2.10.2022 | Svátek má Olívie, Oliver


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
roddie 6.8.2007 16:25

rasismus a diskriminace

Když jsme u toho, pořád je tu nějaký šum při používání slov "rasismus a diskriminace". O rasismu se dá mluvit tehdy, když ignoruji, potlačuji nebo jinak ovlivňuji práva jedné rasy na úkor jiné, ale v ŽÁDNÉM případě se o rasismus nejedná, pokud vymáhám právo, které je shodné pro celou společnost (zemi) a navíc bez ohledu na rasu. To není žádný rasismus, ale naopak nevymáhání práva je zjevná diskriminace té části obyvatelstva, která právo dodržuje. Pokud tedy já vybydlím městský byt, nebudu platit rok nájem a seberou mi ho bez nároku na náhradu, měl bych se nejspíš obrátit na soud, neboť jsem zjevně diskriminován proti některým občanům, kteří i po takovémto svévolném poškození městského majetku dostanou náhradní bydlení a některé organizace placené státem (!) jim ještě poskytnou právní pomoc při žalobě na město, které tento pozitivně diskriminační krok provedlo.

roddie 6.8.2007 16:15

jak poznat cikána?

Vzpomínám si, jak mi otec vyprávěl, když řediteloval na jedné základce - přišla mu z vedení žádost, aby spočítal všechny cikány (tedy Romy pardon), tzn. vesměs problémové děti, které nejsou vedeny k učení, aby se podle toho upravilo jejich rozmístění ve třídách apod. No a on jim musel napsat "a jak to mám jako udělat, aby mě nezavřeli jako rasistu? Když se podívám na barvu pleti, máme jich tu 42, ale nejspíš mě potom zavřou pro rasovou diskriminaci, protože jenom dva z nich mají "romskou" národnost, zbytek má českou. Tak kolik vlastně máme na škole cikánů?".

Mistr Jan Hus 22.7.2007 19:08

Škoda, že nejsem cikán, to bych se v Havlostánu měl.

Kdybych já byl barevný,měl bych život nádherný. Živil by mě český stát, já jen tančil, pil a krad.

Souložil bych jako kanec a peněz měl plný ranec. Po světě pak cestoval, v Strassburgu si stěžoval.

Nezabýval bych se prací, živil bych se emigrací. Příslušníci jiné rasy mají u nás zlaté časy.

I ten Cikán zdivočelý ze Spiše i Pováží, houfně do Čech stěhuje se za svou černou pakáží.

Vítej v zemi zaslíbené náš národní hoste! Díky tobě populace zkvalitní a vzroste....

Josef K. 21.7.2007 22:49

A jsme

v roce 1939, nebo ne?

UBM 22.7.2007 12:10

Re: A jsme

Řešení cikánského problému je jen jedno - když nebudeš dělat (vydělávat peníze) - chcípneš. Určitě by si nenaflálali tolik dalších cikáňat

CYRIL 22.7.2007 21:07

Re: Re: A jsme

Někde jsem četl, že Einstein napsal svoji disertační práci na necelých 30 stran. Přesto je geniální. Není nutné psát moc slov. Váš příspěvek je z tohoto pohledu geniální. Na dvou řádcích vyjadřuje podstatu problému i jeho řešení. Díky za tento příspěvek!

Alois 21.7.2007 1:06

Podobenství ...

Ona cesta Romů světem značně připomíná cestu křesťanských sekt -mezi svými patřili k opovrhovaným a vyhnali je, nikde nic nevybudovali jen tak vlastní silou a nákladem, ale vždy žili ze zdrojů společnosti, do které se vmísili. Kde je přijali, odmítali dělat cokoli ve prospěch celku, bouřili se proti daním - stále kolem dokola. Ty dějiny starověku, nejen Hebreů a Izraelitů a z nich vygenerovaných kočovných sekt a církví jsou velmi pestré - skutečně jsou to dějiny tehdejšího světa, ale nemůžete je číst jen jako pohádku. K mýtu je třeba hledat historická fakta. Nakonec rozvrátili Středomoří a vrátili civilizaci o 1000 let zpátky.

