27.9.2022 | Svátek má Jonáš


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Hanko 10.11.2010 7:14

Re: čím je ateismus nebezpečný?

Produktem ateismu? Můžete prosím své tvrzení nějak doložit? Jak prosím plyne z názoru, že bůh neexistuje, že je třeba plynovat Židy? Jak z faktu že nevěřím v Boha plyne, že je nutno vyhladit kulaky? Nebylo náhodou důvodem toho, že Hitler vyvolal válku, jeho přesvědčení o nadřazenosti Německé rasy? Netvrdil náhodou, že je k Vůdcovství Německa vyvolen Bohem? (vskutku ateistický názor, který se "tak hodí" do "ateistického režimu"!)

Nebyla náhodou důvodem komunistických masakrů VÍRA komunistů v Dogmatickou Absolutní Pravdu jejich Svatých Spisů jakož i jejich Svatých zakladatelů? (Marxe, Engelse a spol.?) Nechodilo se náhodou za veřejné zpochybnění této VÍRY do gulagu? Nebyla náhodou důvodem těch masakrů VÍRA v jakési finální spasení v "dokonalé společnosti" které říkali komunismus, a které je třeba dosáhnout za každou cenu? Zdá se vám, že tohle má cokoliv společného s ateismem? Vážně vám ke zmatení stačí, že se Stalin (nikoliv však Hitler!) ateismu verbálně dovolával? (ovšem za DŮVOD svého jednání jej samozřejmě nevydával)

Stokrát opakovaná lež (že ateismus a nacismus byly produktem ateismu) se nestává pravdou, paní Brousková...

M. Hanko 10.11.2010 7:21

Re: čím je ateismus nebezpečný?

Tolik válek bylo vedeno VE JMÉNU různých Bohů, tedy přímo proto že ve Svaté knize nějakého náboženství je napsáno, že tu kterou víru je třeba šířit ohněm a mečem, a že příslušníky jiné víry je třeba vyhladit.

Pro věřící musí být opravdu tristní, že ve jménu ateismu nebyla vedena ŽÁDNÁ VÁLKA, a tak se snaží vymýšlet a milionkrát opakovat báchorky o tom, že nacismus byl ateistický režim, a že ateismus byl důvodem masakrů páchaných komunisty... Naneštěstí pravý opak je pravdou - i zločiny těchto režimů má na svědomí dogmatická VÍRA, jen shodou okolností v tomto případě nikoliv v Boha...

R. Langer 10.11.2010 8:54

Re: čím je ateismus nebezpečný?

Ale to se ví, že je to víra v Boha, jenom se ten Bůh jmenuje jinak...

B. Brousková 10.11.2010 7:57

Re: čím je ateismus nebezpečný?

Viděl jste někdy fotku Hitlera na mši ? Viděl jse někdy fotku některého náckovského papaláše v kostele? Když se bolševičtí stachanovci zdravili "Zdař Bůh" , znamená to, že komunisti věřili v Boha? Víte kolik katolických i evangelických farářů skončilo svůj život v koncentrácích?  Hitler nikdy nemluvil o Bohu , ale o "prozřetelnosti" , to opravdu není totéž. Hitler za celý svůj život nenavštívil ani jeden koncentrák. Hitler nikdy veřejně nemluvil nejen o "plynování  židů", ale dokonce ani o jejich likvidaci.  Znamená to podle vás , že o tom nevěděl? První cesta Gottwalda po jeho zvolení prezidentem vedla do katedrály na Hradčanech, kde se zůčasnil bohoslužby. Vy opravdu věříte, že to dokazuje, že nebyl ateista? To, že komouši stejně jako náckově nezrušili všechny kostely a nezakázali náboženství oficiálně, je snad důkaz  že nebyli ateisti?  Oni to jenom nepovažovali za taktické. Aby se nějaké dítě nedostalo na vyšší stupeň škol, stačilo jenom to, že jeho rodiče byli označeni za věřící. Proč , když komunismus ani nacismus , alespoň podle vás nebylï ateistické režimy? Kdopak to řekl, že "Náboženství je opium lidstva"? Nebyl to náhodou jeden z bolševických "bohů"? Ne každý ateista musí být nutně nacista nebo komunista, ale každý opravdový nacista i komunista musí být ateistou.

R. Langer 10.11.2010 8:57

Re: čím je ateismus nebezpečný?

Ne, každý opravdový nacista a komunista jenom věří na jiného Boha, než na toho vašeho. To, že vy tomu říkáte "ateismus" (což samozřejmě není pravda) na věci nic nemění. A samozřejmě - jiné bohy je třeba potírat a o bezvěrcích ani nemluvě? A přesně to děláte.

F. Matousek 10.11.2010 7:55

Re: čím je ateismus nebezpečný?

Hmm, a prot meli nacisté na opascích napsáno "Gott mit uns "

Vase tvrzení pí Brousková je propagandistick´y blábol.

R. Langer 10.11.2010 8:49

Re: čím je ateismus nebezpečný?

HA HA HA! Jestli si někdo myslí, že komunismus a nacismus je dílem ateismu, tak je na tom úplně stejně, jako když si myslí, že nacisti jsou pravičáci. Nacisti a komunisti jsou věřící naprosto stejně jako katolíci či muslimové, jenom věří v jiné Bohy. A pokud si někdo nepamatuje, jak to vypadalo, když katolická církev zasahovala do světských záležitostí, tak asi nezná historii. Ale je fakt, že tady to už pár set let neplatí. Ale co není, může být, v Polsku už to začíná!

