27.7.2021 | Svátek má Věroslav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Kobylka Lajda 20.11.2009 9:06

Re: NAPROSTÝ SOUHLAS!!!

Nechápu to jako zesměšňování, spíš jako ukázku "Takoví jsme byli". Nebuďte tak chytlaví.;-D;-D

IvaA 20.11.2009 9:58

Re: NAPROSTÝ SOUHLAS!!!

Dejte si seno a běžte dementně řehtat jinam

lucinapes 20.11.2009 11:18

Re: NAPROSTÝ SOUHLAS!!!

Ještě pořád vás to bučení baví? ale to jste jediná.

JK 20.11.2009 16:22

Re: NAPROSTÝ SOUHLAS!!!

Tak, člověk maně vzpomene na Dlaska, Vaváka a jiné sedláky, jak s láskou, úctou a lítostí že už se nedožili vzpomínali na své dědy, kteří ještě poznali nevolnictví a robotu.

lucinapes 20.11.2009 11:13

Re: Souhlas

S trochou nostalgie vzpomínám, jak ti šťastní, kteří v té době (velice těžce) získali byt, měli všichni stejný sektorový nábytek ve stejné sestavě (jinak to ani postavit nešlo) a dokonce stejnou kopii Modiglianiho na zdi. Jak jsem jim záviděla ve stylovém nábytku po prarodičích (krásný je ovšem dodnes).

Kresinka 20.11.2009 3:38

to je přesné,

to nepochopení našeho tehdejšího života. Jako by šlo jen o to, ukázat "mladým" jaký malý život jsme tenkrát žili, ale že je v principu život mnoha rodin dnes stejně malý, to nikoho nenapadne, Kdo tenkrát chtěl, měl obzor široký, přes všechny hranice a vnější překážky, stejně jako dnes. Já ze svého ženského hlediska jen lituji ztrát energie, lteré jsem musel vynakládat, abych obstarala a uvařila slušné jídlo, To jsou ztráty, které ráda postrádám

Kobylka Lajda 20.11.2009 9:10

Re: to je přesné,

Jste hodně skromná. Dobrým jídlem vzhůru k obezitě! Jak jste mohla mát obzor široký, když spousta pravdivých údajů byla zatajována, zkreslována, do zahraničá jste se nedostala. Jídlo bylo to poslední, co mi za komoušů chybělo. Tak vařte a bágrujte, ať do konce života si užijete svobody, mňam.;-D;-D;-D

IvaA 20.11.2009 9:57

Re: to je přesné,

Dejte si seno a běžte dementně řehtat jinam

lucinapes 20.11.2009 11:31

Re: to je přesné,

no, kobylko, každý není ochoten pracovat pro národ o  troše polévky z kůrek, rodina musela jí¨st, komouši nekomouši. Ráno jste šlä do práce, řezník měl zavříno, večer jste šla z práce, a v krámě visely jen prázdné háky. Netvrdím, že jsme byli o hladu, ale dodnes jsem u vytržení u našeho řezníka, když vidím ten výběr krásně opracovaného masa, který jsem znala jen ze západu. Ono i tohle byla součást socialistické ne-kultury, nejen nedostatek filosofických spisů. Většina rodin měla na stolku místo bible katalog Neckermann a když se někdo dostal VEN, bylo důležité, co přivezl, ne co viděl. To už dávno není, ne proto, že by to byli jiní lidé, ale už to není NEDOSTUPNÉ, teď už většina lidí jezdí do zahraničí za zážitky a cizí kulturou, ne aspoň částečně doplnit to, co se nedostává. To nebyla hanba obyčejných lidí, ale těch, co jim nedopřáli kulturní - civilizovaný život. Napřed je třeba nakrmit tělo, pak duši. A duše si i za bolševika dokázala trochu potravy najít, zatímco tělo potřebovalo ten omílaný toaletní papír a pro děti pomeranče na Vánoce, když jindy nebyly.

Eva D. 20.11.2009 17:01

Re: to je přesné,

R^R^R^

Josef Pajer 20.11.2009 3:31

Straka

Promluvil typický vzorek před listopadem 1989 zalezlého posraného Čecha, co věšel 1. máje vlajky, chodil k volbám ať se třeba Straka jmenoval, který teprve potom, co za něj svobodu zařídili jiní, vyleze a pindá a konečně ví, co a jak se mělo. Kde byl tehdy? Že by na Národní? Proč nám neporadil? Kde jsme s takovými Gentlemany dávno mohli být?

abc 20.11.2009 7:28

Re: Straka

Co tak se vyjádřit k textu a ne k autorovi?

Nemá Pajer něco společného s Pajerovic dvojkou; taky bojuje proti "Lži a nenávistí" lží a nenávistí.