18.5.2024 | Svátek má Nataša


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Šumavák 27.12.2006 9:43

z obchodů, kde nedostali koupit to, co chtěli......

jerry 27.12.2006 11:04

Re: z obchodů, kde nedostali koupit to, co chtěli......

Teď jestli to skutečně potřebují a jestli to někomu tu radost přinese...

georg 27.12.2006 10:21

Re: Důvod je prosty...

Tu návštěvnost si vymyslel nějaký náboženský fanatik - srovnej počet obyvatel. Vánoce - starý svátek  keltů oslavující slunovrat. Ty statistiky jsou ošemetné. Krasavici Parkanovou označili také nejoblíbenější političku. Havel, další oblíbenec. Jako mladý, jsem také chodil na půlnoční, ale duchovní rozměr jsme tam nehledali, ale spíše holky.

Dag Badman 27.12.2006 0:26

Autor je patrně padlý na hlavu

co má nabízet církev, co již teď nenabízí? Má snad začít prodávat svěcené kříže s padesáti volnými modlitbami jen za 77Kč měsíčně?

Jestli autor nechápe, že církev nenabízí pouze vidinu spasení, tak mu patrně nic nepomůže. Nebo by bylo vhodné mu doporučit nějaký kratší pobyt v nějaké opravdové církvi.

honzak 27.12.2006 6:35

Re: Autor je patrně padlý na hlavu

to je velmi povedený komentář!!!!:-D. Už vidím svíčkové báby, jak mžourají v ponurém osvětlení gotického sálu kolik mají ještě kreditu.

Jinak mě autor překvapil střízlivým postojem. Jako ateista mu neporadím, nicméně snaha je chvályhodná.

jerry 27.12.2006 9:16

Re: Re: Autor je patrně padlý na hlavu

Lituju ateisty.Smutný život. I když -tak do 16 let jsem jím byl taky,pak jsem tak poslouchal ty ,,vědecké nesmysly "ve škole a řekl jsem si proč to tak má být? Jen proto, že to nějakej šílenej vědec někdy řekl?  A to bez jakýchkoliv důkazů? Vědecký světový názor je ve skutečnosti nevědecký, žádné důkazy - předpokládá jen bezduchou víru. A to víru v nic, v temnotu. Proto nechápu lidi, kteří jej vyznávají.

RomanL 27.12.2006 10:12

Re: Re: Re: Autor je patrně padlý na hlavu

...pche...

georg 27.12.2006 10:25

Re: Re: Re: Autor je patrně padlý na hlavu

Vidím, že jste odborník. Mám problém s archou Noema. Bavili jsme se o tom, jak zachránil třeba klokany a medvídky koala?  Oni přeplavali oceán, aby se 40 dní mohli povozit na jeho arše a pak plavali zpět do Austrálie? Prosím, odpovězte.

jerry 27.12.2006 11:08

Re: Re: Re: Re: Autor je patrně padlý na hlavu

Vy berete vážně pohádky a legendy? Bible byla psána v podobenství pro tehdejší lidi. Nebere se doslova! Slovo Adam znamená lidi -tzn. bůh stvořil člověka.Já bych začal první stranou Bible ,jak bůh stvořil zemi -nejdříve byla země pustá a holá, poté moře, pak ryby,obojživelníci, plazi,ptáci,savci .Je zajímavé, že tohle někdo věděl dávno před naším letopočtem a dnes to odpovídá našemu poznání. Otázka zní : jak to věděl?

Karel 27.12.2006 15:21

Re: Re: Re: Re: Re: Autor je patrně padlý na hlavu

Dá rozum, že kdyby stvořil napřed zvířata a pak Zemi, tak by mu mezitím pochcípaly;-D

Iva 28.12.2006 17:57

Re: Re: Re: Re: Re: Autor je patrně padlý na hlavu

A v čem je schopnost poznání teď a před pár tisíci lety tak pronikavě jiná?

Zajímavé je, jak černoprdelníci převalují v ústech každou větu z jejich pouček a jsou na jednu stranu "upalovat" lidi, viz třeba homosexuály. A na druhou stranu zase tvrdí, že se nebere doslova.

Skutečně se běžte bodnout. Říkám znovu, že netušíte, o čem je život. Proč si myslíte, že myšlenkové pochody v organické hmotě jsou tak hrozně unikátní. Pud sebezáchovy? Nejste se schopni vymanit ze svého "matrixu"?

honzak 27.12.2006 19:14

Re: Re: Re: Autor je patrně padlý na hlavu

nevěřil bys, co jsme my ateisti užili dneska srandy. Stačilo nám k tomu kolo a trocha hůře sjízdného terénu.

A na toho pánaboha nějaké důkazy máš, synku? Co vím já, tak poslední borec, který zkoušel přejít suchou nohou moře je jaxi mimo hru. Utopil se.