Ekonomické přistěhovalectví do bohatších krajů, etnická ghetizace a izolace, delikventní nesnášenlivá mentalita, respektující i v hostinných krajích jen vlastní pravidla, věčné image oběti a pronásledování, spojenectví s místní galerkou, filosofie zrady a inrikánství, vlastní intelektuální elita podněcující místní vzpoury a parazitující na svých soukmenovcích i přívržencích, přitom rozšiřování rádoby svatých myšlenek a parazitický způsob obživy , stejně jako pozdější filosofické tolerování a pozvolné akceptování toho všeho vyspělejší civilizací za cenu úplné barbarizace domácích "usedlých" komunit -   není to pořád stejné?

CYRIL 22.7.2007 21:05

Re: Podobenství ...

Tento příspěvek je napsán přesvědčivě a pravdivě, až jej málokdo docení či dokonce pochopí. Ale krásně vystihuje filosofii kočovných skupin, infiltrujících se do osadnických komunit. Postupují jako Jezinky-Bezinky: jen prstíček si ohřejeme". Pomozte nám, podívejte se na naše hladové děti, přece je nenecháte zemřít. Jakmile se usadí, začnou místní komunitu rozeštvávat a rozkládat. Jsou jako rakovinné buňky. Je nutné zastavit rakovinu multikulturalismu.

Pavla 20.7.2007 14:10

rasismus naruby

Syn mojí kamarádky dostal na gymplu důtku, protože se češtinářky zeptal, proč se píše cikán s malým a Rom s velkým písmenem...  Kde jsme?!

Romana 20.7.2007 19:23

Re: rasismus naruby

Tak to spíše bude nevychovanec, který toho musel udělat mnohem více. Před rodiči děti často dělají neviňátka. Sama jsem učitelka, tak vím, jak to chodí. Také jsem Romka.

student 20.7.2007 21:41

Re: Re: rasismus naruby

a kdo stanovil, že je v češtině spisovné říkat cikánsky "Rom" a nikoli česky Cikán ?

bebe 20.7.2007 23:07

Jsi cikánka a učitelka ?

A já jsem  eskymák  a pěstuji  jedlé kaštany.

orinka 20.7.2007 9:38

autor Vlk st. je stále ještě na svobodě?

Hlava mi jde kolem. Jak je možné, že si dnes někdo troufl zveřejnit podobný článek? Ne, že by v něm nebylo pravdivé posouzení současné situace, ale je přece veřejné tajemství, že jakákoliv kritika je u nás tabu, soudě podle stále zablokovávaných diskuzí. Rozhořčených občanů přibývá úměrně s tím, jak se jim zacpávají ústa.

vojín XY 20.7.2007 8:38

Prodat cigány do otroctví

Možná si někteří pamatují textovku DIKTÁTOR. Tam byla zajímavá volba v meníčku jak na ně.

vojím XY 20.7.2007 8:36

Cikáni

To mám radost, že v tom nejsem sám.

Vím bezpečně, že cikánům nepomůže nic. Staré nevzděláš a mladí budou stejně cvičeni starými. To je začarovanej kruh. Jediný řešení - CIGÁNIE. A ať se ta chamraď sežere mezi sebou.

Marie 20.7.2007 0:44

"Vzdelani pro ne neni hodnota, to je cely problem".

"Vzdelani pro ne neni hodnota, to je cely problem"., ano a protože vzdělání pro NĚ není hodnota, pak jsou sotva schopni pochopit, že vzdělání pro NĚ může být PROSTŘEDKEM, ale jak se z toho marastu mohou dostat - jsou tu  už pár set let. A vždycky žili svobodný život, kočovali, brousili nože, obchodovali s koňmi, zpívali a také kradli(Ottův slovník naučný).. Až přišel Hitler a zavřel je do koncentráků,a když skončila válka a "přišli" komunisté k moci tak Cikánům co přežili koncentrák - komunisté zakázali kočovat, vzali jim koně a zavřeli je do paneláků. Cikáni  - neměli a nemají jednoduchý život..

bebe 20.7.2007 1:25

Opačně: nejsou schopni se systematicky vzdělávat , to je celý problém

Realita je velice tvrdá, ale podívejme se pravdě do očí. 

