27.1.2022 | Svátek má Ingrid


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Zastavme rouškové blouznění

Všichni máme agendy kolem covid-19 plné zuby. Zařekl jsem se, že už o té problematice nebudu psát, abych k tomu nepřispíval. Minulý týden jsem ale nabral dva tak silné podněty, že to rozhodnutí poruším.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Hatina 8.9.2021 18:03

Je to tak. Stačí si to představit na poměrně jednoduchém modelu. Je nás v republice 10 milionu, a mezi nimi je několik stovek nakažených (kdekoliv v republice).

Tudíž, a jistý matematik to nedávno popsal slovy, že šance potkat nakaženého je asi tak stejná, jako vyhrát v lotérii.

A přesto ty roušky nosíme, ale že by někdo věřil, že když si bude kupovat každý den los, tak zaručeně vyhraje, tomu každý řekne že je hlupák...:-/

L. Kubeš 8.9.2021 17:40

Podobní troubové opravdu přispívají k rozpadu právního státu.

J. Černý 8.9.2021 17:00

Autore, kdo vás pověřil se vyjadřovat za " všichni" ?

Maminka ? ;-D

V. Kolman 8.9.2021 16:21

Zpovykaní človíčci. Za socialismu (POZOR-ne!!hájím socialismus!!) za doby vojenské základní služby po povelu "PLÝÝÝN" si vojáčci museli nasadit plynové masky a (případně ještě pro potěchu velitelů-žertéřů) v té masce zpívat.

A vy tu brečíte kvůli kusu hadru přes čenichem;-D

P. Vychodil 8.9.2021 23:28

z vašeho příspěvku vyplývá, že obojí pokládáte za opodstatněné...rád jste běhal a zpíval v atombordelu, protože to mělo smysl, rád nosíte na hubě hadr, protože to má smysl...

P. Vychodil 8.9.2021 15:52

je zde mnoho diskutérů, kteří obhajují rouškový lockdown...neexistuje jediná seriozní RCT studie na toto téma...nicméně poplašení budou bučet a prosazovat náhubky, mimochodem stejně účinné, jako filtrační sáčky na kafe z dob socialismu...no, možná i dnes ještě existují ?

J. Černý 8.9.2021 17:12

Kolik jste těch studii četl ?

P. Vychodil 8.9.2021 15:40

Dýchání je jedním z významných, ne-li nejvýznamnějších procesů lidského těla na zbavení se toxinů, odpadních látek...nikdy si nebudu přes hubu brát hadr, který mě omezuje...

O. Karen 8.9.2021 16:00

Dýchání je vlastně chemicky také hoření. Respirátory snižují emise CO2, protože člověk nevyhnutelně část znova a znova vdechuje. Něco jako recirkulace spalin u motorů.

J. Kalina 8.9.2021 14:53

1) nenechám se očkovat narychlo vyrobenou vakcínou,která má vedlejší účinky 2) nenechám se nakazit covidem, je to nová nemoc a má vedlejší účinky

Tyto 2 věty by si každý měl říkat najednou a pak si teprve vyhodnotit svůj postoj a co považuje za důležitější.

Pak bych doporučil se zamyslet nad poklesem nákazy covidem po lockdownu začátkem roku a s tím zahájené očkování. Šlo to dolů docela rychle. Tedy nějak to asi zafungovalo, nejspíš oboje.

Co bych však viděl nejraději, tak nějaký dohad / statistiku, kde nejvíce to lidí chytali. Aby to nebyla nakonec zdravotnická zařízení a pečovatelé všeho druhu.

A. Ová 8.9.2021 15:12

Tak to vidíte, pane Klapale, prý blouznění a ono to má data a statistiky...černé na bílém...povolení, potvrzení, razítko. Pro a proti, vyhodnocení, závěrečnou zprávu a máme se, o co opřít. Má to náborové managery, jež se shlukují na této stránce v této diskuzi...

Jenže to blouznění v nadpise bylo myšleno určitě jinak, si myslim

J. Vintr 8.9.2021 15:17

Vycházíte že zcela hloupého předpokladu že nějaká epidemie může trvat donekonečna, pokud ji chytří lidé neukončí. Jenže všechny epidemie vždycky skončí samy od sebe, bez ohledu na snahu lidí. Jen tuhle epidemii se daří uměle pomocí švindltestů mediálně udržovat, i když už dávno sama skončila.

M. Mucha 8.9.2021 16:54

Přesně R^

J. Černý 8.9.2021 17:15

A že se epidemie TBC, spalniček...atd. samy neukončily. Už ty nákazy zde zase máme....A chřipka jede stále.

I. Polák 8.9.2021 13:46

Já spíš nechápu ty antivaxery. Tedy ty, co se nakazili Covidem a pak na něj i umřeli. Že prý před smrtí litovali, že se nenechali očkovat. Tedy beru to jako ne úplně spolehlivé svědectví z druhé ruky. Ale stejně, jak to, že neřeknou "Očkování je zlo a jsem rád že za boj proti němu položím i svůj život!" Srabi.

A. Ová 8.9.2021 14:06

A na tomhle je nejlepší to, že lze tato slova uplatnit přesně stejně, i jdyž se vynechá to "anti". Oběma zastáncům obou Táborů by se dalo do úst vložit: "umřel jsem šťastnej, že jsem se sobě nezprotivil." Hrdinové

M. Dvořák 8.9.2021 14:20

Obávám se že nakažených "vaxerů" zemře méně než jejich odpůrců. Vkládejte jim do úst co chcete. Na slovech nezáleží.

