7.12.2021 | Svátek má Ambrož, Benjamin


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Vážíme si dostatečně svých prezidentů?

„Muž z davu“ se prodere do blízkosti prezidenta republiky a několikrát na něj, byť plastovými kuličkami, vystřelí. Prezident republiky je lehce zraněn na paži.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Frauknecht 5.11.2015 10:15

No, v podstatě souhlas.

Když nic jiného, signalizují tyto projevy úroveň společnosti. Tedy její části.

Na druhou stranu se opět potvrzuje, že podobně jako pitomá reklama, tak i pitomá "antireklama", má zcela opačný účinek :-)))!

J. Slanina 5.11.2015 9:42

Útok na prezidenta airsoftovou pistolí....

...není ani atentátem, ani násilím proti úřední osobě.

To asi ne, ale softwarové kuličky, to už je jiná káva.

https://www.youtube.com/watch?v=2sbFxRLd6M8

BTW: Moc pěkný je taky ten slint o NEtahání svých "kámošů" na Hrad.

L. Machala 5.11.2015 9:27

Presidenta je nutno respektovat

jakožto ústavního činitele s definovaným zákonným postavením, ovšem vážit si současného a minulého presidenta jsem při nejlepší vůli nedokázal.

M. Prokop 5.11.2015 8:46

Co se Zemana týče,

dost dobře nevím, čím bych ho mohl urazit, tedy tvrdit o něm něco hanlivého a nepravdivého.

O. Prokop 5.11.2015 8:46

Slib prezidenta

ve slibu se píše memoruje...... že bude konat podle nejlepšího vědomí a svědomí.... A teď otázka i třeba pro Ústavní soudce: Co když daná potencionální prezident to svědomí nemá? V psychologii, či psychiatrii jsou stavy, které jsou pojmenovány jako psychopatie II. typu- deprivantství, kde dotyčný postrádá svědomí. Existuje dalších 19 charakteristik, které definují psychopatii. V běžné populaci je asi 4 % psychopatů, mezi politiky a manažery je jich cca 20%. Z dějin známe psychopaty ve vedoucích funkcích- Nero, Caligula, Stalin, Hitler, ale i mírnější jako Bush ml.... a určitě jsou i mezi našimi politiky současnými i bývalými. Aleto si dosaďte sami.

M. Mýval 5.11.2015 9:48

proti Obamovi

Je Bush naprosto zdravý a Caligula trochu ujetý ňouma. To že Babiše (prostřednictvím Shapira) prosadil do vedení státu je ještě větší gól než jmenování Caligulova koně senátorem

P. Štěpánek 5.11.2015 7:43

Velka skoda

Ze soucasti klenotu neni kalich, pan prezidet by svoji dustojnou virovou chuzi pristoupil a naplnil jej az po okraj a zdejsi rektalni krkonosove by jej az do dna vyzahli. Aleluja.

J. Urban 5.11.2015 13:33

Re: Velka skoda

:-)))

Z. Bureš 5.11.2015 7:33

Jak si mají občané vážit prezidenta...........

.....který před svým zvolením lhal voličům, že bude prezidentem "dolních 10-ti miliónů" - a přitom je prezidentem pouze a jen svých známých a přátel, kteří mu dopomohli na trůn.......

......který lhal, že bude národ stmelovat - a přitom ho rozděluje, jako šílený.....

......který nám - nalitý jako prase - málem poblil klenoty našich králů - a pak lhal, že měl virózu.....

......který popřel listopad 1989 - a dává metály za zásluhy konfidentkám komunistického gestapa a ministrům Husákovy totalitní vlády.....

.....který nám dělá, svojí nezřízenou náklonností k bolševikům a bolševismu, ostudu po celém světě.....a řadí naši zemi na úroveň totalitního Ruska...Číny...a Sev. Korei....

A. Reček 5.11.2015 7:12

Se znevažováním prezidenta přišli ihned po převratu komouši

A dělali to vůči V. Havlovi otevřeně. Pak se připojili fandové V. Klause.

M. Moravcová 5.11.2015 8:24

Se znevažováním prezidenta přišli ihned po převratu komouši

jak se připojili fandové Klause? Osvěžte mi paměť, prosím. Já jsem uznávala oba. Havla i Klause. Havla mi trochu zprotivili jeho nekritičtí až fanatičtí obdivovatelé.

M. Prokop 5.11.2015 8:48

Re: Se znevažováním prezidenta přišli ihned po převratu komouši

Fandové V. Klause asi zareagovali na nekritickou adoraci Václava L. Havla a urážky Václava Klause, u P&L tak obvyklými.

J. Kanioková 5.11.2015 13:50

Dva příspěvky před mým - přesně !

M. Mýval 5.11.2015 9:52

rozdíl mezi Havlem a Zemanem

Násoskové jsou stejní, rozdíl je v tom, jak to podají novináři.

J. Kombercová 5.11.2015 12:50

Re: rozdíl mezi Havlem a Zemanem

Havla jsem opilého ve funkci prezidenta neviděla... pana prezidenta hned v den voleb, poté ta jeho viróza nad korunovačními klenoty... pokud přiznává několik sklenek vína, pivo a několik panáků denně, pak je už notorik, co si budeme povídat.