A o bezduché víře přemýšlej. je to tvůj problém.

Pavel Pávek 27.12.2006 0:20

Skutečný potenciál?

Otázkou však je, jde li o skutečný potenciál nebo o prostou zvědavost.

Cesilko :-) 27.12.2006 0:11

Jeje, :-)

"hrdy, moderni clovek, sebevedomy....!!! "  :-) :-) :-) Takovejch uz tady bylo....... za tech 2007 let.....:-) :-) :-) Inu nic, nihil novi sed solam...:-)

trn 27.12.2006 2:23

Re: Jeje, :-)

Cirkev nikdy nic nenabizela, nez to mlhave spaseni po smrti, o kterem nam zadny mrtvy neprisel nikdy rict, jak to vlastne je. Naproti tomu po staleti brzdila, ba zakazovala jakykoliv pokrok, hlavne ve vedeckem badani. Co se podarilo vybadat za cely strdovek, kdy za prohlaseni, ze zeme je kulata, nebo ze se toci riskovali vedci upaleni? A co veda dokazala za pouhych necelych dveste dvacet let, od francouzske revoluce, ktera oddelila prvni stat od cirkve, a hlavne ji vzala monopol vzdelavani. Cili uz cirkev nemohl oblbovat lid kazanim, ze vsechno svoril buh a ze to musi zustat tak, jak to stvoril. Dnes oblbuje chudy lid v nevivinutych zemich a oblbuji jej take imamove, protoze Arabove museji nejmin tech dvestedvacet let dohnat, aby se mentalne dostali na uroven Evropanu a Americanu.

J.G. Pašek 27.12.2006 3:15

trne, máš v tom guláš . . .

.

V. H 27.12.2006 4:07

Re: Re: Jeje, :-)

Krajne nerad suhlasim s Paskom, ale v tomto musim, mate v tom gulas. Keby cirkev ponukala len mlhave spasenie po smrti, tak sa na nu vacsina ludi vykasle aj v tom stredoveku. V rannom a strednom stredoveku bola nositelom a podporovatelom vzdelanosti prave katolicka cirkev. V muslimskych statoch spravovanych podla nabozenskych zasad zazivala veda a kultura v stredoveku mimoriadny rozmach.  A vami spominani Americania su vo velkej vacsine veriaci. Proste, gulas.

Fafa 27.12.2006 6:19

Trne:

ad stredovek - goticke katedraly; lode schopne transoceanske plavby; zruseni otroctvi ve vetsine Evropy

ad francouzska revoluce - treba pan Lavoisiere toho uz po revoluci moc nevyzkoumal

ad veda - treba genetika postoupila docela dobre. Jenze Gregor Mendel byl opat augustinianskeho klastera. Byl to podle Vas vedec nebo jenom oblboval lid?   

jerry 27.12.2006 9:20

Re: Re: Jeje, :-)

Církev nezakazovala nic, zakazovali lidé. A ti jsou často nedokonalí a zpátečničtí. Vy jste se tak krásně nechal oblbnout marxismem! Jako z příručky. Vás číst, to je pro mně zdroj poznání o myšlení lidí. Ano náboženství přináší takové blbosti jako lásku, pokoru,skromnost,pochopení pro druhého.

Honza 27.12.2006 10:54

Re: Re: Re: Jeje, :-)

Nejvyšším představitelem katolické cirkve je papež Sídlí v bohatém Vatikánu v přepychu. Používá titul Svatý otec, neprotestuje proti tomu,že ho v médiích označují jako zástupce Boha na zemi. Je to skromnost a pokora?

jerry 27.12.2006 11:13

Re: Re: Re: Re: Jeje, :-)

Opět hodnotíte lidi a ne myšlenku. Já nemám jako katolík nějakou povinnost papeže obdivovat. V podstatě s Vámi souhlasím, dokonce si myslím, že teorie o zavraždění Jana Pavla I. v roce 1978 může být pravdivá./to by byl slušný skandál/  Ale znám taky spoustu katolických kněží, které obdivuju.

Mil_Kra 28.12.2006 5:51

Re: Re: Re: Re: Re: Jeje, :-)

Znate nejakeho rabina nebo baptistickeho kazatele atd. ktereho by ste taky obdivoval? Krome toho jak muzete obdivovat nekoho, kdo siri, nebo alespon veri v bludy. To muzete jenom tehdy, kdyz jste jednim z takovych...

Karel Kocourek 28.12.2006 15:39

Re: Re: Re: Re: Jeje, :-)

On ovšem taky, když něco podepisuje, se tituluje jako Servus Servorum Dei. Asi to s tou skromností nebude zase tak špatné.

