5.12.2021 | Svátek má Jitka


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Práva nebo vděčnost, kořist nebo dar

Nedávno jsem čirou náhodou v rozhlase zaslechl mluvit jistou sociální pracovnici o pomoci bezdomovcům a o sociálním bydlení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vintr 26.12.2018 12:08

Re: Děkuji

"Umořit Afriku blahobytem", který v Evropě během jednoho století snížil porodnost pod nutnou reprodukci, je neřešitelný úkol. Už dnes by na to nestačilo všechno bohatství ostatního světa a než by to začalo fungovat, tak by těch, kterým by bylo nutno dopomoci k blahobytu, bylo několikanásobně víc než dnes. V podstatě pro nás by existovalo jen jedno rozumné řešení. Izolovat se od Afriky (a jiných zemí, kde se lidé množí jako králíci) a nechat je a přírodu, ať to tam vyřeší sami. Ovšem to už jsme prošvihli, takže se v tom svezeme s nimi. A nebude to nic pěkného.

J. Krásenský 26.12.2018 12:16

Re: Děkuji

Nebude to opravdu nic pěkného.

S tím vším bohatstvím světa si nejsem tak jistý, když porodnost klesá i v tak chudých zemích, jakými jsou Rusko a Ukrajina.

J. Vintr 26.12.2018 13:04

Re: Děkuji

V Rusku a na Ukrajině za to může nejspíš převážně alkohol. To v případě převážně muslimské Afriky a dotčených částí Asie nepřipadá v úvahu.

J. Vintr 26.12.2018 1:07

Nevím jak souvisí

to, co napsal pad Drápal v závěru, s tím, co píše o přemnožování lidí v okolním světě. To se máme jako vzdát a nechat se jimi bez odporu v klidu a míru sežrat?

J. Sova 26.12.2018 17:25

Re: Nevím jak souvisí

Samozřejmě, jste přece křesťan.

Lk 6,27 Ale vám, kteří mě slyšíte, pravím: Milujte své nepřátele. Dobře čiňte těm, kteří vás nenávidí. Žehnejte těm, kteří vás proklínají, modlete se za ty, kteří vám ubližují. Tomu, kdo tě udeří do tváře, nastav i druhou, a bude-li ti brát plášť, nech mu i košili! Každému, kdo tě prosí, dávej, a co ti někdo vezme, nepožaduj zpět. Jak chcete, aby lidé jednali s vámi, tak jednejte vy s nimi. Jestliže milujete jen ty, kdo vás milují, můžete za to očekávat Boží uznání? Vždyť i hříšníci milují ty, kdo je milují. Činíte-li dobře těm, kteří dobře činí vám, můžete za to očekávat Boží uznání? Vždyť totéž činí i hříšníci. Půjčujete-li těm, u nichž je naděje, že vám to vrátí, můžete za to čekat Boží uznání? Vždyť i hříšníci půjčují hříšníkům, aby to zase dostali nazpátek.

Ale milujte své nepřátele; čiňte dobře, půjčujte a nic nečekejte zpět.