22.9.2019 | Svátek má Darina


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Ptáček 13.8.2019 10:29

Můj šálek kávy

Uvedený seznam zahrnuje mně známé režiséry, filmaře, zpěváky, lékaře, skvělého fotografa a tak můžu pokračovat. Za některými toho je méně, za jinými více. Ani jednoho z nich osobně neznám. Co užitečného vykonal pan Štěpánek nevím, o ničem jsem dosud neslyšel, o něčem převratném už vůbec ne. Přece jen bych se asi cítil lépe mezi dehonestovanými, než u šálku kávy s panem Štěpánkem.

V. Čermák 13.8.2019 12:09

Re: Můj šálek kávy

No v podstatě máte pravdu v tom, že Štěpánkův seznam obsahuje známé režiséry, skvělého fotografa a další více, či méně známé umělce. Já osobně proti jejich umění nemám nic, než chválu. Ale ta popularita jim zřejmě stoupla do hlav natolik, že se začali povyšovat nad obyčejné lidi, kteří jistě také jejich umělecký talent oceňují. A tak se stalo, že tito Umělci sami sebe nazvali elitou, která má právo radit normálním lidem, co si mají myslet a co mají dělat a co né. Sami sebe ustanovili majiteli jediné správné Pravdy. Navíc se velmi zlobí a mnozí jsou i vulgární jen proto, že si normální lidi pořád myslí a dělají co sami chtějí. Toš tak, pane Ptáčku. Štěpánek s tím nijk nesouvisí, pouze tyto skutečnosti konstatuje.

J. Ptáček 13.8.2019 13:36

Re: Můj šálek kávy

Nevím, asi tomu nerozumím. Jestli pan Štěpánek pouze konstatuje skutečnosti tím, že lidi, kteří něčeho dosáhli, označuje za "směšné komiky, kteří na tom usilovně pracují", je to ubožák. A nazývat třeba nesmírně skromného fotografa Jindřicha Streita elitářem? Toho, který fotografoval tisíce těch nejchudších a nejbezbrannějších? Pan Štěpánek nekonstatuje, ten jenom a jenom uráží ty, kteří něco odvedli, a z nichž někteří politici nebo novináři dělají lepšolidi. Vás se to netýká. Píšete slušně, jen holt fandíte jedné straně. Nic proti tomu.

F. Brabec 13.8.2019 13:40

Re: Můj šálek kávy

Tím věčným podepisováním petic a hlásáním jediné správné pravdy se mi jeví býti také směšnými. Nijak to nesouvisí s jejich profesní kvalitou. Ale to už psal pan Čermák.

V. Pavelka 13.8.2019 20:23

Re: Můj šálek kávy

Jak se v TV24 rozčiloval Vondra, jak mu nějakej novinář chce ukrást sametovku ,tenhle celkem rozumnej pán,mě přišel jak zpovykanej, pěkně po pražsku..Jak vám z toho sluníčkaření vypadl humor, je to v háji.

F. Houžňák 13.8.2019 21:30

Možná byste si to měl přečíst ještě jednou,

ta partie zní "Nejhorší, co se může každému stát, je, že je směšný. Tihle komici na tom pracují vskutku usilovně.". Nejde o to, čeho tihle lidé kde dosáhli, dosáhli-li tedy. A pokud fotograf fotografuje "tisíce těch nejchudších a nejbezbrannějších" (nejspíš proto, aby si těmi fotografiemi vydělával na živobytí, když je ten fotograf), nevypovídá to nic o jeho skromnosti či neskromnosti, aniž o čem jiném, kromě toho, že měl asi čuch na to, co dobře prodá. Nic proti tomu.