V. Heidlerová 5.11.2015 6:54

Právo vyjádřit nesouhlas

Paragrafy jsou zakroucené. Občan nemá podle autora právo urážet presidenta, ale stejně tak by se to mohlo vyložit, jakože občan nemá právo na vyjádření nesouhlasu. Nikde není předepsáno ani zakázáno, jak to může nenásilnou formou udělat. Má však president, tč. velký buran, právo urážet občany, respektive některé skupiny občanů??? Svým chováním není hoden výkonu takové funkce. On uráží a znehodnocuje nejen funkci presidenta, ale i lid obecný, k němuž promlouvá jako ke množině úplných blbů bez vlastního názoru. To se samozřejmě projevilo až po jeho zvolení, takže se zděsili i jeho voliči. Takže žádný majestát, žádná nepostižitelná osobnost, žádný úctyhodný člověk - ale postava, za niž se rozumný člověk jen a jen může stydět. V této situaci by bylo nejlépe funkci presidenta zrušit. Nic by se nestalo, jen společnost by ozdravěla.

R. Langer 5.11.2015 12:59

Re: Právo vyjádřit nesouhlas

Aha, zato příznivci ospalého hajného vůbec nikoho neuráží, ani prezidenta, ani jeho voliče, že? Taková "klidná síla", co?

Zameťte si napřed před vlastním prahem, (ne)madam! :-P

J. Pšenička Ing. 5.11.2015 6:35

Prezident Klaus

se dopustil těžkého zločinu uplaceným vyhlášením amnestie ve prospěch zločinců největšího formátu. Tím přišel o sebemenší nárok na úctu. "Náhodná" smrt Kovarčíka těsně před plánovaným výslechem na policii (který ve Švýcarsku správcoval pro Klause peníze za amnestii) celé věci dodává gangsterský šmrnc.

Současný prezident je nevyléčitelný alkoholik, který si dlouhodobým chlastáním podlomil zdraví. Jeho alkoholický výstup u korunovačních klenotů, dodnes partou hradních šašků (a zločinců)tvrdě hájený jako viróza jej rovněž stoprocentně zbavil nároku na jakoukoliv úctu. O jeho vděčnosti za financování volební kampaně směřující na východ a lemované gaunery (Nejedlý, Mynář) ani nemluvím. A pro tyto odporné figury pan Lanz chce vymáhat úctu soudním násilím?

M. Prokop 5.11.2015 8:49

Re: Prezident Klaus

Asi vám jebe.

M. Mýval 5.11.2015 9:55

Kovarčík ?....

Není to ten pán který se s Babišem handrkoval o vytunelovaný Petrimex a náhodou v koupelně spadl z pěti metrů na hranu vany?

M. Moravcová 5.11.2015 6:23

Boží mlýny melou

Jednou pomalu, jednou rychle.

Když vyšla kniha toho "věhlasného spisovatele", asi za 14 dní vynášení jeho odvahy a akčnosti do nebes mu praskla aorta. To vybuchla ta pomlouvačnost, nenávist a zloba. Kdyby to tak fungovalo vždycky.

I. Mertl 5.11.2015 8:31

Re: Boží mlýny melou

Láska k bližnímu především, co, paní Moravcová? Co takhle se vyzbrojit, vyjít do ulic a umlčet každého, kdo znectí Vaše presidenty? Je to hyenismus, paní! Asi žádná laskavá babička.

M. Moravcová 5.11.2015 9:01

Re: Boží mlýny melou

Co to melete? Vyčetl jste z mého příspěvku něco, co v něm nebylo. Já psala pouze o pomluvách, zlobě a nenávisti. Lásku ke svému bližnímu samozřejmě mám, a moji bližní ke mně taky.

I. Mertl 5.11.2015 12:59

Re: Boží mlýny melou

"Kdyby to tak fungovalo vždycky."

R. Langer 5.11.2015 13:03

Re: Boží mlýny melou

Ono to tak funguje, někdy dříve, a někdy později. Třeba u pana hraběte to zafungovalo dříve, ale postiženým to ani do dneška nedošlo. Stále jsou přesvědčeni o své nadřazenosti a genialitě, a ti ostatní jsou pro ně jenom neposlušná lůza.

J. Kanioková 5.11.2015 13:54

Paní Moravcová,

nemohla byste mi napovědět, o koho se jedná ? Marně pátrám v paměti..

A. Zajícová 5.11.2015 6:04

moc pěkný elaborát,

ovšem ten závěr:" nikdo nemá právo urážet"...kde k tomu autor přišel?

V. Němec 5.11.2015 6:51

Re: moc pěkný elaborát,

Slušnost?

P. Scheck 5.11.2015 5:30

Výborné vyjádření!

Pane Lanzi, mockrát děkuji! Nestačím sledovat všechno a tak moc děkuji na upozornění na fotku s nočníkem, kde je vyfocen náš pan prezident na dně tohoto užitečného nástroje. Jak jasné a výmluvné - a netřeba dalších slov. Pokud byste mohl nechat odkaz, kde mohu zakoupit triko s tímto vtipným motivem, budu vám opět velmi zavázán!

P. Scheck 5.11.2015 5:21

Výborné vyjádření!