J. Schwarz 10.11.2010 9:33

Re: čím je ateismus nebezpečný?

proč si myslíte, že to byly "nejzločinnější režimy v historii"? Já si myslím, že podobných režimů, i horších, byly v historii spousty. Jen v oněch dobách nebylo tolik lidí a ty režimy neměly porovnatelné technické prostředky. Pokud byste chtěla porovnávat procenta a ne absolutní čísla obětí, pak by se vám to s těmi režimy nejspíš jevilo jinak.

M. Anklewicz 10.11.2010 6:07

Je to úžasné dílo, co věta to perla.

Odkaz na skutečný text.

http://tisk.cirkev.cz/ze-zahranici/setkani-mezi-virou-a-laickosti/

Vzhledem k tomu, že OI pana Jocha platí také  američtí židé a evangelikálové, vsadím se , že tohle nechutné plivnutí na papeže (překroucením smyslu textu-jak typické pro vedoucího politika ODS) ponechají jak pan Joch tak i "jeho" premiér ) ač oba katolíci, bez poznámek.  O rozdmychávání jedné z nejprimitivnějších a nejšpinavějších politických zbraní (nacionalismu) ani nemluvě. Díky soukmenovče Zahradile.

M. Hanko 10.11.2010 6:01

Mě hlavně překvapilo

Mě hlavně překvapuje, že Papež kritizuje mnohem víc ateismus než Islám. Je tedy oprávněný předpoklad, že také považuje ateismus a sekularizmus za větší nebezpečí, než Islám?

To by tedy bylo mimořádně tristní!

T. Pansky 10.11.2010 5:41

Premyslim, proc tohle pan Zahradil stvoril. Co ho stiplo? ...

...  Skutecne, laik se tezko muze orientovat v zahranicni politice Vatikanu a to jen jedna z mnoha papezovych cinnosti.  Mozna by si tedy clovek mel nastudovat to, o cem mluvi a zvlaste tehdy, kdyz se presentuje jako evropsky politik.  Ale opet se tazi: co vedlo pana Zahradila k napsani tohoto clanku?  Nemel by se radeji rdit nad tim, ze v dobe "pravicove" dominance ODS v Cechach (jeste dodnes) nedoslo k majetkovemu vyrovnani statu s cirkvemi?  top0625top@hotmail.com

T. Šmilauer 10.11.2010 7:13

Re: Premyslim, proc tohle pan Zahradil stvoril. Co ho stiplo? ...

"Sentimentální lkaní nad něčím, co už nebude a ani nemůže být"- zdá se, že pan poslanec Zahradil je  též prognostikem. Katolická církev tu byla před dvěma tisíci léty a bude jistě ještě  i po panu Zahradilovi.

F. Matousek 10.11.2010 7:41

Re: Premyslim, proc tohle pan Zahradil stvoril. Co ho stiplo? ...

...bude i po panu Zahradilovi, to jiste. Otázka ale je, v jaké podobe a jak dlouho. Protoze v té podobe co je dnes, definitivne ztrácí na vsech frontách.

Jestli se co nejdríve nezreformuje, (celibát, stredoveké názory, vztah k soucasnému, omluva za minulé svinárny, atd. atd.....), bude u nov´ych generací cím dál neprijatelnejsí a dokoná.

B. Brousková 10.11.2010 8:12

Re: Premyslim, proc tohle pan Zahradil stvoril. Co ho stiplo? ...

Když byl Goebbels zvolen za NSDAP do říšského sněmu, prohlásil že nepříchází proto, aby tam pracoval, ale proto, aby sněm zničil. Myslím , že o panu Zahradilovi a jeho práci pro EU , lze říci totéž.

M. Zavala 10.11.2010 4:41

to byla nechtena sebekritika, neznabozi, spise ateiste ci lide

co do kostela nechodi, agnostici, atd. je vizitka krasne prace cirkve. Tak ja bejt jim radeji drzim usta.

J. Urban 10.11.2010 7:22

Re: to byla nechtena sebekritika, neznabozi, spise ateiste ci lide

Ono nebýt upáleného J. Husa a dalších, křížových výprav, různých Koniášů - třeba by dnes byl papaRatzi spokojenější - takže ať si jde poplakat na svůj vlastní hrob, případně na hrob matky katolické církve. Věčná sláva Josefu II. !

F. Matousek 10.11.2010 7:45

Re: to byla nechtena sebekritika, neznabozi, spise ateiste ci lide

Pepík druhej je muj milácek. Skoda ze tak brzy zemrel. Mel vydrzet jeste 10 let. Ten je prokouk uz pred 230 lety.

B. Brousková 10.11.2010 8:17

Re: to byla nechtena sebekritika, neznabozi, spise ateiste ci lide

"Má duše patří Bohu, co uděláte s mým tělem je mi lhostejné" (ze závěti Josefa II)

J. Urban 10.11.2010 8:36

Re: to byla nechtena sebekritika, neznabozi, spise ateiste ci lide

To beru. Ale na církev byl kofr!

R. Langer 10.11.2010 8:43

Re: to byla nechtena sebekritika, neznabozi, spise ateiste ci lide

Přesně!