30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Zastavme rouškové blouznění

Všichni máme agendy kolem covid-19 plné zuby. Zařekl jsem se, že už o té problematice nebudu psát, abych k tomu nepřispíval. Minulý týden jsem ale nabral dva tak silné podněty, že to rozhodnutí poruším.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Kanda 8.9.2021 8:16

Jenže tady se nasazuje čepice dospělým lidem. A na to nikdo nemá mít právo. Co je vám po tom, když já si vyberu ten zánět středního ucha?

M. Šejna 8.9.2021 8:45

Pokud se pak budete léčit na vlastní náklady a nebudete zabírat lůžko v nemocnici, pak nám po tom nic není.

No a pokud byste tím zánětem nakazil i okolí, tak pokud uhradíte i lečení těch vámi nakažených, tak je vše ok.

R. Langer 8.9.2021 9:32

Správně, pokud ovšem VY se budete léčit na vlastní náklady při komplikacích po očkování neotestovanou vakcínou, a budete hradit následky těch které nakazíte, i když jste očkovaný (protože si kvůli tomu nedáte pozor), nemám problém hradit si náklady na léčení vlastní chřipky.

Na ten acylpyrin a čaj s citronem ještě mám, demagogu Šejno! :-P

M. Kanda 8.9.2021 11:07

Pane Šejno, ty vlastní náklady už na mě nikdy nezkoušejte. Dokud mě stát pod hrozbou sankcí nutí platit zdravotní pojištění, tak také bude v případě potřeby platit. Současný systém financování zdravotnictví jsem si nevymyslel, nesouhlasím s ním, ale když už tu je, tak z něho nemůžete lidem upírat úhrady.

J. David 8.9.2021 13:39

On ten pan Šejna je veselý zelený šprýmař typu brouka Pytlíka. Bláznům se neodporuje, bylo by to jako "házení hrachu na stěnu" nebo "perel sus scorfa". Pan Šejna, včetně znamenitého rétora v kompilaci webových odkazů pana P.Rady, si melou furt svoji demogagickou zelenou mantru, jako otec Torquemada z Huelvy na heretiky ŘKC. Inkviziční zelená verbální tortura, kdo oponuje, je spratek, že pane Šejno? Víte, jste mi u řiti, ale i s degeneráty lze "hodit řeč", abych věděl, co od dementů lze očekávat.

M. Mucha 8.9.2021 17:05

Správně pane Šejno. Stejně tak bych nechal uhradit náklady na léčení kuřáky, alkoholiky, obézní, řidiče, cyklisty, lyžaře, bruslaře... Už vám došlo, co jste vyplodil za blbost?

P. Vychodil 8.9.2021 9:50

až potkám ženskou s čepicí v létě, budu vědět, á...Varadinková !

J. Jirka 8.9.2021 10:02

Klíčové je to "když venku fouká". Čepice i rouška se nasazuje podle potřeby, nikoli na rozkaz.

Ještě nedávno byly roušky podle vyjádření vrchních rouškomilů zdraví nebezpečným prostředkem, který by se měl používat jen zcela vyjímečně.

2018: "... roušky mohou být nejen neúčinné, ale dokonce i našemu zdraví nebezpečné..."

Ś. Svobodová 8.9.2021 10:39

Tak tak. My jsme jako malé děti, nemáme znalosti a nepřemýšlíme a proto nám vy a vám podobní budete říkat co smíme a nesmíme a trestat nás v našem zájmu když neposlechneme. Kde už jsem tohle zažila?

M. Varadinková 8.9.2021 13:46

Co si to vymýšlíte? Pravdu máte v tom, že nepřemýšlíte. Zbytek Vašeho příspěvku je čirá vyfabulovaná lež.

D. Zítko 8.9.2021 7:43

Naprostý souhlas, neskutečná buzerace, u dětí o to větší!

V. Dosoudil 8.9.2021 8:32

A jak se tu v diskuzi svědkové covidovi rozběsnili. Rozumný, věcně pojatý článek zabral jako červený hadr. Jejich vinou s přihlouplou oddaností se buzerace nikdy nezbavíme.

