26.5.2024 | Svátek má Filip


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Pověry o Romech

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
MLOK 29.6.2009 14:27

Re: Já je tady nechci.

Co Vy na to pteryxi??? Zkuste argumentovat proti VVV odpovědi. Ale věcně, ne jenom nicneříkajícími libozvučnými slovíčky. Taky zkuste definovat termín slůvek "RASISTA-RASISMUS". Myslím, že v tom máte značný zmatek.

       Rasistou není člověk, který protestuje proti tomu, když mu KDOKOLI!!! znepříjemňuje život bordelem, smradem, kraválem, krádežemi, násilnostmi - a je mu srdečně jedno, jedná - li se o  Inda, Američana, Roma, Marťana..........

       Rasistou ale naproti tomu nepopiratelně je Rom, nazývající gadžu "bílou sviní"!

Cartouche 29.6.2009 14:56

Re: Já je tady nechci.

Cikáni žijící v zanedbaných osadách kolem Bělehradu mají IQ 70. Naši Cikáni mají IQ 76, podle nejdetailněji provedené studie IQ 80.

skrebec 29.6.2009 19:13

Re: Já je tady nechci.

která rasistická svině povolila vykonání podobného průzkumu a publikování výsledků??? :-D

janoryna 29.6.2009 13:58

Re: Já je tady nechci, ale jako rasista

musím respektovat jejich kulturní odlišnost a hodnoty. celkem je známo, že na př. krknutí po jídle je u nás neslušnost, v jiných kulturách přímo společenská povinnost vůči hostiteli atd.

Jenda 29.6.2009 14:12

Re: Já je tady nechci.

Tak tak. Vetsinove rasisticka. Napriklad ty opakovane pogromy na vietnamce co tady probihaji, ani do skoly je nepoustime ...

Vetsinove jsou rasisticti tak mozna cikani.

MLOK 29.6.2009 13:43

Re: Já je tady nechci.

Jó, tak tohle zní Astonova Vílo velmi rozumně - souhlasím. Bohužel, realita bude v budoucnu asi trochu jiná a také o poznání drsnější. Něco málo naznačuje už nyní vznik různých stran, které řeší (s přihříváním si vlastní polívčičky) letitý problém, kolem kterého chodí mocní tohoto státu po špičkách a nadále ho neřeší.

        A těm nemnoha lidem, kteří chtěji jen to, aby si naši milí, tiší, přátelští, vstřícní, pořádkumilovní, pravdomluvní a čistotní spoluobčané plnili své finanční závazky vůči bytovému odboru, vodárnám, ČEZu, popelářům, TV, rozhlasu (mám na mysli paní Řápkovou) - tak těm jsou naprosto nesmysleně házeny klacky pod nohy.

Marat 29.6.2009 13:13

Ondřej Klípa, jeden kterému jsou cikání pramenem bohatých příjmu.

Pro pana Ondřejě Klípu, jsou ti cikání prostředkem k dobrému a snadnému výborně placenému živobytí. Dobře žije za peníze daňových poplatníku a tak se snaží. Stačí mu jen žvanit a psát o cikánech, neboť psát o cikánech v dnešní době je zdrojem k bohatému  a lehkému životu. Co by si počal,kdyby cikánu v ČR nebylo?

Jenda 29.6.2009 14:13

Re: Ondřej Klípa, jeden kterému jsou cikání pramenem bohatých příjmu.

Zaridil by jejich import.

zk 29.6.2009 12:47

Tak za prvé

žádní Romové, ale vždycky Cikáni. A to, že se nedokázali přizpůsobit za víc jak 60 let, to je také pověra, že?8-o;-€Rv

. 29.6.2009 13:06

Re: Tak za prvé

snad 600 ne?

L 29.6.2009 12:45

Neznamy pachatel romskeho puvodu

Tato veta se casto opakuje v tisku. Kdyz je ten pachatel neznamy, tak jak vedi, ze je romskeho puvodu. Kdyz ale reknete, ze znamy zidovsky podvodnik je zidovskeho puvodu, tak jste hned obvinovan ze vseho mozneho. Hehehe.

zk 29.6.2009 12:47

Re: Neznamy pachatel romskeho puvodu

v tisku se nic takového už delší dobu neobjevuje. :-/8-o

Jenda 29.6.2009 14:15

Re: Neznamy pachatel romskeho puvodu

Aha. Nekdo vas prepadne a vy nevite jak se jmenuje, tak jak muzete tvrdit, ze byl cikanskeho puvodu? Ze jste ho videl? Slysel mluvit? No a?

