*

"Barnevernet, která se dopouští na dětech za nečinnosti a přihlížení státu jednoho přehmatu za druhým"

To by bylo ještě dobré, kdyby za nečinnosti a přihlížení. To by se skoro každý či každá mohl na Barnevernet zvesela vykakat. Norský stát aktivně spolupracuje, policií a soudy.

P. Vaňura 23.1.2017 10:00

Ještě něco ze života, je to už 10 let. Jedna paní, co

má mentálně postižené dítě se připojila k neziskovce, pečující o postižené. Když ale slyšela vyjádření šéfa této bohulibé instituce "Ještě, že máme ty mentály, na to stát alespoň něco dá," tak tuto organizaci opustila!

F. Navrátil 23.1.2017 9:39

Výsledek nula

Základním problémem neziskovek je, že dostávají peníze ze státních nebo obecních rozpočtů a neprovádějí evaluaci, tedy vyhodnocení účinnosti. V České republice je asi 400 neziskovek, které se zabývají podporou a začleňováním romského etnika. Jaký je výsledek jejich působení? Neví se. Jak byly využity přidělené prostředky? To je nejasné. Tyto neziskovky alespoň předstírají nějakou činnost. Ale jsou neziskovky, jako např. Evropské hodnoty, které nic nepřestírají a fungují jako oddělení špinavých triků politických strany a zájmových skupin.

P. Vaňura 23.1.2017 9:48

Dvě novinové zprávy dohromady

1) V Ostravě bylo založeno sdružení několika neziskovek xyz, které se mají zabývat integrací Romů. Na to mají vyčleněnu miliardu Kč.

2) V Ostravě bylo založeno sdružení neziskovek xyz. Jejich cílem je začleňování Romů. Do programu je začleněno 100 Romů!

V. Braun 23.1.2017 9:51

Re: Dvě novinové zprávy dohromady

Odkaz na ty novinové zprávy máte?

P. Vaňura 23.1.2017 9:55

Nemám, musel byste hledat asi dva roky dozadu

V. Braun 23.1.2017 9:59

Re: Nemám, musel byste hledat asi dva roky dozadu

Zapátral jsem a našel toto, kde se píše o miliardě korun. Ale také se tam píše, že je to program do roku 2020, takže těžko ještě mohlo proběhnout jeho vyhodnocení.

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/experiment-s-romy-prijde-ostravu-na-miliardu-korun/r~8e624a2614d211e391c1002590604f2e/?redirected=1485161894

P. Vaňura 23.1.2017 10:08

Re: Nemám, musel byste hledat asi dva roky dozadu

Projekt, který v případě úspěchu vytrhne z nuzných podmínek na okraji

společnosti, letargie a nezájmu o práci za čtyři roky asi stovku lidí,

není levný...

To je z téhož článku. Obdivuji Vás, že jste to našel, ale toto už je třetí článek, není totožný se žádným z těch dvou.

M. Prokop 23.1.2017 10:01

Re: Výsledek nula

Z přidělených prostředků žijí profesionální Romové.

Na cikány se nedostane (což je spíš dobře).

J. Pražák 23.1.2017 9:21

I bývalí politici se přisají na finance ziskovek

Např. bývalý ministr Ruml, velký bojovník za "svobodu", je prý také ve vedení jisté "(ne)ziskovky"....

J. Vlček 23.1.2017 8:52

Paní Šichtařová,...

...díky. Opět skvělý článek. Přesná trefa do černého.