24.1.2022 | Svátek má Milena


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Petice vědců a primitivní pudy

Petice vědců volá po tom, aby se společnost, politici, média i veřejnost zbavili iracionálního strachu a „ve věci přijímání uprchlíků zohledňovali skutečné potřeby a možnosti, ne vrtkavé nálady veřejného mínění.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Novák 21.8.2015 12:55

Re: Zase nic!

před pár stoletími se tu povedeň podařilo zastavit někde kolem Vídně...tehdy nikdo nepochyboval o tom, že je třeba se muslimům bránit.

J. Laták 21.8.2015 12:15

Velká část Haasových myšlenek

jsou populistické kecy, protože v podstatě vyzývá křesťany k jakémusi "spolku s ďáblem". Abychom laskavost projevovali výhradně těm, co si ji zaslouží a nikdy ne "nevděčníkům". Prý si musíme uvědomit, že jsme to my, kdo se musí o sebe postarat. Při tomto způsobu myšlení se problém s uprchlíky však také nevyřeší. To by pan Haas musel, alespoň v náznaku, přijít s myšlenkou jak překonat nevyvážený vývoj, který při současném způsobu myšlení lidstvo nezvládá.

J. Šimek 21.8.2015 11:38

Oponenti nebyli přizváni ?

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/215411000370819/video/

J. Šimek 21.8.2015 11:31

Re: Jsem obyčejný člověk....

Například Větnamci se bezproblémově integrují, takže píšete pindy a zorvíjíte je do nesmyslu, madam.

J. Šimek 21.8.2015 11:29

Re: Mám pocit, že největší strach mají ty tzv. elity, co tu

A vůbec, jsou to ztroskotanci a samozvanci, kteří žijí z vašich mozolů dělnické třídy, Chaloupko.

J. Šimek 21.8.2015 11:27

Re: Jako obvykle

Jo pamflet - tak to budou ztroskotanci a samozvanci, kteří žijí z mozolů dělnické třídy, Jonáku.

P. Khail 21.8.2015 11:26

Re: Jako obvykle

"kdo všechno ten pamflet podepsal" - sakra, to kdysi psávalo Rudé právo a Tribuna. Jen u toho neuváděly, že to nestudovaly. Je vidět, že doba pokročila, teď už není nutné vědět oč se jedná, stačí se tak nějak úderně vyjádřit.

J. Šimek 21.8.2015 11:26

Re: Třeba se ti vědci

Argument pavlačové drbny o jedné paní, co si stěžovala :o)

J. Šimek 21.8.2015 11:25

Nabubřelý epištol elity nenávidí, protože mezi ně nepatří.

P. Khail 21.8.2015 11:18

Re: Jsem obyčejný člověk....

"Všichni známí, kteří navštívili Londýn, Paříž, ale i Vancouver jednohlasně tvrdí, že přistěhovalci se snaží převálcovat naše civilizační prostředí." - moji příbuzní, kteří ve Vancouveru a okolí desítky let žijí nikdy nic takového netvrdili a netvrdí.

V. Novák 21.8.2015 11:10

Na jihovýchod do Makedonie...

Nebo aspoň doprava na stránku...

M. Urban 21.8.2015 11:09

Zase nic!

Můžeme nadávat těm co se nebojí, můžeme nadávat těm co se bojí. A co dál? Nikdo nenapsal řešení jak tuto povodeň zastavit. Nenaznačil to ani T. Haas.

P. Dvořák 21.8.2015 10:28

Re: Tzv. vědci bez znalosti kompozitivní teorie, tedy

Fakt se to rýmuje. Úplnej Šekspýr.

J. Kraus 21.8.2015 10:07

Třeba se ti vědci

jenom bojí nepodepsat, to by je pak i mohli vyhodit z práce. O poměrech přímo na AV ČR umí velmi barvitě vyprávět bývalá kolegyně, kterou nový majitel firmy vyhodil pro přebytečnost i s celou projekcí. Od rýsovacího prkna, tedy od AutoCadu šla na tu Akademii věd, vydržela tam se sebezapřením necelý rok a jak říká, nikdy nepochopila, co tam všichni dělají a co má vlastně dělat ona. Ale třeba se to tam za těch patnáct let změnilo a vědci podepisují ze skutečného uvědomění, podobně jako jejich předchůdci v padesátých letech. Ale přesto, ta velkohubost, ta nadutost jejich petice – to jim to nemohl někdo normální přeformulovat?

S. Ševeček 21.8.2015 10:04

Bene, tekel, ú-parsín.

UI budou jednou první na řadě při zavádění islámismu s lidskou tváří.

R. Jonák 21.8.2015 9:21

Jako obvykle

článek tohoto autora má hlavu a patu a bez výhrad s jeho závěry souhlasím.

Co se týká těch našich "vědců" to také není nic překvapujícího ony ty výsledky jejich "bádání" tomu přeci odpovídají. Nestudoval jsem kdo všechno ten pamflet podepsal, ale myslím si, že mnoho skutečných vědců, kteří pracují v technických oborech se mezi nimi nevyskytuje.

Jen ještě jednu poznámku, které přímo nesouvisí s daným článkem ale s celkovou situací ano. Tady bude stát (tedy my všichni) vyhazovat miliardy, ale 20 milionů na záchranu klokánků, kde se hezky starají o opuštěné děti na to peníze nejsou.

K. Janyška 21.8.2015 9:16

Tzv. vědci bez znalosti kompozitivní teorie, tedy

teorie spontánního řádu lidské interakce, jsou blbci. To se mi krásně rýmuje... Dzp.