Vlado Z 29.6.2009 12:44

jiný problém, taky problém

Fajn, tak to není genetický problém, ale pouze problém společenský a kultúrní. O.K. A co nám to pomůže? Já znám taky slušné Romy, ale ani oni nevědí, jak pomoci těm ostatním, aby se vyhrabali z toho marasmu v němž vězí. A tvrdit, že Romy jen a pouze nenávist okolí nutí být tím, čím jsou, to je pohádka jako o Karkulce. Právě ta silná rodinná soudržnost jim paradoxně často brání vytrhnout se z degradovaného prostředí a začít žít jinak. Jestli Vám můžu poradit, učte Romy individualismu. A sebe naučte, že problém tady je, ne že ne. Musíme jej přiznat, pokoušet se jej definovat a po troše jej řešit. Tvrdit, že vlastně žádný problém s Romy není a jediný problém je v postoji většinové společnosti k nim, je znakem profesionální deformovanosti.

GRUNTORÁD 29.6.2009 12:41

NEJSEM NEPŘÍ..EHM CIGÁN

NEBYL JSEM OKRADEN, ANI ZDALEKA U MNE NEŽIJÍ, NO PROSTĚ BALADA, A MĚNIT TO TAKY NECHCI!!

bill 29.6.2009 12:37

sci-fi

Vite proc Cikani nehrajou ve Star Treku? Protoze se s nima do budoucnosti uz nepocita.

VL 29.6.2009 12:46

Re: sci-fi

Není náhodou ve Star Treku loupeživá rasa Romulanů ;-D? Takže tam jsou.

Kajda 29.6.2009 12:55

Re: sci-fi

;-DR^

Minutus 29.6.2009 12:33

Fajn

hodně z toho může být pravda a hodně nemusí. To až zase jako příliš podstatné nevidím. Ale autor s podobným statusem by měl spíše mluvit o tom, jak problémy Romů máme řešit. To by mě zaujalo víc.

A.D. 29.6.2009 12:33

Kriminalita

nemůžete porovnávat škody způsobené kapsáři a "drobnými" zlodějíčky se škodami způsobenými "bílými límečky" - škody, které napáchal třeba Krejčíř, jsou pro mnoho lidí víceméně virtuální, přímo na sobě je nikdo z nás nepocítil. kdežto ukradenou peněženku pocítím sakra bolestně přímo a hned. To samé vykradenou chatu nebo děcko přepadené a o kapesné okradené skupinou romských spolužáků Tuhle "přímou" kriminalitu totiž vnímáme každý mnohem více a také nám mnohem více vadí...

pteryx 29.6.2009 13:11

Re: Kriminalita

Nechápu jak můžete omlouvat takové darebáky jako je Krejčíř jenom proto, že nemáte rád Romy, to je absurdní. Co se týče šikany, nebo vykradeného bytu, taky jsem se s tím ve svém okolí setkal, ale kupodivu s tím neměli Romové nic společného. Divné, že?

xxx 29.6.2009 13:24

Re: Kriminalita

Cikání páchají zločiny, na které stačí, díky tomu, že jich většina umí stěží podepsat, tak lze od nich asi těžko očekávat složité finanční machinace. Ale vzhledem k jejich vztahu k zakonům se vsadím, že kdyby na to měli, tak by se na tom výrazně podíleli. S cikánama jsem 10let bydlel, tak mám představu, co je to za partu.

xxx 29.6.2009 13:25

Re: Kriminalita

A ještě něco, 100x radši bych měl za souseda Krejčíře ...

woka 29.6.2009 13:33

Re: Kriminalita

akorát při povodni bacha na toho žraloka z akvária!

xxx 29.6.2009 13:50

Re: Kriminalita

Žádnou paniku, ten by leknul, není sladkovoní  ;-)

Cartouche 29.6.2009 15:06

Re: Kriminalita

Podle oficiálních statistik z ČR se Cikáni v roce 1990 podíleli na loupežích z 30,41%, což bylo 20-krát více, než jejich tehdejší podíl v populaci (!!!).

To je opravdu patetické zaklínat se tím, že naši kriminálníci toho naráz ukradnou víc!;-D

Oni Cikáni by ty peníze ukradli taky - jenom nemají příležitost se k nim dostat. Hypotetický Cikánistán by vypadal asi jako Zimbabwe.

Kecal. 29.6.2009 12:24

???

Zajímalo by mě když řeknu že autor je trouba jestli je to taky mýtus.

Kajda 29.6.2009 12:42

Re: ???

Ne, to není mýtus, to je skutečnost.

MLOK 29.6.2009 13:06

Re: ???

Tak to je milý Kecale konstatování faktu;-D

Martin II 29.6.2009 12:22

Ještě nedávno -

jsem působil jako přísedící u jednoho okr.soudu na sveru čech - nebýt kriminality cikánů,tak soudy mají o cca 60% méně práce.