Náhodný 27.12.2006 12:43

Re: Re: Re: Jeje, :-)

jerry: Já osobně jsem přesvědčen, že náboženství je jen vedlejší produkt strachu. Jestliže se někdo nedovede smířit s velikostí vesmíru bez víry v Boha, je to jeho věc. Nemůžu nikomu bránit, aby věřil v sebeiracionálnější nesmysl. Doměnku, že vznik života je v rozporu s entropií a tudíž musel být stvořen, nelze posuzovat izolovaně, je na to celý vědecký systém vysvětlení. Já osobně se snažím si vystačit bez těchto (imho slabošských) berliček, pravda je, že s vírou je všechno jednodušší, přináší totiž rychlá instantní a prostá vysvětlení čehokoliv, bez nutnosti použít rozum, a to přesně mi na ní vadí.

Po smrti nenásleduje nic: naše osobnost je sofware, "běžící" v biologickém computeru - mozku. Po jeho rozpadu žádná duše nikam neputuje, vědomí prostě zhasne, přesně jako když se vypne žárovka. Ne každý je schopen si to připustit a smířit se s tím (protože je to nepříjemné), tak radši věří těm nesmyslům, co ti slíbí farář, immám, rabi, láma, inkvizitor, kdokoliv. Toto však neznamená, že svou osobnost nemůžu rozvíjet, obohacovat, cvičit, něco dobrého za život vykonat.

Za klíčové považuji to, že nemusím být věřící, abych se choval slušně, k tomu víru nepotřebuji. Nepotřebuji ji, abych věděl co je láska, pokora, skromnost, pochopení. Takže paralela mezi ateista=amorální, je zvrácenost, která mne přesně na některých fanaticích odpuzuje.

jerry 27.12.2006 14:20

Re: Re: Re: Re: Jeje, :-)

A kde jsou důkazy pro vaše tvrzení? Co když odpovím takto : proč se stále u většiny lidí ,co byli v klinické smrti opakuje tunel, světlo, přehraný život v několika vteřinách, pohled na své tělo z výšky. Tytéž zážitky, navíc v okamžiku, kdy na EEG nebyl záznam./Mám to z Lancetu/ Tak kdo tady slepě věří a kdo se snaží argumentovat vědecky?Pokud chcete argumentovat, že spousta lidí si nepamatuje nic -odpovím Vám takto : 1.někteří lidé si nepamatují své sny .Vysvětlení: sny neexistují . Nebo : Zkoumaný lék pomohl 60% pacientů ze zkoumaného vzorku .Vysvětlení: Neúčinný lék.

 A jestli k tomu, abyste byl dobrý , nepotřebujete víru, gratuluji. Já to nedokážu ani s ní. Jestli to ale nebude tím, že si o sobě nedělám iluze.

Chronosphere 27.12.2006 23:57

Re: Re: Re: Re: Re: Jeje, :-)

A kde jsou důkazy pro vaše tvrzení?Jak to víte že zážitky těch lidí vznikali PRÁVĚ v tom  okamžiku kdy na EEG nebyla známka činnosti mozku????????

J.G. Pašek 27.12.2006 22:00

Náhodný, nebuď domýšlivý, že pouze atheisti mají vysoké IQ a rozum . . .

a věřící v pána Boha a Ježíše Krista jsou ignoranti a potřebují tu víru coby berle . . . .

Mil_Kra 28.12.2006 6:05

Re: Re: Re: Re: Jeje, :-)

Mate uplnou pravdu, ze take neco jako "duse", ktera v okamihu smrti vyleti z tela a jako bila holubicka odleti do nebe, je absolutni nemysl, ktery neni nicim dolozen, tudiz je vymyslen.

Reknete mi ale jinou vec: Co je to co v cloveku "mysli", co vy nazyvate "osobnost" nebo "vedomi"? Myslite si, ze to dli v mozku cloveka? Jste si tim jist? Jak se to tam dostalo a odkud? Odpoved castecne uz dava soucasne VEDECKE badani o informacnich systemech a o rozdile mezi softwerem (mysl cloveka) a hardwerem (mozek cloveka). Kdo vlozil software do pcitacoveho hardweru? Odkus se vzala mysl cloveka vlozena do jeho mozku?

Iva 28.12.2006 18:06

Re: Re: Re: Re: Jeje, :-)

Tak, tak, děkuji :-)

Iva 28.12.2006 18:04

Re: Re: Re: Jeje, :-)

Vy jste taky jak z příručky. Netuším, proč se zase oháníte tím svým mečem marxismu.

Nositelem lásky, pokoru, skromnosti a pochopení není náboženství. Jste zaslepen jen tím svým viděním.

Na to, abych přemýšlela o životě, jeho smyslu, nepotřebuji žádnou církev. Církve jsou jen šaškárna (pro masy), nic víc. Relikt z minulosti. Zkuste vlastním mozkem přemýšlet proč, ale toho asi ve své "jediné pravdě" nejste schopen.