26.5.2022 | Svátek má Filip


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Zastavme rouškové blouznění

Všichni máme agendy kolem covid-19 plné zuby. Zařekl jsem se, že už o té problematice nebudu psát, abych k tomu nepřispíval. Minulý týden jsem ale nabral dva tak silné podněty, že to rozhodnutí poruším.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Dvořák 8.9.2021 22:24

Nemám pocit nesmrtelnosti, jen mám 90% naděje že neumřu hned, jak se nakazím. Rád bych to dotáhl na 90 jako moji dědové.

Raději nemluvte o pitomcích, mohlo by to být na vás.

J. Vintr 8.9.2021 23:31

To jestli dožijete, záleží na spoustě okolností. Očkování v tom nehraje buď žádnou roli, nebo možná negativní.

M. Dvořák 8.9.2021 23:46

Když myslíte, proč bych se s vámi hádal. Že. ;-)

J. Jirka 8.9.2021 14:26

Nejvíc se mi líbí, jak pěkné, dlouhé a souvislé projevy na téma očkování dokáží antivaxeři těsně před smrtí pronášet. A přitom ještě stačí lapat po dechu a nebo za ně dokonce dýchá stroj.

> Ale stejně, jak to, že neřeknou "Očkování je zlo a jsem rád že za boj proti němu položím i svůj život!" <

Vy jste někdy poslední slova umírajícího antivaxera slyšel, že tak přesně víte, co určitě neříkal? Pochybuju, srabe.

J. Jirka 8.9.2021 12:34

"Testování žáků ve školách podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) po tomto týdnu skončí."

1.400.000 žáků základních a středních škol x 3 = 4.200.000 spotřebovaných testů a záchytů bude (ať nežeru!) 500.

Při ceně testu 34 Kč za test je to pěkných 142.800.000 Kč a jeden záchyt "smrtícího viru" vyšel daňového poplatníka na 285.600 Kč. Spíš ale víc, záchytů bude zřejmě mnohem méně než 500.

O tom, kdo ty testy do škol nyní dodával se momentálně mlží, ale nejspíš to bude některá z trojice firem Targo Promotion, Masanta a Good mask, případně všechny tři.

A. Ová 8.9.2021 13:02

Pane Bože, vyhrabou mrtvou molekulu a říkají tomu testování. Národ nečte, nebádá, není za to stíhán, je to totiž přípustné

M. Varadinková 8.9.2021 13:48

Nejen záchyt, ale i negativní test je informace. Takže Vaše přepočítávání je nesmyslné. Kdyby bylo nula záchytů, byla by to informace k nezaplacení.

J. Jirka 8.9.2021 14:18

Zvláště těch 23 falešných záchytů je k nezaplacení. Za skoro 143M Kč jsme se dozvěděli, že státem nakoupené antigenní testy příliš nefungují. A to se vyplatí!

Není nad to řídit stát jako firmu...

J. Vintr 8.9.2021 15:26

Kdyby se zeptali mě, tak jim tu informaci poskytnu úplně zadarmo.

V. Tichý 8.9.2021 12:22

Já zase mám už dost takových debilů jako jste Vy. Roušky používají Japonci při respiračních chorobách již dávno a asi vědí proč. Asi nechápeš, nebo nechceš chápat, že kvuli takovým debilům jako jsi ty se znovu rozjíždí 4. vlna epidemie. Asi se okolo nekoukáš.

S. Kramlik 8.9.2021 12:27

Ty jsi vůbec nepochopil co jsem chtěl říct.

V. Bok 8.9.2021 12:35

Hmm, kupodivu jsem to pochopil i já... :-) Vzhůru do již třetího ( nebo čtvrteho) průseru. Že. Mě uz to taky nebaví, kvůli náhle svobodymyslnym to znovu podstoupit. No, konec konců, jsem si zvykl.