Alena 20.7.2007 7:21

Re: Opačně: nejsou schopni se systematicky vzdělávat , to je celý problém

Hlavně se nechtějí vzdělávat. Jen hloupí lidí se snaží víc a víc a mají méně a méně. Kdyby nám to vycházelo jako jim, že za méně práce více peněz, taky by se to dalo využít. Ale nám to nikdo nedovolí.

ceský.venkovan 19.7.2007 23:53

Vážený autore....

... smekám..... takhle na rovinu vyřčená pravda.... snad naposledy jan Hus a odpustky.....

Alena 20.7.2007 7:13

Re: Vážený autore....

Je to všechno pravda, pravda, kterou nikdo neslyší a nevidí, hlavně z těch, kteří mají možnost s tím něco dělat. Ale ono se to opravdu pohybuje někam do hrůzy a dostávají nás obyčejné lidi, kteří pracují, někam pořád dál do kouta, až už nebude kam. Už teď, když řekne někdo pravdu, je rasista. Rasismus naruby. Výborný článek, ale co s tím dále??

Medák 19.7.2007 23:42

..Kdo bude říkat Cikán, je rasista..

jdu do sebe,zejtra si ke sváče koupím dva rohlíky a patnáct deka romský počeně

;-)

EW 19.7.2007 23:51

Re: ..Kdo bude říkat Cikán, je rasista..

A k obedu bude hovezi pecene po romsku? Knedlicek?

bebe 19.7.2007 23:32

Díky za přesný článek

Už nás to přestává bavit - ti medializovaní mluvčí asociální lůzy, její  prolhaní "ochránci"  z řad bezcharakterních novinářů, a hlavně  sama  tato nepracující , kriminální lůza na dávkách.

ceský.venkovan 19.7.2007 23:48

Re: Díky za přesný článek

podepisuji !!!

Cartouche 20.7.2007 14:56

Re: Re: Díky za přesný článek

To jen ale díky tomu, že za sebou máme zkušenost komunismu. Levicová špína na západ od našich hranic stačila celé generaci vymýt mozky tak dokonale, že ti už ani nepovažují za divné, že jim cizí vetřelci okupují jejich vlastní zem. (Y)

Třesk 19.7.2007 23:21

Jsem bílý pracující muž, křesťan (a anti-multikulturalista) a ten Cikán (jak si sám rád říkal) s prostřeleným břichem je můj kámoš (jak jsem se žel dnes dověděl), přesto tvrdím:

Pan Vlk st. je nesnášenlivý rasista.

bebe 19.7.2007 23:35

Hlavně jsi hlupák , na to jsi zapoměl

Že ten tvůj kámoš nebude  vůbec chybět v práci, že ? A pozdravuj Mercedes !

Alena 20.7.2007 7:15

Re: Jsem bílý pracující muž, křesťan (a anti-multikulturalista) a ten Cikán (jak si sám rád říkal) s prostřeleným břichem je můj kámoš (jak jsem se žel dnes dověděl), přesto tvrdím:

Snad se ani nedá kamarádit s cikánem. Když tak nějak prazvláštně. Vědí co kdy a jak dělat, aby nikdy už nemuseli nic děla.

xluke 20.7.2007 8:40

Re: Jsem bílý pracující muž, křesťan (a anti-multikulturalista) a ten Cikán (jak si sám rád říkal) s prostřeleným břichem je můj kámoš (jak jsem se žel dnes dověděl), přesto tvrdím:

Je rasista protoze vyjadril svuj nazor, ze by si vsichni lide meli byt rovni? Stejna prava, stejne povinnosti? Proc vam nejak neverim, ze jste bily?

Petr Q. 20.7.2007 10:13

Re: Jsem bílý pracující muž, křesťan (a anti-multikulturalista) a ten Cikán (jak si sám rád říkal) s prostřeleným břichem je můj kámoš (jak jsem se žel dnes dověděl), přesto tvrdím:

Bílý, pracující křesťane, pro tvoji/vaši informaci: Pokud vím, tak tím kdo postřelil tvého/vašeho kámoše byl kdo? No přeci Cikán, černý Cikán; jinak též CIKÁNSKÝ TERORISTA, jeden z takových, které autor tak přesně a výstižně popisuje ve svém článku. Jestliže jste/jsi po přečtení článku schopen považovat autora za "nesnášenlivého rasistu" bude chyba v tobě/ve vás; ve schopnosti chápat a správně hodnotit fakta.