25.1.2022 | Svátek má Miloš


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Vážíme si dostatečně svých prezidentů?

„Muž z davu“ se prodere do blízkosti prezidenta republiky a několikrát na něj, byť plastovými kuličkami, vystřelí. Prezident republiky je lehce zraněn na paži.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Papež 5.11.2015 21:32

Dokud bude

Dokud bude prezident urážet a lživě pomlouvat, není to osoba, které bych měl vzdávat úctu. Úctu si člověk zasluhuje svým jednáním a ne zákonem. Navíc některé údaje v článku také moc pravdy nemají. Obhajovat prezidenta lživým textem také není to pravé ořechové.

K. Luboš 6.11.2015 12:31

Re: Dokud bude

Ale já po Vás nechci, abyste mu vzdával úctu, jenom chci, abyste se k českému prezidentovi nechoval jako se chová on. Protože potom oba dva znevažujete úřad prezidenta České republiky.

J. Šimek 5.11.2015 21:10

Zeman, soudem uznaný lhář. Prostě urážka úřadu.

J. Václavíková 5.11.2015 20:30

Zeman si při urážení občanů servítky nebere,

proč by měl občan?

J. Kyselková 5.11.2015 19:57

To je téma

pro machry - víceprezidenty, ktěří se předhánějí v tom, jak si honit tričko a který z nich dokáže dát osobě na postu nejvyšším větší nakládačku. Snadno a rychle vyrostou nad Havla, Klause i Zemana.

Ś. Svobodová 5.11.2015 19:55

Tresty za urážku na cti existují.

Je na vůli prezidenta, zda podá žalobu. Jak Klaus tak Zeman jsou k jednání různých magorů schovívaví. Bohužel toho zneužívají ke svému zviditelnění nejrůznější šmejdi z umělecké branže.

A noviny jim to pořád žerou a považují to za něco statečného. Dvacet pět let po revoluci jsou pořád zamrzlí v "disidentském" módu.

S. Vaněček Šauerová 5.11.2015 19:17

Aha, pane autore.

Takže prezident by neměl být urážen. Na druhou stranu, on může libovolně urážet kohokoliv (a že to dělá dnes a denně). Tak jste to myslel ?

V. Kusý 5.11.2015 17:37

Vážil bych si svého prezidenta, kdyby mi

k tomu dal důvod, to za prvé.A nevyjadřoval bych se hanlivě na jeho adresu, pokud by se on k občanům, ergo i ke mně, choval jako člověk nad věcí, ne jako přebujelé ego v lidské podobě.O excesech a la "korunovační klenoty" již vůbec nemluvě.Ale to bychom asi chtěli po panu prezidentovi aby překročil svůj stín.Tak ať si zvykají, on, i autor.

H. Balzám 5.11.2015 17:28

Prezident je relikt,

je to pouhá náhražka za císařpána pro ty, kteří potřebují celý život být přikrčeni pod něčí botou. Pro mne je prezident zaprvé naprosto zbytečná funkce, zadruhé pouze námi placený úředník, kladeč věnců a věšeč metálů. Nebudu na něj samozřejmě střílet ani airsoftovou pistolí a nebudu na něj házet vejce nebo rajčata. Moji úctu by si ale musel nejprve zasloužit a to se nestalo. A plést do toho adekvátní reakce na jeho totální bláboly a kiksy v době svobody slova je úplně mimo mísu. Žádný zástupce občanů nesmí být ani náznakem nekritizovatelný nebo neodvolatelný, jinak je tu špinavá diktatura a ne moderní společnost jednadvacátého století.

E. Erat 5.11.2015 16:53

Vážím si presidenta Klause,

presidenta Havla jsem po jeho příklonu ke komunistům zcela nemusel,ale respektoval jsem ho.Miloše Zemana jsem volil z nouze, můj kandidát v prvním kole byl pan Franz, jediný neušpiněný svojí předchozí politickou  kariérou.O M.Z.a i K.S. jsem si myslel,že jsou eurohurvínci. Volil jsem v druhém kole M.Z,. a velmi příjemně mě přakvapil, kromě té ukradenému logu fangličky na Hradě se k EU chová realisticky. Dobrý president, český !