Pred nekolika dni jsem pozoroval prodavacku v jednom uzenarstvi, prodavala s úsměvem a bez roušky. Pak si mocně kychla do ruky a ... Nabirala ten salam dal. No jo.

S. Kramlik 8.9.2021 12:50

To je přesně ono. Buď je nosné zodpovědně a nebo se na to vykašleme a nenadávejme. Ale všichni.. Kovid jsem prodělal a naočkovaný jsem taky, ale pokud nás bude zase jen polovina tak zbytečně..

J. Jirka 8.9.2021 12:53

Alespoň budeš přesně vědět, kdo v Česku rozpoutal čtvrtou vlnu "pandemie".

Doufám ale , že jsi nelenil a hlásil tak strašlivé porušení protiepidemických opatření na "patřičná místa", protože jestli ne, jsi spoluviník a máš na svědomí tisíce mrtvých...

L. Kubeš 8.9.2021 17:59

R^R^R^

J. Jirka 8.9.2021 12:41

Prof. MUDr. Roman Prymula v roce 2018:

"V souvislosti s nošením roušek si spousta lidí vzpomene na Asii. Číňané nebo Japonci si je přes pusu nasazují běžně už po generace, tak přece musí mít jejich ochranu proti nemocem vyzkoušenou.

Jenže ve skutečnosti je nosí z úplně jiných důvodů: Zaprvé kvůli smogu, který trápí většinu asijských metropolí, a za druhé proto, že je berou jako módní doplněk. Čím dál více se totiž roušky zejména v Japonsku stávají záležitostí image a mladí lidé je nosí třeba společně se stylovými sluchátky."

Doufám, že slova takové kapacity v oboru nebudete zlehčovat. Ostatně loni na podzim osobně předvedl, že rouškám jako ochraně před nákazou nedůvěřuje.

A teď se důkladně zamyslete - máte-li čím - kdo je zde debil.

A. Ová 8.9.2021 13:20

Proč jen proč ten Cimrman nezavedl v Japonsku kapesníky, mohlo by slovo rouška být do dnešního dne nevymyšleno,achjo. Po těch sta a statisícových demonstracích Evropanů uskutečňujících se dříve měsíčně a teď už i týdně, by musel už svět lehnout popelem. Vždyť tam na sebe všichni plivali v těch ulicích, až haňba. Notak na nás tady nevytahujte ten svůj virus a běžte se umejt a když budete s tím virem mluvit, slušně pozdravte a buďte na něj hodnej, Vždyť on ani bez buňky moc nežije a přitom je tu na té zemi s námi, chůďátko malé, vždyť je to taky jenom skoro živý tvor, skoro, nó

A. Ová 8.9.2021 13:25

...patřilo panu V. Tichý 12:22

Promiňte...asi virus

J. Vintr 8.9.2021 15:32

Tak s těmi Japonci je to opravdu důkaz. Víte kolik rituálních blbostí dělají lidé různě po světě v přesvědčení, že vědí proč? Debilové jsou naopak lidé, kteří věří, že viry zachytí respirátor, který pro víry představuje asi stejnou překážku, jako plotové pletivo pro komáry.

S. Kramlik 8.9.2021 12:22

Vypsat referendum a když většina odsouhlasí aby jsme se trochu zdecimovali tak jdeme do toho a budeme muset držet huby bez roušek.....

A. Ová 8.9.2021 11:44

"Tak sakra, děcko, zatrolené, zakryj si ty dýchací cesty pořádně! Jak nemůžeš dýchat, primadono, chvíli to vydržíš, víš, co je deset měsíců v životě člověka? Nic. Totální nic. No, ale dobře, nic neslibuju, ale možná...možná bych mohl napsat další článek, tentokrát na téma: Lékařská etika na chodbě školy v jednadvacátém století z úst neškoleného personálu při seznamování pacoše s jeho diagnózou těžké, ba nejtěžší nemoci v dějinách lidstva, na kterou není lék vůbec žádný. Ti řikám, seď rovně, nasaď si to mebo dostaneš a nemel a po škole rovnou domů, ahoj, já jdu psát. "

J. Nevrkla 8.9.2021 10:28

Já už měsíce roušku nenosim a nikdo už mě ani nekritizuje.

