3.6.2024 | Svátek má Tamara


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
kylchap 15.8.2008 13:47

Re: Re: Re: a

Bublan je evangelík a ty jsi vůl.

Fafa 15.8.2008 21:40

Kylchape:

jestli je pan Bublan dneska evangelikem, to samozrejme nevim. Ale vystudoval Katolickou teologickou fakultu, 1971 - 1976.  

Tino 15.8.2008 8:10

Šokuje mě nevědomost Bublanů.

Od revoluce mi bylo zcela jasné, jak pracovala STB a zdálo se mi nemožné, aby přední politici i vládní zaměstnanci neměli jasnou představu o fungování politické policie STB. Dnes se nestačím divit jak triviální skutečnosti jsou pro Bublany objevem.

Za komančů se sice nesmělo mluvit o jakékoliv činnosti STB, ale kdo byl v nepříznivém poměru k stávajícímu režimu, ten musel nutně chápat, jak funguje systém zastrašování i nucené spolupráce. Už tehdy jsem odpouštěl svým známým i kolegům, kteří byli vtaženi do téhle mašinérie proti své vůli. Mě se jim totiž nedařilo "získat" pro spolupráci, ikdyž jsem přesvědčený, že jsem byl nevědomky použit. Stejně museli být použiti všichni, kdo měli v rodině emigranty, předky pronásledované režimem a protirežimní postoj. Nemuselo přitom jít o disidenta ani náhodou. Špiclování byl celonárodní jev. Už od jeslí byl každý v evidenci, kádrově sledovaný až do smrti a myslím, že i jeho mrtvola byla sledována, zda se kolem ní nemotá podezřele mnoho protirežimních občanů.

Je proto s podivem, jak se dnes Bublani diví systému, který teprve nyní objevují jako novum. Použití takových nevědoucích ve vysokých státních funkcích i v politice byl samozřejmě výborný tah lidí poznamenaných komunistickou minulostí, snažících se integrovat v nových poměrech, uplatnit své ambice, získat a rozmnožit majetky. Bublani majetky ani moc nezískají. Jsou jen použiti jako užiteční idioti!

Jája 15.8.2008 8:04

Fando!

Nepindej hlouposti!:-D

tosek 15.8.2008 8:08

Re: Fando!

Neměl byste nějaký argument?

Štváč 15.8.2008 8:02

na politiky

je třeba ukázat, potom bude pozdě.

kylchap 15.8.2008 7:56

Seznamy jsou důležité,

protože potřebujeme jasně a zřetelně označit nepřítele. Kdybychom seznamy neměli, museli bychom je vytvořit.

pamětník 15.8.2008 8:05

Re: Seznamy jsou důležité, političtí vězni v ČSR - Velká Amnestie v roce 1960

Tvůrci dějin z Žáčkova pamětního ústavu mohou zneužívat

své monopolní, konjukturální postavení.

PS  neviditelná ruka trhu (spekulativní kapitál) často devastuje i mezilidské vztahy

zk 15.8.2008 8:16

Re: Re: Seznamy jsou důležité, političtí vězni v ČSR - Velká Amnestie v roce 1960

čehopak vy budete asi pamětník8-o:-/

jirka.s. 15.8.2008 10:05

Re: Re: Re: Seznamy jsou důležité, političtí vězni v ČSR - Velká Amnestie v roce 1960

No, já si myslím, že by spíše mnohem raději na lecos zapomněl a se/re ho, že ostatní nechtějí! :-/

emil 15.8.2008 7:55

Bublan býval slušný člověk,

bohužel se stal Paroubkovým kývalem. Vím, co ho nejvíce naštvalo, že slavný Ploc, jeho spolustraník v parlamentu, byl estébácký přisluhovač. Je pravdou , že každý sportovec a umělec jezdící za hranice musel podávat zprávy o svém pobytu. Ale to množství, které řekl, záviselo jen na něm. A že byl Ploc aktivní, vykecal všechno i na své kolegy, dostal za to zaplaceno, to opravdu nemusel. A to bývalý slušný pane Bublane, Plocovi neodpářete.

Bořek 15.8.2008 8:01

Re: Bublan býval slušný člověk,

Možná ,že býval.Ale moc a peníze dělají své.A není jediný.Slušných v politice ,by se možná vešlo na prsty jedné ruky.Ale nesázel bych se.

