18.1.2022 | Svátek má Vladislav


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Hašek 5.12.2021 19:30

Vietnamec mi neva.

Cikán mi (často, ne vždy) va.

J. Kočvar 5.12.2021 16:31

Česko je jediná země, která je výslovně pro Čechy. K čemu nám je, aby u nás bohatli cizinci? K čemu nám jsou cizokrajné mafie, jejichž aktivity jsou zhodnoceny v díle "Kriminální sítě ve vietnamské diaspoře"?

https://www.dokumenty-iir.cz/Nozina/Viet.pdf

Š. Hašek 5.12.2021 17:02

Hmmm.

Policie ČR, státní zástupci, Šlachta, soudy, atd., by si tedy mohli najít čas na ty "Kriminální sítě ve vietnamské diaspoře".

Zatím dvanáct let řeší jedno rekreační středisko, kabelky a v roce (cca) 2033 dořeší H-system.

Něco z toho bych teda nechal plavat, Greta říká, že se stejně utopíme v tý ledovcový vodě.

Z té diaspory mě občas zajímají rohlíky, paštika, Plznička. Na výletě. Večer. Když Bublan zakázal obchod. Když v okruhu padesáti kilometrů Češi dopoledne jezdí na sociálku pro dávky. Nebo české děti mají vysvědčení jak šplhající burzu, až ke čtyřkám.

J. Kočvar 6.12.2021 16:52

Gréta je irelevantní a studijní výsledky vietnamských dětí nemají vliv na studijní výsledky českých dětí.

P. Burda 5.12.2021 20:55

Když nechceme dělat něco my, a je to práce potřebná, nebo alespoň žádaná, dělají to jiní. To, že tím bohatnou není jejich vína, ale naše.

U nás na vsi majitelka obchodu a prodavačka zároveň měla 15000 zisku měsíčně. Bylo jí to málo, tak obfhod pronajala Vietnamcům - za 20000 měsíčně. Teď se diví, že utekli. Holt na té naší vsi víc obchodník nevidělá.

J. Kočvar 6.12.2021 17:39

Nevím, jaké jsou tam u Vás poměry, takže mohu jen spekulovat, jestli lidé třeba víc nejezdí do nějakého supermarketu.

V obecné rovině platí, že tyto orientální národy jsou dost uzavřené a rasistické i vůči sobě navzájem, takže bych byl radši, kdyby tu netvořili významnější komunity. Koneckonců mě nenapadá jediná země, která by prodělala na tom, že je homogenní.

V. Kain 5.12.2021 12:10

A co se zmínit u těch pracovitých vietnamců o drogách?V tom jsou více než zdatní.

P. Dvořák 5.12.2021 12:49

Zmínil jste se.

Asi máte na mysli ty skleníky s marihuanou, které potřebují neustálou práci, čas a spoustu energie. Skleníky s tou stejnou marihuanou, jejíž volný prodej měli Piráti ještě před časem jako jeden z bodů svého programu. S tou stejnou marihuanou, která pomáhá léčit nebo zmírňovat některé nemoci nervového původu a mastičku od Vietnamců dostanete za desetinu ceny, než za kolik vám ji prodá náš skvělý stát.

Zkuste víc, ať to nevypadá, že nejste zdatný na víc, než na pouhé zmiňování.

J. Kočvar 5.12.2021 16:30

Práci a čas zajišťují nevolnické pracovní sily, nalákané k nám z Vietnamu pod příslibem poctivé práce a uzamčené v pěstírnách. Elektrickou energii vietnamské mafie kradou.

Zmínka o Pirátech sem nepatří, ledaže by pan Kain byl členem nebo sympatizantem této strany. Smyslem existence vietnamských mafií ostatně není ani uskutečňovat program Pirátů, ani pěstovat rostliny, ale vydělávat peníze prostřednictvím kriminálních aktivit. Když se zlegalizuje marihuana, přeorientují se na něco jiného.

Mezi další aktivity tohoto druhu patří výroba a distribuce pervitinu nebo dovoz heroinu.