J. Chaloupka 21.8.2015 9:05

Mám pocit, že největší strach mají ty tzv. elity, co tu

petici podepsaly. Představte si, že celý život žijete z peněz daňových poplatníků a teď by ty peníze měly být přesměrovány k nějakým přistěhovalcům. To přece nelze dopustit. Musíme se ozvat, aby národ věděl, komu má být vděčný.

Při každém jednání o rozpočtu se zdůrazňuje, že musíme investovat do vědy a výzkumu. Jestlipak někdo spočítal, jaký byl přínos těch investic? Jestli je produktem financování vědy tato petice, pak soudím, že peněz ve vědě je zatraceně moc a měly by být přesměrovány, resp. určeny na splácení našich dluhů. A že se jich za posledních "svobodných" let nasekalo!

Z. Rychlý 21.8.2015 8:58

To, že vědci, špičkoví sportovci, popové hvězdy a

jiní vyjímeční žijí mimo realitu - je logická, přiozená a přírodou daná věc. Žijí své životy jinde a jinak, žijí ve své ulitě a domnívají se, že mluví za všechny. Jisté oprávnění k tomuto domění díky své pozici mají.

Ale proč jim ti dole tak nekriticky žerou i s navijákem mnohé evidentní odtrženosti od reality ? V tomto faktu spočívá jádro pudla. Tady jsou hlavní viníci. Nekritické přejímání, nedostatek obyčejné selské logiky.

J. Vlček 21.8.2015 8:53

Re: Jsem obyčejný člověk....

Paní Heidlerová, moc dobře jste to napsala. Sdílím s vámi pochybnosti o naší tak zvaně elitě národa. Co by tomu asi dnes říkali takoví jako byli bratři Čapkové, Vladislav Vančura, Karel Poláček a celá řada těch, kteří za svůj postoj zaplatili cenu nejvyšší? Takovým se právem říkalo elita národa, i když oni se za ni ve své skromnosti mnohdy ani nepovažovali.

V porovnání s dnešní tak zvanou elitou, která jen nabubřele mentoruje a nabádá k rozvaze, solidaritě a podobným bohulibým vlastnostem a zároveň přehlíží a bagatelizuje nebezpečí, jaké se na Evropu valí, tedy i na nás, to není elita, ale jelita.

J. Swozil 21.8.2015 8:43

Jako obvykle pan HAAS skvělý

V. Heidlerová 21.8.2015 8:22

Jsem obyčejný člověk....

mám ale určité vzdělání a snažím se udržet si přehled. Přesto se přílivu uprchlíků bojím ne proto, že by snížili mou životní úroveň, ale proto, že jsem přesvědčena, že tito lidé se nikdy neintegrují do naší společnosti. Nejsme schopni v plném rozsahu pomoci zahraničním Čechům (Rumunsko, Ukrajina), jednáme pomalu, a nyní - při nárazu uprchlické vlny bychom chtěli být pohotoví? A přitom od uprchlíků - jak vidno - moc vděku nesklidíme. Snad ne všechna média lžou, snad ne všechna videa, fotografie atd. jsou zfalšované. Kdybych měla za sebou tolik útrap z cesty, byla bych vděčná třeba za lehátko s dekou, že dostanu najíst, napít, možnost odpočinout si - a ne devastovat ubytovny, bouřit se hned po příjezdu a vymáhat si své požadavky. Mladí, silní arabové koncentrovaní na jednom místě budou mít počase i sexuální potřeby - ej, děvčice české a moravské, třeste se, až se vydají na lov. Jediná možná cesta je poskytnout uprchlíkům oázy klidu na jejich rodném kontinentu. Našim předkům ve středověku až do novověku dalo práci vypudit islám z Evropy a my nyní otevíráme brány. Všichni známí, kteří navštívili Londýn, Paříž, ale i Vancouver jednohlasně tvrdí, že přistěhovalci se snaží převálcovat naše civilizační prostředí. Pod vlivem takovýchto peticí (naše elita) se naopak postupně stávám rasistou a přestávám si elit vážit. Jenže máme my vůbec nějaké?

J. Fialová 21.8.2015 8:20

Re: Souhlas s autorem příspěvku

V jiné diskusi jsem napsala: "Za socíku se hlásalo U nás je i nemožné možné! Obávám se, že pod

vedením EU plynně přecházíme ze stadia propagace proměny nemožného v

možné  do stadia realizace proměny nemožného v možné..."

Jestli ono to není ještě jinak: Propaguje se proměna možného v nemožné, realizovat se bude proměna nemožného v óbrprůser. J. Fialová

V. Javora 21.8.2015 7:56

Re: Oprava poslední věty:

Oprava? Spíš poprava.

J. Fridrich 21.8.2015 5:58

Souhlas s autorem příspěvku

Souhlas s autorem příspěvku. Někteří lidé u nás, ale i jinde v Evropě - prý ti vzdělaní - ztratili evidentně některé důležité lidské smysly - zrak, sluch, racionální-kritické myšlení, zdravý lidský rozum, schopnost pochopit co se ve světě kolem nich děje................a vyvodit z toho jasné závěry a východiska.

Ten mesiášský-spasitelský komplex musí Evropa ( hlavně Německo rychle ukončit. Pomoci desítkám milionů Arabů, muslimů, Afričanů - ale také Řekům a dalším po celém světě prostě nejde. Je to cesta k sebezničení. Tato cesta zničí krásnou Evropu s její civilizací a zničí životy našich dětí a vnuků.........................................

P. Dvořák 21.8.2015 2:45

Oprava poslední věty:

Pořád ještě nechápete, že ve vašem vzdělání existuje problém a proto vám nedojde, z čeho mají lidé oprávněné obavy?

Možná také jinak:

Není divu při vašem vzdělání, že nechápete v čem existuje problém a z čeho mají lidé oprávněné obavy.

J. Stejskal 21.8.2015 2:03

Ano,

to je správné.