J. Lancik 5.11.2015 17:43

Re: Zeman dobry prezident cesky?

Bohuzel jen cesky, pro Moravu vic nez mizerny. Jeste jako, predseda vlady kdy schvalil nove statni usporadani uloupil urval celou zapadni Moravu a pripojil ji k Cecham. Nove mesto na Morave, Mor. Trebova, Svitavy, Mor. Budejovice, Slavonice uz podle nazvu moravske, nestydate ukradl. Navzdory rozhodnuti fed. shromazdeni o protipravnosti zruseni zemskeho zrizeni a zruseni zeme Moravskoslezke poplatne totalitni zvuli a slibu napravy znovuobnoveni samospravy zemi. Slezko pripravili Cesi o pouhe pravo vubec existovat uz Roku 1928. Cim je tedy dobrym prezidentem ceskym? Tim, ze zasel na budouci svary a nevrazivost mezi narody republiky ceske?

J. Škodák 5.11.2015 20:45

Re: Zeman dobry prezident cesky?

To mně také vádí,že na Moravu jako Čech kašle. V Izraeli prosazoval název Czekia a je proti navrácení zemského uspořádání,které zrušili komunisti. Když byl loni na Velikonoce na Hostýně,potom šel na Velký pátek na zabijačku! Chová se jako...,a to si ho máme vážit? U nás se říká,na hrubý pytel,hrubá záplata!!! Karel Schwarzenberg v předvolební kampani se jasně vyjádřil pro zemské uspořádání naší republiky. Bohužel,máme také hluché a slepé Moravany!

J. Vozábalová 5.11.2015 21:26

Re: Vážím si presidenta Klause,

Český? - no nevím - ruská trikolóra na kravatě při inauguraci mne o tom zas až tak nepřesvědčuje.

A i jinak - přece jen pořád ještě doufám, že Češi obecně nejsou až tak buranským národem, aby tohoto prezidenta - krom jiného soudně usvědčeného lháře - většinově považovali za představitele hodného úcty.

P. Rajman 5.11.2015 16:04

Meze slušného chování

neznamenají, že na cílené provokace proti nim nebo i jejich bližním" budou občané reagovat apaticky, netýkavě a nebo servilně.

P. Vacek 5.11.2015 15:54

Jak se do lesa volá ...

Na hrubý pytel, hrubá záplata, atd. Miloš Zeman si nezaslouží úctu ale on o ni ani nestojí, provokuje, uráží(už jen tím co si přivedl na Hrad). Je si dobře vědom své neodpovědnosti a neodvolatelnosti, tak si svůj úřad náležitě užívá. Svým lžím často i věří a neváhá urážet, spolu se svým poskokem Ovčáčkem, ani mrtvého Peroutku, kterému tito dva šašci nesahají po kotníky. Václav Klaus se aspoň uměl chovat i když i on měl na Hradě komika Petra Hájka (Protiproud). Morálně jsou na tom tito dva "velikáni" podobně. Jediné rozumné řešení je zrušit úřad prezidenta, určitě by to přispělo ke klidu ve společnosti.

J. Kanioková 5.11.2015 13:57

Hot, je to o míře demokracie v nás samých..

J. Urban 5.11.2015 13:30

Jo jo, co mi můžou udělat kvůli

po§ranýmu obrazu císaře pána?

K. Luboš 5.11.2015 12:54

Dobře, připusťme, že prezident je buran...

Ale i jeho urážky jsou buranské, házení vajíček je buranské, snímání prezidentské zástavy je buranské a vyvěšování trenek samozřejmě taky...

Takže proč se buranským Čechům nelíbí jejich buranský prezident? Vždyť je pouze jejich obrazem, vždyť je úplně stejný jako oni. Proč buranovi nevadí jeho vlastní buranství, ale pouze buranství někoho jiného?