J. Jirka 8.9.2021 10:28

Je třeba si uvědomit, že rouška, nebo respirátor mají své výhody. Kuřáci tabáku i marihuany zakryjí zápach z úst, konzumenti alkoholu kromě zápachu i červené nosy, kokainisté zničené nosní přepážky a ostatní narkomané ekzémy a zničené zuby.

Když si k tomu přičtete možnost omezení dentální hygieny, u žen odpadá používání rtěnky a puberťačky si mohou skrýt svůj "strašně tlustý" obličej, tak zjistíte, že rouška se vlastně hodí skoro každému.

A já si konečně mohu vplétat do plnovousu své oblíbené růžové mašličky, aniž by se mi lidi na ulici smáli!

P. Vychodil 8.9.2021 10:34

růžové mašličky, hošánku ? už jsem ti říkal jednou, zkus vousové drdy...mě se rouška hodí hlavně doma, manželka nevidí,že jsem neoholený, tak nekušní...

J. Jirka 8.9.2021 12:00

Vousové dredy už nikdy. Strašně se couraj v polívce!

Zato když mám zapletené růžové mašličky, klucí od náz z klubu říkají, že jsem chlapák! ;-D

O. Karen 8.9.2021 10:23

Testování ve školách mělo být zastaveno po prvním testu, který zjistil 111 pozitivních (nikoliv nemocných) dětí z 1 milionu. Náklady na odhalení 1 pozitivního, který zdaleka nemusí být nakažlivý, si odhadněte sami.

Respirátory ve školách jsou důsledek Babišovy zbabělosti. Netroufne si zavřít noční kluby a bary (kde se virus prokazatelně šíří), a tak vykazuje aktivitu na bezbranných školácích (kteří virus jednak nepřenášejí, jednak pro ně není nebezpečný). Já žasnu, že se rodiče nebouří.

J. Vintr 8.9.2021 11:18

Roušková buzerace má u dětí ještě jeden význam. Funguje podobné jako vojenský dril. Má udělat z dětí poslušné cvičné opice, které udělají na rozkaz cokoliv.

O. Karen 8.9.2021 11:51

Tak děti udělají cokoliv, co vidí u svých vrstevníků, nebo to dospělí chtějí. O to odpornější je zneužívání této tvárnosti pod záminkou neexistující epidemie (ve školách opravdu neexistuje).

J. David 8.9.2021 10:07

Našinci rouška nevadí, ji i vítám, nemusím si totiž každé ráno nasazovat zuby k estetickému thymolinovému úsměvu "huby naostro". Jednu vadu to ale má, ať ten futrál na šnóblu těsním, jak těsním, furt se mi potí brejle na čtení i v parném létu, a ze šnóblu pod futrálem mi vlhne a slizí knír. Jo, mejdlíčko na zornice gasmasky z dob CO se mi již dobou ztratilo, tak jsem užil jinou metodu, potápěčskou, na brejle naflusat a rozetřít sliny na vodní emulzi, aby se nezapařily. Pokud jsem ale bacilonosič podšitého viru, ouha, kontaminované brejle plivancem budou zdrojem nákazy, nosí se mimo futrálu. Možná zase napadne nějakou "hlavu pomazanou" z regierungu vydat dienstreglamá, že se brejle mohou používat pouze zakryté rouškou. Ale nic, hlavně že je veselo.

P. Vychodil 8.9.2021 10:31

reaguji od věci, ale je zajímavé, jak ten flusanec funguje...a to jsem vyzkoušel snad všechny ostatní metody nerosení potápěčských brýlí...kdysi jsem si říkal, že to začnu prodávat ve spreji...:-)