Ladic 15.8.2008 8:13

Re: Bublan býval slušný člověk,

R^

Migrant 15.8.2008 7:41

Pak byli nekteri mimo svazky STB,

protoze byli vazani primo Moskvou, ze Bublo? Nepripomina Ti to neco?

honzak 15.8.2008 7:22

hnus, velbnosti!

znaj tu o břevně ve vlastním oku? Asi jo, ale moc se tím neřídej, neníliž pravda?

Honza 15.8.2008 7:06

Přátelé neselhali

Ale přátelé z ČSSD v hodnocení této instituce nezklamali - je podle nich totálně špatná, jako ostatně všechno, na čem nemá tato strana podíl. Pokud se tito lidé dostanou k moci, bude asi dobré tento stát sledovat z uctivé vzdálenosti, nejlépe z Ameriky

Bořek 15.8.2008 7:19

Re: Přátelé neselhali

Honzo,mluvíte mi z duše.

Gonzales 15.8.2008 8:46

Re: Přátelé neselhali

Asi tak R^

Jurajda 15.8.2008 5:53

Bublane tobě budu věřit až

leda tak dvaatřicátýho třináctej!

divana 15.8.2008 4:21

"Vrátil jsem se z dovolené a při prohlížení již starého tisku jsem se nestačil divit."

místo divení mohl autor coby ministr pár let taky něco dělat

aquagenic 15.8.2008 1:57

Lžeš Bublane

Lžeš v celém článku. Jsou lidé, kteří si tě pamatují. I z toho ÚOÚD...

vitr 15.8.2008 1:38

o rybach a slizu

autor je zodpovedny za mafii ktera ovladala a dosud asi ovlada MV, je hloupy , nebot si mysli ze vi a on vi jen tolik co mu dovoli vedet - jak rikal Kainar - svobodu kterou nepoznaji nikdy, nebot v tom poznani jim brani jejich sliz - kainar to rikal o rybach...

drak 15.8.2008 8:13

Re: o rybach a slizu

:-D Vrtá mi hlavou, kde se bere ta nenávist vůči autorovi! Vy kteří jste za totality nadávali v hospoděla plnili lplán na 2OO %jhste najednou všichni hrdiny, kteří všechno ví a všemu rozumí.  Autor jen vysvětluje postupy b ývalé STB a způsob získávání agentů.  Napište, někdo z vás, jak vy jste bojovali proti totalitě.Pálení svazků spisů, pokud se pamatuji nařídil gen. Lorenc.Proč  jste tomu nezabránili, když jste dnes tak chytří?;-O

Ladic 15.8.2008 8:16

Re: Re: o rybach a slizu

každému co jeho jest, bublan se svým patolízalstvím paroubkovi si za to může sám.....jak prosté---

jakovy 15.8.2008 13:26

draku Re: Re: o rybach a slizu

vy musíte být ale velký

Houmr 15.8.2008 0:50

Již dlouho mi vrtá hlavou,

co musejí rudoši na pana Bublana vědět.

zk 15.8.2008 8:14

Re: Již dlouho mi vrtá hlavou,

Možná se to brzy dovíme, kdo ví, třeba je také v seznamu a teď jen trne, kdy se to provalí:-D:-D

Olin 15.8.2008 0:42

Blbost, pane poslanče.

Snad jste již zapoměl, co znamená slovo "studium". Nejprve musí být zveřejněny materiály, které lze studovati, pak může někdo dospět k nějakým závěrům. Ten ústav je tu proto, aby udělal pořádně to, co vy jste ve své funkci (i vaši předchůdci) zanedbal. pokud si představujete, že na Vnitru nejprve někdo prostuduje a popíše, jak minulý režim pracoval, a NAKONEC to doloží nějakými komentovanými seznamy, tak to jste se spletl. Tak "se" pracovalo, když jsme studovali my dva. Ale tomu je konec.

Brett 15.8.2008 1:21

Re: Blbost, pane poslanče.

K pravde se clovek dostane jen tehdy, kdyz vsechna fakta jsou publikovana.  To plati v jakemkoliv vyzkumu!  Soudruh Bublan mel dlouha leta prilezitost veci vyjasnit, ale bud nechtel a nebo neni schopny.

Olin 15.8.2008 1:26

Re: Re: Blbost, pane poslanče.

Jo, já myslím, že obojí, protože kdyby chtěl, musel by jít tvrdě proti vůli svého okolí, a toho jsou ministři málokdy schopni - což nám kouzelně demonstruje jistý Jim Hacker v podobě večerníčku!