Š. Hašek 5.12.2021 17:09

Jak daleko jste se dostal od domovních dveří, resp, od vysílání ČT09? Tady v tom bude asi NOVA nastejno.

Človíčku, neděláte pro Koudelku/BIS???

Denně vidím rozvážkovou službu, která hérák nabízí před Billou. Všici mají šikmý voči Hanoi. Důchodci se perou víc jak vo křáplý vajíčka.

D. Zítko 5.12.2021 10:01

Píle a skromnost, to je celé. Češi zase pohodlnost a závist....

Š. Hašek 5.12.2021 10:02

Souhlas. Skoro celé.

H. Kotaz 5.12.2021 11:14

Ne všichni obyvatelé zemí Koruny české.

J. Kraus 5.12.2021 9:48

Nebezpečné téma. Dnešní Židé popírají vlastní minulost a o čem je zakázáno mluvit, tam bývá vždy nějaké šméčko. Přitom si židovští odrodilci už před válkou dokázali dělat legraci sami ze sebe. Otřesná svědectví o jejich chování za první války nejen v Haliči podávají unisono vojáci tam nasazení (Nedorost - Češi v 1.světové válce i legionářské almanachy).

Otrockou práci nehledejme jen v Asii. I u nás existuje obří hala, napěchovaná několika stovkami Asiatek s šicími stroji. Pološero, smrad, randál. Kolega tam před lety byl, chtěli silnější přípojku nn, ale rychle odtamtud vycouval.

V naší obci je několik vietnamských obchodů, kam zajde pár zákazníků denně. Pečivo tam navážejí v počtu několika mikrotenových sáčků po pěti rohlících za den, vykupují akční zboží v hypermarketech. Když se o totéž pokoušeli Češi zkraje 90.let, nebylo to k přežití, i když jim barák patřil. Já kupuju u Vietnamců obložené bagety, když má přijít kamarád, tak je mám občíhnuté. V sousedním půldomku bydlel starší šéf nějaké vietnamské mafie. Šla z něj hrůza a byly na něj nabaleny jakési zlomyslné entity, prostupující k nám zdí.

Zajímalo by mě, kolik je mezi Vietnamci odrodilců a kolik se dívá na nás, na slabochy, skrz prsty. Nejsou z generací rozmazlených blahobytem a jsou životaschopnější než my. Doma jich je 90 milionů. Podle školních fotek na rajčeti jich je v nejnižších třídách už často deset procent i víc. V první generaci stydlivé dívenky s něžnýma očima, dnes drsné a přisprostlé holky, stejné jako Češky. Kdyby něco, na čí straně budou stát? To začíná být, odbočme, problém francouzské, ale už i britské armády (v Argyll & Sutherland Highlanders Battalion je asi čtvrtina echt černochů, asijské a smíšené typy nepočítaje, ale mimo službu se rasy od sebe přirozeně separují). Mimochodem, ta robotárna v obří hale poblíž Prahy stále jede naplno. I tu přípojku, pro pouhý sklad nesmyslně předimensovanou, tam někdo udělal. Že by taková hala byla jediná? Kdo se chceš dostat do potíží, nahlas to někde.

J. Kočvar 5.12.2021 16:33

R^

P. Lenc 5.12.2021 8:42

Ano, závist lidská u některých podepřená leností je věčná.Nejen u nás.Za článek dík.

P. Dvořák 5.12.2021 7:41

Zajímalo by mě, kolik Vietnamců se během týdne tady vykecává. Ti zbývající vydělávají peníze.

Š. Hašek 5.12.2021 10:02

R^;-)

I. Pávek 5.12.2021 7:18

Mi osobně jsou vaše diskuzní kydy cizí. Jsem vlastenec, staromilec, xenofob, rasista a udržuji si odstup.Nikdy jsem od vietnamců, cigánů a jiné pakáže, která mi mnohokrát pokoutně něco nabízela NEKOUPIL. A mám zásadu - když na to mám, koupím, když nemám, nekoupím. V jiném městě se zásadně dívám na vývěsku na vstupu a podle ní buď vstoupím nebo nevstoupím.