A. Ová 8.9.2021 14:34

Notak vaxeři jsou trošičku bakaní, ale přímo, že by vzbuzovali odpor...to jsou vaše slova.

Né, tak samozřejmě, terapeuticky ošetřeni lidé jsou z obliga a mohou proti ostatním používat cokoli. Na to je zákon

M. Dvořák 8.9.2021 16:06

Mám ukončené očkování, jsem tedy vaxer? Nesvětélkuji a dodnes jsem nezemřel jak mne anti strašili. :-)

A. Ová 8.9.2021 17:03

Toto vždycky vytáhnou tito lidé v sebeobraně, ale mlýny by potřebovaly poškrábat na lopatkách, samy si tam nedosáhnou

M. Dvořák 8.9.2021 17:23

Já to nikomu nenutím, jen jsem 70+ a moje známá vrstevnice na to zemřela, na samém začátku, očkovaná tedy nebyla. Škrábejte se kde libo, já se takhle cítím trochu líp. :-)

A. Ová 8.9.2021 19:57

Ano, a pak ještě vytáhnou tohle.

Takže podle zaběhnutého scénáře následuje: vaše cítění končí tam, kde začíná cítění jiného tvora. Mimochodem, článek se týkal teprve se vyvíjejících organismů ve sluneční soustavě, na kterých dospělci zkouší, zda je možno přežít v našich podmínkách bez vzduchu. O vakcinaci nešlo, ta se organismům vpíchne soustava nesoustava.

M. Dvořák 8.9.2021 22:20

Vy si myslíte že vás agituji??? Dejte se vycpat, já jen napsal důvod proč jsem se JÁ nechal očkovat. A protože je nás víc, slyšela jste to asi víckrát, chudinko malá.

Jinak docela slušný mimoňský blábol, na sluneční soustavu se vykašlete nebo si ještě ublížíte.

P. Vychodil 8.9.2021 23:24

nechat se chemicky ošetřit, či chovat se "ekologicky"...

zajímalo by mne, zda se necháte "chemicky" ošetřovat, dle předpovědi mnohých lékařských "celebrit", každého půl roku...jak se vypořádáte s minulými proklamacemi politiků a těch stejných mediálních MUDrců o "tečce", která se dnes zdá býti pouhým nicotným bodem v řadě, tvořící nekonečnou šňůru...3.tečka, 4. tečka...

samozřejmě, každý máme nějaký individuální důvod pro, či proti covid vakcinaci, sahající od podlehnutí mediální masáži, přes výhody cestování, až k pečlivému zvážení dlouhodobějších rizik přínosů...

já, jako 70+, vychován ve spolehnutí se na vlastní rozum a síly, vychován v lékařském prostředí (někdo by mohl říci indoktrinován), které mne učilo býti značným skeptikem, se maximálně doktorům vyhýbám...natožpak jejich chemickým jedům...

M. Dvořák 8.9.2021 23:44

Nevím, informace přicházejí postupně a je jasné že je to jinak než na začátku. Ani to nemůže být jinak. Zachovám se tak, jak sám uznám za vhodné a jak budu vidět vývoj situace.

Pokud na vás působí různé bláboly o tečkách, neposlouchejte je, jsou určeny slabším povahám a nemohou mne ovlivnit ani v kladném, ani v záporném významu. A celbrity? Vy na ně ještě nekašlete?

Chemické jedy mne před 13lety zbavily rakoviny a tak je nezavrhuji apriori.

P. Vychodil 9.9.2021 0:02

není nad osobní zkušenost...léty prověřené "bezpečné" chemické jedy proti rakovině mi způsobily ochrnutí končetin, přičemž rakovina se nikdy nepotvrdila...verdikt mudrců, profesorů byl, že to s léčbou přehnali, s radou, že příště si mám zajistit více názorů od různých odborníků...3 roky jsem se učil znovu chodit, používat lžičku, být schopen tukat na klávesnici...

co vím bezpečně, žádnou chemii v těle, její následky už nemůžete nikdy plně eliminovat...proč se tím sjrajtem cpát ? ještě chápu ohrožení vlastního života, ale protože někde vedle někdo umře, tak se začnu třást strachy ? to si tak nevěříte ? Ve svém věku ?

M. Dvořák 9.9.2021 13:17

No vidíte a u mne to skončilo pouze popáleným krkem(souběžně s chemkou šlo ozařování) a ztrátou chuti. Ta se mi do měsíce vrátila.

Po třinácti letech si na to ani nevzpomenu. A proto tomu docela věřím. Jo a opatrnost není strach, jak jste přišel na to že se strachy třesu?

Patrně jsem na tom s vitalitou lépe, než vy, a tak beru i tu ne 100% naději na nějaký ten rok navíc. A neploužím se po světě otrávený tak, že je mi jedno kdy natáhnu bačkory. :-)

J. Vintr 8.9.2021 15:19

Umřeme úplně všichni.

M. Dvořák 8.9.2021 16:08

Jistě, ale i tak bych si ještě dal odklad. Docela se mi tu líbí i když jsem 70+.

J. Vintr 8.9.2021 20:28

Jenže až ta chvíle nastane, tak vám bude zaručeně úplně jedno, kolik let jste byl předtím na světě. A ona nastane zcela určitě. To jen někteří pitomci, co se nechali opíchat, mají teď pocit, že tím získali nesmrtelnost.