R. Vacek 8.9.2021 7:21

Je vidět, že někdo stále nechápe, že na výběr máme celkem neobtěžující prostředky ochrany (jako respirátory a očkování), nebo prostředky, které nás poškozují více (zavřené provozovny, školy, ...).

A kvůli těm nechápajícím stoupá pravděpodobnost, že se budou používat ty obtěžující způsoby omezující šíření viru.

Ten naočkovaný se těžko bude radovat z toho, že kvůli nenaočkovaným nefunguje normálně nemocnice nebo škola.

M. Kanda 8.9.2021 8:01

Jste demagog. Na výběr máme ještě třetí možnost. Nechat věcem volný průběh. Kdo chce, ať se chrání (rouškou, očkováním ...). A kdo nechce, nechme ho být. Je sám svého štěstí strůjcem.

Jediné co nás má zajímat, je volná kapacita nemocnic.

R. Vacek 8.9.2021 8:08

Časem to samozřejmě dospěje do další chřipky, ale než se tak stane, není moc rozumné k tomu přistupovat jako k chřipce.

M. Kanda 8.9.2021 8:15

To je váš názor. Ten můj je odlišný. Vy nepovažujete za správné, abychom se chovali každý podle to svého?

Chcete-li se covidu bát více než chřipky, klidně to dělejte. Ale mě do toho netahejte.

R. Vacek 8.9.2021 10:18

V řadě oblastí se nemůžeme chovat jak chceme, ale musíme brát ohled na ostatní.

V tom měl oproti nám výhodu třeba Robinson, který mohl dát své svobodě volný průchod a nemusel se na nikoho ohlížet.

Ś. Svobodová 8.9.2021 10:45

Ti ostatní mají naprosto stejnou možnost volby.

R. Vacek 8.9.2021 13:26

Pokud jsou bezohlední, tak ano. I když v řadě oblastí narazí na odpor okolí.

P. Podhrázský 8.9.2021 8:53

Když už jsme prý promořeni ze skoro 90 procent, tak je opravdu povinné nošení roušek nutné???

R. Langer 8.9.2021 9:32

Není. Je to absolutní nesmysl.

R. Vacek 8.9.2021 10:13

Pravděpodobně nejsme promořeni mutací delta. A s proočkovaností to taky není zrovna moc slavné. Katastrofa z jara se asi opakovat nebude, ale stále máme půl miliónu nenaočkovaných seniorů a nákaza deltou vede k 2x vyšší šanci, že člověk skončí v nemocnici (a pak pravděpodobně i v krematoriu).

Ś. Svobodová 8.9.2021 11:06

Prodělání covidu je ochranou i před deltou. Těch nejrizikovějších 75+ je očkována většina (ÚZIS). Pravdou je, že očkování není příliš účinné a proto virus bude muset chytit ještě tak desetina populace.

J. Dostál 8.9.2021 7:17

Jak lehce lze vypustit větu: "Není žádný objektivní důvod to nařizovat všem." Ve stejném duchu, ale již o trochu lépe by šlo vyslat repliku: "Autor něco nepochopil."

J. Hejna 8.9.2021 9:12

Nesmysly se dají jen obtížně pochopit, pane Dostále.

M. Mucha 8.9.2021 6:15

Je to přímo neskutečný blbákov. Šikana, vyhrožování, vydírání.;-€

K. Machala 8.9.2021 3:41

Ano. K tomu údaje z Izraele za srpen ukazují, že zemřelo v maxvax zemi 606 lidí s covidem, zatímco před rokem bezvax to bylo 400+. Struktura srpen2021, třetina zemřelých s covidem nevax, 2proc 1 dávka vax, 56% 2dávky vax, 11% tři dávky vax. Do skupiny se 3 dávkami se nepočítají ti 3dávkoví, kteří 3. dávku dostali jen 7 a méně dnů před smrtí. Mizerná účinnost, žádná studie o dlouhodobé bezpečnosti přesahující 6 měsíců, přesto stále iracionálnější víra někt politiků v Tečku. Nevidí, neslyší, a diskriminací, např FR IT úplně zblbli, asi strach ze skutečných vládců světa. Takže roušky sice ve škole nesmysl, ale hrozí horší věci, vládám vládne někdo jiný a ten chce vyšší vývar, v horším pak něco horšího..