Moje přítelkyně svého času měla na náměstí cukrárnu a naproti si pronajali obchod vietnamci. Znala se z pronajímatelkou. Při řeči ji tá prozradila, že jí platí 78 kilo měsíčně mimo energie. ,, A tak jsem kolikrát uvažovala, z čeho to platí. Obchod uvnitř plný, i před obchodem výstava. Vietnamka sedí v zimě uvnitř, v létě před obchodem a a co pozoruji, tak obslouží denně když dobře 10 lidí a to nevím jestli něco koupili. Z čeho ten nájem platí?" Je to už dobrých 15 let, no vietnamka tam vysedává stále akorát je šedivá.

P. Pilík 5.12.2021 1:01

Mám několik zkušeností s asiaty. V roce 1957 jsme byli na chmelové brigádě. S námi i několik Korejců, kteří tenkrát u nás studovali. Denně byly vyvěšováni nejlepší česáči a vždy tam byli v čele všichní Korejci, s náskokem nejméně o 50 procent. A když dávno později se zakoupila v Japonsku u firmy Kyocera linka na výrobu hybridních integrovaných obvodů a po instalaci se spustila rychlostí běžnou v Japonsku, po hodině provozu naše ženy na ní pracující byly u konce se silami a rychlost se musela snížit na polovinu. A nyní když jsem potřeboval baterii do hodinek a všem hodinářům a jiným řemeslníkům bylo v nouzovém stavu zakázáno pracovat, šel jsem k Vietnamcům do potravin a u pokladny mi ochotně pomohli za stejnou cenu.

V. Sember 4.12.2021 18:32

K Vietnamcům:

Zpočátku byli velmi přičinlivý. V devadesátých letech mizely české večerky a nahrazovaly je vietnamské večerky. Ještě relativně nedávno jsem chodil do vietnamského obchodu, protože byl nejblíže, otevíralo se tam v sedm ráno a zavíralo v deset až v jedenáct večer.

To už ale není pravda. Otevírají v osm a zavírají v devět. A kromě toho tam mají dost mizerné zboží. Jen část z toho mají na fakturu z dovozu. Druhou část nakupují v okolních obchodem a pak to prodávají s přirážkou. Nedaleko mého bydliště je OC Galerie Butovice, kde je hypermarket Albert, který má otevřeno do deseti. Občas tam vídám Vietnamky s narvaným vozíkem.

Vietnamci se zprvu zdáli být jakýmsi přínosem pro ČR, ale ten přínos jaksi vyšuměl. Začínají působit jako blechy v kožichu. Jen nějaké promile Vietnamců se u nás skutečně uplatnilo.

A pokud jde o prodavače ve vietnamských obchodech či obsluhu ve vietnamských restauracích. Jsou to v podstatě otroci. Nemají žádnou dovolenou, ani se nemohou pohybovat po ČR natožpak vyrazit někam do zahraničí. Žijí pouze v místě svého pracoviště a odvádějí většinu svého výdělku nějaké vietnamské mafii.

V. Sember 4.12.2021 18:35

A to jsem ještě zapomněl na padělky značkového zboží, obzvláště textilního, které z jakýchsi hadrů šijí vietnamské otrokyně v nějakém hangáru.

Š. Hašek 4.12.2021 19:07

Spojil jste mnoho poznámek dohromady:

1. Prodejní doba vietnamských obchodů nadále překonává "normu" jiných provozovatelů. Naprosto běžně 7:00 - 19:30. Na venkově jinak nevídané, COOP často 17:00. Jako turista již přímo vyhledávám "Vietnamce"! Fakt. Často je tam jediný, široko daleko. Děcko si hraje u pokladny.

2. Jejich účetnictví, faktury je starostí pro klotové rukávy na ministerstvu. Mě zajímá kvalita/cena.

3. Malinko jste nepochopil "základní princip obchodu" - zákazník nalézá zboží ve kvalitě odpovídající jeho požadavku. Nepátrá jak a kterak se octlo v regálu. Někdy akceptuji i "vysokou" cenu, protože v té chvíli "to chci/potřebuji" a mám na to. A nedělám z toho pak "vědu do novin"!

