29.11.2020 | Svátek má Zina


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: V boji proti církevním restitucím o občany nejde!

K této problematice již bylo řečeno mnoho. Ovšem člověk, který zmíněný brífink nesledoval, přišel o hodně, a protože se z něho neobjevilo nic ani ve hlavních zprávách, mám obavy, že slova, která vyřkl sociálně demokratický stínový ministr, pan inženýr Mládek, zapadnou. A to by dle mého názoru byla velká chyba.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 2.7.2012 15:59

Dobrý článek,

ale přiznám se, že jako ateista tohle moc nesleduju a když už, tak jsem v tom dost rozpolcená. Jsem plně pro, aby co bylo ukradeno, aby se to vrátilo, jen mě u toho svírá obava, že v současné ekonomické krizi...

Ale na druhé straně tomu fandím z důvodu, který možná (při dnešním počtu věřících a jejich institucí) není až tak pro budoucnost oprávněný. Prostě mám pocit, že by ty majetky konečně někdo opravdu zodpovědněji spravoval.

J. Urban 2.7.2012 19:46

Re: Dobrý článek,

Paní Kanioková, zásada, aby bylo vráceno, co bylo ukradeno je jen na papíře. Ad 1: restituce u nás se týkaly jen fyzických osob. Dnes církev coby jediná právnická osoba má dostat generální výjimku. Ad 2: v českém bezprávním prostředí nebyla výše uvedená zásada, kterou se oháníte, dodržena ani u těch fyzických osob. Restituenti byli kráceni, zdržováni, odbýváni - zastání nenašli - aby své restituční pohledávky byli donuceni pod cenou prodat různým spekulantům a mafiím, spřaženým s polit. "elitami" - k čemuž již předem byly vytvořeny naším parlamentem "zákonné" podmínky. Věřte mi, že vím o čem mluvím.