R. Langer 5.11.2015 13:07

Re: Dobře, připusťme, že prezident je buran...

Čechům se jejich prezident zřejmě líbí, protože si ho svobodně zvolili. Pro některé burany je ovšem buranem, v tom s vámi souhlasím.

P. Bělohlav 5.11.2015 13:42

Re: Dobře, připusťme, že prezident je buran...

Pro burany právě buranem není, neboť ti ho volili. A podle Vás zřejmě 2/3 oprávněných voličů nejsou Češi, neboť při účasti 59% oprávněných voličů bylo z toho pro Zemana 54,8% , tedy 67,7% voličů Zemana nevolilo. U studentů propadl zcela. Nemůže získat úctu prezident, který lže a zatlouká ( viz Bamberk ), podráží ( viz Olovo, Štiřín, a nakonec i prezidentská kampaň), uplácí ( kde skončilo 30 mld z vráceného ruského dluhu? ) plácá hlouposti ( Rusko bude do pár let v NATO - u radaru v Brdech, Rusko je třeba zastavit vojensky - první dny anexe Krymu, kufřík s doklady o policejním státu ), jen namátkou.

K. Luboš 5.11.2015 17:40

Re: Dobře, připusťme, že prezident je buran...

Nezabýval bych se ptákovinami, protože když se budeme zabývat ptákovinami, tak nemůžeme zvolit českým prezidentem ani Matku Terezu. Prostě každý z nás má svůj seznam „hříchů“.

Co je ale v dnešní době podstatné je uprchlická krize a chování EU a vlád některých západních vůči CZ. Takže vážený pane, my na výběr prostě nemáme. Dnes českým prezidentem mohou být pouze dva lidé: M. Zeman a V. Klaus.

J. Urban 5.11.2015 13:32

Re: Dobře, připusťme, že prezident je buran...

Poslední otázce mám rozumět tak, že proč buranovi na Hradě tolik vadilo buranské vyvěšení trenýrek?

J. Slanina 5.11.2015 11:27

Koukám....

...že už nastal nejvyšší čas zase zavést paragrafy 102 a 103.

http://jdem.cz/bumu87

K. Janyška 5.11.2015 10:19

Ano, buďme rádi, že je máme a hlavně řádně zvolené .

Některý je lepší v tom a jiný zase v jiném... Dzp.

Z. Bureš 5.11.2015 10:49

Re: Ano, buďme rádi, že je máme a hlavně řádně zvolené .

Bohužel - ale tenhle poslední není lepší v ničem - pouze ve všem horší !!!

Abych mu nekřivdil.....tak ve lhaní a ve chlastu je světová extra třída .....

K. Janyška 5.11.2015 11:08

Re: Ano, buďme rádi, že je máme a hlavně řádně zvolené .

V postoji k islámským migrantům je pro mne výborný... Dzp.

Z. Bureš 5.11.2015 11:14

Re: Ano, buďme rádi, že je máme a hlavně řádně zvolené .

Ano - i pro mne.....ale nejsem si jistý, zda-li to nedělá z populismu a proto, aby si připravil voliče na novou přímou volbu.....

J. Kombercová 5.11.2015 12:45

Re: Ano, buďme rádi, že je máme a hlavně řádně zvolené .

Tady asi z přesvědčení, pamatuji si jeho postoj vůči teroristům (a o ty hlavně jde) ještě z dob, kdy byl premiérem.

S. Donát 5.11.2015 12:10

Re: Ano, buďme rádi, že je máme a hlavně řádně zvolené .

To je bohužel asi tak jediné, kde s ním mohu souhlasit.

R. Langer 5.11.2015 12:55

Re: Ano, buďme rádi, že je máme a hlavně řádně zvolené .

Inu, možná to nakonec bude to nejdůležitější. Pokud se ovšem nakonec strachy nepo*ere, jako všichni naši prezidenti před ním. To už je taková naše tradice.