4. Gauneři lidumilní stále hledají "překupníky, nutiče ke koupi za šílené ceny, nebohé hlupáky, kteří neumějí počítat, .................. a ministerstva, poslanci - ti jim nevadí.

5. Kdo nepozná padělek od originálu (nemyslím Rembranta) je odsouzen k časté koupi padělků. Za sebe Vám řeknu, že pro ně nehodlám financovat nějaké nové ministerstvo a lítací kontrolní komise. Úřadů dost. A chodili jsme do školy.

6. Nejsem odborářský vůdce a starosti šiček (a pokladních u Alberta) ponechávám povolanějším. Jeden odborář s tím chce seknout a presidentovat. Já ho nebudu nahrazovat.

Mám uschován výuční list mého otce z roku 1928, je tam -prodavač-. Za několik let už byl docela vysokou šajbou. Nejsem v obchodě příliš vzdělán, ale jako zákazník se plně řídím jeho radami.

Obchodní a rozdělovací plánovači a dobrotrusové mě sserrou.

Berte jako poznámky "starce", který zažil rozdělovnu za Novotného a Husáka. I současnost obchodní, zatím to jde. Krom třeba té elektřiny kterou si kupuji od Němců. Ačkoliv je z Temelína!!!

V. Sember 4.12.2021 19:14

Tady v Nových Butovicích to naprosto běžné není. Neuvedl jsem nic, čeho jsem nebyl svědkem. Vietnamské obchody od jistého času ignoruji.

Š. Hašek 4.12.2021 19:25

Jistě. Já to bral zeširoka. Nedoporučuji, z obchodního hlediska, zaťatost. Je to jak ty politické, dosti prdlé sankce.

Trajdám ve volnočase všady. A taky asi déle než Vy. Zajít někam do kšeftu, ještě neznamená koupit.

Příjemný večer přeji. Vyjadřuji se upřímně, někdo to nesnese.

J. Pokoutný 5.12.2021 11:22

Ono "padělek" a "originál" znamená zhusta jen to, že na stejný výrobek dá "štempl" známá značka, beze změny kvality, zato cena 30% navíc. Viz noname notebooky apod.

V. Kučer 5.12.2021 10:15

Pokud kupuji textilní zboží nepotřebuji super kvalitu kterou budu nosit do konce života. Stačí nosit to sezónu a potom se to vyhodí. Vydrží to i déle.

Š. Hašek 5.12.2021 11:13

Jasná věc!!!

Těžko ale vysvětlujte někomu, kdo si myslí, že "v botách z tržnice, skoro zadarmo" bude chodit i jeho syn! Tedy boty ne. Ale těch triček na chalupu, do lesa, na kolo! Kaťata. Takový vobič khaki svetry do lesa.

Asi patnáct let mám takovej větší futrál, na všecko malý a doklady, do batohu i do ruky. Prošel se mnou všecko. Začíná povolovat .....

Když jsem šel k těm "solidním", řekl, že zaplatím co budou chtít, koženej, ukázal jsem jim ten čínskej ...... tak na mě koukali, jako kdybych snad chtěl vojenskou stíhačku s plnou nádrží.

V. Novák 5.12.2021 11:59

Kdo, pro Gotta!, čeká, že od Vietnamce na trhu koupí "originál Adidas"? Kupuju tričko - ne nášivku.

P. Adámek 4.12.2021 18:15

Pamatujete si na TV pohádku ještě z konce 80. let, z doby glasnosti a perestrojky, kde se chasník chce naučit dělat krásný porcelán jako ve Francii a spolčí se kvůli tomu s ďáblem, ale dostane za vyučenou, a tak se správně kajícně vrátí k malovaným hrnečkům, jaké se tu dělají odedávna, a roupy ho přejdou. Tak to je "výchova dětí v Čechách". Pak se divíme.