29.4.2024 | Svátek má Robert


Diskuze

SPOLEČNOST: Petice vědců a primitivní pudy

Petice vědců volá po tom, aby se společnost, politici, média i veřejnost zbavili iracionálního strachu a „ve věci přijímání uprchlíků zohledňovali skutečné potřeby a možnosti, ne vrtkavé nálady veřejného mínění.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JM

J. Mach 793

24. 8. 2015 21:54
Petice vědců a primitivní pudy

Uvítal bych, kdyby se mi od těchto nanejvýš povolaných odborníků dostalo ponaučení, jak poznat mezi statisíci uprchlíků toho, který si zaslouží, aby se mu dostalo všeho, co tito  odborníci proklamují. Jak mezi lidmi nemajícími žádné doklady, odhalí teroristu, který žádné doklady samozřejmě nemá a tvrdí se slzou v oku, jak je ve své zemi pronásledován a z různých vážných důvodů ohrožen na životě s celou rodinou.

Jen mi, prosím, netvrďte, že teroristu poznáte podle toho, že mu z nohavice čouhá hlaveň kalašnikova!!!

0 0
možnosti
JP

J. Plzák

21. 8. 2015 19:13
V době karla Čapka a Thomase Manna,

měl můj otec mnoho židovských klientů.

Přicházel a říkali "s tím Hitlerem to nebude tak hrozný, uvidíte".

Později viděli a bylo pozdě.

0 0
možnosti

21. 8. 2015 19:13
Výborně napsáno,

děkuji.

0 0
možnosti
JK

21. 8. 2015 15:02
Precizní, jako vždy.. Díky Tomáši..

Zběbělá politická Evropa už asi není schopna akce, produkuje jen zoufalé reakce. Žvaní se a žvaní, ale Akce = 0. Ke skutečné akci musíme přesně vědět co chceme, preferujeme. Běžná populace to ví, ale zbabělá "vrchnost" strká hlavu do písku. Neřeší, JAK budeme žít "den poté"..

Francie a GB už mají významnou část populace, která je ryze muslimská. Jsou už za bodem zlomu, bohužel. Německo a Švédsko je dohání mílovými kroky.

Evropa prostě zblbla! Reaguje neadekvátně. Každého podezírá jen z dobrých úmyslů a neustále nastavuje druhou tvář. Zbaběle doufá, že radikální islám uspokojíme ústupností, kterou oni s potěšením vnímají jako slabost.

0 0
možnosti

J. Šimek 066

21. 8. 2015 15:28
Re: Precizní, jako vždy.. Díky Tomáši..

Jenomže lže, viz můj odkaz.

0 0
možnosti
TK

21. 8. 2015 14:21
petice v

Máte recht pane Haasi

0 0
možnosti
JL

21. 8. 2015 12:15
Velká část Haasových myšlenek

jsou populistické kecy, protože v podstatě vyzývá křesťany k jakémusi "spolku s ďáblem". Abychom laskavost projevovali výhradně těm, co si ji zaslouží a nikdy ne "nevděčníkům". Prý si musíme uvědomit, že jsme to my, kdo se musí o sebe postarat. Při tomto způsobu myšlení se problém s uprchlíky však také nevyřeší. To by pan Haas musel, alespoň v náznaku, přijít s myšlenkou jak překonat nevyvážený vývoj, který při současném způsobu myšlení lidstvo nezvládá.

0 0
možnosti
RB

21. 8. 2015 18:40
Re: Velká část Haasových myšlenek

Zajímá mne, co myslíte tím nevyváženým vývojem. Samozřejmě, souhlasím, že současný způsob myšlení je v produkci i řešení problémů tím zásadním faktorem. Ale mám za to, že vývoj probíhá zcela logicky a přirozeně - a to, že se nám jeho průběh zdá nevyváženým, je dáno naším úhlem pohledu, který je závislý právě na našem způsobu myšlení...

0 0
možnosti
JK

21. 8. 2015 14:28
Ano, skvělý Tomský, od asi 21

0 0
možnosti

J. Šimek 066

21. 8. 2015 11:25
Nabubřelý epištol elity nenávidí, protože mezi ně nepatří.

0 0
možnosti
RB

21. 8. 2015 17:28
Re: Nabubřelý epištol elity nenávidí, protože mezi ně nepatří.

I kdyby jste měl pravdu v hodnocení pana Haase těmi vzletnými slovy - jak vyhodnotit, kdo je a kdo není elita? Je elitou jen ten, kdo konvenuje Vám? Nebo jen ten, který vyhovuje mě? Není elitou někdo, kdo ve společnosti prokazuje den za dnem svou prací svou hodnotu a lidskými vlastnostmi svou mimořádnost? Je elitou jen někdo, kdo dosáhne akademického titulu?

Není ocenitelnou lidskou vlastností i odpovědnost, ptající se - co to bude stát? Co z toho budeme mít? Jaké budou následky? A především, bude mít naše snaha cílený účinek? Je to cesta, jak (konkrétně) imigraci lze řešit?

Doporučuji Vám zamyšlení nad významy slov - medvědí služba a danajský dar...

0 0
možnosti
VN

21. 8. 2015 11:10
Na jihovýchod do Makedonie...

Nebo aspoň doprava na stránku...

0 0
možnosti
MU

21. 8. 2015 11:09
Zase nic!

Můžeme nadávat těm co se nebojí, můžeme nadávat těm co se bojí. A co dál? Nikdo nenapsal řešení jak tuto povodeň zastavit. Nenaznačil to ani T. Haas.

0 0
možnosti
AN

21. 8. 2015 12:55
Re: Zase nic!

před pár stoletími se tu povedeň podařilo zastavit někde kolem Vídně...tehdy nikdo nepochyboval o tom, že je třeba se muslimům bránit.

0 0
možnosti